dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 47
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 936
  1. #241

    Domyślnie

    1. Mała szpulka nie spada. Duża podczas nawijania na bębenek trochę wiruje i trzeba uważać.
    2. Samonawlekacz działa rewelacyjnie, ale jest trochę delikatny i nie wolno z nim robić nic na siłę - trzeba patrzeć, jak się ustawił względem dziurki. Ale na oko wygląda solidnie.
    3. Obcinacz do nici - to kawałek metalu zaostrzonego i ukrytego z boku. Nie jest to samoobcinacz, lecz po prostu obcinacz. Trzeba wyciągnąć trochę nitki po zakończeniu i zamaszystym ruchem ręki naprowadzić nić na ów kawałek metalu. Prosta sprawa, a przyspiesza robotę.
    Don Pedro

  2. #242

    Domyślnie

    Jeszcze jedno , tradycyjnie też będe mogła nawlekać igłę.

  3. #243
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    MR13

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    1

    Domyślnie

    CHCE KUPIC MASZYNE SINGER 4228
    CZY TO DOBRY WYBóR JAK SąDZICIE

  4. #244
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    klodin

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam. Mam prośbę do agamona. Jestem krawcową z wieloletnim stażem, mam maszynę łucznik-złom, ciągle się psuje. chce kupić nową maszynę ale żeby nie była za droga (do 800zł, ze ściegiem overlockowym). Proszę o poradę. Czy któraś z tych maszyn jest dobra; Janome 2041 , Elne 2130 , Husqvarna Huskystar E 20 lub E 10.

  5. #245

    Domyślnie

    Maszyny J2041 , Elna 2130 i E20 to maszyny z dziurką automatyczną .
    Jakośc porównywalna.( J2041 i E20 nie miałem napraw gwar. , a na E2130 bylo kilka) Jeśli miałbym dziś kupić to wybrałbym E20 , poniewaz ma możliwość regulacji szerokości dziurki.Pozostałw nie mają.No i ta cena 699zł..
    J2041 ma samonawlekacz igły, czego nie mają pozostałe.
    E10 to maszyna z dziurką 4- stopniową( uboższa wersja E20).
    Prosze się nie łudzić scieg owerlokowy w maszynie nie zastąpi owerloka.
    agamon

  6. #246
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    klodin

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    2

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za radę. Wiem, że to nie zastąpi owerloka , ale na pewno jest lepszy od zyg- zaka. W przyszłości może kupię owerlok , na pewno poproszę znów o radę jaki kupić. Pozdrawiam.

  7. #247
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jkowalcz

    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    2

    Domyślnie Która wybrać?

    Witam
    Chcę kupić maszynę do szycia na własny użytek - szycie dla siebie, dzieci i męża ale w szerokiej gamie grubości materiałów (od szyfonów po sztruksy). Chodzi mi o maszynę z jak największą iloscia sciegów ozdobnych bo lubię ładnie wykończyć i ozdobić swoje dzieła. Mam masę pomysłów, których nie mogę zrealizować na swojej obecnej maszynie z podstawowymi ściegami. Przez jakiś czas miałam możliwość przejścia krótkiego szkolenia na szwalni i doceniłam rolę różnego rodzaju lamowników, zawijaczy czy stopek z prowadzeniem (tzw piórkiem). Szeroką gamę tego typu udogodnień oferuje ETI i chciałabym aby pasowały do mojej przyszłej nowej maszyny.
    W zasadzie waham się pomiędzy dwiema maszynami:
    ELNA 6600 i Janome 4900QC.
    Zdaję sobie sprawę z tego, że obie to ta sama firma ale jednak czymś się róznią poza ceną choć zbliżoną. Nie widziałam jeszcze wykazu ściegów Elny a muszę się przyznać, ze mają dość duże znaczenie. Poza tym Elna ma ścieg superowerlokowy - i choć wiem, że nie zastąpi owerloka to ma spore znaczenie (czy Janoma 4900QC ma podobny ścieg?), Janome zaś posiada automatyczny obcinacz nici. Ot drobnostka bez której można się obejść ale wbrew pozorom znacznie przyspiesza szycie. Czas przy dwulatku jest dość ograniczony więc.... Z drugiej strony do tej pory obrzucałam szyte rzeczy zwykłym zyg-zakiem, wiec ładny ścieg owerlokowy też by się przydał, tym bardziej że nie zamierzam kupować owerloka. Zwracam się z prośbą o radę głównie do agamona. Prosze mi poradzić - którą wybrać? Która jest lepsza i solidniejsza? Która daje większe możliwości?
    Pozdrawiam i czekam na radę...
    J.K.
    J.K.

  8. #248
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jkowalcz

    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam raz jeszcze....
    hmmm.... mam pytanie związane z szyciem "po okręgu". W maszynie Elna 6600 obok płytki ściegowej (po jej lewej stronie) znajdują się małe otworki, w które wkłada sie przez materiał malutki trzpień pozwalający na uzyskanie stałego promienia szycia po kole. Mnie osobiście skojarzyło sie to z cyrklem gdzie trzpień spełnia rolę szpikulca, a igła ołówka. Rzecz banalnie prosta a jakże przydatna.... Czy Maszyna Janome 4900QC też posiadata takie ułatwienie szycia po okręgu? Czy mógłby mi ktoś przesłać pełen wykaz ściegów do Janome 4900QC? Te ściągnięte ze stron internetowych po wydrukowaniu praktycznie sa nieczytelne. A ja ciągle nie mogę podjąć decyzji , którą wybrać.... Doradźcie...
    J.K.

  9. #249

    Domyślnie

    Jkowalcz- masz wiadomośc na priva. myśle ze moja ofeta cie zaintetresuje.
    agamon

  10. #250
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    anela2

    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam
    Zwracam się z prośbą do p. Agamona o pomoc w wyborze owerloka 5-nitkowego. Po wstępnej analizie rozważam zakup:
    Elna 845 -3.000zł
    Coverlock 689 - 2.000zł
    Janome 1000CP - 2000zł
    Janome 1200D - 3.300zł

    Rozpiętośc cenowa jest dośc duża, ale zależy mi aby kupić dobry sprzęt i tylko do użytku domowego.
    Zastanawialam się równiez nad Berniną 1300, jednak cena jest zbyt powalająca.
    Zależy mi żeby sprzęt był cichy, łatwy w obsludze, aby zszywal zarówno cienkie jak i grubsze materialy.
    Jak wyglada sprawa dokupienia dodatkowych stopek i innych akcesoriów oraz serwisowanie?
    Sprzęt będę kupowała w Warszawie. Do tej pory znalazłam 2 sklepy w Warszawie z maszynami. Jeden sklep z Berniną, natomiast w drugim pan polecał Coverloka 689 ze względu na łatwiejszą obsługę i niższą cenę w porownaniu do Elny. Twierdził że 689 produkowany jest na częściach Singera ale jakoś mnie nie przekonuje ten sprzęt.
    Nie wiem jak przy tym wszystkim wypada firma Janome?
    Jestem otwarta też na inne propozycje owerloków 5-nitkowych

    Z góry dziękuję za pomoc

  11. #251

    Domyślnie

    E845 nie znam- od 04.2007r. nie wspólpracuję z Elną. były dobre E344.
    J1000CP- to nie overlok ale cover- renderka lub trójigłowka jak kto woli.
    Covelok 689 są problemy z uchwytem igły- w okresie gwarancji importer nie robi problemów z wymianą .. ale co po gwarancji
    J1200D- nowość nie znam
    Sprawdzonym jest Pfaff 4852 w cenie ok. 3000zl. Orginał made in japan. "Osiołek" do pracowni krawieckich. sprawdzony od lat.
    Nie ma problemów z dostarczeniem i przeszkoleniem do Warszawy. W dniach 16-17 maja będę przebywał w Warszawie. Moge dostaczyc.
    Pozdrawiam
    agamon

  12. #252
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    77GOSIA77

    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał agamon
    Ja się zajmuje od ponad 20 lat maszynami do szycia jesli macie jakieś pytania chętnie odpowiem
    pozdrawiam
    agamon



    prosze o pomoc szukam overloka na potrzeby domowe znalazłam Łucznik 720-D5 za 1499zł ale po czytaniu tego forum to już nie jestem pewna co do tego wyboru. Czy jest jakiś w tej cenie 5-nitkowy?

  13. #253
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    77GOSIA77

    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    8

    Domyślnie

    i jeszcze chciałam sie dowiedzieć czy overlok 4-nitkowy zszywa dwie tkaniny ze sobą.

  14. #254

    Domyślnie

    Owerloki 5 nitkowe ( a własciwie coverloki- połączenie overloka 5 nitkowego i renderki) firmowe są w wyzszych cenach, które wczesniej podalem.

    Obecnie tylko overlok 5 nitkowy zszywa i obrzuca jednocześnie ( ścieg obrzucajacy 3 nitkowy + stębnówka łancuszkowa)
    Na przełomie lat80-90 były w sprzedaży owerloki 4 nitkowe , które miały scieg 2 nitkowy obrzucający i stębnówkę łancuszkową.
    agamon

  15. #255
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    77GOSIA77

    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    8

    Domyślnie

    dziękuje za szybką odpowiedz i już sama niewiem czy mam zaryzykować i kupić tega Łucznika bo na droższą to się mąż nie zgodzi to i tak maksymalna cena chociaż strasznie mnie kusi ten Pfaff 4852 a może lepiej kupić dobry 3-nitkowy w tej cenie

  16. #256

    Domyślnie

    nie ma owerloków 3 nitkowych firmowych w sprzedaży od paru lat. Dobry firmowy owerlok 4 nitkowy kosztuje ok. 1300zł.
    agamon

  17. #257
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    77GOSIA77

    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    8

    Domyślnie

    słyszałam że dobre są z TOYOTA znalazłam nawet dwa 3314 i 3335 a może by mi pan coś polecił

  18. #258
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    77GOSIA77

    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    8

    Domyślnie

    i znalazłam jeszcze Janome 204 D

  19. #259
    ZuzkaEurydyka
    Guest
    ZuzkaEurydyka

    Domyślnie

    Przeczytałam wszystko i nadal nie bardzo wiem jaką maszynę wybrać więc proszę o radę.
    Nie umiem szyć więc będę się na niej uczyć potrzebuję maszyny do przeróbek domowych, może z czasem coś uszyję jak się nauczę ale przede wszystkim do skracania dzinsów, spódnic itp.
    Ważne by nie była droga tak do 600-700 zł.
    Mieszkam w małym mieście koło Kielc więc wybór mam między Arka i Łucznik a z tego co słyszałam to nie są to już najlepsze marki więc jestem zdecydowana na zakup maszyny jakiejś innej firmy przez allegro lub inny sklep internetowy.
    Zależy mi na dobrym dostępie do serwisu może być w Kielcach lub Poznaniu bo mam tam rodzinkę.

  20. #260

    Domyślnie

    Cytat Napisał agamon
    Ja się zajmuje od ponad 20 lat maszynami do szycia jesli macie jakieś pytania chętnie odpowiem
    pozdrawiam
    agamon
    Witam.
    Mam pytanie do pana agamona.Chce kupic overlock i zastanawiam sie nad dwoma modelami:Merrylock848DS i Elana654.Chyba ze zna pan lepszy model to prosze napisac,mi zalezy na 4igłowce.
    I jeszcze jedno pytanie,czy scieg rolowany to,to samo co rimoldi?
    Dziekuje

Strona 13 z 47

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony