dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1

    Domyślnie termoobieg w piekarniku i dylematy

    Właśnie stoję przed konbiecznością zakupu sprzętu i mam dylemat (a właściwie żona) związany z
    funkcjonowaniem termoobiegu. W prostym Simensie, który jest naszym typem nr 1, termoobieg jest określany jako grzanie gorącym powietrzem. Jak mi wytłumaczył sprzedawca, grezja grzałka umieszczona z tyłu i powietrze jest rozprowadzane
    po piekarniku. I tu moje pytanie - czy to wystarczy, żeby upiec coś
    jednocześnie na 2 lub 3 blachach? Lepsze piekarniki Siemensa mają termoobieg określony
    jako rozprowadzanie ciepłego powietrza 3D, umożliwiające pieczenie na wszystkich poziomach. Pewnie jest to lepsze, ale musiałbym dołożyć 900 zł, a to trochę
    dużo. Poza tym wolałbym być nie zrobiony w 3 d... i zapłacić za coś co nie jest potrzebne. Czy ktoś może ma piekarnik z tym grzaniem 3D i jest w stanie napisać jak się ma do zwykłego termoobiegu? Tak w ogóle, jak funcjonuje termoobieg w Waszych piekarnikach i czy jesteście zadowolone z
    efektów? My do tej pory mielismy zwykla kuchenke gazowa pieknie wszystko przypalajaca z jednje strony.
    Dzięki za pomoc i pozdrawiam
    Maziar

  2. #2

    Domyślnie

    Napisze cos z wlasnego doswiadczenia.... 18-scie lat temu kupilam wolnostojaca kuchenke Boscha z plyta ceramiczna i termoobiegiem. Po 15-stu latach uzytkowania kupilam identyczna kuchenke Bosch HSN 382 F Elektro, dlaczego indentyczna? bo jest to jedyna kuchenka ktora ma pieczenie automatyczne. Nowa rozni sie tylko tym od starej, ze ma wlasnie teromoobieg 3-D, tylnia scianke w systemie Clean-czyszczaca i chowane pokretla.... nic innego sie nie zmienilo, no moze troche panel optycznie zmienili... nawet cena jest podobna

    Nie napisze na sto procent czy stara miala 3-D, bo nie mam juz instrukcji od niej ale watpie zeby 18-scie lat temu ktos uzywal takie okreslenie jak 3-D
    Wiec biorac pod uwage ze w tamtych czasach nie bylo czegos takiego a teraz jest... to musze powiedziec ze nic sie w samej "technologi" pieczenia jak dla mnie nie zmienilo. Tak samo pieklam na dwoch blachach i nie widze roznicy zeby teraz bylo cos lepiej

  3. #3

    Domyślnie

    maziar, a czy często się zdarza Twojej żonie piec jednocześnie aż 3 blachy?
    Hmmm, techologia to jedno, a praktyka to drugie. Kiedy przed świętami robiłam wypieki, piekarnik (Ariston z termoobiegiem "normalnym") chodził cały dzień, bo jakoś nie wyobrażam sobie np piec jednocześnie biszkopt, a blachę niżej... kaczkę w pomarańczach. (rozumiesz, przechodzenie aromatów potraw, różne czasy pieczenia i potrzebna temperatura).

    Ale ciekawa jestem jak działa to 3D?
    Mój piekarnik ma zwyczajnie wentylator w tylnej ścianie i "obraca" gorącym powietrzem, czyli to jest termoobieg. A może sie mylę?
    Mieszkam.

  4. #4

    Domyślnie

    Mój piekarnik ma zwyczajnie wentylator w tylnej ścianie i "obraca" gorącym powietrzem, czyli to jest termoobieg. A może sie mylę?
    To jest trmoobieg "oszukany". Normalny ma oddzielna grzałke i dmucha goracym powietrzem. też się o tym dowiedziałem, w momencie zakupu piekarnika, ale wybrałem ten "prawdziwy". Moze to właśnie jest to 3D?

  5. #5

    Domyślnie termoobieg

    A ja mam Amicę i po 4 latach używania doczytałem się że razem z wentylatorem włącza się ukryta grzałka.
    Wcześniej zawsze włączałem termoobieg z dolną, lub górną grzałką.

    Chyba termoobieg zawsze ma swoją grzałkę - na tym to polega.
    Paweł

  6. #6

    Domyślnie

    Witam. Uwazam ze w ciagu nastepnych 5 lat bedziesz uzywal piekarnika z termoobiegiem jednoczesnie z kilkoma potrawami max dwa razy. Przenikajace sie zapachy potraw zrobily by np. z Twojego sernika wielkie .....Moim zdaniem a uzywam teroobiego nonstop nie jest to warte ceny, chyba ze pieczesz ciasta przemyslowo..

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał fracek
    Witam. Uwazam ze w ciagu nastepnych 5 lat bedziesz uzywal piekarnika z termoobiegiem jednoczesnie z kilkoma potrawami max dwa razy.
    Nie bądz taki kategoryczny.
    1. Ja nigdy nie pieke tylko jednego ciasta. Jak już piekę to co najmniej 2.
    2. Jak piekę ciastka, to nawet 3 blachy to za mało
    3. Z mama na swięta rzadko kończymy na 4 ciastach.
    4. Jak piekę bugaja dla rodziny to tez mi sie w jednym naczyniu nie mieści i dwie półki na raz sa konieczne.
    5. Nie sądzę, ze jestem jakimś ciastolubnym dziwolągiem. To, ze ktoś piecze jedno ciasto od "wielkiego dzwonu" nie znaczy, że wszyscy tak mają.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  8. #8

    Domyślnie

    Przejrzałam nawet kilka instrukcji obsługi piekarników Siemens, żeby zobaczyć co oni rozumieją jako grzanie 3D i moje wnioski są następujące:

    są 2 rodzaje grzania ala "termoobieg":

    - 3D dla Siemensa to termoobieg (przynajmniej w moim piekarniku Mastercook tak to nazywają) czyli wentylator i grzałka pierścieniowa na tylnej ściance piekarnika, chociaż nie jest to napisane wprost a w instrukcjach (przynajmniej tych wystawionych w sieci) nie ma zdjęcia piekarnika z rozłożeniem grzałek

    - Grzanie gorącym powietrzem - to jest włączona grzałka górna i dolna plus wentylator na tylnej ściance (brak grzałki pierścieniowej)

    Jak się ma jeden rodzaj do drugiego - nie wiem, do tej pory używałam termoobiegu czyli w Siemens 3D i w zasadzie tylko na tym piekłam wszystkie potrawy i super wychodziło. Teraz szukam nowego piekarnika do domu i też chcę Siemensa i pewnie skończę na grzaniu gorącym powietrzem, bo te piekarniki są tańsze, mając nadzieję że będzie równie dobry jak 3D

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    mbz

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    5.509

    Domyślnie

    Cytat Napisał JoShi
    4. Jak piekę bugaja dla rodziny to tez mi sie w jednym naczyniu nie mieści i dwie półki na raz sa konieczne.
    JoShi, a co to jest bugaj
    chwilowo na sygnaturke pomyslu brak

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał mbz
    JoShi, a co to jest bugaj
    Rodzaj zapiekanki z tartych surowych ziemniaków z dodatkami... Inaczej babka ziemniaczana...
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    mbz

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    5.509

    Domyślnie

    A wrzuc no przepis na kulinaria i inne takie pliz
    chwilowo na sygnaturke pomyslu brak

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał mbz
    A wrzuc no przepis na kulinaria i inne takie pliz
    Prosty jakkonstrukcja cepa. Wrzucę.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  13. #13

    Domyślnie

    No niestety termoobieg i grzanie gorącym powietrzem to nie to samo i nie będzie tak samo fajnie.
    Mam Boscha z grzaniem i szarlotkę trzeba piec godzinę w 180 stopniach (używając tego wiatraka), podczas, gdy przy termoobiegu piecze się krócej i w niższych temperaturach.
    Na marginesie dodam, że często piekę na dwóch blachach, szczególnie muffiny (jedna blacha znika w max. 30 minut ).
    Pozdrawiam
    P

  14. #14

    Domyślnie

    Dzięki za wszystkie odpowiedzi - w międzyczasie pojawiło się 50 innych problemów na budowie i sprawę termoobiegu odłożyłem na bok,dlatego się nie odzywałem. Chyba już w końcu wiem jaka jest róznica między grzaniem gorącym powietrzem i tzw. 3D

  15. #15

    Domyślnie

    fajnie, że trafiłam na ten wątek, nie miałam pojęcia co to jest 3d

  16. #16

    Domyślnie

    Blisko dwadziescia lat korzystam z termoobiegu i pieke, jak trzeba na dwoch blachach bez jakiegokolwiek problemu. Pierwsza kuchenka zintegrowana z piekarnikiem to Whirpool, druga to oddzielny piekalnik Mora i terza tez oddzielny piekarnik Whirpool. Oczywiscie nie mieszam rodzaju potraw - jak ciasto to na dwoch ciasto, jak mieso, to na dwoch mieso. Ale o tym doskonale wiesz. Rzadko kiedy zdarza mi sie piec tylko na jednym poziomie. Z czystego lenistwa i nie ukrywam takze z oszczednosci

  17. #17

    Domyślnie

    A gdyby ktos nie wiedzial:
    'Zobacz wszystkie pytania Dzięki termoobiegowi 3D gorące powietrze rozprowadzane jest szybko i równomiernie po całym wnętrzu piekarnika. Na ten system składają się: wymuszony przez wentylator obieg powietrza, grzałka dookoła wentylatora gwarantująca odpowiednią temperaturę powietrza oraz szereg otworów grzewczych na tylnej ścianie urządzenia. Stanowi to idealne rozwiązanie podczas pieczenia dużych porcji mięsa i ciast, także przy pieczeniu jednocześnie na kilku poziomach. Termoobieg 3D sprawia, że potrawa pieczona jest szybciej i bardziej równomiernie.'

  18. #18

    Domyślnie

    Mam piekarnik boscha za 1500 zł , chyba z tym oszukanym termoobiegiem.
    Wiatraczek z tyłu .
    Ostatnio piekłam ciasta na 3 blachy .
    Wszystko ładnie się upiekło. Nie mam jednak porównania z tym 3d.
    Swoją drogą nie wiedziałam , ze to jest coś innego.
    Nie wyobrażam sobie jednak na 3 poziomach piec różności , kurczak , ciasto , ryba.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony