dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 61
  1. #1

    Domyślnie z belkami w tle...

    Drodzy forumowicze,

    czy macie w swoich wnętrzach belki przy suficie (nie chodzi mi o poddasze, ale własnie o parter). Takie rozwiązanie bardzo mi się podoba i nadaje przytulności wnętrzu. Chciałabym mieć takie belki w salonie robione z ciemnego drewna. Wiem, ze czasami te belki podsufitowe tworzą jedną konstrukcję z słupami, tez w charakterze dekoracyjnym. Chętnie obejrzę jakieś zdjęcia, jeżeli dysponujecie takowymi

    A jak wam się podoba takie rozwiązanie? Jakies nieprzyjemnosci związane z uzytkowaniem?
    Nie mam jeszcze swojego domu, ale już go urządzam w wyobraźni

  2. #2

    Domyślnie

    Witam. Też mi się podobają takie wnętrza.Widziałam taki dom i było w nim super.Belki w salonie i kuchni i trochę odzyskanych elementów drewnianych na schodach(schody drewniane).W tym domu było, że ACH!.

  3. #3

    Domyślnie

    Abb,


    no mi się też tak wydawaje, że takie wnętrze wygląda swietnie...ehh....szkoda, ze nie masz zdjęć.....ja widziałam to raz w katalogu i tez oczu nie mogłam oderwac
    Nie mam jeszcze swojego domu, ale już go urządzam w wyobraźni

  4. #4

    Domyślnie

    profesjonalnie nazywają się one belki rustykalne
    Nie mam jeszcze swojego domu, ale już go urządzam w wyobraźni

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    baba na budowie

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    427
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    Ja w moim 11 piętrowym pałacu zastałam już takie "cudo" w dużym pokoju. Mam sufit wyłożony świerkową boazerią. Małe deseczki w poprzek i dwie bele wzdłuż. Ja tam średnio to rozwiazanie lubię, bo w mieszkaniu to wolałabym mieć biały sufit. Ale zdecydowanej większości gości sie podoba.
    Myslę, ze taki sufit plus inne dodatki mogą stworzyć rustykalny nastrój. Odpowiednia podłoga, kominek, meble, obicia i zasłony w kwiaty.Zrobi się taka angielska wieś.
    Ja mam fotel w róze i poduchy na kanapie tez, do tego komode i stół z krzesłami po pradziadkach i myśle, ze wyszło fajnie
    rany, ale pracy nas czeka
    komentarze
    dziennik

  6. #6

    Domyślnie

    Hmmm....ja też widziałam takie rozwiązanie w mieszkaniu i potem na zdjęciu w domku w dosc duzym salonie. To rozwiazanie w domku robi wrazenie, natomiast w mieszkanie, moim zdaniem, nie za bardzo....dlatego Cię doskonalę rozumiem wydaje mi się, że aby to wyglądało dobrze, to pomieszczenia muszą by dosc wysokie i przestronne....
    Nie mam jeszcze swojego domu, ale już go urządzam w wyobraźni

  7. #7

  8. #8

  9. #9

  10. #10

    Domyślnie

    thank you, thank you, thank you!!!! you are a real first lady
    Nie mam jeszcze swojego domu, ale już go urządzam w wyobraźni

  11. #11

    Domyślnie

    Przyłączam się zdjęcia naprawdę fajne.Chyba się zdecyduję zawsze można to zdjąć.Myślałam też o kominku z kafli ale widziłam z recznie wyrabianej cegły i też wyglądał ślicznie do tych belek chyba będzie pasował i z cegły dużo taniej.

  12. #12

  13. #13

    Domyślnie

    No no, Wartownik "pobiłeś" firstlady, przynajmniej ilością belek
    Po przeczytaniu czegokolwiek z Forum należy zapytać fachowca patrząc mu głęboko w oczy

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał firstlady
    http://www.fauxwoodbeams.com/beams_design.php
    Można takie niby-belki kupic gdzieś w Polsce?

  15. #15

    Domyślnie

    U stolarza mój mi to może zrobić.

  16. #16

    Domyślnie

    ja będę miał co prawda prawdziwe bele drewniane w domu w/na stropie (których wszyscy mi już zadroszczą), ale widziałem atrapy zrobione z desek - zaleta to prosty montaż, mała waga itp, oraz takie podróby z jakiegoś materiału, jakby pianki - jak ktoś lubi imitacje... A swoją drogą dlaczego belki i kominek to "wieś angielska" - dla mnie kojarzy się z naszą narodową wsią polską, wsią spokojną, wsią wesołą...

  17. #17

  18. #18

    Domyślnie

    Ja też myślałam o prawdziwych belkach. Tak się jakoś stało, że z więźby zamówionej wg.projektu zostało kilka krokwi 18/18.Szkoda spalić w kominku.Ale jeszcze nie wiem.

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał baba na budowie
    Mam sufit wyłożony świerkową boazerią. Małe deseczki w poprzek i dwie bele wzdłuż. Ja tam średnio to rozwiazanie lubię, bo w mieszkaniu to wolałabym mieć biały sufit. Ale zdecydowanej większości gości sie podoba.
    Wcale Ci się nie dziwię. Co innego jednak belki na białym suficie, allbo ładne kasetony (drewniane, nie styropianowe)...
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał artureski
    A swoją drogą dlaczego belki i kominek to "wieś angielska" - dla mnie kojarzy się z naszą narodową wsią polską, wsią spokojną, wsią wesołą...
    No właśnie kurcze... Pachnie mi tu postawą 'cudze chwalicie, swego nie znacie...'
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony