dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 47
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 936
  1. #41

    Domyślnie

    agamon!

    Co sądzisz o maszynach "juki"?

  2. #42

    Domyślnie

    Juki to jeden z czołowych producentów maszyn przemysłowych ( widziałem w ich ofercie tylko jeden model maszyny domowej, no i oczywiście 2 modele owerloka domowego). na rynku polskim jest od początku lat 80tych.
    czyżby ktoś potrzebowal maszyn przemysłowych?
    agamon

  3. #43

    Domyślnie

    Robert E10 lub E20 to nie Husqvarna tylko Husqystar by Husqvarna Viking made in China.( maszyna z Chin sprzedawana w kanale dystrybucyjnym Husqvarny- patrz nie ma loga Husqvarny)- sporo tego sprzedalem. Za 599zł. to raczej E10.bynajmiej taka jest cena dystrybutora.
    Orginalne husqvarny produkowane w Szwecji są conajmniej 2x droższe.
    pozdrawiam
    agamon
    agamon

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał agamon
    Juki to jeden z czołowych producentów maszyn przemysłowych ( widziałem w ich ofercie tylko jeden model maszyny domowej, no i oczywiście 2 modele owerloka domowego). na rynku polskim jest od początku lat 80tych.
    czyżby ktoś potrzebowal maszyn przemysłowych?
    Nie. Po prostu ktoś mi kiedyś polecił tę markę.

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał agamon
    Robert E10 lub E20 to nie Husqvarna tylko Husqystar by Husqvarna Viking made in China.( maszyna z Chin sprzedawana w kanale dystrybucyjnym Husqvarny- patrz nie ma loga Husqvarny)- sporo tego sprzedalem. Za 599zł. to raczej E10.bynajmiej taka jest cena dystrybutora.
    Orginalne husqvarny produkowane w Szwecji są conajmniej 2x droższe.
    pozdrawiam
    agamon
    A czy te nieoryginalne, chińskie, są dobre?

  6. #46

    Domyślnie

    Dobre możesz kupowac , teraz są w dobrej cenie.Sprzedalem tego sporo i tylko jeden E20 trafił mi się zły . Poproś sprzedawcę o sprawdzenie i przeszycie maszyny w twojej obecności.
    pozdrawiam
    agamon
    agamon

  7. #47

    Domyślnie

    Faktycznie, sprawdziłem i nie ma loga Husqvarny, więc to chińszczyzna
    Ale jeśli chodzi o model to na 100% E20.
    Kupiona z końcem ub. roku w sklepie internetowym w promocji. Teraz kosztuje trochę ponad 700zł.
    Wczoraj też trochę poszyłem (tak na próbę) i jako laik muszę stwierdzić, że chodzi toto całkiem przyjemnie. Jest cicha, szwy równiutkie , dużo bo chyba 34 rodzaje ściegów plus jakiś automat do dziurek Jak dla mnie bomba

  8. #48

    Domyślnie

    faktycznie byla puszczona krótka sprzedaż maszyn E20 w cenie E10 - importer nie miał E 10 wiec sprzedal droższy model w cenie tanszego - exra okazja rzadko sie zdarza.
    pozdrawiam
    agamon
    agamon

  9. #49

    Domyślnie

    agamon, którą maszynę byś polecił:
    Brother BC2500 czy JANOME Jem Platinum 760 ?
    Czy te ściegi pseudo owerlokowe w maszynach są do przyjęcia, czy może to kicha i szkoda wydawać na nie kasę?

  10. #50

    Domyślnie

    Nie patrz na sciegi overlokowe - one niegdy nie zastąpią overlocka.
    Różnica pomiedzy BC2500 a J 760 jest taka że :
    1/Brother jako jedyna maszyna moze szyć bez pedału( przycisk start-stop z reczną regulacją predkości szycia), jest to bardzo wygodne i szczególne przydatne odla osób mających problemt z kończynami dolnymi( problem z naciskaniem na pedał); w janome suwak do regulacji prędkości działa tylko na pedał
    2/ janome ma jeden rodzaj dziurki więcej - dziurka okrągła ( np. w paskach zamiast oczka metalowego)
    3/ różnica jest tez w wadze- Brother jest lżejszy
    4/ jest róznica w rodzajach ściegów - porównaj i wybierz te które tobie bardziej pasują
    5/rózne wyświetlacze( w brotherze wyświerlacz szary z informacją o doborze stopki i wszystkich parametów sciegu( długośc i szerokośc); w janome 2cyfrowy, pokazuje tyko nr sciegu , a po nacisnieciu przycisków parametrów sciegu przeskakuje tylko na wybrany parametr
    Co do trwałości to myśle ze maszyny porównywalne.
    pozdrawiam
    agamon
    agamon

  11. #51

    Domyślnie

    Ja mam maszynę firmy Husqvarna model Scandinavia 100. Za tę cenę mogłabym mieć full wypas made in Taiwan, a tak mam tylko podstawowe kilkanaście ściegów (w tym elastyczne), 1 typ dziurki w 4 krokach i żadnych gadżetów typu torba, przegródki na akcesoria, nawlekacz igły czy nadrukowana miarka na obudowie, za to maszyna jest wyprodukowana w Szwecji.

    Jest w miarę lekka, cicha, nie wibruje (co za zmiana po starym Łuczniku mojej mamy!). Ma samosmarowanie, więc w ogóle się jej nie oliwi - nie ma ryzyka plam. Zamierzam nią szyć następne kilkadziesiąt lat.
    Pozdrawiam. Brigid

  12. #52

    Domyślnie

    Kupiłam Brother BC-2500. Jestem zachwycona!!! Kiedy oglądałam dołączoną płytę DVD to się wzruszyłam. Żeby moja mama miała dawniej taki sprzęt... Pamiętam turkot łucznika i krzyki ojca,że nie może oglądać telewizora. Mamę, która szyła prawie po ciemku i taszczyła maszynę do drugiego pokoju. Pamiętam jak wyjmowałam jej z palca igłę, która wyszła na wylot.
    Co mnie urzekło:
    -naprawdę lekka
    -ładna
    -cicha
    -płyta DVD - instrukcja obsługi - wszystko pięknie pokazane
    mogę powiedzieć jedno - gorąco polecam!

  13. #53

  14. #54
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    flower15

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    1

    Domyślnie jaka maszyna do szycia

    Poszukuję do szycia maszyny nie za drogiej, domowy uzytek , raczej bedzie pełnić funkcje poprawkowo - przeróbkowe.Bardzo duzo mam ubrań elastycznych,także takich do obrobienia,żeby sie nie pruły. Jaką maszynę byś mi polecił?

  15. #55

    Domyślnie

    obawiam się ze na w/w potrzeby nie wystarczy jedna maszyna . Raczej obok maszyny bedziesz potrzebować do obrębiania overlocka.Spróbuj poprosić sprzedawcę o pokaz maszyny Emeralda 118. jest teraz w dobej cenie 1199zł. ( tansza o 200zl) Moze wystarczą ci w niej ściegi overlockowe do tkanin elastycznych? jeśli nie to trzeba myslec o dodatkowym zakupie overlocka - a właściwie coverlocka.
    pozdrawiam agamon
    agamon

  16. #56
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    umironczuk

    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    8

    Domyślnie maszyna ale jaka

    czy agamon mozesz mi doradzic w sprawie kupna maszyny do szycia
    umironczuk

  17. #57

    Domyślnie

    oczywiście , tylko sprecyzuj dokładniej .
    agamon

  18. #58
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    justynella

    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    5

    Domyślnie

    Agamon:
    Czy możesz mi doradzić w wyborze maszyny do szycia? Jestem początkującą osobą jesli chodzi o szycie. Potrzebuję cichej maszyny do domowego uzytku, typu podwiajnie, skaracanie itp, ale chciałabym docelowo na niej też szyć jakieś proste ubrania, ale z różnych materiałów, np. dżins, dzianina. Chciałabym przeznaczyć mniej więcej 1000zł.
    Polecałeś z tańszych maszyn firmy Jamone i Brother. Wybrałam 2 modele Jamone 525 S i Brother BM 2600. Który z nich bys mi polecił? Czy różnią się czymś drastycznie? Czy wiesz która z nich jest cichsza? Czy te mode maja na wyposażeniu stopkę do wszywania zamku? A może poleciłbys bys mi jakieś inne modele tych firm?
    justynella

  19. #59

    Domyślnie

    cichsza będzie Janome- made in Tajwan, Brother- made in china jest głośniejszy .Różnica ważna dla użytkownika- Brother ma regulowana szerokość dziurki ( w janome jest 5mm. stała), janome ma dziurke automatyczną ( brother 4 stopniową). A moze dołożysz 200zł. i za sume 1200zł kupisz brothera BC2100- 5 rodzajów dziurek automatycznychi 40 ściegów w tym ozdobne listki , wzory greckie itp. Maszyna mało popularna z uwagi na BC2500.ale warto kuoić.Po za tym dużo lźejsza od BM i Janome. Każda maszyna będąca w sprzedaży ma na wyposażeniu stopke do wszywania zamków. Za kwote 8zl. można dokupić stopke plastikową do wszywania zamków krytych .Na dołączonej stopce można równiez wszywac zamki kryte. Pozdrawiam
    agamon
    agamon

  20. #60
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    justynella

    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    5

    Domyślnie

    dziękuję Agamon za odpowiedź. Rzeczywiście model BC 2100 jest godny zastanowienia. Sama pewnie bym na niego nie wpadła Przemyślę sprawę. Pozdrawiam
    justynella

Strona 3 z 47

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony