dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20

Temat: ile za polozenie samej dachowki

Domyślnie ile za polozenie samej dachowki

mam zrobiona wiezbe pokryta folia z latami i kontrlatami.Ile kosztuje metr polozenia dachowki(ok 500 m2).??Dziekuje za wszelkie info.

Domyślnie

Ja place 28 pln za metr kwadratowy. W tej cenie mam montaz 4 okien dachwoych, rynien, opierzenia i polozenie dachowki Laczny metraz dachu mam 250 m wiec caly koszt robocizny wynosi 7000 pln

3. Prace malarskie. Malowanie ścian i sufitów Prace malarskie. Przygotowanie ścian do malowania Ścianka kolankowa. Jak ja zbudować z pustaków ceramicznych lub innych materiałów? Przebudowa dachu w nietypowym stylu. Dach płaski zamiast dachu kopertowego

Domyślnie

sama dachówka + obróbki 12 -14 zł m2

Domyślnie

20 zł z am kw.

Domyślnie

Cena zalezy od tego jaki masz dach pokrecony, ja za swoj (2 male wystawki, 2 okna dachowe, 1 duza wystawka, 8 koszy doachowych - 2 koperty polaczone w calosc plus wystawki, oblozenie malych wystawek lupkiem, membrana, kontrlaty i laty, dachowka Brass, opierzenia, rynny, daszki na kominach) place 24zl m2

doplaty za karpiowke, wieksza illosc okien dachowych, wole oczka

Domyślnie

pytanie bylo o polozenioe samej dachowki gdyz folia laty i kontrlaty są. trzeba dobrze przeczytac a nie zasmiecac postu.

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie

Domyślnie

To nie jest zaśmiecanie postu. To pytanie jest nieporozumieniem. Koszt wykonania dachu obejmuje wszystko co z nim związane. Nie wyobrażam sobie aby ktoś ofoliował i ołacił dach a ktoś inny go pokrył dachówką, a może jeszcze ktoś inny wykonał obróbki i zamontował rynny. A kto ma w takim razie udzielić gwarancji? Życzę trochę zdrowego rozsądku. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: aw.witand@gmail.com

Domyślnie

problem w tym ze mam zamiar zrezygnowac z uslug ekipy ktora wykonala wiezbe itd bo sa nieterminowi ,itd..Zostalo im polozenie dachowki wiec post jest jak najbardziej na miejscu............

Domyślnie

nie raz konczylem dach w stanie gdy byl on juz zafoliowany i zalacony .
    inwestor rezygnowal z ekipy wlasnie w momencie gdy zobaczyl jak ekipa łaci dach to nie chcial ryzykowac i nie pozwolil im konczyc pracy. drugii przypadek gdy ekipa nie miała pojecia co dalej robic po zalaceniu dachu i od czego zacząć wiec uciekła.....

i dalej twierdze ze pytanie jest jasne a odpowiedzi nie na temat to zasmiecanie postu.

pozdrawiam

Domyślnie

a u nas w okolicy (wrocław) cena za polozenie 1 m2 dachowki waha sie od 55 zl do 70
    Ja place 32,50 za dachowke + rynny
    a wiezba z folia drugie tyle 32.50 zł

Ciekawa jestem skad taka rozbieznosc

Domyślnie

Malutkie sprostowanie
    oczywiscie cena 55-70 obejmuje wszystko (dachowka + wiezba)

Domyślnie

U mnie ceny są bardzo zróżnicowane.
    Najczęściej wykonawcy podają cenę układania dachówki razem z foliowaniem i łaceniem oraz obróbkami. I tak, w zależności od tego z jakiej miejscowości jest ekipa cena waha się od 16-17 zł do 35 zł/mkw

Ja teraz rozmawiam z gościem który bierze właśnie 16-18 zł w zależności od skomplikowania dachu.

Natomiast cieśla który robił mi konstrukcję mówił mi że często wykonuje również łacenie bo blacharze wolą przychodzić do samej blachy i wtedy do konstrukcji dolicza 3 zł/mkw (za folię i łaty) więc możesz próbować rozmawiać o obniżeniu ceny o te właśnie 3-4 zł jak ktoś ci poda za całość.

Domyślnie

oj widzę, że konflikt wykonawców.
    myślę, że i jedna i druga strona ma rację. po pierwsze Pan Wilhelmi słusznie twierdzi, ze takie kombinowanie z wykonawcami jest dla nas inwestorów niebezpieczne. co bedzie jeśli w okolicy kosza zacznie przeciekac? kto popełnił błąd - ten od foliowania czy ten od obróbek. problem gotowy nie mówiąc o realizowaniu gwarancji bo ci co uciekli to raczej nie dają gwarancji. problem w tym, ze niekiedy inwestor siega zbyt często po ekipy niesprawdzone z tzw. łapanki ale za to tanie i "efekty" widac. do tego doszedł teraz problem z wykonawcami, których jest mniej. praca ludzka na budowie - praca fachowca ma swoją cenę i uszanujmy to. zaznaczam - to nie pouczanie.
    błędy sa możliwe - ja tez przejechałem się na taniej ekipie. teraz nie dam się nabrac.
    poza tym warto wiedziec jakie sa bieżące ceny. taka jest idea forum. jeśli nie autor zapytania to z pewnością ktoś inny może za tydzień sięgnie do postu a nie zada kolejne pytanie " a jak cena położenia metra dachówki ale razem z foliowaniem itd. itp". to jest zaśmiecanie forum podobnymi do wcześniej stawianych pytaniami.
    u mnie cena za metr dachówki (creaton kerapfanne)17 pln (to już z foliowaniem i łaceniem). do tego gąsiory 15 pln - metr bieżący. płaciłem jeszcze za rynny - 12 pln mb.
    zaznaczam, że dach dostyc skomplikowany - czterospadowy + wbudowany czterospadowy dach garażu - dużo cięcia.
    warto zaznaczyc jaka dachówka ma byc kładziona - inna cena pewnie będzie dla karpiówki a inna dla mega formatowej.

pozdro

aresior

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie

Domyślnie

Szczelność dachu uzyskuje się poprzez prawidłowo wykonane krycie wstępne (np. ofoliowanie połaci dachu). Istota poprawnie i estetycznie wykonanego dachu to rozmierzenie, wykonanie okapu i dokłane ołacenie. Samo krycie to już drobiazg choć nie ukrywam też istotny. Blachodachówka wybacza błędy w ołatowaniu można więc założyć, że kto inny ołaci a kto inny pokryje. Pozdrawiam.
    miłego dnia

Domyślnie

Witajcie.Ja mam wycene na dach do Wspaniałego wersja II - 255 m.kw.:
    robocizna 14.300, material 19 328- tu jest policzona dachowka Braasa grafit, podwoje S-typ, plus akcesoria, folia,rynny stalowe Lindaba,4 Veluksy,wylaz dachowy, blacha....Region mazowiecki....

ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rusek007

Domyślnie

Olsztyn, dach 200m plus rynny i 2 okna dachowe 5000 PLN
    To co nas nie zabije, to nas wzmocni.
    Budowa też!?

Domyślnie

Cytat Napisał ecik
    sama dachówka + obróbki 12 -14 zł m2

"...nie raz konczylem dach w stanie gdy byl on juz zafoliowany i zalacony . "

Ecik, w koncu sam kładziesz czy płacisz?

Domyślnie

kładę ....

Domyślnie oszustwo

Witam wszystkich którzy czytają to co napisałem.
    Tutaj na forum jak i w internecie działają OSZUŚCI, którzy udają super fachowców mowa o takich cwaniaczkach którzy przedstawiają się jako
    Remigiusz MASTELLA pseudonimy na forum ecik lub REMIGIUSZ oraz jego wspólnik Sebastian Langer. Podają że mają firmę DACH BUD II z Rybnika ul. Klonowa 15 tel 0 32 424 69 53 oraz komórka jednak komórki zesto zmieniają gdyż pewne po każdym oszustwie mają nowe numery 507158068 8886309541. Przestrzegam przed tymi ludzmi gdyż nie mają pojęcia o dekarstwie czy innych pracach.
    Rozwalili nam dach i zniszczyli kupe materiału folię, dachówkę po czym przepadli
    jak kamień w wodzie.
    Pobrali od nas zaliczkę ponad 7000zł
    Jestem strasznie załamany gdyż planowaliśmy z żoną aby uruchomic w domu ośrodek dla dzieci które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej mieliśmy bardzo napięty budżet a tutaj natrafiliśmy na takich oszustów partaczy i złodzieji.
    Mamy piękny stary dom który strawił wielki pożar jednak staramy się aby odbudowac ten dom. Bardzo boli mnie że są tacy ludzie jak Remigiusz MASTELLA oraz Sebastian LANGER ludzie którzy bez skrupułów potrafią naciągac ludzi. Tutaj na forum Muratora prześledziłem wypowiedzi ecika i często kwestionuję wyceny fachowców i podaje że on może zrobić to taniej PRZESTRZEGAM !!! ten Remigiusz Mastella tak poprostu łapie naiwnych ludzi którzy starają się zaoszczedzic na każdym etapie budowy czy remontu domu. Dobrzy fachowcy mają koszty legalne firmy, płaca ZUS podatki i co jest najwazniejsze są uczciwi.
    Każdy kto ma zamiar robić DACH lub inne prace remontowe niech wystrzega się tych oszustów z Rybnika. Oszuści Ci poruszają się na dzień 25 marca 2007
    samochodem Ford Eskort Kombi koloru czerwony lub WV Golf II równiez koloru czerwonego. Remigiusz Mastella używa równiez numeru GG 3655657 adresy mailowe dach_bud@vp.pl lub mellou@vp.pl

Uwaga!!! DEKARZE i uczciwi ludzie ostrzegajcie przed tymi oszustami swoich znajomych i ludzi z branży.

Pozdrawiam Grzegorz

Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie

Domyślnie

Z wypowiedzi ecika jasno wynika, że ma miałkie pojęcie o dekarstwie. Pozdrawiam.
    miłego dnia

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia