dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23
  1. #1

    Domyślnie Podłączenie pieca c.o.

    Witam wszystkich, mam pytanko odnośnie instalacji c.o. i c.w.u. .
    Czy w wycenie instalatora za tzw. punkt macie tez ujęte podłaczenie tego wszystkiego do pieca i rozruch czy raczej instalatorzy liczą sobie za to oddzielnie? U mnie chce 80 zł za tzw. punkt i dodatkowo podłączenie pieca.
    Instalacja c.o. i podłogówka na rozdzielaczu, c.w.u. trójnikowa.

  2. #2

    Domyślnie

    Nikt nie robi lub nie robi instalacji

  3. #3
    1950
    Guest
    1950

    Domyślnie

    każdy ustala własne warunki,
    nie ma na to norm,
    zawsze możesz wziąć innego

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Grzesiek13
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    3.490

    Domyślnie

    Lokman instalacja a kotłownia to dwie różne sprawy i niestety oddzielnie kalkulowane. Czy ty jak kupujesz samochód to serwis do niego masz gratis? bo według Twojego myślenia powinno tak być.
    Pozdrawiam Grzesiek
    Pozdrawiam Grzesiek
    [email protected]

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mauro

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    7

    Domyślnie

    piec co liczy sie jak trzy punkty,chyba ze sie dogada zinstalatorem inaczej

  6. #6

    Domyślnie

    montaż kotła 1-funkcyjnego 350 zł
    montaż kotła 1-funkcyjnego z zasobnikiem c.w.u. 800 zł
    montaż kotła 2-funkcyjnego 450 zł
    montaż kotła stojącego 700 zł
    montaż kotła stojącego z zasobmikiem c.w.u. 1000 zł
    montaż wkładu kominowego 300 zł
    wykonanie pionu c.o. 150 zł
    montaż szafki i rozdzielacza 200 zł
    wykonanie podejścia do grzejnika "rura w rurze" 80 zł
    wukonanie podejścia do grzejnika z PP lub miedzi 120/150 zł
    zawieszenie grzejnika 40 zł
    ułożenie ogrzewania podłogowego 30 zł/m2
    buduje dom nie majac na to pieniedzy

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał z8
    montaż kotła 1-funkcyjnego 350 zł
    montaż kotła 1-funkcyjnego z zasobnikiem c.w.u. 800 zł
    montaż kotła 2-funkcyjnego 450 zł
    montaż kotła stojącego 700 zł
    montaż kotła stojącego z zasobmikiem c.w.u. 1000 zł
    montaż wkładu kominowego 300 zł
    wykonanie pionu c.o. 150 zł
    montaż szafki i rozdzielacza 200 zł
    wykonanie podejścia do grzejnika "rura w rurze" 80 zł
    wukonanie podejścia do grzejnika z PP lub miedzi 120/150 zł
    zawieszenie grzejnika 40 zł
    ułożenie ogrzewania podłogowego 30 zł/m2

    Wyszlo mi ze przy takim cenniku musialbym zaplacic za moja instalacje CO ok 4000 PLN (sama robocizna)
    Oceniam to na max 7 dni pracy dla jednej osoby - sam robilem wiec wiem co mowie. Moja instalacja jest sprawna w 100% i dziala.

    Hmm tak sobie teraz siedze i mysle ...
    Po co mi bylo 4 lata ogolniaka + 5 lat studiów kiedy moglbym skonczyc zawodowke `( no ok niech bedzie ze technikum bo przeciez jeszcze musialem to sobie sam wszystko poobliczac)
    Szczelibym sobie w miesiacu 1 no moze 2 takie domki z instalacja poplacil podatki + zusy i zylbym sobie elegancko


    Ludzie skad Wy takie cenniki bierzecie???????????
    Czy np montaz Eco Compact czyli kociol stojacy z zasobnikiem CWU musi naprawde kosztowac 1000 zł???????????????????

    czy zawieszenie grzejnika czyli wywiercenie 2 otworow w scianie na jednym poziomie (max 10 minut pracy) to musi kosztowac 40 zł??? tak naprawde to myslalem ze to to juz sie miesci w tych 120 zł no bo w koncu bez jaj zeby samo podpiecie tego grzejnika PP lub pexem to az 120zł?? przeciez to sie robi jak klocki lego.
    Montaz szafki + rozdielacza 200 zł????

    Oczywiscie kazdy ma prawo do wlasnego cennika w koncu zyjemy w gospodarce wolnorynkowej
    Ale tez mamy prawo do swobodnej wypowiedzi na TYM forum i w kazdym innym miejscu co tez niniejszym czynie.

    Pozdrawiam i razej nie mam ochoty wdawac sie w dalsza polemika z "fachowcami"

    PS
    A tak wogole to do niedawna to forum bylo przeznaczone glownie dla ludzi pochlonietych pasja budowania domow i checia wybudowania tego domu w duzej mierzy dzieki wlasnym umiejetnosciom., wlasnymi rekoma i pracy.
    A fachowcy pojawiali sie tutaj tylko po to zeby doradzic i pomoc (zreszta do dzis jeszcez tutaj zagladaja np VPS i kilku innych ktirych tez cenei ejdnak nie chec pomylic nika wiec nie powiem)
    Ale od niedawna zauwazam ze coraz wiecej zaglada tu instalatorow nie po to zeby doradzic ale po to zeby "zaoferowac" swoje odplatne uslugi i wyzalic sie jaka to ciezka prace maja i sprawic wrazenie jakie to wszystko jest strasznie skomplikowane niczym kosmiczna technologia.

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mauro

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    7

    Domyślnie

    no faktycznie ceny troche duze ,ciekawe czy sa klienci na takie ceny

  9. #9
    1950
    Guest
    1950

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzes z Krakowa
    Cytat Napisał z8
    montaż kotła 1-funkcyjnego 350 zł
    montaż kotła 1-funkcyjnego z zasobnikiem c.w.u. 800 zł
    montaż kotła 2-funkcyjnego 450 zł
    montaż kotła stojącego 700 zł
    montaż kotła stojącego z zasobmikiem c.w.u. 1000 zł
    montaż wkładu kominowego 300 zł
    wykonanie pionu c.o. 150 zł
    montaż szafki i rozdzielacza 200 zł
    wykonanie podejścia do grzejnika "rura w rurze" 80 zł
    wukonanie podejścia do grzejnika z PP lub miedzi 120/150 zł
    zawieszenie grzejnika 40 zł
    ułożenie ogrzewania podłogowego 30 zł/m2

    Wyszlo mi ze przy takim cenniku musialbym zaplacic za moja instalacje CO ok 4000 PLN (sama robocizna)
    Oceniam to na max 7 dni pracy dla jednej osoby - sam robilem wiec wiem co mowie. Moja instalacja jest sprawna w 100% i dziala.

    Hmm tak sobie teraz siedze i mysle ...
    Po co mi bylo 4 lata ogolniaka + 5 lat studiów kiedy moglbym skonczyc zawodowke `( no ok niech bedzie ze technikum bo przeciez jeszcze musialem to sobie sam wszystko poobliczac)
    Szczelibym sobie w miesiacu 1 no moze 2 takie domki z instalacja poplacil podatki + zusy i zylbym sobie elegancko


    Ludzie skad Wy takie cenniki bierzecie???????????
    Czy np montaz Eco Compact czyli kociol stojacy z zasobnikiem CWU musi naprawde kosztowac 1000 zł???????????????????

    czy zawieszenie grzejnika czyli wywiercenie 2 otworow w scianie na jednym poziomie (max 10 minut pracy) to musi kosztowac 40 zł??? tak naprawde to myslalem ze to to juz sie miesci w tych 120 zł no bo w koncu bez jaj zeby samo podpiecie tego grzejnika PP lub pexem to az 120zł?? przeciez to sie robi jak klocki lego.
    Montaz szafki + rozdielacza 200 zł????

    Oczywiscie kazdy ma prawo do wlasnego cennika w koncu zyjemy w gospodarce wolnorynkowej
    Ale tez mamy prawo do swobodnej wypowiedzi na TYM forum i w kazdym innym miejscu co tez niniejszym czynie.

    Pozdrawiam i razej nie mam ochoty wdawac sie w dalsza polemika z "fachowcami"

    PS
    A tak wogole to do niedawna to forum bylo przeznaczone glownie dla ludzi pochlonietych pasja budowania domow i checia wybudowania tego domu w duzej mierzy dzieki wlasnym umiejetnosciom., wlasnymi rekoma i pracy.
    A fachowcy pojawiali sie tutaj tylko po to zeby doradzic i pomoc (zreszta do dzis jeszcez tutaj zagladaja np VPS i kilku innych ktirych tez cenei ejdnak nie chec pomylic nika wiec nie powiem)
    Ale od niedawna zauwazam ze coraz wiecej zaglada tu instalatorow nie po to zeby doradzic ale po to zeby "zaoferowac" swoje odplatne uslugi i wyzalic sie jaka to ciezka prace maja i sprawic wrazenie jakie to wszystko jest strasznie skomplikowane niczym kosmiczna technologia.
    ponieważ ja wkleiłem linka, czuję się wywołany do tablicy,
    Grześ zatrudniam Cię jak tylko skończą się mrozy,
    poszukuję takich pracowników,
    GG jest w stopce

  10. #10

    Domyślnie

    Chyba wsadzę kij w mrowisko ale nie zdzierżyłam !

    Grzesiu z Krakowa
    ceny są takie bo instalator wie jak to zrobić!
    Jeśli Ty wiesz jak i potrafisz to zrobić , to zrób a nie czepiaj się ile to kosztuje! Płaci się za wiedzę !

    Podejrzewam że Ty sam , za swoją pracę ,chcesz otrzymywać jak najwięcej kasy , altruistą chyba nie jesteś ![/b]

  11. #11

  12. #12
    1950
    Guest
    1950

    Domyślnie

    Cytat Napisał babajaga
    Chyba wsadzę kij w mrowisko ale nie zdzierżyłam !

    Grzesiu z Krakowa
    ceny są takie bo instalator wie jak to zrobić!
    Jeśli Ty wiesz jak i potrafisz to zrobić , to zrób a nie czepiaj się ile to kosztuje! Płaci się za wiedzę !

    Podejrzewam że Ty sam , za swoją pracę ,chcesz otrzymywać jak najwięcej kasy , altruistą chyba nie jesteś ![/b]
    jestem pod wrażeniem,
    ale jest to jedna z nielicznych wypowiedzi w których przyznaje się wykonawcom prawo do zarabiania pieniędzy,
    chwała Ci za to o babajago
    nisko się kłaniam, zdejmując czapkę

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar sebo8877
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Głogów Młp
    Kod pocztowy
    36-060
    Dzielnica
    Zabajka
    Posty
    4.324

    Domyślnie

    Nie święci granki lepią ...
    Sprawa rozbija sie o to że macie racje palci się za wiedze ale... jeżeli ktos kumulował w sobie ta wiedze przez naście lat nie liczac podstawówki (weźmy takiego lekarza) i porównajmy go z instalatorem gdzie lekarz ratując życie i to nie jedno (nawet czasami instalatoroa) za miesiąc swojej pracy zarabia 1500-2000 tyś a instalator za podąłczenie grzejnika które trwa 20 minut 120 zł to wystarczy mu podłączyć 20 grzejników i wychodzi lepiej niz lekarz. Za wiedze powinno sie placic - tak można powiedzieć ... jak byście się czuli w sytuacji kiedy lekarz za zdiagnozowanie grypy zarzyczł sobie 120 zł ( 20 minut pracy) Chyba byscie go zjedli a uczył sie kilkakrotnie dłużej w zwiazku z tym powinien zaaplikować kilkakrotnie więcej.
    Osobiście boli mnie jedna rzecz - że ceny wykonania usług budowlanych sa niejednokrotnie kosmiczne, jakość nie zawsze idzie w parze z ceną.
    Jeżeli w tym kraju każdy zarabialby tą średnia krajowa 2000 - 3000 na rękę to wierzcie mi nie byłoby takiego oburzenia że przyłacz grzejnika kosztuje 120zł.
    Postanowiłem że za 15 grzejników które mam do podłaczenia tj 1800 zł przegryze sie przez literature, wezmę nawet korepetycje u instalatora i zrobie to sam - na edukację (podręczniki litertura fachowa i korepetycje mam 1800 zł).
    Pozdrawiam
    Sebo8877
    Zarabiajmy - ale zarabiajmy zgodnie z sumieniem.
    Sumienie - rzecz wzgledna - którz je dzisiej ma ...???
    Grześ z Krakowa jestem z Toba - masz rację w 100%
    Już niedługo już niebawem u siebie...

  14. #14

    Domyślnie

    Witam,
    To ja też właczę sie do rozmowy.
    Wykonuje ten zawód od paru ładnych lat więc wyrażę swoją opinie przykładem.
    Wyceniłem klientowi montaż kotła z zasobnikiem na 650 zł... ale stwierdził ża za drogo i poprosił sasiada który wykonał mu to za 300 zł.
    Przyszła zima i ten sam klient dzwoni do mnie żebym do niego zajżał bo mu piec nie grzeje.... co się okazało, sąsiad pomylił końcówki (nie przeczytał instrukci, tam było wszystko opisane) i nie założył zabespieczeń...
    Wynikiem tego było zapchanie instalacji CO.
    Efekt ... poprawka kosztowała klienta 1000 zł ......
    Więc drodzy Inwestorzy zanim zlecicie prace sasiadowi..... policzcie ile będzie Was kosztowało poprawienie tego.
    Pozdrawiam
    hydraulik.net.pl

  15. #15
    1950
    Guest
    1950

    Domyślnie

    sebo8877,
    Ty już lepiej lekarzy za przykład nie dawaj,
    mnie mimo że zdzieram z klientów masę kasy
    nie stać mnie na ich styl życia,

    widzisz, tak samo jak Ty generalizuję,

    a jeśli uważasz, że zrobisz to taniej i lepiej,
    to otwórz firmę,
    przecież mamy wolny rynek,
    będziesz lepszy
    wykosisz tych wstrętnych krwiopijców,
    co to czyhają na Twoje pieniądze,

    zawsze mówię klientom,
    to jest moje źródło utrzymania, dzięki temu, że biorę tyle ile biorę, jestem na rynku i klient ma pewność, że jak zadzwoni za 2-3 lata to dalej będę instniał,
    jego gwarancja jest pewna,, napewno nie usłyszy, ja już tego nie robię, firmy też nie mam, z reklamacjami do Pana Boga

    jak już wspomniałem jest wolny rynek,
    chcesz mieć tanio, wystarczy wziąć pierwszy lepszy dziennik,
    otworzyć na stronie z ogłoszeniami i zlecić fachowcowi za 50 zł od punktu,
    wykonanie najważniejszej instalacji w budynku którego koszt przekarcza niejednokrotnie kilkaset tysięcy złotych,
    zobaczymy jak długo będziesz się cieszył swoją instalacją,

    życzę szczęścia

  16. #16

    Domyślnie

    Skrol
    musiałeś naprawiać to , co sąsiad reperował ?

    Wracając do meritum , nie wszyscy mamy takie same predyspozycje i tak , ktoś będzie dobrym lekarzem a ktoś inny dobrym instalatorem .
    W każdym zawodzie są dobrzy i źli fachowcy i trzeba trafić na tego dobrego , obojętnie w jakiej dziedzinie.
    A swoją drogą przeliczanie : 1 grzejnik = 100 pacjentów jest conajmniej bzdurne ( bez urazy )
    Ile ludzi chodzi do lekarza a ile buduje domy ?
    Inna sprawa że dobry lekarz , aby być skutecznym , musi mieć kasę na permanentne dokształcanie się , gdyby to odemnie zależało , służba zdrowia byłaby płatna ( nie jestem lekarzem )

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar sebo8877
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Głogów Młp
    Kod pocztowy
    36-060
    Dzielnica
    Zabajka
    Posty
    4.324

    Domyślnie

    Kochani zaręczam i gwarantuję że nikogo nie chciałem urazic.

    CHcialem pokazać tylko ta niemoc co drugiego z nas którego poprostu nie stac na instalatora - mnie nie stac z całym szacunkiem na Twoje stawki 1950, nie dam zrobic tego partaczowi - stąd mój wniosek że musze się sporo dowiedzięc i sporo nauczyc by zrobic sobie instalacje samemu - to jest niesprawiedliwośc której nie rozumiem.
    Gwaruntuje sobie i Tobie 1950 że jeżelibym zaproponował Ci poowe stawki za robote - to bys sie nie zgodził - bo nie jestes instytucją charytatywna - (takie odpowiedzi słyszłem) tak więc sa ludzie których stac a są ludzie którzy moga pomarzyć o np instalatorze.
    Na zakończenie jedno powiedzenie które utkwiło mi w pamięci - powtarzał je mój św pamięci dziadek - lepsza graść biznesu niż worek ciężkiej pracy - to dzisiaj ma sens.
    1950 szanuje Ciebie jako cżłowieka - nie zamierzałem Cię w rzaden sposób obrazic ani zarzucać czegokolwiek - chciałem pokazać tylko to że w tym kraju niestety nie ma klasy średniej - potrafiącej korzystac z usług - dzis w Polsce są bogaci i biedni.
    Pozdrawiam
    sebo8877
    Już niedługo już niebawem u siebie...

  18. #18
    1950
    Guest
    1950

    Domyślnie

    nie ma sprawy

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar sebo8877
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Głogów Młp
    Kod pocztowy
    36-060
    Dzielnica
    Zabajka
    Posty
    4.324

    Domyślnie

    No to Ok

    Sebo8877
    Już niedługo już niebawem u siebie...

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał babajaga
    Chyba wsadzę kij w mrowisko ale nie zdzierżyłam !

    Grzesiu z Krakowa
    ceny są takie bo instalator wie jak to zrobić!
    Jeśli Ty wiesz jak i potrafisz to zrobić , to zrób a nie czepiaj się ile to kosztuje! Płaci się za wiedzę !

    Podejrzewam że Ty sam , za swoją pracę ,chcesz otrzymywać jak najwięcej kasy , altruistą chyba nie jesteś ![/b]
    brawo babajaga każdy myśli jakie to proste, no to niech sobie robią sami a potem niech dadzą to komuś obejrzeć i skomentować -bo wszystko jest proste jak się wie jak to dobrze zrobić pozdrawiam

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony