dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    bggorus
    Guest
    bggorus

    Domyślnie Co sie dzieje z lakierem na oknach? (zdjecie)

    Skusilem na kupno okien wykonanych przez stolarza w nieduzym warsztacie. Wszystko bylo do zakaceptowania, natomiast nie wiem co sie dzieje z lakierem na oknach. Otoz po deszczu, kiedy krople wody zostaja na lakierze, lakier jakby "podchodzi" woda. Po starciu wody i odczekaniu 5 minut wszystko wraca do normy. Okna malowane byly jakies 3 tygodnie temu, a zamontowane sa okolo 10 dni. Pomozcie ! Pod tym adresem mozecie znalezc zdjecia owych okien: http://rogowski.fm.interia.pl

  2. #2

    Domyślnie

    Na poczatek trochę uspokojenia: nowoczesne lakiery są dziwne i czasami też mam wątpliwości czy sa dobre ale na ogół jest OK. Np. są lakiery które wygladaja na niewyschnięte.

    Natomiast nie jestem zachwycony samym wykonaniem okien.Jest co prawda listwa LPR na skrzydle (czy jest okapnik na oscieżnicy?) ale jakość obróbki drewna... widać ślady po cięciu lub szlifowaniu.

    Ale z drugiej strony wszystko jest kwestią ceny (a swoją drogą ile zapłaciłeś za jakieś konkretne okno- wymiar). U rodziców okna zrobione przez stolarza, szlklone na kit wytrzymały ponad 30 lat.
    Paweł

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    Te plamki po wodzie to normalne zjawisko. Powinno po pewnym czasie zaniknąć i nie pojawiać się. Lakier jest świeży i dlatego to tak wychodzi.
    Natomiast faktura drewna jest nie do przyjęcia. Czy te okna są z desek tartacznych??? Gdzie się podziało struganie drewna - te ślady to po pile i to po marnej tępej pile. Nie do przyjęcia. Mogą być problemy.

  4. #4

    Domyślnie Re: Co sie dzieje z lakierem na oknach? (zdjecie)

    Cytat Napisał bggorus
    krople wody zostaja na lakierze
    U mnie po zamontowaniu okien malowanych farbą lazurową (lakierobejce?) wyglądało to podobnie. Ale znikło po jakimś czasie i po następnych deszczach jakoś nie zwróciłem uwagi, czy są. Podejrzewam, że to od kurzu.

    Te lakiery to rzeczywiście dziwnie się zachowują. W dotyku to jak ... nie wiem jak ... coś jak rzeczywiście niedoschnięte.

  5. #5

    Domyślnie

    drewno fatalne a z lakierem tak będzie do kąd nie wyschnie (jakieś 30 dni
    Jasiu

    Mam nerwy w strzępkach i dziury w kieszeniach Jeszcze jakies 2 miechy

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jasiu1881
    z lakierem tak będzie do kąd nie wyschnie (jakieś 30 dni
    A co jeśli moje okna już ponad 2 m-ce stały na magazynie. Jeszcze nie wyschły?

  7. #7
    bggorus
    Guest
    bggorus

    Domyślnie cena okien

    okno o wymiarach 90 x 150 cm, ze szprosem kontrukcyjnym (6 pol) kosztowalo ok. 780 zl, przy czym takie samo okno w Wolominie kosztowalo 980 zl. Dzieki za wszystkie odpowiedzi, pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony