dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Pordzewiacz lilakowy-problem

    Mam problem z moimi lilakami, powoli zjada je jak sądze pordzewiacz lilakowy, praktycznie nigdzie nie ma żadnych danych o tym roztoczu. Liście w połowie lata matowieją i w charakterystyczny sposób podwijają brzegi, krzew słabnie z roku na rok i po paru latach trzeba go wycinać. Znalazłem poradę aby opryskać środkiem Mitac, ale już nie produkowany, doradca firmy Target polecił Talstar, w zeszłym roku wykonałem 3 opryski co tydzień w czasie pękania pąków, niestety objawy nie minęły. Czy ktoś miał podobny problem lub spotkał coś na temat tego gada?

  2. #2

    Domyślnie

    Jeżeli mogę coś doradzić, to jedynie konkretne potwierdzenie że mamy do czynienia z tym pordzewiaczem. Nie możesz sądzić, że to on , lecz być przekonany w 100%. W przeciwnym razie będziesz niepotrzebnie stosował środki i wydawał pieniądze. Dlatego musi to ktoś autorytatywnie potwierdzić. Pordzewiacze i szpeciele najlepiej zwalcza się w okresie wiosennym, kiedy wychodzą z pąków. Jest jeszcze kilka środków do zwalczania szpecieli – Danadim, Dimezyl, Bi-58 lecz nie wiem czy są one zarejestrowane na te roślinę, z tym zawsze są problemy. Talstar lepiej stosować przeciwko przędziorkom, szpeciele raczej słabo bierze.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za radę, problem w tym że oprócz jednego artykułu w piśmie "Mój piękny ogród" z 2004r, nigdzie nic na ten temat nie ma, ale z opisu wszystko zgadza się w 100% . No i rozmawiałem z doradcą firmy Target, on też to potwierdził. Szukałem jeszcze w różnych miejscach ale nic nie znalazłem.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał robinoc
    Dzięki za radę, problem w tym że oprócz jednego artykułu w piśmie "Mój piękny ogród" z 2004r, nigdzie nic na ten temat nie ma, ale z opisu wszystko zgadza się w 100% . No i rozmawiałem z doradcą firmy Target, on też to potwierdził. Szukałem jeszcze w różnych miejscach ale nic nie znalazłem.
    A co jeszcze chciałbyś wiedzieć na temat pordzewiacza lilakowego?
    Występowanie i rośliny żywicielskie, rodzaj uszkodzeń, opis szkodnika, zarys biologii oraz zwalczanie - znajdziesz m.innymi w książce G. Łabanowskiego, L. Orlikowskiego i nnych pt.„Ochrona ozdobnych krzewów liściastych" Wyd.Plantpress, Kraków 2000 (strona 133).
    ...
    Pozwólcie roślinom spokojnie rosnąć, bez cudowania i zbędnych wynalazków !
    Nie udzielam już porad na priv. Proszę do mnie nie pisać i nie przesyłać zdjęć

  5. #5

    Domyślnie

    Ooo,Pinus, super dzięki za namiar, właściwie to co najbardziej mnie interesuje , to czym drania najskuteczniej wytępić, chociaż bluszczyk już podsunął namiary na środki. Jeżeli masz pod ręką tę książkę, a jest tam taka informacja, to będę wdzięczny , nie będę pędził do biblioteki, a wiosna już się pcha , u mnie pięknie zakwitły krokusy.

  6. #6

    Domyślnie

    Mam taki sam problem z lilakami. miałem ich wycianać ale widze ze jest szansa moze ktoś poda na zwe środka na oprysk.
    Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony