dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 83
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kirmikolow

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    179
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie ILE ZA STUDNIE

    ILE DALISCIE ZA STUDNIE

  2. #2

    Domyślnie

    Kopana ? 300 pln za metr z kręgiem, do tego żwir 80 pln za kubik.

  3. #3

    Domyślnie

    320 brutto za mb na gotowo, studnia wiercona, głębinowa

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    maliniaczek

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    151
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Ja właśnie jestem po etapie poszukiwan studniarzy, z czwórki wykonowcow już wybrałam jednego, ceny wszyscy maja zblizona to jest od 60 zł za mb do 150zł za studnie głebinowa, Ja będę miała wierconą na 30 metrow, bo lustro wody mam na 15 metrach, i jesli chodzi dokładnie o taką studnie, to moj wykonawca bierze 150zł za metr ale studnie mam juz pod klucz, czli pompa, rury osłonowe i jakies tam inne rury, i obudowa studni na gruncie,inni zyczyli sobie 100zł do 120zł za taką studnie ale bez materiałow, aha...wszystkich studniarzy miałam poleconych z forum
    pozdrawiam serdecznie

  5. #5

    Domyślnie

    A ja wlasnie szukam studniarzy z Wroclawia lub okolic - czy mozecie mnie pokierować gdzie ich szukać ( tu na forum)
    Zaczynam przygodę z budową domu - uda się !

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    maliniaczek

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    151
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    No ja szukałam na forum, ale jeśli w okolicy twojej działki są inne budowy to popytaj się czy mają studnie ,jeśli tak to wypytaj się kto to robił i jaka cena i czy polecają danego wykonawce, bo na forum moze byc ciężko znależć studniarzw określonej okolicy, wiem sama,bo jak dzwoniłam do niektorych z warszwy, to mi powiedzieli , ze poza wawą nie robią i takim to sposobem z 7 wyszukanych i poleconych studniarzy zostało mi 4 ktorzy mogą podjąć sie pracy na mojej działeczce [/list]

  7. #7

    Domyślnie

    Mam uzgodnione na 100 zł mb bez materiałów (studnia wiercona). Fachowiec bardzo sprawny i sprawdzony.

  8. #8

    Domyślnie

    witam
    jestem nowy na forum więc wybaczcie błedy


    tak się składa że mam dodatkową pracę i robię studnie wiercone tzw. abisynki na pompy ręczne i elektryczne. studnia abisynka z pompą reczną 650 złotych a z elektryczną 9500 złotych. ceny z zeszłego roku. cena obejmuje wykonanie studni z zamontowanie odpowiedniej pompy z materiałem.

    jak macie pytanka to spoko

  9. #9

    Domyślnie

    Hm....rogacek czy aby sie nie pomyliles?
    czy to napewno 650zl i 9500zł ?
    Czy ta pompa elektryczna jest taka droga?

    I jeszcze jedno - kto powinien wyznaczyc miejsce budowania stydni?
    Skąd bede wiedziec gdzie kopać?
    Zaczynam przygodę z budową domu - uda się !

  10. #10

    Domyślnie

    ceny za abisynkę z zeszłego sezonu oczywiście się pomyliłem 950 złotych

    ja mam mapy wrocławia i okolic i wiem gdzie szukać. jak nie wiem mam znajomych radiestetów



    abisynka czyli studnia z pompą powierzchniową o głębokości do 8 metrów. pompy powierzchniowe nie zasysają z większych głębokości. czasami wiercimy głębiej i gdy lustro wody stabilizuje się na głębokości mniejszej niż 8 metrów wystarcza pompa powierzchniowa. przy większych głębokościach musimy stosować pompy głębinowe.
    Tu była reklama...

  11. #11

    Domyślnie Studnia

    Może znacie kogoś i polecacie z Górnego Śląska
    Arc

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Papkin

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    7

    Domyślnie studnie

    Czy po wykonaniu studni wykonawca daje Wam wyniki badań jej składu chemicznego i bakteriologii? Czy wiecie co pijecie? Czy ktoś (w Waszym imieniu) nadzorował proces wiercenia, filtrowania i zamykania wód?
    Dlaczego o to pytam??? Bo studnię można zepsuć na wielu etapach!
    1. Nie są odcięte od warstwy zasadniczej cieki i sączenia, które często występują nad tą warstwą - etap wiercenia. Wody chemicznie i bakteriologicznie skażone spływają do filtra po rurach kolumny eksploatacyjnej.
    2. Filtr postawiono w złym miejscu i wydajność jest mniejsza niż mogłaby być - etap filtrowania
    3. Ze względu na małą średnicę wiercenia nie wykonano żwirowania studni - etap filtrowania
    4. Zamontowano filtr bez atestu (toksyczny materiał, słaba wytrzymałość).
    5. Zakolmatowany filtr. Powód - nie przeprowadzono dokładnego pompowania oczyszczającego
    6. Za niska cena wykonania. Przy zaniżonych kosztach (by nie stracić klienta) wykonawca nie jest w stanie dopełnić warunków zawartych w punktach 1 - 5 - etap wstępny

    Zwracam również uwagę na częste oszustwa części wykonawców. Polegają one na nieuzasanionej głębokości wiercenia. Powiedzmy, że otwór o głębokości 20 m osiąga spód warstwy wodonośnej i ilość pozyskanej wody pokrywa zapotrzebowanie inwestora np. 2000 litrów/godzinę (48000 litrów/dobę). Zatem przewidując jeszcze 1,5 m na część podfiltrową całkowita głębokość studni powinna wynieść 21,5 m. Ponieważ łatwo się wierci, to wykonawca prowadzi wiercenie głębiej np. o 8 m. To pozwala mu na pokrycie kosztów stałych, związanych np. z transportem. Te 8,0 dodatkowych metrów jest oszustwem. Znam przypadek nieuzasadnionego przegłębienia studni o
    300%.
    Dlatego właśnie prace wiertnicze powinny odbywać się pod nadzorem osób z uprawnieniami górniczymi w tym zakresie, które wiedzą co w trawie piszczy.
    Pozdrawiam. MW

  13. #13

    Domyślnie

    możecie kogoś polecić na studnię głębinową (ok 40 mb) w okolicach Łodzi?

    jak jest z tymi filtrami wody? jak częso się je wymienia (w moim przypadku będzie dużo żelaza i potasu)?

    jak jest z odbiorem takiej studni, z sanepidem itp. Jeżeli studnia byłaby jedynym źródłem skąd czerpana jest woda, czy może się tak zdarzyć, że sanepid nie da pozwolenia na użytkowanie wody jako pitnej?

  14. #14

    Domyślnie

    A może ktoś zna uczciwego studniarza z okolic Lublina ????

  15. #15

    Domyślnie wlasnie uzgodnilam cene

    studnia wiercona-za plastiki 70zl/m
    az matal 80/m
    juz z materialami-wydaje sie ok
    plastyk i muzyk budują dom...

  16. #16
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    belcia1

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1

    Domyślnie ile za studnię

    Witam,

    właśnie zabieram się do tematu studni, i wykonawca podał cenę za robociznę z materiałem 200-400 zł + osobno koszty pompy.
    Czy to jest normalna cena, czy mam szukać dalej? może macie namiary na fachowców z okolic Trójmiasta?

  17. #17

    Domyślnie

    Moze ktos mi napisze ile za studnie wiercona w okolicach Trojmiasta.
    Jesli ktos zna sprawdzona ekipe, to prosze o namiar

  18. #18

    Domyślnie

    Moze ktos mi napisze ile za studnie wiercona w okolicach Trojmiasta.
    Jesli ktos zna sprawdzona ekipe, to prosze o namiar

  19. #19

    Domyślnie

    Moze ktos mi napisze ile za studnie wiercona w okolicach Trojmiasta.
    Jesli ktos zna sprawdzona ekipe, to prosze o namiar

  20. #20

    Domyślnie

    O cenach i firmach było juz tu:
    http://forum.muratordom.pl/viewtopic...438&highlight=
    i tu:
    http://forum.muratordom.pl/viewtopic...777&highlight=
    ale ogólnie sprawa przegwizdana, te tanie firmy kopią tylko w ziemi , jak trafią na skałę to odpuszczają, a te które maja sprzęt do wiercenia w skale wariują z cenami. POWODZENIA

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony