dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 6
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 106
  1. #41
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar hes
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    2.858

    Domyślnie

    A co sądzicie o tym przekroju komina. Moze go trochę zredukować na końcówce.
    Przy okazji spaliny poszłyby wyżej.

  2. #42

    Domyślnie

    JANUSSZ teraz Ty mnie zmartwiles z tym przekrojem nawiewu. Po ostatnich przebojach, ktore zreszta opisywalem na forum z zapaleniem smoly w rurze, firma, ktora mi montowala koze jest juz na moim punkcie przewrazliwiona. Z wielka laska zrobili mi nawiew powietrza twierdzac ciagle, ze to osadzanie, a w koncu zapalenie smoly spowodowane bylo paleniem mokrym drewnem a nie brakiem wystarczajacej ilosci powietrza. Po prostu okazali sie amatorami w tej dziedzini.. ale madry Polak po szkodzie. A martwie sie poniewaz nawiew juz wykonali... rura fi 125 w scianie o grubosci 60 cm. Za robocizne nie placilem, ale juz za kratki tak (w sumie 150 zl). I teraz mam to od nowa robic z wiekszym przekrojem? Nawet nie wiem jak mialbym im udowodnic, ze jednak dobrali za maly przekroj rury. Zwlaszcza, ze wydawalo mi sie, ze przekroj nie bedzie mial tak duzego znaczenia... bo czy bylaby to rura fi 100, czy fi 200 to po prostu w pierwszym przypadku powietrze musialoby szybciej przelatywac niz w przypadku drugim. Ale ilosc powietrza wejdzie taka sama. Czy zle rozumuje?

  3. #43
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Janussz

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.769

    Domyślnie

    Dobrze rozumujesz,
    smoła zbiera się też wtedy, kiedy spalanie jest do kitu. A jest wtedy m.in. kiedy jest za mało powietrza. Przy zbyt zimnych spalinach też dziegieć się wykrapla na ściankach komina. Przy zbyt zimnym kominie ma to też miejsce.
    A czy Ty Lukasie nie masz jakieś wentylatora wyciągowego np. w kuchni?
    Na imię mam Janusz
    [email protected]

  4. #44

    Domyślnie

    Lukas a moze zrob dodatkowy nawiew powietrza w łazience np. nawiewnik w oknie. Może to rozwiaże Twój problem.

  5. #45
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Janussz

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.769

    Domyślnie

    Cytat Napisał hes
    A co sądzicie o tym przekroju komina. Moze go trochę zredukować na końcówce.
    Przy okazji spaliny poszłyby wyżej.
    Ja bym nie redukował, ale wstawiłbym wstawkę stalową. Tzn. prostokąt z blachy przedłużający komin z 15-20cm. Dałbym mozliwość oderwania się przyklejonym spalinom do wierzchu komina.
    Jednak ciagu wstecznego przez wentylację to nie załatwi. Może mniej będzie czuć spalenizną.
    Na imię mam Janusz
    [email protected]

  6. #46
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar jabko
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    5.428
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    201

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janussz
    ...
    A czy Ty Lukasie nie masz jakieś wentylatora wyciągowego np. w kuchni?
    No właśnie ma i to włączany automatycznie ze światłem.
    Pisałem w tamtym wewontku że to kicha
    Ogromnie lubię kobiety, zwłaszcza te piękne i uległe.
    Dzienik JABKA
    Komentarze

  7. #47

    Domyślnie

    ano zgadza sie... mam takowy wentylator wlaczany w lazience po wejsciu. Ale kilka dni temu odlaczylem wentylator od napiecia a i tak dalej zaciaga ten zapach. Wiec nie wiem czy to akurat jest przyczyna. A co uwazacie o tym moim nawiewie powietrza - odpowiedni przekroj rury? (fi 125).... wytlumaczcie mi prosze poza tym czy moje rozumowanie na temat wlasnie przekroju nawiewu z poprzedniego mojego postu jest sluszne czy nie.

  8. #48
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Janussz

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.769

    Domyślnie

    Jabko,
    kiedyś miałem taką historię. Przyjeżdża facet robić atestację kotła, ja go prowadzę na stanowisko badawcze, a z kotła przez drzwiczki dym wali jak z rozklekotanego parowozu. Myślałem, że dosłownie padnę. Okazało się ktoś włączył wentylator wyciągowy .
    Na imię mam Janusz
    [email protected]

  9. #49
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar jabko
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    5.428
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    201

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukas_art
    ano zgadza sie... mam takowy wentylator wlaczany w lazience po wejsciu. Ale kilka dni temu odlaczylem wentylator od napiecia a i tak dalej zaciaga ten zapach. Wiec nie wiem czy to akurat jest przyczyna. A co uwazacie o tym moim nawiewie powietrza - odpowiedni przekroj rury? (fi 125).... wytlumaczcie mi prosze poza tym czy moje rozumowanie na temat wlasnie przekroju nawiewu z poprzedniego mojego postu jest sluszne czy nie.
    Ja swojąopiniewyraziłem w tamtym wątku.
    Masz za mało powietrza nawiewanego do domu.
    Z rury fi 125 spala koza (choc ciagnie z całego domu) a do tego włączasz wentylator.

    Pewnie to że kanał dymowy nie wystaje ponad wentylacyjny i jest zaraz obok też nie pomaga.
    Moze jeszcze kanał wentylacyjny jest "zimny"
    Cholera wie.

    Ale powietrza za mało
    Ogromnie lubię kobiety, zwłaszcza te piękne i uległe.
    Dzienik JABKA
    Komentarze

  10. #50
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Janussz

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.769

    Domyślnie

    Lukasie,
    rura taka powinna wystarczyć. Czy ona na pewno jest drożna? Może coś majstry złośliwie wsadzili do niej, aby udowodnić swoją rację? To że przez nią przepływa powietrze jeszcze nie znaczy, że nie jest przypchana.
    Na imię mam Janusz
    [email protected]

  11. #51
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar hes
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    2.858

    Domyślnie

    "Acha i jeszcze jedna ważna sprawa: w łazience i kuchni wykonany został sufit podwieszany a w nim poprowadzony jest rura "spiro" do wentylacji pomieszczenia kuchni i okapu. Więc do tej pokazanej wentylacji w łazience tak na prawde podłączona jest, prócz samej łazienki jeszcze kuchnia."

    To znalazłem przed chwilą w watku o ciągu zwrotnym kol. Lukasa
    Lukas, czy w tym okapie masz wentylator ?

  12. #52
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar hes
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    2.858

    Domyślnie

    Jaką masz kuchenkę : gazową czy elektryczną ?

  13. #53
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał hes
    A co sądzicie o tym przekroju komina. Moze go trochę zredukować na końcówce.
    Przy okazji spaliny poszłyby wyżej.
    Hes - mam tak zredukowane jedno oczko dymowe lecz
    trudno mi dzis powiedziec czy to wynikło z przypadku, czy bardziej ze swiadomego działania ...
    natomiast wiadomo jest, ze kominy starych domów drewnianych z reguły były redukowane u wylotu ...
    Cytat Napisał Lukas_art
    no to mnie zmartwiles... czesto wybywam z domu na kilka godzin i to kilka razy dziennie - taka praca. I jak tu teraz opalac??? mam za kazdym razem jak wroce rozpalac koze? - straszne!!! w co ja sie wpakowalem?!?!?
    Lukas
    jaki Ty widzisz problem w rozpalaniu ? (nie masz czym rozpalic ? )
    ja w centralnym rozpalam w 2 - 3 min
    i nie widze w tym nic strasznego ...

  14. #54
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar hes
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    2.858

    Domyślnie

    Lukas, jaką masz kuchenkę : na prąd czy GAZ ?

  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    jakie to ma znaczenie?
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  16. #56
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Janussz

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barbossa
    jakie to ma znaczenie?
    A ma. Na gazie szybciej się gotuje .
    I kuchenka gazowa też pożera powietrze.
    Na imię mam Janusz
    [email protected]

  17. #57
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar hes
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    2.858

    Domyślnie

    Jak ma gaz, to mamy rozwiazanie zagadki wstecznego ciagu, chociaz nie jestem
    pewien.

  18. #58

    Domyślnie

    a i owszem, mam kuchenke na gaz
    ale to tez chyba nie rozwiazanie problemu poniewaz uzywam sporadycznie, i pisze to z reka na sercu.

  19. #59
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar hes
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    2.858

    Domyślnie

    Czy np. zapalasz ją jak przychodzisz do mieszkania.Przepraszam że tak wypytuję
    ale chcemy to rozwiązać. Czy wtedy palisz tez w piecu .Czy ten ciąg wsteczny
    jest zawsze, kiedy jesteś w mieszkaniu ? Czy uzywasz kuchenki chociaz raz dziennie ?

  20. #60

    Domyślnie

    nie no... nie popadajmy w jakas skrajnosc. Ja na prawde uzywam tej kuchenki rzadko.. moze i raz dziennie... ale w zasadzie to czasami w ogole nic nie gotuje na niej. Wiec to chyba nie jest przyczyna problemu

Strona 3 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony