dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 22 z 47
Pokaż wyniki od 421 do 440 z 936
  1. #421

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bianca
    Tego modelu Juki kombajnem bym nie nazwała, bo brakuje mu troszkę funkcji żeby go określać tym mianem, ale ze względu na swoją wytrzymałość i solidnośc można go śmiało polecać.
    Nazwałam go kombajnem wlasnie ze wzgledu na solidnosć maszyny oraz solidnosć wykonywanego/ych ściegów.
    Poza tym uwazam ze nawet w maszynie nie liczy sie ilosć ale jakość

    Cytat Napisał Bianca
    A tak na marginesie izzolde jak się skończyła twoja historia z tą elną??
    Nie lubimy sie z Elną
    Maszyna nadal przepuszcza przy niebieskiej igle i dlatego też na niej wogóle nie szyje.Wydałam 3000 na zajmowacz miejsca.
    Gdybym mogła cofnać czas nie wybrałabym tego modelu i firmy.
    W tej maszynie poszli raczej na ilosc niż na jakość ;(

  2. #422

    Domyślnie IZZOLDA

    Niemożliwe żeby maszyna za 3000 pln nie działa jak powinna.
    Musisz albo coś źle robić a jeśli nie to walcz z producentem bo nie można tego tak popuścić (musi być z nią coś nie tak)

    Wydałaś 3000 pln ... to za drogie na bezużyteczny mebel

    PS Nie daj się spławiać serwisom - WALCZ ! ! ! i nie wierz w przesądy

  3. #423
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wiogo99

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    6

    Domyślnie

    Kupiłam Pfaffa. Na razie ćwiczę bo to dopiero 2 dzień, a wybrałam go, bo Agamon mi polecił . W Każdym razie nie ma porównania z łucznikiem 720 D-5 (5-cio nitkowym), który też robi za mebel (za 1600 zł)l i szybko do niego nie usiądę, chociaż był w naprawie i już działa. Chciałabym go sprzedać, ale głupio mi kogoś na taki złom naciągać.
    PS a widzieliście maszynę Pfaffa Performance 2058 http://www.husqvarna-viking.pl/pfaff/126.html ? Fajna zabawka, ale najbardziej mi się podoba transport górny, który jest również w niższych modelach (chociaż nie wszystkich).
    Pozdrawiam.

  4. #424

    Domyślnie pomoc potrzebna od zaraz ;]

    Witam!

    Jestem początkującą projektantką ubioru. Do tej pory szyłam na starym Łuczniku i korzystałam z nie swojego overlocka. Potrzebuję porady, gdyż chcę kupić w pierwszej kolejności dobrej jakości overlock a następnie maszynę do szycia.
    Chciałabym wiedzieć jakie maszyny polecacie za przystępne sumy i ile muszę wydać na porządny overlock.
    Z góry dziękuję za odpowiedzi.

    Katarzyna

  5. #425

    Domyślnie

    Proszę bardzo czy mógłby ktoś odpowiedzieć na moje pytanie ze wcześniejszej strony .

    Na zakup maszyny zostało mi 2 tygodnie więc proszę pomóżcie coś, doradźcie

    pozdrawiam

  6. #426
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    barbarka16

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    1

    Domyślnie jaka maszynę

    Trudno tak doradzić bo jest obecnie wiele fajnych maszyn.Mogę powiedzieć tylko,ze mam dwie elny i jestem bardzo z nich zadowolona.Od paru lat szyję dość intensywnie i nie mam jak do tej pory najmniejszych zastrzeżeń.Wprawdzie modele trochę z innego przedziału cenowego niż Ciebie interesuje ale wydaje mi sie,że marka jest marką!Z czystym sumieniem moge polecić......a wybór nalezy do Ciebie (wiem z autopsji,że jest to trudna decyzja)

  7. #427

    Domyślnie

    zwłaszcza że nie kupuje tego dla siebie ale dziękuję Ci za odpowiedź

    mam nadzieje że wypowie się pani Jola bo chyba z tego co widzę ma serwis i sprzedaż maszyn do szycia napisałem też PW

    pozdrawiam i dziękuję

  8. #428

    Domyślnie

    Odpowiedź na moim forum. Pozdrawiam

  9. #429

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mariusz10
    Proszę bardzo czy mógłby ktoś odpowiedzieć na moje pytanie ze wcześniejszej strony .

    Na zakup maszyny zostało mi 2 tygodnie więc proszę pomóżcie coś, doradźcie

    pozdrawiam
    Ja na Twoim miejscu zastanowiłabym sie dobrze czy ma to być elna bo z własnego doswiadczenia powiem Ci ze jeśli zdarzy się ze z maszyną będzie cos nie tak to nie licz na pomoc dystrynutora -ja zglaszajac problem uslyszałam ze maszyna którą zakupiłam jest super cacy ze to raczej ze mna jest coś nie tak...pozostawie to bez komentarza....

  10. #430

    Domyślnie Do Izzolda

    Eljaberbro: Niemożliwe żeby maszyna za 3000 pln nie działa jak powinna.
    Musisz albo coś źle robić a jeśli nie to walcz z producentem bo nie można tego tak popuścić (musi być z nią coś nie tak)

    Wydałaś 3000 pln ... to za drogie na bezużyteczny mebel

    PS Nie daj się spławiać serwisom - WALCZ ! ! ! i nie wierz w przesądy
    Zupełnie absurdalną sytuacją jest to, że kupiłaś maszynę na takim poziomie, za taką cenę i chcesz ludziom wmówić, że nie masz obsługi serwisowej.

    Jeżeli z maszyną rzeczywiście jest coś nie tak, nie wyobrażam sobie, bo nie ma takiej możliwości żebyś nie mogła wysłać maszyny do dystrybutora w celu jej:
    naprawy
    regulacji etc.
    mając dwuletnią gwarancję, tym bardziej, że kupiłaś ją bezpośrednio u d y s t r y b u t o r a tej konkretnej firmy, który ma własnych mechaników (!)

    Ja mam sklep, który reprezentuje różne firmy, nie tylko Elnę, dlatego też nie jestem obrońcą tylko tej marki, ale klient zawsze znajdzie u mnie pomoc.
    I nie jest to zwykłe lanie wody. W najlepszym sprzęcie, największych firm, zawsze może zdarzyć się jakaś pojedyncza usterka.
    Także wracając do rzekomego coverlocka, który posiadasz, nie wierzę w to, że można kupić sprzęt za bagatela 3 tysiące złotych, odstawić go na półkę i zamiast coś z tym zrobić, jedynie smęcić na maszyny Elny ogólnie, podczas gdy miałaś do czynienia tylko z tym jednym konkretnym modelem.

    Zdarzają się przypadki, szczególnie, gdy klient kupuje przez internet, że maszyna nie spełnia jego oczekiwań w takim czy innym zakresie (pomijam usterki rzecz jasna) i nie ma, w moim rozumieniu, problemu żeby maszyna wróciła z powrotem do sprzedawcy. To jest dla mnie tak oczywiste, że nie mogę pojąć kompletnie Twoich poczynań. Przecież to wynika z podstawowych zasad handlu!

    A maszyny domowe, wieloczynnościowe Elny, które znam od lat kilkunastu, są bardzo dobrej jakości i z czystym sumieniem mogę je wszystkim polecić.

    Pozdrawiam. [/quote]

  11. #431

    Domyślnie

    A moze dlatego ze keidy dzwoniłam do dystrybutora to powiedział mi ze to niemożliwe i ze to ze mna jest coś nie tak a nie z maszyna....

  12. #432

    Domyślnie

    NIE MOŻESZ BYĆ NAIWNA JAK DZIECKO! Za przeproszeniem Przecież nie robisz tego przeplotu palcami. Wysyłasz maszynę, mechanik sprawdza, jeśli maszyna szyje idealnie, to sytuacja staje się jasna, z czym lub z kim jest coś nie tak. Wszystko należy sprawdzić.

  13. #433
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kalakala

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Eljaberbro
    Dobra maszyna... ale po co Ci tak droga zabawka.
    Co ty będziesz na niej szyła?
    Bynajmniej nie ma służyć do zabawy.
    Szyje różne rzeczy z cienkich, śliskich i bardzo grubych tkanin.
    Maszyna ma szyć fajne ściegi ozdobne, dziurkę odzieżową.
    Swego czasu zawodowo zajmowałam się szyciem i wiem, że obcinacz nici i podnośnik kolanowy mogą wydawać się bajerem ale bardzo ułatwiają życie.
    Zwróciłam się z prośbą o poradę tutaj dlatego, że sprzedawca polecił mi tą maszynę i żadną inną, wcale się nie upieram, że to ma być Elna 7300. Może jakiś model Janome, Husqvarna?
    Maszyna ma być przede wszystkim solidna.
    Mam złe doświadczenie z związane z zakupem overlocka, z braku środków kupiłam zwykłego zamiast covera i do dzisiaj żałuję. Oczywiście można dokupić osobno covera, ale ze względu na ograniczoną ilość miejsca nie jest to dobry pomysł. Nie chcę, żeby z maszyną było tak samo, wolę żałować, że ma za dużo bajerów niż, że jakiegoś nie ma .

  14. #434
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kalakala

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jolanta.Wojcik

    ..., jeżeli kogoś na to stać to warto zainwestować RAZ a DOBRZE. Nieprawdaż Eljaberbro?
    Też tak uważam .

  15. #435

    Domyślnie

    Cytat Napisał kalakala
    Cytat Napisał Eljaberbro
    Dobra maszyna... ale po co Ci tak droga zabawka.
    Co ty będziesz na niej szyła?
    Zwróciłam się z prośbą o poradę tutaj dlatego, że sprzedawca polecił mi tą maszynę i żadną inną, wcale się nie upieram, że to ma być Elna 7300. Może jakiś model Janome, Husqvarna?
    .
    Janome posiada w ofercie maszynę 6600, która jest wiernym odpowiednikiem tamtej Elny. Dobrze jest się rozejrzeć za obiema i porównać cenowo.
    A z szyciem bardzo grubych materiałow (8 warstw jeansu) nie ma problemu, możemy od razu przejść na cieniutki szyfon bez zbędnej straty czasu na regulowanie ustawień i to wszystko szyje bez problemu bez włączonego górnego transportu. Naprawdę obie są świetne. Polecam.

  16. #436

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jolanta.Wojcik
    NIE MOŻESZ BYĆ NAIWNA JAK DZIECKO! Za przeproszeniem Przecież nie robisz tego przeplotu palcami. Wysyłasz maszynę, mechanik sprawdza, jeśli maszyna szyje idealnie, to sytuacja staje się jasna, z czym lub z kim jest coś nie tak. Wszystko należy sprawdzić.
    Ma Pani racje.
    Ale niestety po podejśiu i sposobie traktowania klienta przez owego dystrybutora obawiam się ze nawet jesli powiem co jest nie tak,nawet jesli załacze próbki złego sciegu to dystrybutor może poprostu "olać "sprawe i nie sprawdzajac stwierdzic cokolwiek!
    Nie mam zaufania do tego dystrybutora.Jestem też oburzona tym w jaki sposób ze mna rozmawiano i mnie potraktowano!
    )

  17. #437
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    magda.adr

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dzień dobry, mam pytanie jak większość osób tutaj , wybrałam kilka modeli maszyny, którą ktoś mi może polecić jako najlepszy wybór na potrzeby domowe, szyję dość często i z praktycznie wszystkich materiałów, więc grube, cienkie i elastyczne:
    1. bernina 66
    2. janome 423
    3. pfaff 1142
    4. emerald 122

    zależy mi głównie na wytrzymałości i możliwości szycia różnych materiałów, oczywoście w tym zakresie cenowym, za wszelkie uwago dziękuję

  18. #438
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    magda.adr

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    2

    Domyślnie

    A co sądzicie o janome 6019 ??

    Bardzo proszę o radę, bo juz nie mogę się doczekać tej maszyny a naprawdę to trudny wybór

  19. #439

    Domyślnie IZZOLDA

    IZZOLDA

    A jak mogę spytać to czy ten dystrybutor Elny nie jest z Krakowa???

  20. #440

    Domyślnie

    Eljaberbro a dlaczego pytasz?

    Nie wiem nawet dzwoniłam poprostu pod numer z ksiażeczki do maszyny ale nie zwróciłam uwagi na adres Nawet nie moge etraz sparwdzic bo jestem chwilowo poza miejscem zamieszkania.

Strona 22 z 47

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony