dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 14 z 47
Pokaż wyniki od 261 do 280 z 936
  1. #261
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    anela2

    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź w sprawie overlocków 5 nitkowych.

    Polecił pan Pfaffa 4852. Ten overlock również zwrócił moją uwagę. Jednak słyszałam ostatnio iż ta firma już nie istnieje i chyba została przejęta przez Husqwarnę. Czy to prawda?? A jeśli tak to jak będzie wyglądała sprawa z ewentualnymi naprawami, zakupem akcesoriów??


    I jeszcze jedno pytanie- Czym się właściwie rózni overlok 5-nitkowy od coverloka? Myślłam że to są zamienne nazwy, ale sądząc z treści rozmów nie jestem tego pewna

  2. #262

    Domyślnie

    Firma Pfaff istnieje, Dostęp do części zamiennych jest.( w ub. tygodniu miałem nawet dostawę) W Polsce Importerem maszyn Pfaff jest importer Husqvarny.
    Coverlock to połączenie covera i overloka( na overlokach często pisze "lock")
    Na potrzeby domowe jak najbardziej polecam , natomiast do zakładu wygodniej jest mieć 2 maszyny- covera i overloka( odpada strata czasu na przestawianie i nawlekanie maszyny)
    Cover to inaczej dwuigłówka, renderka. maszyna do szycia i podkładania dzianin
    agamon

  3. #263
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    77GOSIA77

    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    8

    Domyślnie

    Zdecydowałam sie na TOYOTA 3314 byłam już oglądać i szyłam na niej na wszystkich materiałach super szyje dżins, lajkre, organdyne jest prosta w obsłudze stopke do mereszki dostałam gratis. Maszyna kosztuje 1000 zł to chyba nieżle jak na owerlok 4 nitkow. A może ktoś ma taki owerlok? bo jeszczej nie kupiłam .

  4. #264

    Domyślnie Singer

    Agamon, co sądzisz o maszynie Singer 7464, 7468?
    Warte są ceny, odpowiednio 849zł i 959zł?
    Pozdrawiam

  5. #265

    Domyślnie

    nie prowadzę sprzedaży maszyn Singer.
    agamon

  6. #266

    Domyślnie

    Cytat Napisał agamon
    nie prowadzę sprzedaży maszyn Singer.
    A co onich sądzisz? Jakie prowadzisz i co oferujesz w podobnej klasie?

  7. #267

    Domyślnie

    Nie sprzedaję i nie prowadzę serwisu gwarancyjnego Singera to oznacza ze nie znam tych wymienionych modeli, wiec się nie wypowiadam.
    Sprzedajemy i serwisujemy gwarancyjnie: Berninę, Veritas, Husqvarnę, Pfaffa, Brothera, Janome.
    Wyjątkowo serwisujemy gwarancyjnie z sentymentu Łucznika.
    Naprawy odplatne wykonujemy wszystkich maszyn.
    agamon

  8. #268

    Domyślnie

    To z tych, które serwisujesz jakie byś polecił do 800zł?
    I jeszcze jedno co to za marka VERITAS?

  9. #269

    Domyślnie

    Veritas to stara marka niemiecka. Została wykupiona przez Berninę.
    W celu lepszego wyboru zapraszam na priva
    agamon

  10. #270
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    77GOSIA77

    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    8

    Domyślnie

    zdecydowałam sie na TOYOTE 3314 kosztuje 1000zł czy dobrze zrobiłam ? a zresztą niema w Rzeszowie dużego wyboru trzy maszyny na krzyż i zawsze polecają tą najdroższą










    Cytat Napisał agamon
    Ja się zajmuje od ponad 20 lat maszynami do szycia jesli macie jakieś pytania chętnie odpowiem
    pozdrawiam
    agamon

  11. #271

    Domyślnie

    T3314- prosty dobry owelok 4 nitkowy- sprzedawalem go od 1997 do 2007r..Modele wczesniejsze produkowane na Tajwanie byly lepiej wykonana( mało napraw gwarancyjnych),z lepszych materiałów miały cichszą pracę niż te z Chin .
    Uwazaj na płytke ściegową aby nie wyłamać szpilek- grozi połamaniem chwytaczy . Ato już nie podlega gwarancji i sporo kosztuje naprawa.
    A by szyć ścieg rolujący należy dokupić zestaw "B"- stopka i plytka sicegowa.
    agamon

  12. #272
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    77GOSIA77

    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    8

    Domyślnie

    dziekuje za odpowiedz. kupiłam go narazie chodzi super ale mam go dopiero 3 dni, stopke i płytke do mereszki dostałam w cenie maszyny. Mam nadzieje że bedzie mi długo służyć. Ciesze się że dzięki panu nie kupiłam taniego i gorszej jakości owerloka. Pozdrawiam

  13. #273
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Amedamaa

    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam.

    Szukając maszyny dla siebie natrafiłam na ten wątek i postanowiłam poprosić o radę

    Szyciem zajęłam się niedawno, więc narazie nie orientuję się zbytnio w firmach czy fachowym nazewnictwie, więc mam nadzieję że pomożecie. Otóż chciałabym zakupić maszynę która nadawałby się do szycia ubrań (spódnic, bluz itp.), toreb, wszelakich rzeczy 'do noszenia' na sobie jak i drobnych prac domowych. Nie musi być to w pełni profesjonalna maszyna ze wszystkim możliwym funkcjami, bo jak już mówiłam jestem początkująca - chodzi mi raczej o przyjazny sprzęt na dobry początek. Przeglądając temat wpadła mi w oko Janome JR1012, zastanawiałam się także nad Brother BM-2600. Nie wiem czy to dobry wybór, jestem otwarta na wszelakie propozycje

    Mam jeszcze jedno pytanie, mianowicie o sklep we Wrocławiu, wybieram się tam we Wtorek i nie za bardzo wiem gdzie szukać.

    Pozdrawiam i czekam na odpowiedź!

  14. #274

    Domyślnie

    BM2600 jest klasa inną od J1012.
    Jakby były problemy z zakupem we Wrocku to zapraszam na priv.
    agamon

  15. #275

    Domyślnie

    Witam, jestem początkująca w tej dziedzinie, stoję przed trudnym wyborem maszyny. Potrzebuję do domowych przeróbek, wszycia zamka, rózne materiały grubsze cieńsze.
    Myslałam o kilku modelach, prosze o radę agamona, która wybrać.

    - HUSQVARNA E20
    - BROTHER BM 3500

    Moje pytanie jeszcze odnośnie, drastycznej dla mnie opcji, co myślisz agamon o maszynach z przedziału cenowego do 400zł, czy warto w ogóle taka maszynę zakupić??

  16. #276

    Domyślnie

    E20 i B3500 to maszyny z róznych klas i cen.
    Poczytaj wczesniejsze posty wypowiadalem się już na ten temat.
    agamon

  17. #277

    Domyślnie

    Nie wiem czy sa to maszyny marketowe, ja patrzyłam w internecie, sądziłam, że masz jakieś zdanie na ten temat bo są to marki jakie wymieniałeś wcześniej, tylko mają sporo niska cene.
    Co do cen tych dwu maszyn które wymieniłam wcześniej są bardzo podobne z tego co zauważyłam, a że sie nie znam to je porównałam, mimo wszytsko dziekuje za odpowiedz.

  18. #278

    Domyślnie

    "co myślisz agamon o maszynach z przedziału cenowego do 400zł, czy warto w ogóle taka maszynę zakupić?"
    moja odpowiedż dotyczyła tego pytania. Chodzi o maszyny " no name"

    Maszyny E20 i B3500 nie sa marketowe. Brothera nie spotasz w markecie. Husqystar E20 byl, a moze i jeszcze gdzieś jest sprzedawany w Media markcie.
    Są to maszyny dobre, mam je w sprzedaży.
    agamon

  19. #279
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Anula77

    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    2

    Domyślnie

    witam

    mam pytanie do Agamon , co to jest mimośród ? i co jeśli jest on w maszynie do szycia plastikowy ? bardzo proszę o odpowiedź , dziękuje

  20. #280

    Domyślnie

    Witam .
    Już kilkakrotnie przeczytałam te 5 stron o maszynach i mam sprecyzowane wyobrażenie o maszynie moich marzeń . i dlatego zwracam się z prośbą o polecenie mi konkretnej marki i modelu bo nie bardzo mogę się zdecydować. I tak; maszynę potrzebuję do użytku domowego , lubię szyć, a teraz najważniejsze cechy - ma być bardzo cicha, i bardzo lekko prowadzić materiał , automatyczne nawlekanie igły i co bardzo ważne dla mnie jak położę materiał np prześcieradło to żeby mi brzegi obszyła aby się nie "siepały" . Bardzo będę wdzięczna za odpowiedzi

Strona 14 z 47

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony