dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1

    Domyślnie płyta ceramiczna - timer i pamięć są przydatne?

    POnieważ miałam do czynienia tylko ze starą kuchnią gazową, zastanawiam się czy te funkcje naprawdę się wykorzystuje? Jak to jest u Was? Doradźcie, bo nie wiem, czy warto dopłacić, aby je mieć.

  2. #2

    Domyślnie

    Mam kuchenkę od 10 lat, timera używałem może 5 razy,poza tym to zależy od twojego nastawienia do bajerow, jeżeli sprawia ci przyjemność programowanie np magnetowidu, to bierz z bajerami, ale moim zdaniem przy kuchence i jej specyfice działania to mało przydatne, no a poza tym im bardziej coś skomplikowane tym większe prawdopodobieństwo awarii, pomyłki w programowaniu i co wtedy?

  3. #3

    Domyślnie

    Zależy od Ciebie i Twoich przyzwyczajeń. U mnie na przykład timer jest bardzo często i w różnych sytuacjach używanych. Przykłady: gotowanie jajek, pieczenie ciast. Przydaje sie też w innych sytuacjach np. przy farbowaniu włosów, gotowaniu czegoś tam w budynku gospodarczym itp itd. Ot przydatny bajer i tyle. Podobne funkcje może spełnić zwykły budzik. Pozdrawiam

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar joan
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    2.366
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    u mnie timer - wykorzystuję- jak najbardziej - pamięć chyba już niekoniecznie potrzebna
    - mam i polecam natomiast funkcję wyłączenia kuchenki w chwili wykipienia oraz gdy znajdzie sie na niej niepotrzebny przedmiot - np. ściereczka, drewniana łyżka (cos łatwopalnego).
    Czasem trzeba skoczyć z mostu zanim rozwiną się skrzydła.

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    Jak dla mnie bardzo przydatny. Masz kilka garnków na raz na kuchence, programujesz timer na każdy z nich, o której godzinie masz je zdjąc z kuchni, zaczyna pikać i nie ma prawa nic wykipieć, spalić się, bo na pewno pikanie usłyszysz.

  6. #6

    Domyślnie

    no z tym kipieniem to przegięcie - przeciez timer nie jest anty wykipieniowy - kipieć to może po drodze i jak ręcznie nie zmniejszysz to bedzie kipiec i kipiec az do piknięcia timera. Analogicznie ze spaleniem - timer za ciebie nie zamiesza.

  7. #7

    Domyślnie

    Ja mam timer i uzywam go bardzo często a nawet codziennie. wielokrotnie kiedy gotuję np zupę czy jedzenie dla mojego psa zagotowuje dodaje to co trzeba nastawiam czas , temperaturę przykrywam garnek i mogę się spokojnie zająć czyms innym, jak się skończy to zapika i jest OK. Ostatnio gotowałem flaki trwało to dość długo a ja się czymś zająłem i zapomniałem ,przerażony wpadam do kuchni a tu kuchenka wyłaczyła się sama-mam ustawione że wyłączy się jak przez godzinę nie dokonuje zmian temperatury to się wyłaczy, na poprzedniej udało mi się nie raz cos przypalić a nawet spalić garnek. No chyba że ktoś cały czas stoi przy kuchni i pilnuje to wtedy może sobie odpuścić minutniki itp wbudowane w płytę ale ja najczęście robię kilka rzeczy jednocześnie

  8. #8
    Guest

    Domyślnie

    Wystarczy nastawić i kuchenka się wyłączy, więc nic nie wykipi.

  9. #9

    Domyślnie

    Powiem tak pracuje w serwisie AGD i powiem Ci wprost te funkcją użyjesz może z 10 razy przez cały okres użytkowania a pamiętaj czym więcej bajerów tym większa szansa na zepsucie.

  10. #10

    Domyślnie

    Jeszcze raz, wg mnie warto, zresztą chyba róznica w cenie przy koszcie płyty niewielka więc warto przekonać się samemu a potem opisać wrażenia. Jak bysmy do wszystkiego podchodzili jak mój przdmówca to nadal bysmy gotowali nad ogniskiem -przecież najprostsze i nie ma się co zepsuć

  11. #11

    Domyślnie

    mam 1 i 2

    płyta siemens z górnej półki

    nie warto nie uzywam

    przy gotowaniu na płycie gazowej czy elektrycznej trzeba uwazac
    zawsze moze wykipiec
    i co nam wtedy pomoze timer

  12. #12

    Domyślnie

    Ja używam timer, ale taką reklamówkę Hellmans i przydaje mi się ,gdy przygotowuję coś, co dłużej się gotuje lub dusi na małym ogniu. Ma tę zaletę, że zabieram go ze sobą, oczywiście nie wyłącza, tylko lecę sama. Mam za to timer w piekarniku i nie raz uratowł mnie przed katastrofą, bo zazwyczaj robię kilka rzeczy na raz, sprzątam, gotuję, dokańczam jakieś pilne srawy zawodowe, odbieram telefony i ogólnie żyję na wysokich obrotach Pewnie by mi się przydał w kuchence, ale jeśli by kosztował set złotych, to chyba szkoda kasy i wystarczy minutnik.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał zgudi
    mam 1 i 2

    płyta siemens z górnej półki

    nie warto nie uzywam

    przy gotowaniu na płycie gazowej czy elektrycznej trzeba uwazac
    zawsze moze wykipiec
    i co nam wtedy pomoze timer
    A często gotujesz??

  14. #14

    Domyślnie

    jedno co na pewno musi byc to wskaznik ktore pole jest cieple - u mnie po wylaczeniu wszystko gasnie i latwo o oparzenie

    pzdr

  15. #15

    Domyślnie

    To prawda u mnie wskażnik gaśnie kiedy pole ma tem ponizej 50 stopni można spokojnie przyłozyc ręke- płyta Electrolux 90 cm jestem bardzo zadowolony z timera którego w poprzedniej nie miałem

  16. #16

    Domyślnie

    moja plyta to Whirpool
    koszmarna marka- wszystko co od nich mam mi sie popsulo wlacznie z plyta
    po prostu pomimo ze jest wlaczone pole samo sie wygasza - i sproboj cos tu ugotowac

    ale gdzies tu o tym bylo- w sumie wszystkie zakupy z MediaMarkt popsuly sie

    pzdr

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar jabko
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    5.428
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    201

    Domyślnie

    Niemcy specjalnie to robią ??
    Nie dla idiotów
    Ogromnie lubię kobiety, zwłaszcza te piękne i uległe.
    Dzienik JABKA
    Komentarze

  18. #18

    Domyślnie

    Niemcy, Marsjanie
    co za roznica?

    natomiast wcale bym sie nie zdziwil ze sprzet w tych sklepach jest nie pierwszo-jakosciowy

    tak czy siak nie kupuje tam wiecej

  19. #19

    Domyślnie Jakąkuchenkę

    Cytat Napisał araman
    Cytat Napisał zgudi
    mam 1 i 2

    płyta siemens z górnej półki

    nie warto nie uzywam

    przy gotowaniu na płycie gazowej czy elektrycznej trzeba uwazac
    zawsze moze wykipiec
    i co nam wtedy pomoze timer
    A często gotujesz??
    Mam pytonko bardziej ogolme:jaką kuchenkę wybrać gazową czy elektryczną która jest ekonomiczniejsza w urzydkowaniu?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony