dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 31 z 47
Pokaż wyniki od 601 do 620 z 936
  1. #601

    Domyślnie

    chwytacz rotacyjny
    http://forum.maszyny-do-szycia.com/d...file.php?id=21

    jest on bardzo wygodny w użytkowaniu, maszyny pracują cicho

  2. #602
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Alicja27

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    Po raz drugi dziękuję! Ma Pani rację - sprawdziłam opis Elna 1000 i w moim wypadku będzie to trochę za mało. Poszukałam też w internecie maszyn Janome i znalazłam np. model 415 za 740 zł brutto - z opisu wynika, że całkiem sensowny. Nową maszynę chcę kupić na początku maja, więc mam jeszcze prawie półtora miesiąca na obserwację rynku.
    Może jakiś użytkownik tańszych modeli Janome i Elny też się odezwie i napisze, jak maszyna się sprawdza?
    A może też jeszcze dowiem się czegoś o tańszych modelach Brothera? Te, które Pani mi podpowiedziała, kosztują powyżej 1000 zł, ale widziałam w internecie np. Brothera XL2220 po 700 zł, BM2600 po 770 zł, a nawet model LS2125 po 490 zł, tylko nie wiem, co o nich sądzić. Może odezwie się tutaj Agamon i coś mi podpowie??
    Pozdrawiam.

  3. #603
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    WIERUSZKA

    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    8

    Domyślnie

    Ja co prawda mam janome 423 od 3 miesięcy ale moim zdaniem to był trafiony wybór . Bardzo długo szukałam , dużo pytałam ale jestem zadowolona.
    POCZATKUJĄCA

  4. #604
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Alicja27

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dziękuję za opinię na temat maszyny Janome 423. Czy szyła Pani już na niej jakieś śliskie materiały (satyna jedwabna, żorżeta jedwabna, organza, woal)? Jeżeli tak, to proszę o Pani zdanie, jak ta maszyna zachowuje się przy szyciu takich śliskich tkanin. Czy dobrze przesuwa materiał i wiąże nić górną i dolną (oczywiście przy właściwym ustawieniu nacisku stopki i naprężenia nici)? Pytam o to, bo często szyję z jedwabiu, a nie znoszę, kiedy śliski materiał w maszynie usiłuje mi skręcać i uciekać na boki.
    Pozdrawiam.

  5. #605
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    WIERUSZKA

    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    8

    Domyślnie

    Szyłam na niej i dżins i cieniutki woal szyje ładnie - na cienkich nie ślizga się ścieg jest ładny równy szyje się z przyjemnością.
    POCZATKUJĄCA

  6. #606

    Domyślnie

    I ja mam J 423. I jestem zadowolony. Po roku użytkowania i pracach jakie trzeba było robić - głównie przeróbki i cerowanie - to trochę brakuje mi szerszego zygzaka - tak do 7mm. Poza tym mogę się wypowiedzieć tylko pozytywnie, bo to jedyny element, który czasem trochę przeszkadza. Nawet szew kryty wychodzi bardzo dobrze.
    Pozdrowienia.
    Don Pedro

  7. #607
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ozior20

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam wszystkich serdecznie! Czy wiecie może gdzie w Krakowie lub okolicach można zdobyć maszynę firmy Janome lub Bernina ?

  8. #608
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gaga_bu

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam!
    Bardzo chciałam podziękować Panu Markowi z Lublina za wszelkie rady dotyczące zakupu maszyny do szyciu. Wybór Brothera NV10 okazał się strzałem w "10" - polecam każdemu. Zakupu dokonałam przez internet właśnie ze sklepu Pana Marka - obsługa świetna, rady nieocenione!!!
    Pozdrawiam i jeszcze raz polecam Pana Marka i jego sklep, Agata

  9. #609

    Domyślnie

    Bernina -"BMD" Kamieniarska 48 tel.012 2607130- rozmawiaj z Łukaszem
    janome " AXAL" ul.kalwaryjska 13/15 tel. 012 65672 56- z Andrzejem
    agamon

  10. #610
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ozior20

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dziękuję za szybki odzew!
    Prześledziłam niniejsze forum jednak prosiłabym o konsultacje wybrała 3 modele tj:

    Bernina Bernette 56 (999 zł)
    Bernina Bernette 65 (1149 zł)
    Janome 423s (979 zł)

    Proszę pomóżcie mi wybrać tą jedyną, chcę żeby stosunek ceny do jakości był adekwatny Maszyna ma mi służyć do przeróbek, skracania, czasami do uszycia jakiegoś odzienia

    Pozdrawiam i proszę o odpowiedź

  11. #611

    Domyślnie

    Z w/w modeli wydaje mi się że najkorzystniejsza jest E65- tylko czy jest jeszcze w sprzedaży? jej następczynią jest E66.
    jej zalety to:
    -ma najszerszy zygzak do 7mm.
    -możliwość regulacji szerokości dziurki ( E56 również)
    -automatycznie pobiera nitkę z bebenka.
    -chwytacz rotacyjny
    Natomiast E56 jest najcichsza.
    A j423 ma solidną aluminiową obudowę.
    Najlepiej pójść do sklepów obejrzeć w/w modele, zastanowić się i kupić to co bedzie najbardziej odpowiadało.
    agamon

  12. #612
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    engel

    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    1

    Domyślnie

    Ja mam Bernina 66 i jestem bardzo zadowolona. Jeśli potrzebujesz trwałej i solidnej maszyny to wybierz 66. Jak kupowałam w sklepie jakiś czas temu to również wybierałam pomiędzy 65 a 66. Różnica polegała na ściegach których więcej ma 66. Do tej pory mnie nie zawiodła a przez ten nowy chywtacz pracuje cicho i szybko. Janome nie znam.

  13. #613
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ozior20

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dziękuję !
    Byłam dzisiaj obejrzeć te cacka, chyba decyzja padnie na E65 bo jest tańsza od E66 o 100zł a nie potrzebuje tyle ściegów, choć jest jeden taki fajowy do obszywania cienkich materiałów bądź nogawek od garniturowych spodni ścieg ślepy się to zwie.
    A co do Janome to podobno w Krakowie się często gęsto dystrybutor (=serwis) zmienia, a ja mam szczęście do wad produkcyjnych i innych tego typu usterek wiec serwis musi być na 100%.

    Także dzięku serdeczne za pomoc w doborze.

  14. #614
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    misiolowo

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam!

    Mam pytanie odnośnie overlocków / coverlocków. Przeczytała skrupulatnie forum i oczywiście już nie wiem nic, a decyzję czas podjąć. Szyję codziennie, dosyć sporo. Potrzebuję obu typów maszyn i zastanawiam się, czy ktoś ma doświadczenie i może mi podpowiedzieć, która forma jest wygodniejsza - posiadania jednej maszyny (5 nitek), czy dwóch osobnych (overlock+coverlock)?

    Zastanawiam się nad takimi rozwiązaniami:
    Pfaff 4852
    Janome CoverPro 1000 + Toyota 335 lub Elna 654 lub Janome 744

    Może jakiś inny overlock / coverlock jest godny polecenia?

    Pozdrawiam,
    misiolowo

  15. #615

    Domyślnie

    Jesli chodzi o sewis Janome w Krakowie to wiem że jeden jest od wielu lat- firma AXAL na ul Kawaleryjskiej. Firma z tradycję i dobrą opinią.( poprzedni dysrybutor maszyn janome)
    agamon

  16. #616
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    filipina

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał ozior20
    Dziękuję !
    Byłam dzisiaj obejrzeć te cacka, chyba decyzja padnie na E65 bo jest tańsza od E66 o 100zł a nie potrzebuje tyle ściegów, choć jest jeden taki fajowy do obszywania cienkich materiałów bądź nogawek od garniturowych spodni ścieg ślepy się to zwie.
    A co do Janome to podobno w Krakowie się często gęsto dystrybutor (=serwis) zmienia, a ja mam szczęście do wad produkcyjnych i innych tego typu usterek wiec serwis musi być na 100%.

    Także dzięku serdeczne za pomoc w doborze.
    rzeczywiscie maszyny janome w ostatnich latach przechodza z reki do reki jak niechciane kukulcze jajko wiec stad zapewne problem ze stabilizacja tej marki w polsce. Masz racje - serwis to wazna sprawa!

  17. #617

    Domyślnie

    Cytat Napisał misiolowo
    Witam!

    Mam pytanie odnośnie overlocków / coverlocków. Przeczytała skrupulatnie forum i oczywiście już nie wiem nic, a decyzję czas podjąć. Szyję codziennie, dosyć sporo. Potrzebuję obu typów maszyn i zastanawiam się, czy ktoś ma doświadczenie i może mi podpowiedzieć, która forma jest wygodniejsza - posiadania jednej maszyny (5 nitek), czy dwóch osobnych (overlock+coverlock)?

    Zastanawiam się nad takimi rozwiązaniami:
    Pfaff 4852
    Janome CoverPro 1000 + Toyota 335 lub Elna 654 lub Janome 744

    Może jakiś inny overlock / coverlock jest godny polecenia?

    Pozdrawiam,
    misiolowo
    Hej!

    Zakup owerloka / coverlocka jest zawsze trudną sprawą. Forum pewnie ci mocniej namieszało niż podpowiedziało Musisz się dobrze zastanowić.
    Z jednej strony zakup dwóch osobnych urządzeń sprawi, że będziesz posiadała dwa osobne stanowiska co w przypadku awarii jednej z maszyn pozwoli pracować dalej.
    Z kolei jedno urządzenie na pewno zaoszczędzi miejsce w domu czy warsztacie, ale w przypadku awarii będziesz unieruchomiona.

    Widzę że zastanawiasz się na kilkoma modelami. Aby być rzetelną to zwróć uwagę jeszcze na:
    - Łucznik 720D-4 (owerlok 4 nitkowy) lub 720D-5 (coverlock) – jednak nie są to modele warte polecenia. Taniocha, ale wieczne regulacje sprawiają, że maszyny są bardzo uciążliwe w obsłudze i nieprzydatne w pracy zarobkowej.
    - Bernina 700 (owerlok 4 nitkowy), dwuigłówka 009DCC lub 1300MDC (coverlock) – polecam, owerloki i coverloki produkowane razem z japońskim JUKI więc to najwyższa światowa półka.
    - Elna 745 i 845 (coverlock) – nie znam, tutaj prośba do Agamonna lub Izzoldę o wypowiedź. Prowadzili wcześniej na tym forum dyskusje na ten temat.

    Pozdrawiam,

  18. #618
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    misiolowo

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    7

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź!

    Łucznika zdyskwalifikowałam od razu, kilka lat temu kupiłam sobie tą chińszczyznę w formie maszyny wielofunkcyjnej, ale szybko ją odsprzedałam przesiadając się na Janome 6260QC i z niej już absolutnie nie zrezygnuję

    Elna mnie zastanawia - właśnie na tym forum wypowiadała się jakaś nieszczęśliwa jej użytkowniczka i to jest jedyna opinia użytkownika, która do mnie dotarła. Być może jest to kwestia zaledwie tego jednego, wadliwego egzemplarza, ale sam fakt budzi we mnie niepokój.

    A Bernina - wygląda super, tyle, że to absolutnie nie te koszty, na jakie mogę sobie pozwolić. Dlatego właśnie myślę o w/w modelach, bo podobno jakość niezła, a cena dla mnie w miarę przystępna.

    Więc nadal nie wiem, czy lepiej mieć jedną, czy dwie maszyny Gdybym miała duuużą pracownie, zdecydowałabym się prawdopodobnie na dwie, natomiast w przypadku malutkiego miejsca pracy wciąż się waham. Choć może lepiej dwie, bo kwestia zepsucia się jednej z nich jest dosyć istotna

    Kto korzysta z Pfaffa i może pochwalić coverlocka 4852? Jakieś opinie na jego temat?

  19. #619
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Helena1962

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał agamon
    Jesli chodzi o sewis Janome w Krakowie to wiem że jeden jest od wielu lat- firma AXAL na ul Kawaleryjskiej. Firma z tradycję i dobrą opinią.( poprzedni dysrybutor maszyn janome)
    Hmmm, trochę to zabawne... Dla Agamona, z perspektywy Lublina, ta firma być może uchodzi za firmę z tradycjami i dobrą opinią - ale z perspektywy krakowskiego podwórka to już wygląda inaczej. Ta 1-osobowa firma handlowa owszem próbuje sprzedawać, ale z pewnością nie świadczy usług serwisowych. Aby się nie rozpisywać powiem wam że na dobrą opinię trzeba pracować WIELE WIELE LAT! A co do tradycji to w tym roku firma AXAL świętować będzie może 5 czy 6 rocznicę istnienia. Ale wieloletnia tradycja ...
    Pozdrawiam

  20. #620
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    WIERUSZKA

    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    8

    Domyślnie

    Właśnie w firmie AXAL kupiłam swoją maszynę janome 423 i byłam zachwycona miłą i kompetentną obsługą ,szybką realizacją zamówienia maszynę miałam pod drzwi na 3 dzień . Co do serwisu nie mogę się wypowiedziec , ja mam obsługę drzwi w drzwi,zgłaszam usterkę zabierają maszynę a po naprawie przyworzą z powrotem (jak to działa nie musiałam sprawdzac maszyna chodzi jak marzenie)
    POCZATKUJĄCA

Strona 31 z 47

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony