dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 47
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 936
  1. #201
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    koncaq

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam ponownie,
    zamiast Berniny 65 kupiłam model 66. Niestety z 65-tką jest problem, podobno jest to model "na wyjściu". W niektórych sklepach można go dostac po uprzedniej rezerwacji. Berninę 66 kupiłam za 999 pln-ów, w Centrum Maszyn w Warszawie. Próba tej maszyny w domu wypadła ok (cicha , łatwa obsługa), ale zobaczymy jak się spisze podszywając grube zasłony. W sklepie zapewniali, ze nie bedzie z tym żadnych problemów. Oby
    Pozdrawiam
    koncaq

  2. #202

    Domyślnie

    Nie ma w sprzedaży już modeku Bernina 65 a jest 66. Wczoraj dostalem - wygląda jak 65 tylko inny numer.Róznica prawdopodobnie jest w zmienionej płyte ściegowej i bebenku, oraz w większej o 10 ilości ściegów. Była wcześniej seria 65-tek gdzie bebenek wyskakiwal z mocowania w płytce sciegowej. Firma wyszła z honorem- otrzymaliśmy komplety plytek i bebenkow aby wymienić we wszystkich wadliwych maszynach. Ja miałem tylko 1 taki przypadek.Modek 65 byl w sprzedaży od 1997r.
    Ps. dziś jest u nas pokaz hafciarek Berniny - była informacja na stronie inernetowej Berniny. Zapraszam
    agamon

  3. #203

    Domyślnie

    witam serdecznie i mam pytanko do agamon....przymierzam sie do zakupu jakiejs przemyslowej maszyny stebnowki na 220-230v ..interesuje mnie jakis profesjonalny sprzet ale w przyzwoitej cenie obecnie dzialam na starej wprawdzie niezawodnej textimie srebrnej ale mam swiadomosc ze jej czas sie konczy ...maszyna ma pracowac jakies 8 godzin dziennie i wprawdzie wybralam juz kilka modeli ktore mnie interesuja..ale moze ty zaproponujesz cos ciekawszego

  4. #204

    Domyślnie

    Agamon-OK .W takim razie niepotrzebnie to pisałem .
    Pozdrawiam
    MaWi

  5. #205
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    qba82

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    2

    Domyślnie

    Po dzisiejszej rozmowie z Panem Markiem na temat Janome 423 i Berniny 66 wybralismy z zona 66-tke. Ciekawe jak sie sprawdzi?Koncaq jak sie sprawuje zakup?

  6. #206

    Domyślnie

    Też jestem ciekawa wyczynów Berniny 66, bo w nowej obudowie wygląda kusząco.
    POZDRAWIAM I DZIĘKUJĘ

  7. #207
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    koncaq

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam,
    Bernina 66 jest ok. Nie mam jednak dużego doświadczenia z maszynami do szycia. Jedyna jakiej używałam, to "babciny' Łucznik (ale jeszcze z nazwą Predom)
    Wracając do Berniny. Jest cicha (takiej szukałam). Szyłam w pokoju, w którym spał 6-cio miesięczny bobas (zasnął podczas szycia.Dobrze radzi sobie z grubymi materiałami.
    Podszywalam "cieżkie" bawełniane zasłony i radziła sobie doskonale . Fantastyczna sprawa z samonawlekaniem igły.
    Podoba mi sie rozwiązanie z brakiem metalowego bębenka (usprawnia to pracę). Wygodne są też wbudowane w maszynę nożyki do odcinania nici dolnej i górnej.
    Maszyna ma prostą obsługę i estetyczny wygląd.
    Podobno od 65-tki różni się tym , że ma 10 ściegów wiecej.
    Byłam nastawiona na kupno Berniny 65. Niestety nie było tego modelu w sklepie. Zależało mi na czasie, wiec kupiłam 66-tkę (była o 100 pln-ów droższa). Zapłaciłam za nią 999 pln-ów. Jestem zadowolona
    Pozdarwiam
    koncaq

  8. #208

    Domyślnie witam. Proszę o pomoc.

    Witam. Szukam porady, co do kupna maszyny do szycia. W cenie około 250zł do 700 zł. W grę wchodzą marki: Toyota, Janome, Brother, Singer, Bernina. Na oku mam:
    Toyote 7140
    Toyote SA95
    Janome 660
    Janome 1550
    Brother LS-2125
    Brother XL-5500SE
    Brother XL-5700SE
    Singer 6038

    Aktualnie jestem w Anglii. Znalazła maszyny do szycia nowe i cenowo są podobne do polskich produktów. Chciałam kupić maszynę "Łucznik" ale wiele się naczytałam o tym i w większości są to negatywne opinie. A szkoda bo w domu miałam (mam) starą maszynę do szycia "Łucznik" i nie narzekałam , ale faktycznie chodził jak czołg. Teraz czas zmienić na coś innego , Ale na co??? Proszę o pomoc.

  9. #209
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zgonia

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    1

    Domyślnie

    witam mam pytanie do agamona: mam 2000 MAX na maszyne ale chcialabym zeby ta cena zawierala tez dokupienie stopek itp nie mam zbyt wygorowanych wymagan w stosyku do akcesoriow. szyje domowo ale raczej duzo glownie spodnie bluzki...juz pozbawilam sie zludzen co do elastycznych tkanin - coverlock niezbedny. nie chce maszyny elektronicznej, mechaniczne obcinanie nitek tez nie jest wymagane, ogromna ilosc sciegow ozdobnych tez nie. zalezy mi na obszywaniu dziurek...wolalabym maszyne z pedalem szczerze mowiac...zastanawiam sie nad pfaffe 1538 tak jak polecales ale moze jest cos w nieco nizszej cenie co byloby warte polecenia...prosze cie bardzo o porade..
    i bardzo prosze czy moglbys polecic mi sklep w okolicach wroclawia badz we wroclawiu...moge oczywiscie pojechac po nia do krakowa jesli to bylby najblizszy polecany przez ciebie punkt...lublin za daleko...z gory dziekuje za wszystkie informacje..
    aha czemu przy \praffie w internecie jest nazwa husqwarna? to TEN pfaff?

  10. #210

    Domyślnie

    Dlaczego Pfaff jest razem z Husqvarną?- ponieważ właścicel Pfaffa, Husqvarny i Singera jest jeden.(USA) W Polsce dystrybutor Husqvarny przejął równiez dystrybucję Pfaffa.
    2 tys na maszyne to duużo pieniędzy.
    jak mają byc dziurki automatyczne( Pfaff1538 nie dziurki automatycznej tylko 4-stopniową) , a mało sciegów ozdobnych to polecam nowy model Brother NV10. ( ma 16 ściegów, w tym 3 rodzaje dziurek automatycznych,Jest od 2 miesiecy w sprzedaży,
    Maszyna zastapiła na rynku w Polsce modele BC2500.
    Niebawem pojawi się nowy model Berniny E92- podobno ma być cos ciekawego. ale bliższych szczegółów jeszcze nie znamy(cena).
    Kto sprzedaje maszyny we Wrocku to nie wiem. Jakby byl problem z kupieniem to prosze o kontakt telefoniczny.
    Obecnie jest promocja na maszyny Pfaff1548- jest w cenie 2tyś. zł.( katalogowa cena dystrybutora 2400zł)
    pozdrawiam
    w bólach budownia
    agamon

  11. #211

    Domyślnie

    Do Moniki Sz.
    Z podanych maszyn były w Polsce w sprzedaży : Toyota 7140 i Brother Ls2125. Te modele znam ze sprzedaży i serwisowania.Z tego co pamiętam to Toyota ma pokrętło długości ściegu a Broter nie.
    Patrząc oczami mechanika Toyota7140 jest mocniejsza od Brother Ls2125. Ale gdy popatrzmy na płytke sciegową i ząbki to brother lepiej czyje delikatne dzianiny. ( toyota ma ząbki z tyłu,środkowy - jeden szeroki, a z przodu środkowego brak) brother ma natomiast z przodu po środku 2 i z tylu także 2wąskie ) W Toyocie moze zdarzyć sie ,ze delikatna dzianina dostanie sie pomiędzy zabki a płytkę. To co opisałem to bardzo skarajny przypadek.
    Myślę ze którąkolwiek z w/w byś nie kupiła to i tak bedziesz zadowolona.
    agamon

  12. #212

    Domyślnie

    Cytat Napisał agaboBIK
    witam serdecznie i mam pytanko do agamon....przymierzam sie do zakupu jakiejs przemyslowej maszyny stebnowki na 220-230v ..interesuje mnie jakis profesjonalny sprzet ale w przyzwoitej cenie obecnie dzialam na starej wprawdzie niezawodnej textimie srebrnej ale mam swiadomosc ze jej czas sie konczy ...maszyna ma pracowac jakies 8 godzin dziennie i wprawdzie wybralam juz kilka modeli ktore mnie interesuja..ale moze ty zaproponujesz cos ciekawszego
    agamon

  13. #213

    Domyślnie

    Dobra wiadomośc dla chcących nabyc Berninę E65- pojawila sie w sprzedaży ostatnia partia tych maszyn. Szukajcie w sklepach.
    agamon

  14. #214
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    piosso

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam wszystkich uzytkowników forum. Mam prośbę: chodzi o wypowiedź fachowca w doborze maszyny. Nie jestem amatorem i szyję skóry lub ciężkie materiały. Chciałbym kupic maszynę do szycia ciężkiego z prawdziwego zdarzenia. Zastanawiam się nad wyborem spośród trzech firm: PFAFF, ADLER oraz JUKI (która z tych trzech wymienionych firm ma najlepszą opinię i dlaczego). Mam na ten cel przeznaczone ok 16tyś brutto. Może ktoś z Was pomoże mi wybrać najlepszy model!! czekam na odpowiedzi. Mam nadzieję, że wypowie się ekspert w dziedzinie- Agamon.

  15. #215

    Domyślnie

    Z mojego doświadczenia wybralbym pomiędzy Durkopp-Adler a Brotherem.
    Firma Adler polączyła się z firma Durkopp - ale to już lata cale temu.
    Nie wiem czy jeszcze Brother ma w swojej ofercie maszyny do szycia skór.
    Najlepiej zadzwonić do D-A do Wrocławia i do Brothera do Łodzi.( textipol)
    Tam otrzymasz porfesjonalną pomoc.
    pozdrawiam
    agamon
    agamon

  16. #216
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    piosso

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    6

    Domyślnie

    Hmm, dziekuję Agamon za odpowiedź. Ale telefon do D-A nic nie pomoże, ponieważ oni sprzedają adlery i siłą rzeczy będą je polecać... Brother odpada, jakoś nie udało mi się na targach w Poznianiu zobaczyć maszyny do szycią ciężkiego tej firmy. Może mogłbyś się wypowiedzieć lub porównać te trzy marki- co, jak i dlaczego?? Jaki transport będzie najlepszy do szycia ciężkiego (potrójny czy kółkowy). Zaznaczam, że szyję artykuły mocno skomplikowane i jednocześnie precyzyjne.

  17. #217

    Domyślnie

    Pfaffa masz w Łodzi na ul.Lodowej 80- tylko sie nie pomyl i nie traf do Urzędu Skarbowego lub na cmentarz.
    Juki jest na ul.Wólczańskiej na przeciw Brothera
    Maszyny porównywalne. Różnica w szczególach i zaufaniu do firmy przez klienta.
    Dokładnie wskazać modelu nie umiem, ponieważ nie znam aktualnych ofert na maszyny przemysłowe do szycia skór.
    agamon

  18. #218

    Domyślnie Jaką maszyne do szycia wybrać?

    Mam zamiar kupic maszyne do szyci , mam na oku elne 2130 lub janome 423S.
    Potrzebuje maszyne nie tylko do firanek ale i dżinsu .
    Chcę aby tobył zakupna lata.Jeśli ktoś ma doświadczenie z tymi maszynami ,to zgóry dzię kuję za radę.

  19. #219

    Domyślnie

    jedna i druga będzie w/w materialy szyć.
    agamon

  20. #220
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Kasia_Artur
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    74

    Domyślnie

    ŁUCZNIK 2024
    nad ta maszyna sie zastanawiam - mam brak doswiadczenia w szyciu
    Moje wymagania to - do uzytku domowego - poprawki, moze uszycie zaslon (lekki material), uszycie poscieli itd
    chcialabm aby to byla dobra maszyna - wiem , ze nie mozna za duzo wymagac za cene do 500 zl. Dobrze byloby aby miala obudowei podzespoly metalowe.Bardzo wazny jest rowniez dla mnie serwis i mozliwosc uzyskania czesci zapasowych.

    Z tego co wiem, zo ta maszyna ma obudowe i czesci metalowe, oraz sztywne pudelko i opcje nawlekania nici. Jesli jestem w bledzie to prosze mnie poprawic.

    A moze zaproponuje mi Pan cos innego?
    Przez całe życie się uczymy
    my tutaj a domek tam
    komentarze do dziennika

Strona 11 z 47

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony