dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1

    Domyślnie ile za polozenie samej dachowki

    mam zrobiona wiezbe pokryta folia z latami i kontrlatami.Ile kosztuje metr polozenia dachowki(ok 500 m2).??Dziekuje za wszelkie info.

  2. #2

    Domyślnie

    Ja place 28 pln za metr kwadratowy. W tej cenie mam montaz 4 okien dachwoych, rynien, opierzenia i polozenie dachowki Laczny metraz dachu mam 250 m wiec caly koszt robocizny wynosi 7000 pln

  3. #3

    Domyślnie

    sama dachówka + obróbki 12 -14 zł m2

  4. #4

    Domyślnie

    20 zł z am kw.

  5. #5

    Domyślnie

    Cena zalezy od tego jaki masz dach pokrecony, ja za swoj (2 male wystawki, 2 okna dachowe, 1 duza wystawka, 8 koszy doachowych - 2 koperty polaczone w calosc plus wystawki, oblozenie malych wystawek lupkiem, membrana, kontrlaty i laty, dachowka Brass, opierzenia, rynny, daszki na kominach) place 24zl m2

    doplaty za karpiowke, wieksza illosc okien dachowych, wole oczka

  6. #6

    Domyślnie

    pytanie bylo o polozenioe samej dachowki gdyz folia laty i kontrlaty są. trzeba dobrze przeczytac a nie zasmiecac postu.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    To nie jest zaśmiecanie postu. To pytanie jest nieporozumieniem. Koszt wykonania dachu obejmuje wszystko co z nim związane. Nie wyobrażam sobie aby ktoś ofoliował i ołacił dach a ktoś inny go pokrył dachówką, a może jeszcze ktoś inny wykonał obróbki i zamontował rynny. A kto ma w takim razie udzielić gwarancji? Życzę trochę zdrowego rozsądku. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  8. #8

    Domyślnie

    problem w tym ze mam zamiar zrezygnowac z uslug ekipy ktora wykonala wiezbe itd bo sa nieterminowi ,itd..Zostalo im polozenie dachowki wiec post jest jak najbardziej na miejscu............

  9. #9

    Domyślnie

    nie raz konczylem dach w stanie gdy byl on juz zafoliowany i zalacony .
    inwestor rezygnowal z ekipy wlasnie w momencie gdy zobaczyl jak ekipa łaci dach to nie chcial ryzykowac i nie pozwolil im konczyc pracy. drugii przypadek gdy ekipa nie miała pojecia co dalej robic po zalaceniu dachu i od czego zacząć wiec uciekła.....

    i dalej twierdze ze pytanie jest jasne a odpowiedzi nie na temat to zasmiecanie postu.

    pozdrawiam

  10. #10

    Domyślnie

    a u nas w okolicy (wrocław) cena za polozenie 1 m2 dachowki waha sie od 55 zl do 70
    Ja place 32,50 za dachowke + rynny
    a wiezba z folia drugie tyle 32.50 zł

    Ciekawa jestem skad taka rozbieznosc

  11. #11

    Domyślnie

    Malutkie sprostowanie
    oczywiscie cena 55-70 obejmuje wszystko (dachowka + wiezba)

  12. #12

    Domyślnie

    U mnie ceny są bardzo zróżnicowane.
    Najczęściej wykonawcy podają cenę układania dachówki razem z foliowaniem i łaceniem oraz obróbkami. I tak, w zależności od tego z jakiej miejscowości jest ekipa cena waha się od 16-17 zł do 35 zł/mkw

    Ja teraz rozmawiam z gościem który bierze właśnie 16-18 zł w zależności od skomplikowania dachu.

    Natomiast cieśla który robił mi konstrukcję mówił mi że często wykonuje również łacenie bo blacharze wolą przychodzić do samej blachy i wtedy do konstrukcji dolicza 3 zł/mkw (za folię i łaty) więc możesz próbować rozmawiać o obniżeniu ceny o te właśnie 3-4 zł jak ktoś ci poda za całość.

  13. #13

    Domyślnie

    oj widzę, że konflikt wykonawców.
    myślę, że i jedna i druga strona ma rację. po pierwsze Pan Wilhelmi słusznie twierdzi, ze takie kombinowanie z wykonawcami jest dla nas inwestorów niebezpieczne. co bedzie jeśli w okolicy kosza zacznie przeciekac? kto popełnił błąd - ten od foliowania czy ten od obróbek. problem gotowy nie mówiąc o realizowaniu gwarancji bo ci co uciekli to raczej nie dają gwarancji. problem w tym, ze niekiedy inwestor siega zbyt często po ekipy niesprawdzone z tzw. łapanki ale za to tanie i "efekty" widac. do tego doszedł teraz problem z wykonawcami, których jest mniej. praca ludzka na budowie - praca fachowca ma swoją cenę i uszanujmy to. zaznaczam - to nie pouczanie.
    błędy sa możliwe - ja tez przejechałem się na taniej ekipie. teraz nie dam się nabrac.
    poza tym warto wiedziec jakie sa bieżące ceny. taka jest idea forum. jeśli nie autor zapytania to z pewnością ktoś inny może za tydzień sięgnie do postu a nie zada kolejne pytanie " a jak cena położenia metra dachówki ale razem z foliowaniem itd. itp". to jest zaśmiecanie forum podobnymi do wcześniej stawianych pytaniami.
    u mnie cena za metr dachówki (creaton kerapfanne)17 pln (to już z foliowaniem i łaceniem). do tego gąsiory 15 pln - metr bieżący. płaciłem jeszcze za rynny - 12 pln mb.
    zaznaczam, że dach dostyc skomplikowany - czterospadowy + wbudowany czterospadowy dach garażu - dużo cięcia.
    warto zaznaczyc jaka dachówka ma byc kładziona - inna cena pewnie będzie dla karpiówki a inna dla mega formatowej.

    pozdro

    aresior

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Szczelność dachu uzyskuje się poprzez prawidłowo wykonane krycie wstępne (np. ofoliowanie połaci dachu). Istota poprawnie i estetycznie wykonanego dachu to rozmierzenie, wykonanie okapu i dokłane ołacenie. Samo krycie to już drobiazg choć nie ukrywam też istotny. Blachodachówka wybacza błędy w ołatowaniu można więc założyć, że kto inny ołaci a kto inny pokryje. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  15. #15

    Domyślnie

    Witajcie.Ja mam wycene na dach do Wspaniałego wersja II - 255 m.kw.:
    robocizna 14.300, material 19 328- tu jest policzona dachowka Braasa grafit, podwoje S-typ, plus akcesoria, folia,rynny stalowe Lindaba,4 Veluksy,wylaz dachowy, blacha....Region mazowiecki....

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rusek007
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    5 000 kroków od Olsztyna
    Posty
    1.285

    Domyślnie

    Olsztyn, dach 200m plus rynny i 2 okna dachowe 5000 PLN
    To co nas nie zabije, to nas wzmocni.
    Budowa też!?

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał ecik
    sama dachówka + obróbki 12 -14 zł m2

    "...nie raz konczylem dach w stanie gdy byl on juz zafoliowany i zalacony . "

    Ecik, w koncu sam kładziesz czy płacisz?

  18. #18

    Domyślnie

    kładę ....

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Z wypowiedzi ecika jasno wynika, że ma miałkie pojęcie o dekarstwie. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony