dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 5
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 83
  1. #61

    Domyślnie

    Jak podłączyć taki palnik http://irma.pl/10807/palnik_do_lutow...i_prop-but.htm do butli od kuchenki (11kg)?

  2. #62

    Domyślnie

    Na butlę reduktor, a przewód podłączasz do reduktora.

  3. #63
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    A musi być ten reduktor? Ileś lat korzystam z takiego palnika po prostu wpiętego wprost do butli turystycznej i wszystko jest OK. Reduktory do butli turystycznych w sprzedazy też są i kiedyś się nawet zastanawiałem, po co...

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  4. #64

    Domyślnie

    No właśnie, ale słyszałem, że reduktor chroni przed zassaniem ognia do butli. Nie wiem czy to prawda czy mit.

  5. #65
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Moim zdaniem bzdura. Jak niby ma być zassany ogień do butli, skoro bez tlenu (i to w odpowiednim stężeniu) propan/butan się palił nie będzie? Tlen do spalania dostaje dopiero w palniku z powietrza otaczającego, wcześniej jest to czysty (w skali technicznej) gaz.
    Wymóg stosowania reduktora już prędzej tłumaczyłbym kwestiami typu zapewnienie równomiernego ciśnienia gazu i związanego z tym jego równego wypływu.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  6. #66

    Domyślnie

    Ja myślałem, że to tak jak z acetylenem (tlenem?) się dzieje, raz byłem świadkiem chłodzenia butli w rzece i do dziś nie wiem o co chodziło...

  7. #67
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Aż pogóglałem na ten temat, bo też mnie to zaintrygowało i już chyba wiem.
    Chodzi o klasyczny zestaw do spawania gazowego tlen+acetylen, gdzie oba gazy są doprowadzane z osobnych butli, mieszane w komorze i dopiero taka mieszanka wylatuje dyszą. Tam może dojść do cofnięcia płomienia do palnika, a w skrajnych przypadkach (niedrożna dysza i nierówne ciśnienia czynników, niekompetentna obsługa), do cofnięcia płomienia do węża, ale tam płomień będzie miał cały czas zasilanie, z jednej strony w tlen, a z drugiej w acetylen. Tu zaś masz prosty palniczek biorący tlen z atmosfery i o żadnym cofnięciu płomienia moim zdaniem nie może być mowy.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  8. #68

    Domyślnie

    Odpowiedź jak zwykle jest gdzieś "pośrodku". Przy zasilaniu bezpośrednio z butli, ciśnienie jest niestabilne i łatwo o przeskok płomienia z wylotu na dyszę. Reduktor kosztuje 30zł więc chyba w ogóle nie ma się nad czym zastanawiać.

  9. #69

    Domyślnie

    Pytam bo zamierzam polutować kilka rzeczy a nigdy tego nie robiłem i myślę, że w takim razie włącze palnik przez reduktor.

  10. #70
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    lai_k

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam serdecznie, szukam szybkiej i fachowej odpowiedzi na proste pytanie.
    Czy można zlutować pękniętą miedzianą rurke w nagrzewnicy piecyka gazowego?
    Chodzi mi o tymczasowe rozwiazanie ktore troche wytrzymac (do czasu kupienia nowej)
    Moze jakies inne pomysly, ktore by tymczasowo sie sprawdzily?
    Pozdrawiam

  11. #71
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Zanieś do spawacza chłodnic samochodowych dysponującego t.zw. twardym lutem i palnikiem acetylenowym, bo cyną raczej nie radzę

  12. #72
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Za komuny kiedy nowa nagrzewnica była marzeniem ściętej głowy, o piecyku nie wspominając, mieliśmy przez parę lat polutowaną nagrzewnicę i działała bezproblemowo. Jak pisze sobieradek tylko lut twardy, choć niekoniecznie zaraz palnik acetylenowy. Napowietrzany propan butan lub gaz ziemny i palniki takie jak szklarskie też są często w użyciu. Cyna i lutownica elektryczna odpada podobnie jak zaklejanie taśmą klejącą albo gumą do żucia

  13. #73

    Domyślnie

    Witam
    Mam pewne wątpliwości dotyczące mocy palnika przy lutowaniu miękkim.
    Używam takiego zwykłego, taniego palnika p-b podłączanego do butli turystycznej - coś takiego:
    http://allegro.pl/palnik-gazowy-do-l...401043111.html

    Z powodzeniem lutowałem nim rurki miedziane o niewielkich średnicach, ale niedługo mam zamiar polutować całą instalację c.o. w tym rury miedziane o średnicy 35mm

    Czy taki palnik poradzi sobie z tą średnicą, czy nawet nie ma co się za to zabierać z taką "świeczką" ???

    pzdr

  14. #74

    Domyślnie

    Powinien spokojnie sobie poradzić.Ja lutowałem rury miedziane różnej średnicy palnikiem jubilerskim używajac największej dyszy,i jest wszystko o.k.

  15. #75

    Domyślnie

    Witam, potrzebuje porady, wiec wale prosto do fachowców.
    Robiłem wcinke w instalacje. Jako, ze nie dalo sie rozsunac rurek osiowo, ostateczne polaczenie mufa ze spilowanym wystepem w srodku, tak zeby sie dalo nasunac na jeden koniec i przesunac potem na 2gi.
    Wszysko super, tyole tylko, ze cieknie mi (rurka w pionie) dolne polaczenie mufy (((
    Jak to naprawić /
    Po prostu podgrzac i dolozyc cyny ?
    Czy wciagnie ja w gore bez dodawania topnika z cyna ?
    Poradzcie ........
    POZDRAWIAM
    CIEPŁO

  16. #76

    Domyślnie

    Nooooooooo. Super. Dzięki wszystkim za bogactwo wypowiedzi ............
    POZDRAWIAM
    CIEPŁO

  17. #77

    Domyślnie

    Wybacz przeoczyłem Twój post. Jak cieknie musisz rozebrać i dobrze doczyścić. Polecam topniki bez opiłków cyny bo większa jest kontrola nad tym co się robi. Złącza nie możesz mieć zbyt luźne. Myszą być najlepiej osadzone na całej długości kielicha. Jak będzie trzymało wyłącznie na powiedzmy 2 mm to nie licz na długowieczność.

  18. #78

    Domyślnie

    Jeszcze tego nie naprawiłeś? Spróbuj podgrzać i jeszcze raz zlutuj. Może się uda, jeśli poprzednim razem po prostu za mało cyny dałeś, ale jeśli jest źle złącze przygotowane do lutowania to nie pomoże i będziesz musiał rozebrać.

  19. #79

    Domyślnie

    Cytat Napisał max2 Zobacz post
    lutowac bez problemu
    cyne trzymac tak dlugo : lutowanie pozione ,pokaze sie kropelka cyny na dole ,
    lutowanie pionowe. pokaze sie obraczka z cyny
    powodzenia
    Witam.

    W zwiazku z tym ,ze jestem na ukonczeniu lutowania.Niedlugo zalewam uklad woda. Jest napisane powyzej, ze w przypadku lutowania w pionie powinna zrobic sie obraczka. Zastanawiam sie, czy nie podawalem zbyt malej ilosci cyny. Znalazlem film w ktorym mowione jestze nalezy wtopic odcinek cyny rowny srednicy kielicha. O ile w przypadku lutowania w pionie, podajac cyne do mufy od dolu taki pierscien mozna uzyskac, to w przypadku lutowania od gory - do mufy mozna wtopic zdecydowanie wiecej. Pewnie az tyle, ze we wnetrzu rury powstanie zaciek z cyny. Prosze o rozwiniecie watku powyzej... bede wdzieczny. Pozdr.

  20. #80

    Domyślnie

    Cytat Napisał moonter Zobacz post
    Jeszcze tego nie naprawiłeś? Spróbuj podgrzać i jeszcze raz zlutuj. Może się uda, jeśli poprzednim razem po prostu za mało cyny dałeś, ale jeśli jest źle złącze przygotowane do lutowania to nie pomoże i będziesz musiał rozebrać.
    Czy mozna rozgrzac polaczenie aby ponownie wprowadzic wieksza ilosc lutu? Czy lutujac pojedynczo do trojnika, dopuszczalne jest aby reszta podejsc zostala chwilowo rozlutowana, taka sytuacja czasami ma miejsce. Czy takie polaczenia zachowuja szczelnosc? Pozdr. M.

    Pozdr.M.

Strona 4 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony