dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie Wykładzina dywanowa-co pod nią?

    W sypialni planuje polozyc wykladzine dywanowa i zastanawiam sie co pod taka wykladzine sie kladzie na wylana posadzke. W czesci dziennej domu beda kafle, a w sypialniach panele poza nasza gdzie ma byc wykladzina. Chcemy dac pod ta wykladzine jakies tanie panele, bo na beton bezposrednio jakos tak dziwnie mi sie wydaje polozyc wykladzine. Tylko gdy pod wykladzine polozymy panele to bedzie wyzej podloga niz pozostala czesc domu, a co za tym idzie bedzie trzeba podciac drzwi do sypialni czego bym nie chciala robic, bo znajac siebie to za kilka lat znudzi mi sie wykladzina i wtedy bedzie dziura pod drzwiami. Posadzki chce wylac na jednym poziomie. Moze cos mi podpowiedza uzytkownicy wykladzin dywanowych.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    też się podłączę, bo my chcemy położyć wykładzinę w sypialni naszej i pokojach dziecięcych.

  3. #3

    Domyślnie

    Ja planuję wykładzine dywanową na "gołą" wylewkę w sypialni i pokoju dziecka. Dziecku kupię lepszą wykladzinę. To będzie wprawdzie w mieszkaniu, ale koleżanka tak miała przez parę lat w domku i mówiła, że było dobrze - ciepło i miękko.
    Pozdrawiam,
    Kasia

  4. #4

    Domyślnie

    chyba sa do kupienia specjalne podklady pod wykladzine, ale pewna nie jestem. Ale tak myslę, czy nie mozna by dac podladki takiej jak pod panele, z korka przemysłowego lub pianki? (eko płyt raczej nie).

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar joan
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    2.366
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Ja mam wykładzinę w sypialni i w pokoju gdzie oglądamy telewizję - na razie na podlodze
    . Wykładzina lezy na gołej wylewce - jest na bazie z filcu i dość gęsta - te dwa pokoje sa najcieplejszymi w naszym domu - nie czuć wcale chłodu betonu - wręcz przeciwnie - jest przytulnie i ciepło. Wylewkę zagruntowałam własnoręcznie naprawdę porządnie (żeby nie pyliło) - sprzedawca polecił przykleić do podłogi - ale ja klejom i innym toksycznym substancjom ponad konieczność mówię Zdecydowane nie! - wykładzinę rozwinęliśmy sami - po kilku dniach wyprostowały się zagniecenia i sa super! Polecam!
    Czasem trzeba skoczyć z mostu zanim rozwiną się skrzydła.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Żelka
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    16.874

    Domyślnie

    magpie101 jak masz możliwość położenia paneli, to ja radzę panele. Jakiś mniejszy dywanik zawsze na to klapnąć można...
    Ja mam w mieszkaniu w jednym pokoju wykładzinę i już tego nie zrobię. To skupisko kurzu, niestety. A nie da się tego od czasu do czasu wytrzepać.

  7. #7

    Domyślnie

    wykładzinę przykleja się bezpośrednio do wylewki klejem lub spesjalną taśmą, nie potrzeba dodatkowo ,żadnych podkładów. Ja wybieram taśmę , bo łatwiej potem takę wykładzinę wymienić, zedrzeć. Do sypialni dorosłych osób wykładzina jest super, daje poczucie ciepła i komfortu. Pozdrwiam. Asia.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar joan
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    2.366
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    nie da się tego od czasu do czasu wytrzepać
    ale można odkurzyć - teraz takie fajne są odkurzacze -kolorowe, przeźroczyste, z mocą 300 Koni, filtrami grzebieniowymi, w technologii high-tech i funcją PIP ...aż się chce sprzątać...
    Czasem trzeba skoczyć z mostu zanim rozwiną się skrzydła.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Żelka
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    16.874

    Domyślnie

    joan ja swoja mam juz 5 lat... Odkurzacz juz nie pomaga... Tylko sie smietnik do niej usmiecha...

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Chyba mnie przekonaliscie do polozenia wykladziny na posadzke.
    Zeljko mam obecnie panele i strasznie jest nieprzyjemnie gdy w zimowy poranek z lozka wstaje sie prosto na nie. Wykladzine mialam juz kiedys w pokoju dziennym i nie bylo tak zle, a to jest sypialnia wiec caly dzien po niej nie bedzie nikt chodzil. No i po kilku latach pewnie ja zmienie na cos innego.

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    nazywa się to PIANOMAT www.pianomat.pl
    występuje w grubościach 5 i 10 mm


    co do pylenia pod wykładziną
    w głównej mierze pylenie spowodowane jest ścieraniem sie wylewki betonowej
    w obecnym mieszkaniu mamy połozoną wykładzine na płyty pliśniowej twardej i nie mamy problemu z czyszczeniem wykładziny.
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony