dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 47
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 936
  1. #181

    Domyślnie

    Mawi,
    made in China to inaczej Made in PRC. ( Ludowa republika chin- po polsku.)
    agamon

  2. #182
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    nesia75

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam
    Mam pytanie do znawcow tematu maszyn do szycia. Pytanie dotyczy maszyny Łucznik Telimena 2030 lub Telimena II 2030. Wiem że piszecie że wszystkie łuczniki to chińszczyzna, ale wiekszość dzisiejszych produktow z tamtąd właśnie pochodzi. Zastanawia mnie ogromna rożnica cen pomiędzy sklepami internetowymi ( ok 2700zł) a ceną np w Media Markt (1699zł) za dokładnie ten sam sprzęt. Parametry na "papierze" wyglądają dość imponująco ale jak jest w praktyce ? Boję się trochę eksperymentować w tym przedziale cenowym. Proszę o jakąś konstruktywną odpowiedź.

    Z gory dzięki

  3. #183
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    koncaq

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam,
    którą maszynę wybrać:
    Bernina 65
    Janome 415
    Brother 3500
    potrzebuję maszyny na użytek domowy w cenie do 1000 pln-ów
    Pozdrawiam
    koncaq

  4. #184
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    magenta

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dziękuję serdecznie agamonie i Don Pedro za odpowiedzi na moje pytania. Niestety natłok obowiązków nie pozwolił mi wysłać odpowiedzi wcześniej. Jestem bardzo wdzięczna za udzielone porady i wskazówki. Pozdrawiam ))))))

  5. #185

    Domyślnie

    najkorzystniejsza z podanych to zakup berniny 65. ale to tylko moja opinia subiektywna.
    agamon

  6. #186
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    koncaq

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    5

    Domyślnie

    Wielkie dzięki!

    Pozdrawiam
    koncaq

  7. #187

    Domyślnie

    Jak to dobrze,że ja dylematy mam już za sobą - mam już w domu coverlocka Pfaff 4852 i maszynę Husquarna Viking Sapphire 870 Quilt - mam nadzieję,że czas pokaże,że to był dobry wybór.

  8. #188

    Domyślnie

    Cytat Napisał cockermanka
    Jak to dobrze,że ja dylematy mam już za sobą - mam już w domu coverlocka Pfaff 4852 i maszynę Husquarna Viking Sapphire 870 Quilt - mam nadzieję,że czas pokaże,że to był dobry wybór.
    Bardzo się cieszę, że jest pani zadowolona z zakupów. Życzę samych miłych chwil przy maszynie....

    Pozdrawiam serdecznie małe urwisy!!

  9. #189

    Domyślnie

    Aaa...jaki ten świat mały
    Cytat Napisał Bianca
    Bardzo się cieszę, że jest pani zadowolona z zakupów. Życzę samych miłych chwil przy maszynie....

    Pozdrawiam serdecznie małe urwisy!!
    Chwile przy maszynach są rzeczywiście miłe
    Postaram sie zajrzeć w piątek po pewne drobne wskazówki
    Pozdrowienia od sforki

  10. #190

    Domyślnie

    Witaj agamon!
    Przeczytaj swój post z 9 stycznia ,a później mój z 12 stycznia ,to będziesz już miał jasność że ja akurat pisząc go wiedziałem co oznacza skrót Made in PRC .
    Pozdr
    MaWi

  11. #191

    Domyślnie

    Wiem , że wiedziałeś.To tak dla jasności innych.To PRC jednak niektórych myli.
    agamon

  12. #192

    Domyślnie

    Witam forumowiczów,a zwłaszcza Pana Marka "Agamon", do którego mam prośbę. Własnie zostałam szczęśliwą mamą i zamierzam zająć się szyciem ubranek dla mojej małej strojnisi: cienki sztruks, dzianiny, bawełna, materiały elastyczne, welur, jeans. Do tej pory moja przygoda z szyciem to głównie wszywanie zamków, podkładanie, ew. drobne przeróbki. Służył mi do tego łucznik 884 mojej mamy, która nie była nim zachwycona, ale wtedy nic lepszego nie mogła kupić. W zasadzie byłam zainteresowana maszyną Brother BM 3500 i Janome 415 lub 423 S, ale po przeczytaniu forum zgłupiałam (choć bardzo się cieszę z możliwości skonsultowania się z osobą doświadczoną w osobie Agamon). Zainteresowały mnie maszyny Bernina 65 oraz Pfaff Gritzner 1004, Hobby 1132, o których nic nie wiem i niewiele się doszukałam. Warta rozważenia wydaje mi się także komputerowa maszyna Brother BC 2100.
    A może warto zainwestować w Berninę 80 E? Nie ukrywam że przydałaby się twarda walizka. Proszę o podpowiedź.
    POZDRAWIAM I DZIĘKUJĘ

  13. #193

    Domyślnie

    Witam ponownie. W oczekiwaniu na odpowiedź postanowiłam zminimalizować swój wybór. Obecnie rozważam 4 typy:
    Janome 423 S
    Pfaff Hobby 1132
    Bernina 65
    Brother BC 2100
    , trochę martwi mnie brak walizki, ale 5 wzorów obrzucania dziurek, 40 rodzajów ściegów (nie wiem ile programów) - doprawdy kuszące...
    A może są jacyś użytkownicy ktrórejś maszyny, którzy podzielą sie wrażeniami.
    POZDRAWIAM I DZIĘKUJĘ

  14. #194

    Domyślnie

    Ja kupiłem u Pana Marka Janome 2041. Nie ma tylko ściegów ozdobnych jak w 423 i walizki a po za tym chyba wszystko to samo no i o dwie stówy tańsza. Janome 423 S to tak jakby o oczko wyższa pólka ale ja ze swojej i tak jestem zadowolony jak małża. Na domowe potrzeby w zupełności wystarcza choć uważam że Pan Marek lepiej określi co wybrać.Proponuję zadzwonić do sklepu Pana Marka do godz. 17 pod nr: 81 741 12 09

  15. #195

    Domyślnie

    Też myślałam o tym modelu, ale obawiam się czy nie jest za "delikatna" na jeans i inne grubsze materiały. Pan Marek sugerował do celów przeróbkowych 423 (a mi już się trochę uzbierało mężusiowych spodni).
    Ale dzięki za namiary, pewnie się odezwę.
    POZDRAWIAM I DZIĘKUJĘ

  16. #196

    Domyślnie

    No, ja właśnie kupiłem 423S.
    Kołpak (obudowa) plastikowy ładnie przykrywa maszynę. Ona sama mieści się na półce z segregatorami. Szycie - bardzo wygodne i ciche. Grubość materiału nie stanowi problemu. Praca maszyny (moim zdaniem) jest bardzo precyzyjna i powtarzalna. Jedyne czego na moje potrzeby brakuje to transportu z przodu - boczne ząbki nie zawsze łapią cały materiał, albo to może niedomagania w technice szycia.
    A wykonanie maszyny - cacy.
    Pozdrawiam
    Don Pedro

  17. #197

    Domyślnie

    I jeszcze jedno (dwa).
    1. 423S ma samonawlekacz - to jest po prostu bajka (2041 go nie ma)
    2. Więcej ściegów.
    3. Na internetowych stronach Janome w UK i USA maszyny 2041 i 2049 już nie ma - dla mnie była to informacja, że jest to już maszyna schyłkowa.
    http://www.janome.co.uk/products/
    http://www.janome.com/index.cfm/Machines/Value
    Jeszcze raz pozdrawiam
    Don Pedro

  18. #198

    Domyślnie

    2041 też ma samonawlekacz a ściegów ma tylko mniej o ilośc ozdobnych,automatyczne obszywanie dziurek,szycie do tyłu, podwójna igiełka i takie tam. Muszę jeszcze się tego naumieć bo tak więcej to ostatnio szyłem jeszcze w stanie wojennym jak dzieciaki były małe i trzeba było przerabiać a w między czasie sporadycznie.Ale na tej już przerobiłem kilka par spodni i tych grubych też i nie ma problemu.A na stronie UK też nie ma 423 ale myślę że skoro produkt japoński to w UK i USA jest dystrybucja albo kooperatywa i nie wszystkie modele są.

  19. #199

    Domyślnie

    No i oczywiście mogę się mylić co do uciekającego modelu 2041 z produkcji. Pan Marek jest ekspertem w tej dziedzinie więc lepiej doradzi

  20. #200

    Domyślnie

    Pojechaliśmy dziś z mężem obejrzeć na żywo te cudeńka do szycia. Na początek wybraliśmy duży, jak na moje miasto, sklep z agd. Jedna elna, 3 łucznki i singer, żadnych akcesoriów i możliwości zamówienia maszyny innej firmy. W drugim nic, w trzecim nic, w kolejnym - 3 maszyny Husqvarny, jedna w promocji o 100 zł tańsza. Pojechaliśmy do serwisu, gdzie po wymówieniu firmy Brother, starszy pan zapytał: A co to? Miałam wrażenie że spadłam z księżyca. Czy ludzie tu nie szyją na maszynie, czy to jakaś "nora"?. Gdzie ja mieszkam?. No cóż, na szczęscie, pozostał pan Marek i wycieczka z maluszkiem do Lublina, jakieś 120 km. Ale czego się nie zrobi...dla dzieci?
    POZDRAWIAM I DZIĘKUJĘ

Strona 10 z 47

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony