dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 47
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 936
  1. #221
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Kasia_Artur
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    74

    Domyślnie

    dzwonilam do sklepu z maszynami do warszawy i dowiedzialam, sie Pan sprtzedawca nie widzial maszyny z obudowa metalowa od 15 lat.
    Łucznik 2024 juz nie jest w sprzedazy.
    Przez całe życie się uczymy
    my tutaj a domek tam
    komentarze do dziennika

  2. #222

    Domyślnie

    jak masz 550zł to kup E-10 lub J1012.
    agamon

  3. #223
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Kasia_Artur
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    74

    Domyślnie

    dzieki - chyba wybiore sie do Lublina
    Pozdrawiam
    Przez całe życie się uczymy
    my tutaj a domek tam
    komentarze do dziennika

  4. #224

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedż w sprawie maszyny. Zastanawia mnie jedno która maszyna jest lepsza ,ta która ma ten bolec do nici w pozycji leżącej (pozimej)czy pionowej?

  5. #225

    Domyślnie

    Witam serdecznie!Czytam wszystkie posty i poprostu zgłupiałam chcę kupić dobra maszynę do szycia która będzie do wszystkiego od rzeczy lekkich po cieżkie .
    Interesuje mnie Janome 423S ale nie wiem jaka jest różnica między 415.
    Mam już kupioną arkę radom ale nie jestem zadowolona.
    Także teraz wybór musi być bardziej przemyślany.

  6. #226
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    piosso

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    6

    Domyślnie

    Do agamona: pisałem juz wczesniej prosząc o poradę dotyczącą maszyny do szycia. Wybrałem dwa modele. Co możesz mi o nich powiedzieć??
    1) DURKOPP ADLER 367170115
    2) PFAFF 1525-FULL-HMO

    Która Twoim zdaniem będzie lepszym wyborem?? Obydwie maszyny z panelami i pełną automatyką. Czekam na twoją odpowiedź. Pozdrawiam.

  7. #227
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    misiolowo

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    7

    Domyślnie Pomoc w dobraniu maszyny

    Widzę, że wątek się prężnie rozwija dzięki fachowej pomocy, którą i ja jestem zainteresowana.

    Jestem początkującą projektantką. Szyję od kilku lat dla siebie, a od roku wykonuję zamówienia klientek - szyję właściwie prawie wszystko, na co sprzęt mi pozwala - od torebek z dermy, przez spodnie, spódnice, sukienki, swetry... Maszynami, na których pracuję jest Łucznik 460FA i Janome, bardzo stary model sprowadzony wiele lat temu z USA (tak stary, że szyję tylko łańcuszkiem i zygzakiem). O jakości tego kiepskiego Łucznika nie muszę chyba nic pisać - jest tragiczny: głośny, zrywa nitkę i ma bardzo nierówne ściegi. Jedyną jego zaletą jest fakt, iż był tani, gdy potrzebowałam czegokolwiek, no i świetnie sobie radzi nawet z bardzo grubymi materiałami (typu derma, czy nawet skóra - dwie, niekiedy trzy warstwy!).

    Zastanawiam się nad zakupem maszyny, która pomoże mi rozwinąć działalność, będzie uniwersalna i niezawodna. Nie mam gotówki, planuję kupić na raty, więc w sumie różnica między 1000zł, a 1500zł nie jest aż tak ogromna, jak się ją podzieli na 10 czy 15 rat. Chciałabym, żeby starczyła na długo i była bardzo precyzyjna. Planuję zrealizować marzenie o pierwszej kolekcji, której zamysł jest w głowie, ale wiem, że sprzęt nie domaga, więc nawet się nie porywam na realizację. Która maszyna jest taką perełką godną polecenia w tym zakresie finansowym?

    Ah, i mam jeszcze jedno pytanie. Mam overlocka, takiego starego, półprzemysłowego, 3-nitkowego. Kupiłam go okazyjnie, jednak stoi i się kurzy, bo nie było z nim instrukcji obsługi, a liczne próby nawleczenia nitki nie odniosły skutku. Nie mam pojęcia, którędy mają iść. Bardzo by mi zależało na pomocy Myślę, że wystarczyły by mi skany jakiejś instrukcji podobnej maszyny.

    Z góry dziękuję i pozdrawiam

  8. #228
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    piosso

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    6

    Domyślnie

    Hej, agamon- może uda Ci sięznaleźć pare minutek i podpowiedzieć?? Muszę podjąć decyzję w ciągu 2 dni- do wtorku.

  9. #229
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    magdus1977

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    1

    Domyślnie

    może zapytaj tutaj http://forum.maszyny-do-szycia.com - forum prowadzone przez jedną z firm zajmujących się sprzedażą maszyn do szycia, dopiero wystartowali z tym forum, ale są na rynku od długiego czasu, więc może będą mogli Ci jakoś pomóc, ja kupowałam u nich maszynę i jestem bardzo zadowolona, tymbardziej, że pani która mnie obsługiwała podpowiedziała mi na prawdę sporo przydatnych rzeczy

  10. #230

    Domyślnie

    Panie Agamon, prosze Pana o konkretną radę.Jak wcześniej pisałam interesują mnie dwa modele maszyn: elna 2130 i janome 423S.
    Która Pana zdaniem jest lepsza?
    Czy różnica między tymi maszynami jet tylko w automatcznym nawlekaniu nitki, czy jest coś jeszcze.

  11. #231

    Domyślnie

    Nie można porównywać E2130 i J423 ,to 2 rózne klasy maszyn.
    E2130 można porównać do J2041. Bardziej solidniejsza wydaje sie J2041.
    Bynajmniej nie miałem ich na naprawach gwarancyjnych.
    agamon

  12. #232

    Domyślnie

    Dziękuję.Czyli mam rozumięć że lepszym rozwiązaniem jest zakup J42,gdy piszę ze ssprzedawcą z Albatrosa to on akurat porównuje E2130 do J423.

  13. #233

    Domyślnie

    Cytat Napisał regiiia
    Dziękuję.Czyli mam rozumięć że lepszym rozwiązaniem jest zakup J423,gdy piszę ze sprzedawcą z Albatrosa to on akurat porównuje E2130 do J423.

  14. #234

    Domyślnie

    Witam!To znowu ja, piszę bo mam półtora miesiaca temu kuiłam Arkę Radom i juz nie mogę na niej szyć jak przeszyję cieńki materiał to grubszego już przeszyć nie chce, rwie nitkę , jak zmienię ścieg z owerkowgo na prosty plącze, ma tylko 12 ściegów, dziurkę i przyszywanie guzików,model 870A.Mam na nową maszynę 1000 zł. czy radziłby mi Pan kupić ta Janome 423S.Nie chcę popełnić tego błędu, który popełniłam teraz.Proszę pomoc.Podkreślę ze moja obecna sytuacja mieszkaniowa jest straszna , do najbliszego miasta mam 40km. a do pana który zajmuję się naprawą maszym 70km. Mozliwość zakupu maszyny jedynie przez internetTą kupiłam w Słupcy innego wyboru nie miałam.Został mi Pan jako fachowiec, który może mi choć jakoś pomóc.Także dziękuję za wszystkie wskazówki.

  15. #235

    Domyślnie Janome 423s

    Od 4 miesięcy jestem posiadaczem tej maszyny i nie mam z nią żadnych problemów. Szyłem jeans, dermę (do 3 warstw, ale nie skórę), zwykłą bawełnę i inne sztuczne. Nie plącze i nie rwie nitek. Jak na tak krótki czas to wydaje mi się bardzo solidna.
    Na całym tym forum (chyba druga albo pierwsza strona) Agamon już się wyrażał na temat tej maszyny i dlaczego nie poleca Elny - podobno po wykupieniu przez Janome właśnie są problemy z dosyłaniem części zamiennych. No, ja tego nie wiem, bo nie jestem serwisantem. Jeżeli jeszcze dobrze z tego forum pamiętam, to Elny są robione w Chinach, a akurat ten model - J423s - a to akurat wiem na pewno - na Tajwanie. Przy okazji - moja żona była i jest pod wrażeniem małego hałasu, po prostu szumu - ale to też Agamon pisał, że wszystkie markowe takie są (zwłaszcza bernina).
    A może właśnie Bernina? - też jest przez internet.
    Don Pedro

  16. #236

    Domyślnie

    Dizęki Don Pedro.Przyznam sie że, za dużego doswiadczenia z maszynami do szycia nie mam.Nie wiem czy ten bolec na szpulkę w pozycji poziomej jest dobrym rozwiązaniem?Mam małę dziecko także walizka na maszynę jest mi potrzebna.Przyjrze sie tej Berninie.Jeszcze jedno po śpiączce także czasem mam problemy z pamięcią, pokretła do wyboru ściegu z przodu sa lepszym rozwiązaniem, zawsze mogę kontrolować scieg. Janome wizualnie podoba mi się bardziej.

  17. #237
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Annab2

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam Wszystkich

    Chciałabym prosić o fachową pomoc przy wyborze maszyny. Szyję zawodowo, po kilka godzin dziennie, torby, plecaki itp., z grubych materiałów takich jak Cordura czy Ballistic. Używam nici poliestrowych (Tytan), wojskowych etc. Obecnie używam najzwyklejszej maszyny domowej firmy AEG (model 795) kupionej za 200zł na Allegro. Maszyna jest bardzo dobra i hula bez zarzutu już prawie dwa lata, ale mam sporo zamówień i chciałabym się rozejrzeć za czymś następnym i może z większymi możliwościami (?).
    Nie mam dużych wymagań. W zasadzie potrzebuję tylko ściegu prostego i tego żeby można było zdejmować ramię? Nie wiem czy użyłam fachowego określenia - chodzi o to, że w mojej AEG jest możliwość wysunięcia części plastikowej obudowy od strony stopki co pozwala na łatwy do niej dostęp..
    Czytałam trochę ten wątek i sensownie brzmi np. Pfaff 1538 (obecnie zamieniony już na Pfaff Select3) ze względu na mechaniczną solidność i możliwość szycia grubych materiałów. Nie jestem tylko pewna czy ma ten dostęp do stopki.. Czy na coś jeszcze warto zwrócić uwagę i jakie maszyny moglibyście mi polecić? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

  18. #238

    Domyślnie

    Witam,
    maszyna J423 jest maszyną , którą wybierają klienci którzy są przekonani do maszyn z aluminiowym korpusem ( daje uczucie solidności) - jest to stary sprawdzony model.
    Jednak jest on sporo droższy od E2130.
    Trzeba jednak zwrócić uwage na to w/w maszyny szyją dziurke w ustawieniu pokrętła szer. zygzaka na 5 ( stała szerokosc dziurki)
    Ten sam problem jest równiez w Emmeraldzie 116.
    Natomast jak ktoś chce kupić maszynę z możliwościa regulacji szerokości dziurki to najtańszą jest Husky star E20 - obecnie można kupić ją już za 699zł.
    Ale E20 nie ma nawlekacza nici , ani też nie pobiera sama nitki z bębenka. Równiez ma chwytacz wahadłowy.
    Maszyną która ma dziurkę automatyczną z pełną regulacją, ma samonawlekacz nici i pobiera sama nitkę z bebenka, oraz ma chwytacz rotacyjny jest Bernina 65 w cenie 899zł. lub Bernina 66 w cenie 999zł.
    W Elnie taką możliwość ma model 3210
    Jeśli chodzi o maszyny Elna to te maszyny są produkowane na Tajwanie ( bynajmniej te które sprzedawałem do kwietnia ub. roku były)
    Z maszynami do szycia Janome jest tak jak z samochodami Volkswagena- można miec Volkswagena pod nazwą Volkswagen lub też pod nazwą Śkoda lub Seat. Można kupić maszyny produkowane przez Janome pod nazwą: Pfaff,Husqvarna, Elna.( wybrane modele)
    Poprostu Firma Janome jest obok Brothera największym producentem maszyn do szycia ( udział w rynku światowym jednego wynosi ok.27%, a drugiego ok.30 %) produkowała maszyny dla wielu odbiorców, Dopiero od kilku lat silnie promuje swoją markę.
    Pozdrawiam
    agmon
    agamon

  19. #239

    Domyślnie

    Dziekuję Agamon.To co napisałeś jet rzeczowe.Wyjaśnię Ci dlaczego akurat te modele jakieś dwa miesiące temu kupiłam ksiązkę z Klubu Książki - Proste i modne szycie- tam były takie trzy tabele z maszynami do szycia.1- szycie podstawowe i modele maszyn 2-szycie kreatywne też z modelami 3-przemysłowe i propozycje masszyn.

    Pozdrawim regiiia.

  20. #240

    Domyślnie

    Pytanie do Don Pedro.Ten bolec na szpulkę ma 4cm, czy taka zwykła szpulka z pasmateri nie spadnie, autonawlekacz sie nie psuje, a co zobcinaczkamim do nici?

    Pozdrawiam.

Strona 12 z 47

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony