dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 38 z 38
  1. #21
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar scooby
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    849
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    Biało biało naszczescie to tylko Bk a nie snieg pod koniec tyg maja byc juz gotowe sciany a od pon strop(zobaczymy czy sie wyrobia bo scian jeszcze troszke zostalo :|



  2. #22
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar scooby
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    849
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    I kolejny etap zakonczony!, juz nie był taki piekny jak stan zero...powoli wszytsko robi sie czarno biale...
    fotki scian nosnych



    A tutaj weizba co mnie najbardziej wkurzyla(moze nie ona a ciesla)! jest ladna prosta dobrze zainpregnowana Na poczatku ciesla powiedział ze mi za 920zł brutto zalatwi to ja ok, mówie ze nie bedzie mi pozniej marudzil ze to musi byc tak i tak bo taka krzywa wiezba... jak przyszlo co do czego to wiezba po 950 i bez rozładunku!!!! Ciesli w 2zaczeli rozladowywac plus kierowca to mówie tez pomoge i razem z nimi nosilismy 15 m3 drewna!!! po czym pan x główny ciesla powiedzial ze jeszcze 100zł chłopakom za rozłądunek mam dac!! no i ja głupi skrzywilem sie i dalem... ale spytam sie ich pozniej czy dostali to wogole!!! razem wiezba wyniosła z rozadunkiem 956zł! plus mój wysilek przy rozladunku :/ załuje ze nie zamówilem kata! było by taniej i bez bulu ale zamówic juz nie mogłem bo odreki bym go nie miał

  3. #23
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar scooby
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    849
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    Dzieje sie dzieje, pogoda troszke przeszkadza ale z dnia na dzien(no prawie) coraz wiecej.
    za tydzien w czwartek ma wejsc ciesla, chyba sie uda tylko w srode beda zalewac wieniec :| i pozniej bedzie trzeba jeszcze troszke wymurowac ale ciesla juz moze wchodzic bo czeka.
    oto strop po czesci gotowy(25%)

    a tu juz wszystkie gary sa na włąsciwym miejscu(strop musialem 2 razy zamawiac bo zabrakło 240garow z powodu innej koncpecji ukladania.
    ps. w garazu bedzie wyjscie na malutki stryszek np do opon i drobiazgów.

    a tutaj moja koncepcja na wode z dachu, z 5 rur spustowych wszytsko bedzie wpadac do studni(ps, jeszcze nie skonczone ale to najgorsze przy studni juz zrobione

  4. #24
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar scooby
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    849
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    I strop mamy zalany
    dzis juz scianka kolankwa sie robi(ale tylko jeden raz wokolo czyli wysokosc 25cm plus wieniec na to w srode bedzie zalany)
    Fotki slabe bo brzytka pogoda i i sie spieszyllem wiec na calym zalaniu nie byłem nastepnym razem postaram sie zrobic lepsze.
    a z ciekawostek brutalnych dzis jak wkladali bk na góre to jeden gar peknął i spod spad do salonu wiec jest dziura ale tylko jednostrona:| nie wiem co to wrózy :|


  5. #25
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar scooby
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    849
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    Dawno nie pisalem, ale tez małosie działo, ekip prawie wogóle nie ma;/
    wszedł ciesla i przez i przez 3 dni ulozyl tylko murlaty(jeden dzien segregowal drewno, drugi ukladal murłaty a 3 dnia odpoczywał i go nie bylo)jutro dzien czwarty jego prac...
    dom w stanie surowym bez dachu tez tak nie do konca stoi...
    trezba jeszcze dokonczyc scianki działowe(w łązience podmurowac do wys stropu) zrobic wejscie do domu (schody, slupy, wieniec nad wejsciem) i jeszcze taras musze wytargowac...
    i wczoraj zaczeli robic mi przyloncze prądowe...ale maszyna od przecsku (ale co i jak to nie wiem, wiem ze maja mi je robic 2 tygodnie:|(2 przeciski) dzistez nie byli ale z tym mi sie nie spieszy bo prad mam tylko sily nie mam i wląsciwie na wiosne to przyłoncze, ale chociaz cos moze uda sie zrobic wczesniej
    juz niedługo fotki z dachu i z wejscia do domu

  6. #26
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar scooby
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    849
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    HEj dzis dzien przed wigilia, moze na poczatek małe foto

    Dom w stanie surowym otwartym od stycznia rusza dach(przynajmniej mam taka nadzieje) jak nie z tym wykonawca co mam to z innym!

    I Życze Wszystkim Radosnych Świąt Bożego Narodzenia!
    Niech te najpiękniejsze w roku święta
    przyniosą Państwu pokój,
    wzajemne zrozumienie i życzliwość,
    a w Nowym 2008 Roku
    spełnią się
    plany i marzenia.


  7. #27
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar scooby
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    849
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    Pora podsumowac!!!
    Beton komorkowy 33palety 19,140zł
    Klej do bk 1024zł
    Cegla pelna 3700zł
    Strop plus L19 9094zł
    obrzerza 1430zł
    Cement 448zł
    siporex 12 1568zł
    Papa 50zł
    Transport 100zł
    płyta osb 820zł
    Putaki stropowe 1260zł
    Zakupy w lerya 600zł
    Beton na strop 4900zł
    Beton na wieniec 1500zł
    cement 100zł
    Piasek 465zł

    Robocizna19,350zł
    RAZEM 65549
    Staralem sie wyszczególnic kazda małą rzecz, czasem zaokraglalem w góre .
    zostały mi 4 palety supoexu 25 poczekam do wiosny i moze znajdzie sie kupiec, tak samo z obrzerza zostały polowa z tego co bylo zamowione ale juz oddalem i 600zł do przodu.
    Teraz czekam na ten nieszczesny dach co przez wykonawce moja budowa stoi 2 miesiace i nic, ale juz niedlugo...[/list]

  8. #28
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar scooby
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    849
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    Długo nic tu nie pisałem a ruszyłem po długi okresie przerwy przez mojego cieśle!!!
    W pon 25 luty wszedł nowy cieśla i dziś właśnie zakończył konstrukcie więźby.
    Foty z całości będę później bo jeszcze nie zdążyłem zrobić za dnia ;\

    A to nasz taras ;p całkiem całkiem podoba mi sie bardzo!


    Elektryk już pracuje od 3 dni i chyba jutro skończy dół.
    A w piątek okna ;p i od pon dachówka , długo oczekiwana !!

  9. #29

  10. #30
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar scooby
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    849
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    Ciag dalszy fotek z dachu , oby w tym tygodniu śnieg nie padał :|




  11. #31
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar scooby
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    849
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    dach skończony! 1 Kwietnia!
    Co ty gadać, fotorelacja :
    OD frontu.

    Komin troszkę inny

    Front w cieniu czerwien winna wyglada brązowo

    wykusz

    tył

    Elektryka i alarm juz rozłożone choć jeszcze małe poprawki będą tz dokładanie. a w następnym tygodniu tynki.

  12. #32
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar scooby
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    849
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    O !
    Jak ja tu dawno nie pisałem ostatni wpis 1kwietnia skończony dach:|
    Elektryka już jest zrobiona, tynki tez!!! Ekipa robiła dosyć wolno ale bardzo dokładnie, wykonawcy od wykończeniówki mówili ze rzadko kiedy zdążają się takie tynki ponieważ ekipa od tynków je wygładziła.
    Ale później wszedł instalator no i tak trzeba trochę przegipsować bo wyprawki się pojawiły i najlepiej jak się cała ścianę gipsuje ale to zobaczymy co z tego wyjdzie....
    w sierpniu chodzi pan od wykończeniówki miałem 4 na castingu ale wygrała cena!!!
    np. płytki z cokołami 40zł/m :| nida tez tania,
    pan adam robił u znajomych wiec z polecenia i mieszka niecałe 10km od mojej budowy.
    a miałem takich co po 58zł za płytki i po 15zł za szpachlowanie , a pan adam 15zł szpachlowanie, gruntowanie i malowanie.
    Posadzki tez już zrobione ekipa od polecenia z muriel
    10zł za 1m2 ale styropian układałem sam.
    Tynki gipsowe przeschły 2 tygodnie (wszystkie okna otwarte 24h/dobe i nie było bramy garażowej oraz drzwi wejściowych.
    Drzwi mam gerdy wx a bramę wisniowskiego z przetłoczeniami kasetonowymi.
    I to na tyle co udało mi się zrobić przez te ostatnie 2 miesiące, ostatnio miałem zero wolnego czasu, praca praca, teraz ruszamy dalej.
    jutro zamawiam towar na ocieplenie poddasza oraz ocieplenie zewnętrzne. za tydzień wchodzi ekipa i zaczynamamy jeździć za tym najbardziej czasochłonnym, płytki, panele farby wrrr....
    Wykończeniówkę zaczynam od kotłowni bo chce zamontować piec aby przegrzać posadzkę(cześć salon kuchnia jadalnie -podłogówka)
    Troszkę chaotyczny post ale przejdę do fotek i postaram się teraz częściej uzupełniać ten dziennik.




    Tynki dzień pierwszy








    Tynki dzień ostatni, pozbierałem na śmietniku, ogólnie na każdy dzień jedna butelka, Tynkarze robili w trójkę w tym ten najstarszy zawsze sprzątał i zawsze najbardziej nach.... o dziwo wyszły prosto!!!

    Posadzki, bez zastrzeżeń, tylko kratka do spływu wody która sam zamontowałem w garażu jest trochę za wysoko:|

    Uroki dużych drzew i ładnej zieleni, ale kopareczka mini dala rade!!
    60zł za h!!! Polecam młody chłopak szybko i zwinie kopał oraz zasypywał.
    razem z 60m kopania było.


    Łazienka góra

    kotłownia

    łazienka dół

    Brama i drzwi wejściowe ale troszkę słabe foto bo nawet przetłoczeń nie widać.

  13. #33
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar scooby
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    849
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    Hej!!
    Jutro dodam zdjęcia, bo znowu dawno nic nie pokazałem!
    domek zmienił sie bardzo. elewacja juz gotowa podbitka także!
    Góra ,czyli poddasze ocieplone, nida położona oraz wygładzona, praktycznie gotowa do malowania.
    Piec w kotłowni zamontowany, oraz odpalony, podłogówka juz wypróbowana, wspaniała sprawa !
    Kocioł Jedno funkcyjny plus zasobnik 120l Buderus 24kw programator (prosty z wyświetlaczem lcd)
    Jest jeden pan od wykończeniówki wiec teraz troszkę wolniej to idzie(kotłowania w 100%wypłytkowana i łazienka w 50%) ale chcemy mieszkać do 24gr i wierze ze uda sie na pewno!
    Plytki na salon kuchnia jadalnia juz czekają na położenie i jeszcze wybór paneli przedemną...

  14. #34
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar scooby
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    849
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    I oto seria długo oczekiwanych fotek ....
    Poddasze w trakcie ocieplania wełna 15 plus na profile 5cm

    Górna łazienka

    Strona zachodnia poludniowa

    Północna strona

    Strona wschodnia


    Zdjęcia z górnego holu na prawie ogród

    Wejście w trakcie prac


    W trakcie prac

    A tu 2 zdjęcia nocne


    I NA GOTOWO!!









    Kolejny etap budowy zamknięty
    -ocieplenie domu z zewnątrz,podbitka cokół
    -Ocieplenie poddasza,położenie nidy, wygładzenie i szlifowanie,(góra gotowa pod malowanie)

    Prace trwały 6tyg , i bardzo balały bo nie sądziłem ze to takie strasznie drogie będzie...Materiał który kupiłem przed wejściem ekipy t około 60% potrzebnego materiału a później 60 dokupywałem na raty, ciągle brakowało śrub,kleju pianki,tynku ect....
    I jak juz ekipa skończyła i sie zmyła to zauważyłem ze ani jednej sróbki nie zostało,prawie pełna rolka siatki tez zniknęła...nie wiem czy to oni ale po prostu zniknęło...
    Ekipa pracowała pierwszy tydzien od 6do 15...po tygodniu stwierdziła ze nie opłaca im sie wracać do domu oddalonego o 50km i pracowali od 7-19 i spali na budowie, wiec na ociąganie sie ich nie mogę narzekać bo naprawdę pracowici.
    Tynk Ka Kabe Silikonowy Barwiony w masie kolor? hmm 002 niektórzy mówią ze żółty a niektórzy ze wchodzi w zieleń, najważniejsze ze nam sie podoba bo tego najbardziej sie obawialiśmy
    Podbitka z Tartaku w Komornikach 19mm Iklasa i jestem bardzo zadowolony, niemiecka i bardzo dobrze obrobiona.
    NA wydeskowanie tarasu troszkę jej zabrakło i zamówiłem w najbliższym tartaku podbitkę droższa, chudszą 15mm i słabo obrobiona prawie ze nie widać połysku na niej a ta z komornik bardzo ładnie sie prezentuje...
    Kotłownia wypłytkowana piec Zainstalowany i odpalony, łazienka na dole juz tez wypłytkowana (Paradyż trawena Mogano, płytka bardzo ładna, ale teraz skorzystał bym z tańszego zamiennika Cersanitu Synfonia Bo w zasadzie chodzi o kolor i rozmiar wiec po co przepłacać?
    Prace trwają, jest jeden pan od wykończeniówki , wiec prace idzą powoli ale do świąt zamieszkamy![/img]

  15. #35
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar scooby
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    849
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    UUU jak ja dawno nie pisałem...
    po pierwsze na gwaizdke mielismy zamieszkac
    - mieliśmy.
    Jutro czyli 4lutego schodzi ekipa wykończeniowa z domu.
    Powoli mam dość castorama leroy itp bo ile można!
    Termin przeprowadzki na marzec. Po weekendzie zaczyna się generalne sprzątanie i wstawię fotki jak będzie już czysto. Dziś fotki przed 2 tygodni a przez te 2 tyg naprawdę dużo sie zmieniło a najwięcej to w tym tyg ... ale wiece o tym to w następnym poście.

    Widok ogólny na schody

    Jeden z pokoi u góry(pogięty tak jak i cała góra...)

    Widoki na kuchnie w następnym,poście juz z kuchnia



    Grzejniki obecnie każdy ma już swoje miejsce, choć nie obyło sie bez ale jeden źle omalowany drugi obity i pech chciał ze jeden niestandardowy wymiar i czekam juz 2 tyg na niego.

    Płytki w kuchni

    Kominek

    Wanna w pogiętej na maxa łazience

    Kuchnia

    Schody

    Schody z góry.


    CDN

  16. #36
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    montecarllo

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-295
    Posty
    3

    Domyślnie

    Hey. Czy doczekamy się zdjęć wykończonego domku? Bardzo mi na tym zależy ponieważ jestem w trakcie budowy i chętnie bym podpatrzył jak urządziłeś środek. Pozdrawiam

  17. #37
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bobaska

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam!

    My też budujemy ten domek, więc z niecierpliwością czekam na fotki

    Pozdrawiam!

  18. #38
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    montecarllo

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-295
    Posty
    3

    Domyślnie

    Hey! Czy mógłbyś mi podesłać trochę zdjęć ze środka? Jestem w trakcie aranżacji i z chęcią bym zobaczył jak to urządziłeś. Góra i dół. Bardzo byłbym Ci wdzięczny !! Fotki mógłbyś mi podesłać na e-maila. [email protected]

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony