dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Wentylacja garażu

    Mam garaż nieogrzewany w bryle budynku. Po wymianie bramy chciałbym tam parkować. Problem w tym, że nie ma dostępu do komina, a sam garaż z lewej przylega do bliźniaka sąsiada, natomiast z tyłu i prawej do pomieszczeń w moim domu. Na górze z kolei też jest pokój. Co w takim wypadku zrobić? Kratka nad bramą wyciągnięta na zewnątrz pewnie nie wystarczy? Nie mam możliwości przebicia się na zewnątrz poza ścianą w której jest brama...

  2. #2

    Domyślnie

    Jak to możliwe, że garaż bez wentylacji i budynek został odebrany? W projekcie nie było wentylacji?
    Dom piętrowy, grzane 190m2. Podłogówka 100%. Płyta fundamentowa. Ściany silikat 18cm + 25cm styropianu 0,031, strop 30cm PUR. Zapotrzebowanie na ciepło by ASOLT: 31 kWh/m2. PW Daikin Altherma III 8kW, rekuperator Wanas 615 entalpiczny. PV 7,12kWp 25o (południe 4,45kWp, zachód 2,67kWp).
    Sezon od 1 października do 30 września.
    Sezon 2021-2022 - CO 2 570 kWh, CWU 1 041 kWh, SCOP 3,32
    Sezon 2022-2023 - CO 1 974 kWh, CWU 1 113 kWh, SCOP 3,35

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał jambos Zobacz post
    Jak to możliwe, że garaż bez wentylacji i budynek został odebrany? W projekcie nie było wentylacji?
    Budynek z lat 80-tych...

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.926

    Domyślnie

    Cytat Napisał fqqs Zobacz post
    Mam garaż nieogrzewany w bryle budynku. Po wymianie bramy chciałbym tam parkować. Problem w tym, że nie ma dostępu do komina, a sam garaż z lewej przylega do bliźniaka sąsiada, natomiast z tyłu i prawej do pomieszczeń w moim domu. Na górze z kolei też jest pokój. Co w takim wypadku zrobić? Kratka nad bramą wyciągnięta na zewnątrz pewnie nie wystarczy? Nie mam możliwości przebicia się na zewnątrz poza ścianą w której jest brama...
    Wszystkie wentylacje jakie pamiętam u innych jak i u mnie,to "dziura w ścianie" kilka metrów od bramy.
    Ja nawet jej nie mam, bo nieszczelności bramy wystarczają.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.204

    Domyślnie

    Cytat Napisał fqqs Zobacz post
    Budynek z lat 80-tych...
    Co to zmienia? Wtedy też były projekty i wentylacje.
    Dźwigary deskowe /projekt/ do samodzielnego wykonania. Zainteresowany ? Pisz na priv.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Co to zmienia? Wtedy też były projekty i wentylacje.

    Co to wnosi do dyskusji? Nie ma wentylacji i tyle. Nie było o tym nic w projekcie.

    Garaż jest nieogrzewany, więc myślałem o poprowadzeniu z końca garażu pod sufitem rury fi 100 z wyrzutnia i wentylatorem kanałowym nad bramą. Z kolei świeże powietrze napływałoby przez nieszczelności w bramie (może nacięcia dolnej uszczelki?) lub ewentualnie zrobiłbym kratkę w ostatnim segmencie bramy bezpośrednio nad posadzką.
    Co sądzicie?

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.926

    Domyślnie

    Jaką masz bramę, żebyś musiał uszczelkę wycinać ? Na pewno nie ma żadnych nieszczelności?
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Jaką masz bramę, żebyś musiał uszczelkę wycinać ? Na pewno nie ma żadnych nieszczelności?
    Bramy jeszcze nie mam. Będzie to zwykła segmentowa. Jak dopływ powietrza będzie ok, to nić nie będę wycinał.

    Zastanawiam się tylko czy idea wentylatora zaciagającego powietrze z przeciwległej do bramy cześci garażu to dobry pomysł?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony