dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Margines przy suficie

    Powiedzcie jak lepiej malować do samego szczytu czy zostawić sobie przy suficie margines?

    To ma być tylko ładne czy robi sie to z powodów praktycznych (nierówny strop, itd.) ?

  2. #2

    Domyślnie

    Często robi sie to własnie ze względów praktycznych, żeby ukryc nierówności.

  3. #3

    Domyślnie

    Jeśli sufit masz biały, a ściany nie, to możesz tym też regulować optyczną wysokość wnętrza. Jeśli pomalujesz ściany do samego sufitu, to pomieszczenie będzie wyższe, jeśli zostawisz margines, to będzie szersze. Ma to dość duże znaczenie, gdy wysokość jest większa od szerokości pomieszczenia.

  4. #4

    Domyślnie

    znajomy malarz powiedział mi kiedyś, że to "wiocha" i że robi tak wyłącznie na życzenie inwestora,
    osobiście nie do końca podzielam to zdanie: jeśli ściany są w jasnych, pastelowych kolorach, to warto malować do sufitu,
    ale jeśli kontrast jest znaczny, warto zachować choćby centymetr lub dwa marginesu, bo rzadko kto równo pędzelkiem podmaluje krawędź, a i ona sama nie zawsze jest równa ....

  5. #5

    Domyślnie margines

    Kilak razy sam malowałem swoje mieszkanie. Przed ostatnim malowaniem podpatrzyłem centymetrowy margines celem uniknięcia malowania narożnika. Wygląda super jest równo i ma się wrażenie że to jest właśnie styk sufitu ze ścianą. Pozdrawiam.
    Jak się nazywa Japoński stolarz? PiłajajaMucharatała

  6. #6

    Domyślnie

    Mam w domu wysoko bo 280cm więc nie muszę optycznie podwyższać. ??

    A jak sam będę malował to jak równo wyznaczyć margines.
    Odległościami od sufitu raczej się nie trzymać ( bo możne być nierówno) .

  7. #7

    Domyślnie

    Jak u siebie malowalem z marginesami, to przy samym suficie przykleilem tasme malarska o szerokosci ok 2cm, ktora naklejalem wiekszymi odcinkami i przez to wyszlo rowno.

  8. #8

    Domyślnie

    a jak malować...jaka farbę polecacie ...emulsyjna ??

  9. #9

    Domyślnie

    My kupujemy na ściany lateksową Beckersa, a na prawie wszystkie sufity malarz ma kupić białą Śnieżkę.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony