dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: popiół z pieca ne ekogroszsek=nawóz

WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    maruda 401

Domyślnie popiół z pieca ne ekogroszsek=nawóz

Cześć mam takie średnio mądre pytanko?Czy ktoś z was używał popiołu po ekogroszku lub innego paliwa stałego jako nawozu naturalnego?Spotkałem się gdzieś z taką opinią że popiół można używać jako nawóz nie wiem czy to prawda czy bajer

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) GRYFNY KARLUSFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar jamles

Domyślnie

chyba sie nie nadaje,
    z kominka popiół owszem, na trawnik jako antymech

3. Wiosenne prace w ogrodzie. Sadzenie kwiatów, przycinanie krzewów, pielęgnacja trawnika Jakie kwiaty wybrać do ozdobienia balkonu? Wiosenna aranżacja balkonu Jak zwalczać osy? Dowiedz się, jak pozbyć się gniazda os Co posadzić przy słonecznym tarasie?

Domyślnie

maruda 401,
    Popiół najbezpieczniej wysypywać na kompost żeby przereagował z materiałem roślinnym. Sam popiół ma odczyn zasadowy i nadaje się do odkwaszania np. kompostu. Pod rośliny najbezpieczniej dopiero po przekompostowaniu bo świeży może zaszkodzić roślinom.
    .
    Pozdrawiam
    zygmor
    ----------------
    dziennik skomentuj Ogród
    starczy nam sił i środków?

Domyślnie

Cytat Napisał zygmor
    maruda 401,
    Popiół najbezpieczniej wysypywać na kompost żeby przereagował z materiałem roślinnym. Sam popiół ma odczyn zasadowy i nadaje się do odkwaszania np. kompostu. Pod rośliny najbezpieczniej dopiero po przekompostowaniu bo świeży może zaszkodzić roślinom.
    .
    Piszesz o popiole z węgla ?
    Tomasz
    <NOTO>

"Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

Domyślnie

Popiól nie zawiera azotu, ma odczyn zasadowy, według mnie nie nalezy z nim przesadzać , w przypadku iglaków szczególnie.
    Podobno pomaga zniszczyć mech trawnikowy.
    Ja mam poipół drzewny.

Domyślnie

ogólna opinia co do posypywania trawników popiłem jest taka:
    z węgla broń Boże - tylko na drogę lub do śmieci
    z owsa lub innych biopaliw - spoko
    ----------------------------------------------------

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia