dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie silikaty czy porotherm?

    Witam
    Jaki materiał wybrać do budowy domu - silikaty czy porotherm? Jakie sa plusu i minusy obu z nich?
    Z gory dziekuje wszystkim za odpowiedz.
    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Może gazobeton ? też nie jest zły a napewno tańszy i łatwy w obróbce a z pewnością masz jeszcze na co wydawać pieniądze ?

  3. #3

    Domyślnie

    My wybraliśmy silikaty i jeszcze jesteśmy zadowoleni

    a o silikatach jest cały wątek. Wybór między jedneym a drugim to jak między matką a córką, co kto lubi...
    Joanna
    domek

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Joanna i Janusz
    My wybraliśmy silikaty i jeszcze jesteśmy zadowoleni

    a o silikatach jest cały wątek. Wybór między jedneym a drugim to jak między matką a córką, co kto lubi...
    ja mam silikat..ale wybieram matkę i córkę

  5. #5

    Domyślnie materiał

    Witaj Vanka,
    rzczywiście jest to trudny problem, niezawodni forumowicze mogą się wypowiadać, jednak decyzja będzie należała do ciebie, jeśli chcesz mieć dom. Ja nie będę doradzać a tylko skupię się na niektórych aspektach np. mentalnym, praktycznym czy też finansowym. Mentalnie - niektórzy mają pewne preferencje często nie potrafiąc uzasadnić ich pochodzenia. Preferują np. naturalne materiały, środki spożywcze itd. i dlatego inne są przez nich odrzucane. Zatem, najbardziej szlachetnym materiałem jest ceramika, mniej silikaty, a gazobeton to taki wytwór ludzkiego pragmatyzmu. Najbardziej naturalnym materiałem są silikaty, później porotherm a na końcu gazobeton. Najtańszy jest "przegrywający" do tej pory gazobeton. Jest on również najlżejszy i najłatwiejszy w obróbce. Porotherm generalnie najdroższy (szlachectwo zawsze kosztowało). Najcięższe są silikaty ale za to najbardziej wytrzymałe na ściskanie, nie boją się zatem obciążeń. W sumie jednak jest to problem murarza a nie inwestora. Cisza, jeśli chcesz uniknąć hałasu, zarówno zewnętrznego jak i wewnętrznego to tylko silikaty. W domu z gazobetonu, na piętrze słychać dokładnie to o czym się mówi na dole np. w salonie (TV, radio, rodzicielska narada, imprezka....). Można zastosować mieszaną technologię tzn. ściany zewnętrzne z gazobetonu, bo taniej a wewnętrzne z silikatów bo tłumią hałas. Warto dobrze wyciszyć WC, szczególnie tam, gdzie ubikacja jest blisko salonu (sporo jest takich projektów). Ciepło, żaden z tych materiałów sam w sobie ciepła nie zapewni i musi być ocieplony. Najlepszą akumulację ciepła zapewniają silikaty a najsłabszą gazobeton, np Ytong (chyba jako jedyny) w ścianie 1-warstwowej spełnia normę, jednak w opinii użytkowników dom taki stosunkowo szybciej wychładza się. Inne (praktyczne), użytkowanie domu gdzie np. trzeba wywiercić otwór na hak. Nie ma problemu w gazobetonie i silikatach, gorzej natomiast jest z porothermem. Z uwagi na swoją strukturę (plaster miodu) zamocowanie cięższej rzeczy sprawia pewne problemy. Mnie osobiście irytuje np. czerwona plama na ścianie po wywierceniu otworu. Powie ktoś że nie potrafię tego robić, być może, dyskutować nie będę. Kończąc niczego nie radzę. Musisz sobie określić na co cię stać oraz jakie parametry dla ciebie są bardziej, a jakie mniej ważne. To musi być wyważona i twoja decyzja, ja natomiast życzę trafnego wyboru oraz zachęcam do budowania. Powodzenia.

  6. #6

    Domyślnie

    Ja mam z silikatów.

    Materiał zdrowy, czysty ekologicznie, wytrzymały, twardy, ciężki przez to ma duże zdolności akumulowania ciepła no i tani w porównaniu do innych materiałów budowlanych.
    Jakbym miał wybierać drugi raz, to też wybrałbym silikaty.

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pawilon79
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    199
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    dołacze sie do tego samego pytania. mam ten sam problem. oczywiscie chce jak każdy zmniejszyc ile sie da koszty ogrzewania, wiec zastanawiam sie porotherm czy silikaty..
    a wiec porotherm jest droższy, silikaty tansze i mają większą zdolność akumulacji ciepła, a jaki współczynnik przenikalności, ...jak bedzie przybliżony to chyba wezme silke . w projkcie mam porotherm.
    poradcie co byscie wybrali albo co wybraliście.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar marcin_u
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    1.451

    Domyślnie

    ja wybrałem BK 24 chyba najtaniej wychodzi i ciapły material,oczywiscie nie obejdzie sie bez docieplenia go
    moja praca to Alarmy,Kamery,Anteny...i fotowoltaika

    mój projekt ISKIERKA

    160m2 po podłodze do ogrzania, suporex24+12styro, podloga10styro , skosy 25 wełna.wentylacja grawitacyjna. PC Panasonic T-CAP 9kw wersja H 1f , 100% grzejniki, bufor 300l , zbiornik cwu 300l termet nierdzewna. 3 kolektory słoneczne płaskie hewalax. PV 10kw
    Nawrócony z węgla !

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pawilon79
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    199
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    jaką cene aktuaqlnie macie u siebie za bk24 a jaką za silke 25

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar marcin_u
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    1.451

    Domyślnie

    ja kupiłem z ostatnich zapasow BK 24 Solbet za 6,40zł inne wyceny miałem po 7 i wiecej złotowek.
    moja praca to Alarmy,Kamery,Anteny...i fotowoltaika

    mój projekt ISKIERKA

    160m2 po podłodze do ogrzania, suporex24+12styro, podloga10styro , skosy 25 wełna.wentylacja grawitacyjna. PC Panasonic T-CAP 9kw wersja H 1f , 100% grzejniki, bufor 300l , zbiornik cwu 300l termet nierdzewna. 3 kolektory słoneczne płaskie hewalax. PV 10kw
    Nawrócony z węgla !

  11. #11
    Guest

    Domyślnie Re: silikaty czy porotherm?

    Cytat Napisał vanka99
    Witam
    Jaki materiał wybrać do budowy domu - silikaty czy porotherm? Jakie sa plusu i minusy obu z nich? ...
    vanka99

    na temat plusów i minusów mozesz sobie poczytac np. w temacie:
    "Pęknięcia na POROTHERMIE"
    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=41785

    i w temacie "A mury runęły"
    http://www.nie.com.pl/main.php?dzial...nacz=porotherm
    http://www.nie.com.pl/main.php?dzial...nacz=porotherm

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Heath
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.468
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie Re: silikaty czy porotherm?

    Cytat Napisał brzoza
    Cytat Napisał vanka99
    Witam
    Jaki materiał wybrać do budowy domu - silikaty czy porotherm? Jakie sa plusu i minusy obu z nich? ...
    vanka99

    na temat plusów i minusów mozesz sobie poczytac np. w temacie:
    "Pęknięcia na POROTHERMIE"
    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=41785

    i w temacie "A mury runęły"
    http://www.nie.com.pl/main.php?dzial...nacz=porotherm
    http://www.nie.com.pl/main.php?dzial...nacz=porotherm

    Ech Brzoza, Brzoza....
    pozwól że zacytuję z jednego z podanych przez Ciebie wątków...

    Cytat Napisał paj^
    Po tych rewelacjach pojezdzilem dzis po budowach, ktore buduja w Porothermu ...... cos mi sie wydaja naciagniete wypowiedzi o pekajacych scianach .... Odwiedzilem 3 domy i swoj raz jeszcze ogladnalem przez lupe i powiem jedno, mam gleboko w d...e tych co sieja panike. Zapraszam na lotnisko w Nowym Targu, stoi tam wybudowana hala z w/w pustakow P+W 44 juz 3 sezon, budowe zakonczono na wysokosci 1 pietra i roboty wsttzymano poniewaz nie bylo jakiejs tam zgody .... budowa stoi kompletnie nie zabezpieczona, pada na to snieg, kwasne deszcze, slodkie deszcze, sraja na to ptaki, koty i psy sikaja na porotherm i nie zauwazylem pekniec ............
    to wszystko co mam do powiedzenia na ten temat, aha, pisze o scianach zewnetrzych

    A co do artykułu z NIE, to nie masz może czegoś z FAKTu?
    I nie "A mury runęły" tylko "A mury runą".

    Pozdro

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar dominikams
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.415
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    197

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawilon79
    dołacze sie do tego samego pytania. mam ten sam problem. oczywiscie chce jak każdy zmniejszyc ile sie da koszty ogrzewania, wiec zastanawiam sie porotherm czy silikaty..
    a wiec porotherm jest droższy, silikaty tansze i mają większą zdolność akumulacji ciepła, a jaki współczynnik przenikalności, ...jak bedzie przybliżony to chyba wezme silke . w projkcie mam porotherm.
    poradcie co byscie wybrali albo co wybraliście.
    Współczynnik przenikalności nie jest zbliżony. Zdecydowanie lepsze paramentry ma Porotherm. Tylko że pewnie i tak dom bedziesz ocieplać, więc czy dasz 10 cm styro na Porotherm czy 15 na silikaty, to nie ma znaczenia.

    Ja mam z silikatów, ze względu na wytrzymałość, akumulację, tłumienie dźwięków.
    Porotherm kruszy się, jak dla mnie za delikatny. Nie mam sentymentu do czerwonej cegły, ale jeśli nie silikaty, to wzięłabym chyba Maxa (tylko że tu już trzeba murowac na grubą spoinę, a pustaki są trochę zwichrowane - ale dobry murarz sobie poradzi).

    Aha - silikaty są ciężkie, trudno je przycinać (trzeba diaksem), ale trzymają wymiary i ściana jest równa.

  14. #14
    Guest

    Domyślnie Re: silikaty czy porotherm?

    Cytat Napisał Heath
    I nie "A mury runęły" tylko "A mury runą"...
    czytaj uważnie - tytuł brzmi " A mury runeły" - tak jak go cytowałem

    http://www.nie.com.pl/main.php?dzial...nacz=porotherm
    Cytat Napisał Heath
    A co do artykułu z NIE, to nie masz może czegoś z FAKTu?
    musze Cie zmartwic, Heath - mam lepsze zajęcia od szukania Ci artykułów ...
    Cytat Napisał Heath
    pozwól że zacytuję z jednego z podanych przez Ciebie wątków...
    no to pozwól, ze ja dla odmiany zacytuje autora tamtego watku ...
    Cytat Napisał Dynks
    Mam nowe wiadomości, pustaki pękają z dnia na dzień a nawet odpadają częściowo od elewacji. Nieźle co? Chba gazobeton byłby lepszy!
    Cytat Napisał Dynks
    Nie sieję paniki. Sam mam interes aby to nie pękało, ale fakty są jakie są. W tym momencie chodzi mi tylko o efekt estetyczny.
    Nie chcę po zimie mieć ściany zamiast 44 to 38.
    Budowa jest w Truskawiu pod Warszawą.
    Pozdrawiam
    remis ?

  15. #15

    Domyślnie

    Najlepiej zbudować ścianę 3w z 15 - 20 cm styro w środku i po kłopocie.
    Po co ryzykować z jakimś tam porothermem, skoro niepewny.

    Silikat kl.15 - wiesz co masz.

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Heath
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.468
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie Re: silikaty czy porotherm?

    Cytat Napisał brzoza
    remis ?
    niech będzie
    Myślałem że piszesz o tym starym artykule.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony