dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 23 z 57
Pokaż wyniki od 441 do 460 z 1137
  1. #441

    Domyślnie

    problemem tej firmy moim skromnym zdaniem jest fakt, że nie ma "swojej" stałej ekipy montażowej, może teraz się to już zmieniło, tego nie wiem
    bramy zostały wadliwie zamontowane, krótko mówiąc krzywo, jakby były przekoszone
    nie wiem jak to dokładnie opisać
    obrazowo, z jednej strony mam w poziomie, u góry, cień wpadający np ze słońca , bo jest taka luka
    nie wspomnę, że zimą wieje jak ch............ a mam ogrzewany garaż, dodam, że nie mały
    druga brama została zamontowana za wysoko, uszczelka wisi w powietrzu a powinna "opierać się" na gresie
    firma Wadex nie poczuwała się do naprawienia błędów, został w to zaangażowany Hormann i jego serwis
    właściciel firmy życzył sobie dodatkowych opłat za naprawianie błędów po ekipie montażowej, za którą rozumiem był odpowiedzialny
    poza tym ogólnie bardzo niemiły kontakt z Panem W, w przeciwieństwie do jego żony, którą bardzo miło wspominam
    ...a potem miała jeszcze dłuższą rzęsę, trup pachniał jesienią, czarną kawą, grzybami i nonsensem...szkoda, twój talent to mogło być wiele szterlingów Inge Bartch...

  2. #442

    Domyślnie

    Cytat Napisał izat
    poza tym ogólnie bardzo niemiły kontakt z Panem W, w przeciwieństwie do jego żony, którą bardzo miło wspominam
    Mi też lepiej rozmawiało się z Panią, ale dużo załatwiałem z Panem (dużo pomiarów i ustaleń) i było ok.
    Gadałem z ludźmi, którzy byli zadowolenie z montażu okien. Może to nie jest standard, ta wpadka. Mam nadzieję, bo przygodę z Wadexem dopiero zaczynam
    Dom w lesie od sierpnia 2008.

    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika

  3. #443

    Domyślnie

    Cytat Napisał hanejek
    Cytat Napisał izat
    poza tym ogólnie bardzo niemiły kontakt z Panem W, w przeciwieństwie do jego żony, którą bardzo miło wspominam
    Mi też lepiej rozmawiało się z Panią, ale dużo załatwiałem z Panem (dużo pomiarów i ustaleń) i było ok.
    Gadałem z ludźmi, którzy byli zadowolenie z montażu okien. Może to nie jest standard, ta wpadka. Mam nadzieję, bo przygodę z Wadexem dopiero zaczynam
    być może
    podejrzewam, że ekipa do montażu bram to nie ci sami ludzie co do montażu okien
    może tamci byli jacyś z łapanki
    ...a potem miała jeszcze dłuższą rzęsę, trup pachniał jesienią, czarną kawą, grzybami i nonsensem...szkoda, twój talent to mogło być wiele szterlingów Inge Bartch...

  4. #444
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    PiD

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    5

    Domyślnie

    Kolejna postać "pseudofachowca" jaka się nam przytrafiła...
    3 tyg temu zaczęła u nas remont kolejna ekipa...

    Pierwszy tydzień pracy- widać zapał u nich, cud i miód- panom szła praca dobrze i szybko. Do czasu... Tynkowali dwa pomieszczenia- były pewne nierówności o których od początku mówiliśmy, aby poprawili- mówili poprawimy, poprawimy....

    - domofon obtynkowali dookoła zamiast go zdjąć,

    - wystający fragment rury ze ściany zamiast normalnie obrobić ścianę dookoła to "dorobili" "pogrubienie" wielkości encyklopedi- kazaliśmy im to zdjąć to z trudem to im szło...

    - wybrzuszenia i inne nierówności, które rzekomo były równe wymagały poprawek - "oczywiście poprawimy" "nie chcemy państwa przecież oszukać" i d...pa .

    - zakładali gniazdka choć nie zlecaliśmy im montażu

    -brudnym mopem (upapranym gipsem ) "myli" podłogę na klatce schodowej -normalnie szok jak zobaczyłam mase białych smug prowadzących do naszych drzwi

    - majster wziął się za hydraulikę- podał wycenę i ani słowa o tym że on wypożycza maszynkę do zgrzewania rur i że to dodatkowo ma kosztować kolejne pieniądze...

    Przedwszystkim nie mieli własnego obuwia roboczego- chodzili w naszych butach, które były w mieszkaniu nie zauważyliśmy tego od razu bo jak do nich przyjeżdżalismy to już byli w swoich ubraniach gotowi do wyjścia. Gdy mąż to zauważył w ciągu dnia i spytał dlaczego majster jest w moich butach to mu odpowiedział "bo tak wyszło" - tego było już za wiele!!!!

    A potem majster powiedział, żeby im odliczyć kasę za te buty. Jak się rozliczaliśmy za robotę, to był mocno zdziwiony dlaczego aż 100zł za parę, gdyby chociaż zobaczył jakiej marki buty zakładają.... tego dnia ostani raz się widzieliśmy.
    Zdążył nam oznajmić, że następnego dnia idzie do lekarza.

    Rano panowie z jego ekipy przyszli tylko na 2 godziny i nic nie robili bo "czekali" na majstra. Pan Sylwester nie odbierał telefonu, wieczorem napisaliśmy sms żeby się odezwał, to odpisał, że
    " następnego dnia go nie będzie bo idzie na badania" jak po tym sms zadzwoniliśmy do niego to odebrał ktoś inny mówiąc że "Sylwestra nie ma bo przecież leży w szpitalu "

    Dalej nie odbierał telefonu - to wysłaliśmy sms, żeby się określił albo dokończy poprawki albo odda kasę zapłaconą za robotę skończoną, która nie jest skończona.
    Odpisał że "hytry traci dwa razy" no racja- nie chciało się kupić byle jakich butów roboczych w hipermarkecie za 30 zł no to kupił markowe za 100!!!

    Kolejnym smsem uświadomił nas, że hudraulikę zrobił nam w promocji, bo on normalnie bierze 200zł za punkt a przez nas pracownikowi musiał zapłacić 100zł- co nas to obchodzi jak się rozlicza ze swoimi pracownikami??? i nikt faceta nie zmuszał do podawania takich cen- mieliśmy takie ustalenie i jakie ceny podał to się pytaliśmy czy jest pewnien- mówił "ja mam takie ceny" tak? No to ok.
    Wypomniał nam policzenie 200zł za buty a sam musiał z własnej kieszeni pokryć koszty pożyczenia/załatwienia zgrzewarki do rur- tylko dziwne, bo wcześniej mówił, że ma własną zgrzewarkę i bądź tu mądry

    Co to za forma kontaktu przez sms? Telefonu nie odbierze, ale w sms nawymyśla bzdur jak leci. Przecież mógł nam od razu wprost powiedzieć co mu nie pasuje - bo chyba o to chodzi prawda???Zapomniał języka czy co?? Jak do hydrauliki potrzebował doliczyć 50 zł za dodatkowe skuwanie a potem kolejne 50zł za kolejne skuwanie to dostał kasę!

    Podsumowując:

    Nie polecam Pana Sylwestra M. i jego ekipy, choć pan majster sprawiał wrażenie uczciwego fachowca.

    Pozdro

    PiD
    / Licz tylko na siebie / Ufaj tylko sobie /

  5. #445
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    GKG

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    1

    Domyślnie prace wykończeniowe - niesolidna firma

    Szanowni Państwo,

    Ostrzegam przed korzystaniem z usług firmy zajmujacej się pracami wykończeniowymi, Mal-Bud Wykończenia z Warszawy, której włascicielem jest Pan Dawid Dąbek.
    Wyjatkowo niesolidne towarzystwo. Niestety zatrudniłem tę ekipę do prac remontowych u siebie. Poza dramatycznie kiepską jakością spotykałem się z coddziennymi kłamstwami co do dotrzymywania kolejnych przesuwanych terminów zakończenia prac. Ekipa miała składać się z 4 osób tymczasem , w zalezności od dnia pracowało od 1 do 3 osób. Pojawiali się w pracy późno czesto nie zostając dłuzej niz do wczesnego popołudnia. Efekt, kompletny brak progresu. Ciągłe kłamstwa i krętactwa, to że tramwaj sie zepsuł lub że ciocia zachorowała, żenada !!! Firma ta nie posiada profesjonalnego sprzętu w tym samochodu, czyli zakupy materiału to kolejny problem. Dodatkowo ich ceny są wysokie i nieuzasadniaja niskiej jakości ich prac.Kompletny brak poszanowania dla materiałów, bo przeciez za to nie płacą.Oczywiście, zrezygnowałem z ich usług, na szczęście.Gorąco odradzam , bo firma zajmuje się wykończeniami ale raczej właścicieli a nie nieruchomości.

    Pozdrawiam

    GKG

  6. #446

    Domyślnie

    Cytat Napisał PiD
    Przedwszystkim nie mieli własnego obuwia roboczego- chodzili w naszych butach, które były w mieszkaniu nie zauważyliśmy tego od razu bo jak do nich przyjeżdżalismy to już byli w swoich ubraniach gotowi do wyjścia. Gdy mąż to zauważył w ciągu dnia i spytał dlaczego majster jest w moich butach to mu odpowiedział "bo tak wyszło" - tego było już za wiele!!!!
    PiD
    To HIT FORUM!!!!!!!!!!!!

    Dobrze że bielizny żona nie zostawiła ))))))))

    Sory, za żarty ale nie mogłem sie powstrzymać.
    Sam miałem przejscia z podobnym psujem o nazwisku Pieńkowski wiem ile zdrowia to kosztuje i jak boli.

    Numer z butami mnie rozbroił.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Regut1 ; 27-12-2013 o 19:16

  7. #447

    Domyślnie

    Cytat Napisał Phili
    Nie polecam firmy Impregnacja, drewno konstrukcyjne z Nadarzyna...Mają też swoją siedzibę w Starej Wsi..
    Na ich stronach internetowych same "zachwyty" jakie to mają drewno świetnej jakości....Zamówiliśmy u nich więźbę; zależało nam na impregnacji ciśnieniowo-próżniowej i wysokiej jakości drewna...
    Przy odbiorze okazało się, że drewno ma sęk na sęku i dodatkowo zaciemnienia świadczące o zapleśnieniu... Nasz inspektor nadzoru odrzucił drewno od razu...jako nie spełniające norm... Firma uważa, że wszystko jest OK i to my "marudzimy"...
    Inspektor przeszedł się po placu i ocenił drewno na III i IV gatunek....

    Szkoda czasu i pieniędzy...

    Pozdrawiam
    jakbym czytała o swoim zamówieniu drewna z tej firmy. Również nie polecam. Dla tej firmy klient to śmieć.

  8. #448
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    klm

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    1

    Domyślnie ostrzezenie

    Ostrzegam przed hydraulikiem: Andrzej Gliński, Teresin Seroki Parcel, regon 140227206
    Robił mi wymianę instalacji hydraulicznych, najpierw wysłał mi ofertę cenową ale w czasie negocjacji ustaliliśmy (umowa ustna) cenę za całość robót (w stosunku do wyceny biały montaż gratis). W kwocie za robociznę miało wchodzić ogrzewanie podłogowe, ale po rozpoczęciu prac okazało się, że nie da się go zainstalować i zostaliśmy z małym grzejnikiem (niewystarczającym przy małym dziecku). Proponował również własną hurtownię, rzekomo tanią, okazało się, że ceny były przeciętne, ale hydraulik ten miał rabat w tejże hurtowni, który chciał potraktować jako dodatkowy zarobek (sam się do tego przyznał w złości, jak mu powiedziałem, że znalazłem tańszą hurtownię (różnica na ponad 1000!) – miało to być wynagrodzenie za zrobienie specyfikacji elementów koniecznych do instalacji). Po odebraniu ostatniej raty, zaczęły się problemy - nie chciał wykonać poprawek rzeczy, które źle zrobił - domagając się dodatkowej kasy powołując się na swoją wstępną wycenę. Właśnie mija 3 miesiąc kiedy próbuje ściągnąć go na poprawki, ale bezskutecznie, więc oddaje sprawę do Federacji Konsumenta. A oto lista wyczynów owego specjalisty:
    - zawór do pisuar zamontowany krzywo, cieknie woda
    - zapowietrzone grzejniki (jeden nie daje się odpowietrzyć) po instalacji grzejnika łazienkowego, bez sprawdzenia instalacji!
    - źle zamontowany zlewozmywak (niewłaściwie zamontowane odpływy; odwrotnie woda zimna i ciepła)
    - bardzo podejrzane podłączenie pieca do kanalizacji (w kanaliku wracała woda z szamba)
    - instalacja wodociągowa (zmieniona od licznika) bez zaworu antyskażeniowego – i teraz dostawca wody grozi mi odcięciem wody (według hydraulika takie zawory są wymagane w nowych budynkach)
    - biały montaż bez użycia silikonu (podobnież tak się teraz robi, ciekawe czy u siebie wanny też nie zabezpieczył)
    - nie sprzątał śmieci po robocie i zostawiał butelki po piwie
    - ze względu na sytuacje rodzinną (narodziny córki) nie zostawiłem mu do podpisania gwarancji pieca gazowego – teraz oczywiście robi problemy z ich podpisaniem,
    - gdyby nie przypadek, zauważyłem wyciek kondensatu, to przez złą instalację miałbym rozwalony piec.
    - pieniądze wziął, ale nie wystawił rachunku za wykonane usługi

    O tym że umieszczę tę informację w Internecie uprzedziłem tego Pana, niestety nie zareagował.

    pzdr,
    klm

  9. #449
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kirkris
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    1.234
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    96

    Domyślnie

    Powiedz mu że poinformujesz Urząd Skarbowy jak nie skończy roboty - wtedy będzie musiał zapłacić podatek (bo na 100% robi lewiznę)

  10. #450

    Domyślnie Re: Dach-Profil

    Cytat Napisał Tinus i Linka
    Przestrzegam przed firmą
    Dach Profil
    http://www.dachprofil.com.pl/

    Są absolutnie nieprofesjonalni i niesłowni.
    Oszukują i kombinują.
    Na dobrą sprawę niespotkałem tak beznadziejnej i złodziejskiej firmy podczas całej mojej przygody z budowaniem domu.
    Witam mam podobne doświadczenia z tą firmą i mam sprawe z nimi u Rzecznika Konsumenta. Wysłałam do Was wiadomość na prv odezwijcie się może razem coś się uda załatwić.
    Ania

  11. #451
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kd_s

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    3

    Domyślnie UWAGA na firmę URB DOMGIPS ze Skierniewic

    Uwaga na firmę URB DOMGIPS ze Skierniewic

    Jest nieuczciwa, nierzetelna i całkowity brak profesjonalizmu.

  12. #452

    Domyślnie

    Moi Drodzy, a kto płaci za robotę czy materiał przed?! Można dać zaliczkę, ale nie całość sumy! Rynek okien jest tak w Polsce zawalony, że naprawdę trudno znaleźć solidnego producenta, ale przecież i takich nie brakuje. Trzeba się tylko dokładnie rozejrzeć i przede wszystkim pytać ludzi o opinie

  13. #453
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Depi
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.865
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Nie o okna tu chodzi.
    GG: 1243811
    Siennik Budywy Aktualizacja 13.X.09 - This battlestation is fully operational!
    Komentarze

  14. #454
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    browse

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    2

    Domyślnie Ostrzegam przed firmą "ARAiiN" Krzysztof Szenajch,

    Nieuczciwy dekarz "ARAiiN" Krzysztof Schenajch, 01-244 Warszawa, ul. J. Bema 65, NIP 527-246-13-44, Regon 011587962, wg umowy miał pokryć dachówką ceramiczną prosty dach dwuspadowy w Radzyminie o pow. ok. 190m2 w terminie 25.6.2008 do 1.08.2008 wziął zaliczki na materiały 8.000 zł i na wykonawstwo 8.500 zł, trochę pogrzebał, wykonał ok. 70% prac w jakości nie nadającej się na oborę (jak to stwierdził inny dekarz)- i zniknął. Po prostu nie tyle partacz, ile raczej oszust, bo z wykonanych prac wynika, że nie zna się na dekarstwie. Błędy- m.in. nierówny poziom dachu, złe odstępy łat i kontrłat, tragicznej jakości obróbki blacharskie (brak własnych narzędzi!!), woda będzie omijać rynny, za duże odstępy w mocowaniu rynien, rynny ułożone w sinusoidę itp.
    ostrzegam innych tym bardziej, że zna się na wszystkich pracach budowlanych (vide wydania internetowe książek telefonicznych PKT i inne informatory,

  15. #455

  16. #456

    Domyślnie

    Cytat Napisał literkas

    Ostatnie pismo :

    [i]Panie Dec,
    Przeprowadził Pan ze mną dziś (17-04-200 rozmowę, w której raczył Pan użyć stwierdzenia „ to ja tam jutro przyjadę i to rozpierdolę”. Po wygłoszeniu podniesionym głosem tej kwestii rozłączył się Pan, nie dając mi dojść do słowa.
    Niestety nie miałam szansy zapytać, co miał Pan na myśli? Nie jestem pewna czy chodzi Panu o pustaki Max (2 palety), które pozostawił Pana kierowca na naszej działce, czy chodzi Panu o nasz budynek, czy też o inne ruchomości/nieruchomości znajdujące się na naszej działce.
    W związku z tym informuję Pana, iż nie wyrażam zgody na to, aby przebywał Pan na naszej działce bez naszej wiedzy, ani tym bardziej cokolwiek niszczył (nawet jeśli są to pańskie pustaki).


    super napisane! sam chyba bym tego lepiej nie wymyślił....

    a może się przesłyszałaś i gość krzyknął "i się rozpierdolę" ? ? ?

    taki akt rozpaczy dostawcy, gdy nie może zaspokoić klienta...
    BOHO
    Warszawa

  17. #457

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tonny_Soprano_
    Unikać a wręcz nie kontaktować się z firmą krzak PPHU TYMON z MSZCZONOWA , nie solidny i nie dotrzymuje terminów , pracownicy nie ubezpieczeni , duża rotacja , pomimo podpisania umowy jak wybierze pewną kwotę ucieka z budowy i nie poprawia , nic na niego nie stoi więc nie można nic zarekwirować na poczet poniesionych strat - przerabiany temat w obecności policji , właścicielem firmy jest jego żona natomiast RUDY MIREK działa z upoważnienia , jak wcześniej wspomniałem pewne powiedzenie :RUDE TO WREDNE I DODAM JESZCZE ŻE PARTACZ.Ogłasza się również na Allegro pod nickiem mirekG6 , jakie on tam bzdury wypisuje , jego efekty pracy niedługo powklejam .Na tyle beszczelny że moim sąsiadom naopowiadał bzdur , tylko nie pomyślał że jego wizytówką jest to co u mnie pomurował , kto obejży to nie wierzy że można tak spartolić
    Potwierdzam, że Mirosław Gadomski, prowadzący PPHU TYMON, to oszust. Prawomocnym nakazem sądu jest mi winien 4500 zł - sprzedał mi uszkodzony samochód, zatajając usterki (pęknięty blok silnika). Na próby dogadania się reagował wyzwiskami i tekstami "najpierw mnie znajdź". Zmienia miejsce zamieszkania i zameldowania (Warszawa, Tarnobrzeg, teraz Mszczonów), jest ścigany przez komorników za liczne długi, w tym niepłacone alimenty, interesuje się nim również prokuratura za jakieś wyłudzone kredyty. Jego była żona, Renata Gadomska, jest formalną właścicielką jego firmy i wszystkich jego ruchomości, włącznie z kontem Allegro. Oboje generalnie żyją z tego, że naciągają ludzi - wszystko jest zapisane na nią, a przekręty robi on, co oznacza, że nie ma jak się do niego dobrać, choćby z tej racji, że alimenty przy ściąganiu zawsze mają pierwszeństwo - a ich rozwód był fikcyjny, więc cokolwiek się z niego ściągnie, wraca przez nią do niego.

    Szczerze radzę unikać jak ognia, to bezwzględna para chytrych oszustów, którzy orżną was bez mrugnięcia okiem, a potem jeszcze zbluzgają.

  18. #458

    Domyślnie

    Cytat Napisał izat
    problemem tej firmy moim skromnym zdaniem jest fakt, że nie ma "swojej" stałej ekipy montażowej, może teraz się to już zmieniło, tego nie wiem
    bramy zostały wadliwie zamontowane, krótko mówiąc krzywo, jakby były przekoszone
    nie wiem jak to dokładnie opisać
    obrazowo, z jednej strony mam w poziomie, u góry, cień wpadający np ze słońca , bo jest taka luka
    nie wspomnę, że zimą wieje jak ch............ a mam ogrzewany garaż, dodam, że nie mały
    druga brama została zamontowana za wysoko, uszczelka wisi w powietrzu a powinna "opierać się" na gresie
    firma Wadex nie poczuwała się do naprawienia błędów, został w to zaangażowany Hormann i jego serwis
    właściciel firmy życzył sobie dodatkowych opłat za naprawianie błędów po ekipie montażowej, za którą rozumiem był odpowiedzialny
    poza tym ogólnie bardzo niemiły kontakt z Panem W, w przeciwieństwie do jego żony, którą bardzo miło wspominam

    Czesc Izat!

    Rozumiem, ze Pan W, to inny Pan W niz Pan W Popiel od rekuperatora?
    http://forum.muratordom.pl/pan-w-rek...itold%20popiel
    Ja czekam na wyznaczenie rozprawy.....

    H

  19. #459

    Domyślnie

    cześć Hubert
    to inny Pan W
    pozdrawiam
    ...a potem miała jeszcze dłuższą rzęsę, trup pachniał jesienią, czarną kawą, grzybami i nonsensem...szkoda, twój talent to mogło być wiele szterlingów Inge Bartch...

  20. #460

    Domyślnie UWAGA Edward Czernak

    Pan Edward Czernak Raszyn-Rybie- kierownik budowy od siedmiu boloeści.
    Pewnie wszyscy o tym wiedzą (ja nie wiedziałam), ale nie bierzcie na kier budowy właściciela firmy która buduje Wam dom
    Początki iście bajkowe - milły, smympatyczny Pan, który doradzi i podpowie, ALE.... bardzo szybko zaprzestał odwiedzać naszą budowę, więc jego ekipa (jak się okazało pracująca u niego na czarno) robiła co chciała i jak chciała.
    w końcu wezwałam inspektora nadzoru budowlanego, który wykrył liczne usterki, m.in belki stropu nie mają poduszek betonowych, są oparte tylko na pretach, o więźbie dachowej nie chcę pisać, bo sama mysl o niej wywołuje u mnie napad złości (np. belka nośna nie nie opiera się na NICZYM).
    z całego serca nie polecam tego Pana i jego firmy.
    sprawa prawdopodobnie będzie miała swój finał w sądzie.

Strona 23 z 57

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony