dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 83
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał siemka
    A może ktoś zna uczciwego studniarza z okolic Lublina ????
    pan Pawluczuk604527218

    sprawdzony, dobry, solidny i niedrogi bo studnia ok 9kzł w tym hydrofor , pompa głębinowa (ok 2,7kzł) , studzienka słowem wsio co potrzeba do podłączenia domu i odkręcenia kranu....
    dodam że u mnie woda na głębokości od 50 -80 m...
    więc chyba nie jest za drogi...
    Hej, czy nie wiecie, nie macie władzy na świecie...

  2. #22

    Domyślnie

    A mozę ma ktos namiary na studniarza z okolic Grójca

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał maliniaczek
    Ja właśnie jestem po etapie poszukiwan studniarzy, z czwórki wykonowcow już wybrałam jednego, ceny wszyscy maja zblizona to jest od 60 zł za mb do 150zł za studnie głebinowa, Ja będę miała wierconą na 30 metrow, bo lustro wody mam na 15 metrach, i jesli chodzi dokładnie o taką studnie, to moj wykonawca bierze 150zł za metr ale studnie mam juz pod klucz, czli pompa, rury osłonowe i jakies tam inne rury, i obudowa studni na gruncie,inni zyczyli sobie 100zł do 120zł za taką studnie ale bez materiałow, aha...wszystkich studniarzy miałam poleconych z forum
    pozdrawiam serdecznie
    byłbym very wdzięczny za namiary - też poszukuję takowego speca
    dzięki

  4. #24

    Domyślnie Re: studnie

    Cytat Napisał Papkin
    Czy po wykonaniu studni wykonawca daje Wam wyniki badań jej składu chemicznego i bakteriologii? Czy wiecie co pijecie?
    Pozdrawiam. MW
    ja nie piję mam wodę ze studni do podlewania ogródka moze podłaczymy do toalet. Ale znam takich co piją, a badają raz na 6 m-cy i sa z siebie bardzo dumni...

    Moja studnia kosztowała mnie 600pln woda na 8m. Studnia bita (baba i kafar) jeszcze dokupimy hydrofor, mam nadzieje że zamkniemy się w 2 000pln

  5. #25
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar majki
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    4.925
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    516

    Domyślnie

    Cześć
    130 zł / mb : robocizna + materiał rura fi 110

    pozdrawiam, majki
    mój domek ...
    komentarze ...
    były dziennik budowy ...

    mieszkamy w domu od 28 czerwca 2010 ...
    impossible is nothing ...

  6. #26

    Domyślnie studniarz

    U mnie będzie robił gość za 130 zł/mb : robocizna + materiał rura fi 110

    Witam Z tego co widze to straszne ceny Ja dostałem namiar na forum na człowieka który u kilku osób już wiercił i jestem zadowaolony i z jakości usługi i z ceny!! - 100 pln za metr z materiałem
    Nie będe reklamował go na forum ale jakby coś to namiary na priv moge przesłać. Wiem że wierci w okolicach Warszawy Jedyny mankament to terminy - ja czekałem ponad miesiąc(

    Pozdrawiam!

  7. #27

    Domyślnie

    Pytanie czy ze swoim sprzętem wierci w skale?!?!?!
    Bo u nas w terenach górskich to ceny 350/m - ze wzgledu na skały i potrzebę innego sprzętu do odwiertu.

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Studnia rurowa 10 m głębokości cena równo z przed roku 600 zł. Studnia funkcjonuje bez zarzutu. Polecam!

  9. #29

    Domyślnie

    Studnia 13m + tania pompka + materiał (filtr i rury) + robocizna = 1200 pln
    --------------------------------
    W mieście urodzony by tęsknić do gór

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał maliniaczek
    Ja właśnie jestem po etapie poszukiwan studniarzy, z czwórki wykonowcow już wybrałam jednego, ceny wszyscy maja zblizona to jest od 60 zł za mb do 150zł za studnie głebinowa, Ja będę miała wierconą na 30 metrow, bo lustro wody mam na 15 metrach, i jesli chodzi dokładnie o taką studnie, to moj wykonawca bierze 150zł za metr ale studnie mam juz pod klucz, czli pompa, rury osłonowe i jakies tam inne rury, i obudowa studni na gruncie,inni zyczyli sobie 100zł do 120zł za taką studnie ale bez materiałow, aha...wszystkich studniarzy miałam poleconych z forum
    pozdrawiam serdecznie
    hej, mam pytanie do maliniaczka. Mamy dzialke niedaleko Was w Skubiance i szukamy studniarzy, czy moglibyscie nam dac namiary na kogos i polecic. W razie co mozecie kontaktowac sie z nami na priva [email protected]
    pozdrawiamy kasia i piotr

  11. #31
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wojtekx35

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    1

    Domyślnie

    Studnia głębinowa 14m 150zł./mb z materiałem (rura fi 160)
    - lustro wody na 10m

    woda wydobywana jest zażeleziona (bedzie dopiero badana co do reszty zawartości) , potrzebny odżelezniacz na potrzeby domowe

  12. #32
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kirmikolow

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    179
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    dzięki za wpisy
    pozdrawiam

  13. #33

    Domyślnie Re: studniarz

    Cytat Napisał kristofsen
    U mnie będzie robił gość za 130 zł/mb : robocizna + materiał rura fi 110

    Witam Z tego co widze to straszne ceny Ja dostałem namiar na forum na człowieka który u kilku osób już wiercił i jestem zadowaolony i z jakości usługi i z ceny!! - 100 pln za metr z materiałem
    Nie będe reklamował go na forum ale jakby coś to namiary na priv moge przesłać. Wiem że wierci w okolicach Warszawy Jedyny mankament to terminy - ja czekałem ponad miesiąc(

    Pozdrawiam!
    to ja bardzo prosze o kontakt do takiego studniarza mail [email protected]
    dzieki

  14. #34
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kirmikolow

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    179
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    pozdrawiam

  15. #35

    Domyślnie

    [email protected]
    120 pln/metr, rury fi 120mm, profesjonalnie
    południe, wschód warszawy i okolice

  16. #36

    Domyślnie

    Witam

    Proszę o namiary na studniarza z okolic Szczecina.
    mail: [email protected]
    ----------------------
    pozdrawiam
    Artur [aLien]

  17. #37

    Domyślnie

    Witam, jestem nowa na forum i jeszcze nie wiem jak sie poruszac
    Gdzie mam szukac kogos do wywiercenia studni na glebokosc ok 30 m? Nie musi byc z okolicy Wroclawia, czasem wiem ze sie oplaca z dalszych stron bo taniej a solidnie.

    Cytat Napisał rogacek
    ceny za abisynkę z zeszłego sezonu oczywiście się pomyliłem 950 złotych

    ja mam mapy wrocławia i okolic i wiem gdzie szukać. jak nie wiem mam znajomych radiestetów



    abisynka czyli studnia z pompą powierzchniową o głębokości do 8 metrów. pompy powierzchniowe nie zasysają z większych głębokości. czasami wiercimy głębiej i gdy lustro wody stabilizuje się na głębokości mniejszej niż 8 metrów wystarcza pompa powierzchniowa. przy większych głębokościach musimy stosować pompy głębinowe.

  18. #38

    Domyślnie

    Chodzi mi o sprawdzonych fachowcow, nie chce wody ktora nada sie tylko do ogrodka... bo nie zalozono jakis filtrow czy nie zabezpieczono przed wodami gruntowymi itp.
    Prosze dajcie znac ci, ktorzy sie tym zajmuja albo sa zadowolonymi uzytkownikami wody ze studni glebinowej.

    Bede wdzieczna za jakies podpowiedzi

  19. #39

    Domyślnie Re: studnie

    Cytat Napisał Papkin
    Czy po wykonaniu studni wykonawca daje Wam wyniki badań jej składu chemicznego i bakteriologii? Czy wiecie co pijecie? Czy ktoś (w Waszym imieniu) nadzorował proces wiercenia, filtrowania i zamykania wód?
    Dlaczego o to pytam??? Bo studnię można zepsuć na wielu etapach!
    1. Nie są odcięte od warstwy zasadniczej cieki i sączenia, które często występują nad tą warstwą - etap wiercenia. Wody chemicznie i bakteriologicznie skażone spływają do filtra po rurach kolumny eksploatacyjnej.
    2. Filtr postawiono w złym miejscu i wydajność jest mniejsza niż mogłaby być - etap filtrowania
    3. Ze względu na małą średnicę wiercenia nie wykonano żwirowania studni - etap filtrowania
    4. Zamontowano filtr bez atestu (toksyczny materiał, słaba wytrzymałość).
    5. Zakolmatowany filtr. Powód - nie przeprowadzono dokładnego pompowania oczyszczającego
    6. Za niska cena wykonania. Przy zaniżonych kosztach (by nie stracić klienta) wykonawca nie jest w stanie dopełnić warunków zawartych w punktach 1 - 5 - etap wstępny

    Zwracam również uwagę na częste oszustwa części wykonawców. Polegają one na nieuzasanionej głębokości wiercenia. Powiedzmy, że otwór o głębokości 20 m osiąga spód warstwy wodonośnej i ilość pozyskanej wody pokrywa zapotrzebowanie inwestora np. 2000 litrów/godzinę (48000 litrów/dobę). Zatem przewidując jeszcze 1,5 m na część podfiltrową całkowita głębokość studni powinna wynieść 21,5 m. Ponieważ łatwo się wierci, to wykonawca prowadzi wiercenie głębiej np. o 8 m. To pozwala mu na pokrycie kosztów stałych, związanych np. z transportem. Te 8,0 dodatkowych metrów jest oszustwem. Znam przypadek nieuzasadnionego przegłębienia studni o
    300%.
    Dlatego właśnie prace wiertnicze powinny odbywać się pod nadzorem osób z uprawnieniami górniczymi w tym zakresie, które wiedzą co w trawie piszczy.
    Pozdrawiam. MW
    witam
    Kogo byś polecił na terenie łodzi i okolic. jestem przed kopaniem studni.
    zbyszek

  20. #40

    Domyślnie

    1. zapytaj czy i czym obsypują przestrzeń wokół studni (jeżeli grunt jest gliniasty to wystaczy zasypanie urobkiem ) jeżeli stosują np compaktonit lub bentonit to duzy plus dla firmy!
    2. gdzie postawić filtr to na pewno będzie lepiej wiedział studniarz
    3. zapyaj jaką wiercą dziurę w ziemi a jakiej średnicy dają rury (tak jak powinno być to 200mm otwór a rury i filtr np 120mm) i czy robią obsybkę studni (lub to tzw żwirowanie)
    4. materiał jest stosowany jeżeli nie typowo studniarski to w przewadze rury pvc-u tzw wodociągowe (muszą mieć atest skoro są stosowanre do transportu wody pitnej ). Łatwo odróżnić mają kolor ciemnogranatowy ( nie pozwolić sobie na zostawienie rur koloru pomarańczowego bo są to rury kanalizacyjne bez atestu i mają cienką ścianke )
    5. każda studnia powinna być przepompowana z wydajnością większą niż będzie użytkowana i trzeba tego przypilnować
    6. Co do ceny nie będe sie wypowiadał. Żeby wiercić studnie trzeba mieć i wiedze teoretyczną i duże umiejętności praktyczne plus doświadczenie.
    Sama teoria przeczytana w książce nic nie daje.
    kto pyta nie błądzi - [email protected]

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony