dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 48 z 48
  1. #41
    Lider FORUM (min. 2800)
    brachol

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2.947
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    ja otrzymując już 10 lat temu pozwolenie na budowę na gruntach rolnych we wniosku zawarłem informację że prowadzę dział specjalny produkcji rolnej (w moim przypadku pszczoły - ja rzeczywiście jestem pszczelarzem i mam teraz koło domu pszczoły, dodatkowo wymagali zaswiadczenia z Kółka Rolniczego, natomiast sąsiad miał hodować drzewka bonsai i też dostał pozwolenie) i dostałem warunki zabudowy więc może w przypadku chęci budowy na ziemi rolnej warto iść w tym kierunku jest sporo działów specjalnych produkcji rolnej

  2. #42

    Domyślnie

    Mam nadzieję że temat nie umarł. Tak cały czas gdzieś w tyle głowy kołata mi się myśl o zabudowie zagrodowej. Dzisiaj przeczytałem że zabudowa siedliskowa może byc realizowana za zasadzie dobrego sąsiedztwa w przypadku kiedy właściciel przedmiotowej działki ma mniejszą powierzchnię gospodarstwa niż średnia w gminie. Jesli jego gospodarstwo jest większe od średniej warunek dobrego sąsiedztwa nie musi być spełniony. Spotkał się ktoś z takim przepisem?
    Poydrawiam
    Napiszcie proszę jak Wasze starania o siedliska.
    Jak się nazywa Japoński stolarz? PiłajajaMucharatała

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał mnowak355 Zobacz post
    . Jesli jego gospodarstwo jest większe od średniej warunek dobrego sąsiedztwa nie musi być spełniony. Spotkał się ktoś z takim przepisem?
    Od wielu lat niezmiennie - ustawa o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym art.61.4.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  4. #44

    Domyślnie

    Dziękuję sSiwy. Jasno i wyraźnie. Czy średnia powierzchnia gospodarstwa odnosi się tyko do powierzchni której jest sie właścicielem czy można też dzierżawić grunt. Jak rozumiem z przepisów tej ustawy nie wynika że trzeba być zameldowanym na terenie gminy.
    Pozdr.
    Jak się nazywa Japoński stolarz? PiłajajaMucharatała

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał mnowak355 Zobacz post
    Dziękuję sSiwy. Jasno i wyraźnie. Czy średnia powierzchnia gospodarstwa odnosi się tyko do powierzchni której jest sie właścicielem czy można też dzierżawić grunt. Jak rozumiem z przepisów tej ustawy nie wynika że trzeba być zameldowanym na terenie gminy.
    Pozdr.
    Z tej nie, ale z innych i owszem - patrz na definicję indywidualnego (rodzinnego) gospodarstwa rolnego i definicję rolnika indywidualnego.

    Co do powierzchni - masz posiadać, stosunek własności nie jest wymagany, czyli spełnia to własność, dzierżawa, użyczenie .............
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  6. #46

    Domyślnie

    Jeszcze raz dziękuję. Sprawdzę wszystko w wolnym czasie.
    Pozdrawiam
    Jak się nazywa Japoński stolarz? PiłajajaMucharatała

  7. #47

    Domyślnie

    Witam, odświeżę trochę temat:
    jestem zainteresowany kupnem działki o przeznaczeniu wg MPZP: grunty rolne gdzie zezwala się na lokalizację obiektów i urządzeń związanych wyłącznie z prowadzoną produkcją rolniczą zgodnie z przepisami ogólnymi (w tym siedliska rolników). Działka jest już uzbrojona w prąd i wodę.Do działki prowadzi droga utwardzona Dodam, że na działkach sąsiednich stoją już budynki. Od jednego boku dziłka graniczy z 3 działkami budowlanymi w zabudowie jednorodzinnej. Na przeciwległej stronie są 2 działki, które w MPZP też sa gruntami rolnymi i na jednej z nich stoi już dom a na drugiej rozpoczęła się budowa.
    Jakie są wytyczne abym mógł rozpocząć tam własną budowę?
    Wg osoby sprzedającej muszę być rolnikiem i mieć 1ha przeliczeniowy gruntu w tej gminie oraz być i dodatkowo być zameldowany w tej gminie. (obecnie nie jestem).
    Proszę o wskazówki czy w/w wytyczne są neizbędne? Szczególnie chodzi mi o meldunek w tej gminie, ale inne też. Moja mama ma wykształcenie średnie rolnicze więc wg art. 6 ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego z 11.04.2003 jest rolnikiem indywidualnym. Nie ma natomiast ziemi. Czy aby rozpocząć budowę na w/w działce, która znajduje się w zupełnie innej gminie moja mama powinna dzierżawić min 1ha ziemi w tejże gminie czy może to być w obojętnie jakiej gminie w Polsce? Np w z gmienie w której mieszka moja mama? Przepisy nie są w tej kwestii jasne. W/w ustawa mówi, że
    "rolnikiem indywiualnym jest osoba fizyczna będąca właścicielem, użytkownikiem wieczystym, samoistnym posoadaczem lud dzierżawcą nieruchomości rolnych, których łączna powierzchnia nie przekracza 300ha, posiadająca kwalifikacje rolnicze oraz conajmniej od 5 lat zmieszkałą w gmienie, na obszarze której jest położona jedna z nieruchomości rolnych wchodzącyh w skład gospodarstwa rolnego i prowadzącą przez ten okres osobiście to gospodarstwo."
    Nigdzie nie jest napisane ze ta osoba musi mieszkać i posiadać gruntów w tej gminie co ma nastąpić zabudowa siedliskowa.
    Proszę o wskazówki czy uda się wybudować dom na w/w w mojej sytuacji?

  8. #48

    Domyślnie

    Aktualnie mieszkam za granica, ale rozwazam zakup siedliska w Polsce aby po rozbudowie osiasc tam z rodzina na stale. Nieruchomosc sklada sie z czterech dzialek przylegajacych do siebie o lacznej pow. 0.79 ha (1.18 ha przeliczeniowego). Wg MPZP calosc na terenach rolniczych przeznaczona na zabudowe siedliskowa. Dom z 1939r. istniejacy na jednej z dzialek chcielibysmy wyburzyc i na jego miejsce wzniesc nowy badz go przebudowac. Ponadto postawic ule i szklarnie (szkolka roslin ozdobnych) oraz wzniesc pracownie pasieczna. Jest to inwestycja, na zrealizowanie ktorej - jak zakladamy - bedziemy potrzebowac kilku lat po zakupie nieruchomosci. Prace budowalne chcielibysmy rozpoczac nie zmieniajac dotychczasowego miejsca zamieszkania.

    Moje kwalifikacje rolnicze sa nastepujace:
    -pochodzenie z rodziny rolniczej (rodzice na rolniczych emeryturach)
    -praca w rodzinnym gospodarstwie rolnym do 21 roku zycia
    - 9 lat doswiadczenia w ogrodnictwie, projekatowaniu ogrodow i pszczelarstwie w Wielkiej Brytanii
    - ukonczone roczne studium podyplomowe na kierunku ogrodnictwo w Wielkie Brytanii (RHS Level 2 Certificate in horticulture)

    Pytania:
    1. Czy 0.79 ha to wystarczajacy areal do prowadzenia gospodarstwa czy niezbedne bedzie dokupienie gruntow rolnych przy zalozeniu, ze na poczatku chcielibysmy oprzec nasza rolna produkcje o przepisy dotyczace "Działow specjalnych produkcji rolnej"? Dodam, ze w gminnym planie zp nie ma wymogu co do minimalnej powierzchni zabudowy siedliskowej.
    2. Jakim sposobem uzyskac stosowne zapewnienie, ze po zakupie przedmiotowej nieruchomosci bedziemy w stanie ja przebudowac/rozbudowac zgodnie z przedsiewzieciem opisanym powyzej?

    Bede wdzieczna za wszelkie rady i/lub wskazowki gdzie najlepiej sie udac z powyzszymi pytaniami. Radca prawny, architekt czy moze jakis urzad rolny?

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony