dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 46 z 47
Pokaż wyniki od 901 do 920 z 936
  1. #901
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    maleksandra

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Wojkowice
    Kod pocztowy
    42-580
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam!
    Mam pytanie do eksperta.
    Noszę sie z zamiarem kupna maszyny ,która będzie szyła skórę filc i jedwab też .Do tej pory szyłam na singer 834 starym łuczniku bardzo starym i zakupiłam nie tak dawno używaną stebnówkę textime .Textima jest fajna ale......szybka i mało precyzyjna .Singer nie szyje grubych materiałów np.filc . MAm zamiar szyć dużo torebek ,ale i lżejszych rzeczy też. Dodam że lubię eksperymentować .Proszę o rade co kupić .

  2. #902
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    charuka

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Kod pocztowy
    15-836
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,

    Od jakiegos czasu chodzi za mna zakup maszyny do szycia.Sek w tym,ze jestem zupelna nowicjuszka w tej dziedzinie-nigdy wczesniej nie szylam ani sie tym zbytnio nie interesowalam.Szukam maszyny prostej w obsludze,nie musi miec tam tysiaca sciegow,tylko aby nie byla awaryjna.Zamierzam uszyc pieluchy wielorazowe dla corki i wazne dla mnie zeby szyla bawelne,flanele,frotte,mikrofibre,polar.W internecie znalazlam pozytywne opinie o tych dwoch maszynach: singer 8280 oraz brother JS23.I taka moja skromna prosba do eksperta-ktora wybrac?Z gory dziekuje za odpowiedz

  3. #903

    Domyślnie jaka maszyna do szycia tetry -pieluchy

    witam
    prosze o pomoc chce zaczac szyc pieluszki z tetry tylko niewie mjak musi byc do tego maszyna

    tetra ma 2 boki oryginalnie zrobione

    dziekuje Anna

  4. #904
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    maleksandra

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Wojkowice
    Kod pocztowy
    42-580
    Posty
    3

    Domyślnie Maszyna Juki

    Czy ktoś może sie wypowiedzieć na temat maszyny JUKi HZL-F600.Zamierzam ją kupići jak to zawsze bywa mam wątpliwości .

  5. #905

    Domyślnie

    witam proszę o pomoc
    potzrebuje kupić maszyne aby skrócić 8 par spodni i kilka rzeczy w domu przeszyc. znalazłem takie maszyny
    a) MASZYNA DO SZYCIA ŁUCZNIK VICTORIA 765 za 100zł
    b) nówka z wygladu Maszyna do szycia łucznik 723
    która Państwo byscie mi polecili. jestem laikiem w tej kwestii zona natomiast powiedziała że maszynę obsłuży jak kupie. jakie igły i nici są właściwe do jeansu
    z góry dziękuje za pomoc

  6. #906
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dav54

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Wadowice
    Kod pocztowy
    34-100
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam was wszystkich, sam zamierzam kupić osobiście maszyne dla mojej mamy ale czytajac to forum widze, ze jest tutaj tylko jeden ekspert Agamon i chciałbym mu zadać pytanie ale coś się nie odzywa. Czy agamon odwiedza jeszcze to forum? Oreintuje sie ktos?

  7. #907
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    katarzyna-welur

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-010
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam! Chciałabym kupic maszuyne model Bernina 66. czy jest jakas użytkowniczka? Proszę o porady

  8. #908
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Tili

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Gubin
    Kod pocztowy
    66-620
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam serdecznie.
    Mam pytanie dotyczące overlocków 5 nitkowych.
    Zastanawiam się nad Janome 1200d. Interesuje mnie funkcja mereżki a także ścieg drabinkowy. Teraz takie pytanie czy wznios stopki jest na tyle duży, że przeszyje mi polar tak jak ma to miejsce w przemysłowej maszynie Juka? Zależy mi by overlock radził sobie ze wszystkimi typami materiałów i aby był wytrzymały. A może lepiej kupić maszynę i tańszy overlock? Ten zakup ma być na długie lata. Niektórzy piszą, że MERRYLOCK 689 to ta sama maszyna co J1200d i nie warto przepłacać za firmę. Mi zależy na jakości i trwałości zakupionego overlocka. Proszę o radę jaki overlock był by najlepszy albo zestaw overlock plus maszyna.

  9. #909
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Keit

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam wszystkich serdecznie,
    jak większość z Was trafiłam na to forum z powodu DYLEMATU co kupić?
    Mój typ to Bernina Bernette E82e, proszę jedynie by ktoś kto się zna na rzeczy utwierdził mnie w decyzji lub polecił coś w tej samej cenie.
    Maszyny będę używać do szycia firan ale również ciężkich zasłon z tkanin obiciowych.
    Ach i jeszcze zależy mi na opinii eksperta w sprawie zakupu do wyżej wymienionej maszyny dodatkowych 4 stopek do podwijania - czy to przydatne i czy rzeczywiście warte dopłacania?

    P.S. Agamon gdzie jesteś? Pomóż

    Z góry dziękuję i pozdrawiam

  10. #910
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    hanahana

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    poznan
    Kod pocztowy
    61-149
    Posty
    2

    Domyślnie

    podlaczam sie do watku potrzebuje opinnii o singerze serenade maszyna pojawila sie w Lidlu w dobrej cenie, teoretycznie ma wszystko za 360zl wiec cena mi odpowiada piszczie co myslicie

  11. #911
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    anitam

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-494
    Posty
    1

    Domyślnie

    Agamon,

    proszę o pomoc. Będę szyć ubrania do marionetek. Małe wykroje, z grubych i cenkich materiałów (aksamit, jedwab, cienka skórka). Potrzeba mi dobrej jakości maszyna, która zapewni komfort i efektywność, a najwazniejsze wysokiej jakości efekt. Dobre rękodzieło. Trwałość sprzetu też wazna.
    Myślałam o Pfffafie (1538- trudny do nabycia lub 3.0) albo Newlifie (1111 lub 4084D). Nie wiem co myślisz o Janome dc3030 lub dc 4030.

    Przydałby się prosty i niedrogi overlock. ELNA 344 ?
    Będę wdzięczna za sugestie i namiary na miejsce, gdzie warto kupić ? priv ?


    anitam

  12. #912
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Weronika2012

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    lublin
    Kod pocztowy
    31-007
    Posty
    1

    Talking wybór

    Cytat Napisał anitam Zobacz post
    Agamon,

    proszę o pomoc. Będę szyć ubrania do marionetek. Małe wykroje, z grubych i cenkich materiałów (aksamit, jedwab, cienka skórka). Potrzeba mi dobrej jakości maszyna, która zapewni komfort i efektywność, a najwazniejsze wysokiej jakości efekt. Dobre rękodzieło. Trwałość sprzetu też wazna.
    Myślałam o Pfffafie (1538- trudny do nabycia lub 3.0) albo Newlifie (1111 lub 4084D). Nie wiem co myślisz o Janome dc3030 lub dc 4030.

    Przydałby się prosty i niedrogi overlock. ELNA 344 ?
    Będę wdzięczna za sugestie i namiary na miejsce, gdzie warto kupić ? priv ?


    anitam
    Witam kupiłam Gritznera 6122 w sklepie www.wiking-serwis.pl
    Maszyna jak Pfaff sprzed 5 lat. Znakomita bez oszczędności materiałów z systemem IDT. Szyje bez problemu i lycrę i jedwab bez problemów
    i ściągania.
    Perfekcja i maszyna i sklep.Polecam lepszej nie ma .Owerlok Pfaff coverlok 3.0 też w tym sklepie. Nie ma lepszego choć nie tani.

  13. #913
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    chanek

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Posty
    1

    Domyślnie

    czytam i czytam te opinie na forach i sama już nie wiem którą maszynę do szycia wybrać. Wiele osób uważa że elna i jakome są dobre ale są produkowane w Chinach. Singer juz nie jest jaka dobra bo produkują ją w Brazyli i jest plastikowa. O Łuczniku piszą że to złom. Moja siostra ma Husqvarne Viking, szwedzka firma dobra jakość a w naprawie już była + pląta nici. Pfaff jest niemiecki więc może jakość jest dobra. Chcę maszynę która da sobie radę z np. dzinsem. Cena ok 1000zł. POMOCY!!

  14. #914

    Domyślnie Bernina to jest firma

    Kiedyś , kilka lat temu wspominalem o szwajcarskiej firmie Bernina ( i jej przedstawicielu na Polskę) , o jej podejściu do klienta. Mianowicie Bernina ( jako jedyna) przyznala się do serii wadliwych maszyn ( e65), dostaliśmy stosowne pismo i częsci zamienne.( zestaw płytki ściegowej i bebenka). mIeliśmy je wymieniać w maszynach które do nas trafią Tak też robiliśmy przez lata i robimy nadal . Ostatnio pojawila się u mnie klientka własnie z taką maszyną. Prosze sobie wyobrazić jej zdziwienie i radość. Maszynę kupila w 2005r. a naprawa w ramach gwarncji w 2012. Rok temu mialem też taki przypadek z maszyną z 2002r , ale nie zrobiłem zdjęcia. Teraz uwiecznilem to. Mam fotki maszyny i karty gwarancyjnej , ale nie umiem wkleić. Moze ktoś pomóglby?
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez agamon ; 11-12-2012 o 16:59 Powód: poprawa błędów
    agamon

  15. #915
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał agamon Zobacz post
    ...........Mam fotki maszyny i karty gwarancyjnej , ale nie umiem wkleić. Moze ktoś pomóglby?
    Pozdrawiam
    Witam
    W polu "szybka odpowiedź" mamy odnośnik wklej obraz.
    Są dwa warianty z komputera lub z internetu.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	a.JPG
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	37,5 KB
ID:	153998

    Wybieramy z komputera i wklejamy poprzez zaznaczenie odpowiedniego pliku.
    Czasami wielkość zdjęcia może być za duża.

    powodzenia

  16. #916

    Domyślnie

    dzięki za podpowiedź
    oto zdjecie maszyny wraz z kartą gwarancyjną i częściami do wymiany
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1347439239760.jpg
Wyświetleń:	631
Rozmiar:	14,7 KB
ID:	154178  
    Ostatnio edytowane przez agamon ; 13-12-2012 o 12:38 Powód: dopisanie tekstu
    agamon

  17. #917
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Karibu_

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Posty
    1

    Domyślnie Dobra maszyna poszukiwana

    Witam,
    Potrzebuje pomocy w wyborze maszyny.
    Mam w domu 3 z czego jedna działa i to kapryśnie :/
    Chcę przeznaczyć 1000 zł. Zależy mi na dobrej jakości.
    Szyję wszystko od bluzki do płaszcza.
    Nie interesują mnie bajery typu 17 ściegów.
    Wolę też bardziej mechaniczną niż elektroniczną.
    Automatyczne nawlekanie bębenka mile widziane.
    Z góry dziękuję za pomoc.
    Pozdrawiam

  18. #918
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Ulka Mosty

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Mosty
    Kod pocztowy
    81-198
    Posty
    1

    Arrow Co wybrać z kilku maszyn

    Cytat Napisał agamon Zobacz post
    dzięki za podpowiedź
    oto zdjecie maszyny wraz z kartą gwarancyjną i częściami do wymiany

    Witam

    Widzę, że znasz się na maszynach i może pomógłbyś w wyborze nowego zakupu- maszyny

    Obecnie posiadam Łucznika 877 prawie 30-to letniego i chciałabym coś nowszego.
    Jestem na etapie poszukiwania najlepszej dla mnie maszyny i sama już się rozglądałam ale znalazłam to forum i przestudiowałam prawie całe a na innych też się wczytywałam.
    Prosiłabym o kilka odpowiedzi-podpowiedzi. Mam kilka na oku ale wypiszę czego oczekuję od maszyny a zapytam się czy warto postawić na pewne funkcje. Im więcej czytam tym więcej mam typów.

    Moje zaplecze finansowe to kwota do 1200 zł ale mogę coś dołożyć (ze 200 zł)- może tańsza też spełni moje oczekiwania.Na początek moje kryteria to żeby posiadała chwytacz rotacyjny, nawlekacz igły.

    Oczekuję, że maszyna poradzi sobie z :
    1- szyciem kilku warstw grubego materiału np.dżinsu
    2- szyciem cienkich a nawet śliskich materiałów
    3- szyciem elastycznych materiałów
    4- wyszywaniem dziurek
    5- kilku rodzajów ściegów
    6- mogą być też ozdobne

    Jakie funkcje będą na plus :
    A- dł i szer ściegu -czy wystarczy do 5 mm
    B- czy sprawdza się regulacja docisku stopki czy wystarczy automatyczna
    C- czy patrzeć na dodatkowy transport tkaniny czy to można pominąć
    D- dodatkowe pozycjonowanie igły

    Nie wiem czy postawić na elektroniczną czy mechaniczna wystarczy.

    A moje typy to : (bez specjalnej kolejności typów)
    Janome 525 S
    Janome XL 601( nie ma dodatk docisku stopki)
    Elna 520 (ale trochę za droga)
    Brather NV 10
    Brather NV 15
    Janome DXL 603 ( ma tylko 1 rok gwarancji)
    Elna 3210 Jeans
    Pfaff Hobby 1142
    Husqvarna Emeralda 118
    Brother DS140

    Trochę ich wymieniłam- na pewno wybór niełatwy- to może chociaż wskazanie na markę

    Patrzyłam też na zakup przez internet ale nie wiem czy ryzykować tym bardziej że ceny są takie same a w niektórych przypadkach większe (o ok 50 zł)
    tylko nie wiem czy ewentualnie dostane te typy w sklepach.

    Oczekuję z niecierpliwieniem na podpowiedzi i z góry dziękuję

    Ulka

  19. #919
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar wiolka86
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Olsztyn
    Kod pocztowy
    10-123
    Posty
    1

    Domyślnie

    Wiadommość do Eksperta agamon. Witam.Mam problem z maszyna szyła bardzo ładnie dopóki igła sie nie złamała.Zmieniłam igłe ale teraz górna nitka nie łapie dolnej, w ogóle nie chce szyć pomóż proszę.
    Ostatnio edytowane przez wiolka86 ; 17-05-2013 o 18:23

  20. #920
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Koaska

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witajcie, ja za to potrzebuję porady, bo chciałbym kupić Overlocka 5-cio nitkowego 757Q-516M2-55 w sklepie www.impall.pl. Zastosowano w nim jakąś mega nową technologię "Mechatronic" polegającą na zintegrowaniu wszystkich najważniejszych podzespołów w jednym urządzeniu. Nie za bardzo rozumiem ten "naukowy" język. Ktoś mógłby to wyjaśnić mi łopatologicznie?

Strona 46 z 47

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony