dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Okno z drzwiami w kuchni. W którym miejscu?

    Witam serecznie! Na wiosnę zaczynamy budowę i muszę zadecydować co z oknem w kuchni, bo jak postawią mury to "po ptakach". Chodzi o to, że w kuchni ma być okno z drzwiami takie jak w blokach balkonowe z wyjściem na podwórko. Nie wiem czy zrobić dzrwi przy samej ścienie jak nabazgroliłam na rzucie, czy zrobić miejsce po prawej stronie na lodówkę, bo nie mam pomysłu gdzie ją postawić. Nie muszę robić okna na całej ścianie, ale kuchnia jest od północi i wpadałoby więcej światła. Pod oknem byłby blat roboczy.
    Proszę o opinie i wasze pomysły.

    [/img]
    xlenka

  2. #2

    Domyślnie

    ja zrobiilabym powojne drzwi jak na taras, bez dodatkowego okna i na srodku, tj, w miejscy okna. Na pewno taki uklad Ci sie nie spodoba, ale bylam w takiej kuchni o podobnym metrazu, wygladala pieknie. Po lewej stronie postawilabym lodowke, a zabudowa poczawszy od drzwi tarasowych do drzwi wysciowych.
    Tyle z tego plany co dalaczylas.
    Gdyby to miala byc moja kuchnia - na pewno bylaby otwarta
    Pozdrawiam

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mayadaski
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Kaszuby Pôłnié - Zaborski Park Krajobrazowy
    Posty
    4.109

    Domyślnie

    U mnie naswietlenie kuchni jest rozwiazane tak, ze duze rozsuwane okno jest naprzeciwko planowanych szafek (po zachodniej stronie kuchni) mniej wiecej po srodku sciany zachodniej:



    zamierzam postawic maly stolik sniadaniowy kolo okna, by mozna bylo latem wychodzic na balkon i pic kawe in/out bez wielkich ceregieli
    Waskie okno (strona wschodnio-polnocna) bedzie pomiedzy szafkami stojacymi i wiszacymi, tam gdzie w wiekszosci projektow ludzie maja plytki:



    Lodowka bedzie na waskiej scianie na wprost na zdjeciu. Zabudowa bedzie w ksztalcie litery L. Kuchnia jest polotwarta na pokoj dzienny. Ksztalt kuchni jest narzucony przez ksztalt dzialki.

    Moze cos Ci przypasuje z mojego rozwiazania

    Pozdrowienia,

    Maja

  4. #4

    Domyślnie

    W projekcie właśnie są takie drzwi tarasowe, ale zależy mi żeby jaknaj więcej światła wpadało do kuchni i żeby przy tym było tyle zabudowane, ile się da. Jeśli chodzi o otwartą kuchnię, też miałam dylemat, ale po przypaleniu frytek przez mojego mężula i zakopceniu prawie na czarno całego mieszkania wątpliwości zniknęły. Żaden okap by tego nie pochłonął. Ja dużo gotuję a mą dużo przypala, więc tak zdecydowałam..
    xlenka

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    A może tak:

    Zabudowa na całą ścianę + robocza wyspa z blatem do jedzenia

  6. #6

    Domyślnie

    Ja bym zrobila tak:


    Lodówkę dalabym na lewo od wejscia, w rogu, ewentualnie zamienilabym kuchenke ze zlewem.

  7. #7

    Domyślnie

    xlenka - jak mam być szczera, to Twój pomysł wydaje mi się najlepszy. Wprowadziłabym tylko jedną poprawkę - przesunęłabym (o ile to możliwe oczywiście) drzwi wejściowe (przesuwne) o tyle w lewo, żeby zmieściła Ci się lodówka i szafka rogowa w dolnym rogu. Wtedy dajesz w tej rogowej szafce zlew (zwykły, nie rogowy), potem przerwa i płyta kuchenna. Wydaje mi się, że tak byłoby całkiem fajnie. Ale to tylko moje zdanie.

    Powodzenia w budowaniu

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anulek2005
    xlenka - jak mam być szczera, to Twój pomysł wydaje mi się najlepszy. Wprowadziłabym tylko jedną poprawkę - przesunęłabym (o ile to możliwe oczywiście) drzwi wejściowe (przesuwne) o tyle w lewo, żeby zmieściła Ci się lodówka i szafka rogowa w dolnym rogu. Wtedy dajesz w tej rogowej szafce zlew (zwykły, nie rogowy), potem przerwa i płyta kuchenna. Wydaje mi się, że tak byłoby całkiem fajnie. Ale to tylko moje zdanie.

    Powodzenia w budowaniu
    Jeśli to nie problem, to zaznacz proszę na moim rzucie jak to widzisz. Drzwi mogę zrobić w którym miejscu mi pasuje. Nie wyobrażam sobie kuchni bez stolika, więc muszę go gdzieś upchnąć.
    xlenka

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony