dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 33
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 660
  1. #21

    Domyślnie

    Moi rodzice twierdza, zebysmy panele sobie odpuscili i kladli parkiet. Jaka jest roznica miedzy parkietem, a panelami kladzionymi na klej?

  2. #22

    Domyślnie

    1. Panele układa sie znacznie szybciej.
    2. Mozna samemu
    3. Odpada lakierowanie i smrody
    4. Parkiet bardziej pracuje.
    5. Wysokogatunkowy parkiet kosztuje relatywnie wiecej, niz wysokogatunkowe panele.
    6. Na niektóre podłogi parkiet mozna układac TYLKO w jodełke - jak kto lubi.
    7. Dobre panele (Tarkett, Kaersh, Berg&Berg) tworza naprawde gładka powierzchnie bez szpar.
    tyle ode mnie...

  3. #23

    Domyślnie

    Do Misia Uszatka: a jakie sa wymagania przy kładzeniu paneli na klej. Z tego co wiem, zadna z firm nie daje w Polsce gwarancji na panele przyklejone, tylko na podłogę pływającą. Co bardziej sprzyja powstawaniu szpar między panelami: klejenie czy pływająca?

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000)
    am

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.008
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    Pytanie trochę obok ale również związane z panelami.
    Będę miał ogrzewanie podłogowe. W części pomieszczeń planuję panele. Jaką metodę zastosować: klejone do podłoża, czy pływające.
    Wydaje mi się, że klejone bardziej pasują do podłogówki - nie ma przeciez dodatkowej izolacji w postaci pianki między posadzką a panelami - ale może się mylę?

  5. #25
    Guest

    Domyślnie

    ludzie opamiętajcie się!!!!! Tylko nie panele!Ktoś tu pisał że dobre panele są tańsze od parkietua ;trzeba wiedzieć że cena dobrych paneli zaczyna sie od 100-120zł/m a w tej cenie parkiet z ulożeniem wyjdzie napewno i nie będzie szpar bo w panelach będą ZAWSZE!Nieprawda drodzy użytkownicy paneli?

  6. #26

  7. #27
    Guest

    Domyślnie

    Cena parkietu to minimum 60 pln (ze świecą szukać w tej cenie, bo normalnie to 80-100), położenie + dodatki to koszt ok. 70 pln, razem jakieś 130... a i tak chyba do końca nie masz pewności, czy z parkietu nie porobią Ci się łódki, albo klepki nie porozłażą każda w swoją stronę...
    A w tej cenie chyba już można dostać całkiem sensowne panele drewniane. Ja chyba wolę panele... czy ktoś jeszcze???

  8. #28
    Guest

    Domyślnie

    a jak jest z hałaśliwością paneli? podobno, gorzej tłumią dźwięk niż parkiet

  9. #29

    Domyślnie

    Mając panele za kilka lat, jak nam się znudzą, mozna je zmienić. Klepkę będzie żal wywalić.

    Jeżeli ktoś ma zamiar robić panele, to niech naprawdę zainwestuje w te z wyższej jak nie z najwyższej półki.
    Laminowane są okropne!!! Mam je tymczasowo i ich nie oszczędzam!

  10. #30

    Domyślnie

    To będą te szpary w panelach, czy nie? Ma ktoś panele kilka lat? Parkiet kilkuletni widziałem kilka razy i zawsze ze szparami.

  11. #31

    Domyślnie

    Panele - jak każdy materiał wykończeniowy - dzielą się na dobre i złe. Dobre poznaje się po grubości: co najmniej 14 mm., po ilości warstw: trzy i po cenie: co najmniej 130 zł/ m.kw.
    W dobrych panelach szpary mogą powstać tylko podczas nieumiejętnego montażu. Nigdy podczas normalnej eksploatacji! Warstwy drewna są w nich bowiem ułożone naprzemiennie, co zapobiega "pracy" drewna, która powoduje szpary w parkiecie.
    Dobre panele są fabrycznie polakierowane 7 warstwami lakieru utwardzonego promieniami uV.
    Dobre panele można kleić do podłoża, chyba że producent zabrania. (Osobiście się z tym nie spotkałem) Klejenie do podłoża wykonuje się tak: najpierw klejem Ponal-Panel nakłada się 20 cm. paski we wpusty na obu bokach; potem klejem Klejem Uzin i pacą zębatą smarujemy dokładnie i równo całą wewn stronę panela. Dociskamy i dobijamy, jak przy parkiecie. Klejenie do podłoża ma dwie zalety:
    -podłoga nie "kłapie"
    -klejem niwelujemy nierówności podłoża

    Na Bartyckiej na stoiskach z panelami można je zobaczyć na podłogach, a nie na stojakach. Od pięciu lat codziennie przewalają się po nich setki ludzi: w zimowych buciorach, na obcasach, z psami itp. Nawet nie trzeba się zastanawiać, jak wyglądał by parkiet. On tam gdzieś jest: wytarty z charakterystycznym wklęśnięciem w drzwiach...

  12. #32
    Guest

    Domyślnie

    jakie firmy produkujące panele drewniane polecacie?Barlinek, BAltic wood? co jeszcze?

  13. #33
    Guest

    Domyślnie

    Do Misia Uszatka...
    A jak z drewnianymi panelami olejowanymi??? JAk z ich trwałością?

  14. #34

    Domyślnie

    Olejowane sa trwalsze od lakierowanych - nie widac rys itp. Ale trzeba o nie bardziej dbac. Dwa razy w roku przeprowadzic "renowacje" i sprzatac codziennie.

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Witajcie....juz sama nie wiem....
    w salonie chce położyć podłogę z drewna egzotycznego..Dossier..i nie wiem już lakierować czy olejować..nadmienię ze nie mam czasu codziennie latac z miotłą...
    wrrrrrr
    Pozdrawiam

  16. #36
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kkk24

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    6

    Domyślnie

    A co powiecie na FINISH PARKIET?! Drewno jest polakierowane 5-7 warstwami lakieru utwardzanego promieniami UV, ma 25 lat gwarancji. Precyzyjnie oszlifowane klepki można układać jak puzzle na podłodze (żadnego cyklinowania i lakierowania w domu!!!). Sama sie nad ta opcja zastanawiam, ale prawde mówiąc, nie znalazłam konkretnego cennika w Internecie... Czy ktos sie z tym spotkał? Najbardziej odpowiadaloby mi drewno czeresniowe, ze wzgledu na piekny kolor (tylko czy jest wystarczajaco twarde...?)

  17. #37
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    On 2002-11-26 15:13, kkk24 wrote:
    Drewno jest polakierowane 5-7 warstwami lakieru utwardzanego promieniami UV, ma 25 lat gwarancji.
    Sorry, odbiegnę trochę od tematu ale czy naprawdę muszą nam sprzedawcy czy też producenci wciskać "kit" o 25 letniej gwarancji. Sam kupiłem dachówkę o której sprzedawca mówił, że ma 50 lat gwarancji. Tylko, że na moje pytanie do kogo mój syn czy też ktoś kto mój dom kiedyś kupi będę mógł wnieść ewentualną reklamację powiedzmy w roku 2045 - sprzedawca wzruszył ramionami. Podawanie tak odległej daty gwarancji jest zabiegiem czysto marketingowym. Nie wątpię, że produkt jest trwały ale proszę - bez bajerów.
    Podaję przykład np. podzespołów komputerowych na które producent daje wieczystą gwarancję. Ale po kilku latach te podzespoły (sprawne ale zużyte moralnie)wyrzucamy i kupujemy nowe cacka. I tak będzie z panelami, z moją dachówką o ile za 50 lat ten dom jeszcze będzie istniał.
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  18. #38
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Pawelw

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2

    Domyślnie

    Czy ktoś może przyklejał panele do podłogi w nowym mieszkaniu ?
    Strasznie mnie korci, żeby przykleić panele do podłogi, ale boję się trochę, że mi odejdą od podłogi.

  19. #39

    Domyślnie

    Ja mam tzw. egzotyczne panele Tarkett (merbau 1,4 cm) przyklejone klejem UZIN do podłoza. Jak na razie siedza w domu i nigdzie nie odeszły

  20. #40
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Zadne przyklejanie. To jest podloga plywajaca - ma swobodnie pracowac. Przyklejac to mozesz parkiet.

Strona 2 z 33

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony