dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Sprzatanie po ekipach- tynki

    Czy też musieliscie sprzątać po ekipie tynkarskiej, czy mieliscie to w umowie, u mnie po tynkach totalny syf, smieci w roznych kupkach po dzialce, kable od elektryki zasyfione, a co zrobić z podmurowaniem okien- nie zaprawa cementowa a tynkiem gipsowym? Chyba mnie cos trafi.Puszki tez zagipsowane w - widoczne sa tylko namiastki puszek.
    Jeszcze nie zapłaciłam .

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar vanderbobo
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    779
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    miałem podobnie, posprzątali tylko z zniemi ale i tak dali ciała bo sprzątali jakiś ostrym narzędziem ten zaschły gips i przecieli parę przewodów które szły po ziemi jeśli masz też przewdy na podłodze to dokładnie je obejrzyj

  3. #3

    Domyślnie Re: Sprzatanie po ekipach- tynki

    Cytat Napisał acca5
    smieci w roznych kupkach po dzialce, kable od elektryki zasyfione, a co zrobić z podmurowaniem .
    widocznie ekipa z niższą kulturą, ale najważniejsze aby dobrze zrobili, co do śmieci czy to tylko wina ekipy ?

    czy na pewno załatwiłeś im na placu kontener na śmieci ?
    aby dom był piękny................ USŁUGI WYKOŃCZENIOWE
    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=87618 BUDUJEMY DOMY

  4. #4

    Domyślnie

    Skąd ja to znam....
    Mam w każdej umowie sprzątanie po robocie a nigdy mi się tego nie udało wyegzekwować w zadowalającym stopniu.
    Obecnie większość ekip branżowych przewaliła się przez dom, każda "sprzątała" po sobie w wyniku czego mam totalny syf.

  5. #5

    Domyślnie

    Ja zrobiłem tak, że policzyłem godzinę pracy tak jak bym normalnie pracował, więc wyszło 50zł/h. Pomnożyłem przez ilość godzin (20h), które poświęciłem na sprzątanie zamiast zarabiać pieniążki na budowę i tyle tynkarze byli w plecy .

  6. #6

    Domyślnie

    Żeby było ścislej to pokazalam tynkarzom gdzie mają wysypywać śmieci- dokładnie za plot bo bedzie tam dosypywana ziemia i robiona droga spychem, pokazałam gdzie moga płukać maszynę i w ktorym miejscu wylewac resztki.Nie dodałam,że pija piwo- sporo tych puszek duży wór by się uzbierał, najbardziej mnie wkur... jak zobaczyłam smieci w nawiezionej ziemi do rozplantowania po ogrodzie. A podmurowanie okien- nie na cement dokładnie beton a na ten sam gips wewnetrzny , który wiadomo zwietrzeje i bedą dziury a mostek jaki, że hej.
    Do tej pory mialam same porzadne ekipy, każda szanowała prace poprzedniej i sprzatała po sobie , wywalajac smieci po sobie tam gdzie wskazywałam palcem. Świetni byli murarze, dachowcy- rewelacja, elektryk z ekipą , a ta trupa mnie dobiła.Fakt ,że pańskie oko konia tuczy ale niestety pracowałam 3 doby a oni co prawda wykonali tynki prawie wszędzie- sa ładne i gładziutkie- nawet wygladają na równe- dopiero bede mierzyć , ale ten syf- rece opadają.

  7. #7

    Domyślnie

    A masz z nimi umowę, a w niej punkt o sprzątaniu? Jeśli tak, to czekaj z wypłatą, twierdząc, że nie wykonali jeszcze całego przedmiotu umowy.

    Łączę się z Tobą w bólu. Niby jestam taki mądry i mam to w umowach, ale wiele razy też nie wyegzekwowałem do końca. To jest zjawisko psychologiczne z którym trudno walczyć: to miejsce, w którym oni pracują nazywa się budowa, a nie - Twój dom. A naturalnym stanem budowy jest b...del.
    Precz z reklamami na Forum! Zagłosuj...

  8. #8

    Domyślnie

    U mnie też z tynkarzami było podobnie - wspominam ich najgorzej ze wszystkich ekip odnośnie sprzątania po sobie. Zresztą rozstaliśmy się w niezbyt przyjemnej atmosferze choć nie z powodu jakości tynków, bo z tych jestem zadowolony. Pozostałe ekipy były w miarę wporzo, ostatnio dekarze dość dobrze po sobie ogarnęli. Zresztą tak naprawdę na końcu to i tak samemu trzeba posprzątać, że było tak jak się chce.
    Teraz ze mną na solo nie wygrasz. Ja bardzo dużo czytam, odświeżam umysł i kur... będę jak brzytwa.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony