dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 6
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 111
  1. #1

    Domyślnie Czym oddzielic kuchnie od salonu..?

    Mam kuchnie polaczona z salonem i to niestety w najbardziej niefortunny sposob czyli zabudowa kuchenna jest na krotszej ze scian prostokatnego pomieszczenia. Zanim zaczelismy sie urzadzac planowalam scianke odseparowujaca (przynajmniej wizualnie bo inaczej sie juz nie da) czesc kuchenna od czesci salonowej. Scianki wtedy nie zrobilismy bo pierwotny pomysl byl zbyt ekstrawagancki. Teraz pomysl zrobienia scianki powrocil, tyle ze tym razem jakiejs normalnej.
    I tak zastanawiam sie nad:
    - zrobieniem czegos w rodzaju barku czy lady barowej na cienkiej nodze bo szkoda mi kazdego centymetra. Barek tak naprawde jako barek sluzyc nie bedzie. Poza tym wczesniej nie chcialam barku
    - czyms w rodzaju scianki kwiatowej. Tzn. dlugiej a waskiej donicy w ktorej rosly by kwiaty. Tylko kto o te kwiaty bedzie dbal
    - scianka ze szkla. 3 panele ze szkla przyciemnianego lub piaskowanego niekoniecznie na cala wysokosc pomieszczenia przymocowane do rurek. Maz jest lekko przerazony

    Co Wy na to? Moze macie jakies pomysly, sugestie a moze zdjecia gotowych realizacji? Generlanie szukam rozwiazania lekkiego, nie zabierajacego swiatla dlatego pelne sciany raczej odpadaja.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    i ja mam ten sam problem , ale wymyśliłam sobie że barek zrobię nietypowy .. od strony salonu będzie to szklana , podświetlana witryna , niezbyt głęboka -jakieś 25-30 cm ...na szkło ( kieliszki , szklanki , dzbanki ) do wysokości 1,10 m ....od strony kuchni ( plecy witryny -nie szklane) mozna zrobić blat ..... może bedzie ładnie ????

  3. #3

    Domyślnie

    Też chcieliśmy oddzielić kuchnię od salonu czymś w rodzaju baru, z wąskim 70-90 cm. przejściem. Ustawiliśmy cegły i...nie spodobało mi się. Nie było przestrzeni, kuchnia się pomniejszyła, salon się skurczył.. Zrobiliśmy jednak bar, a własciwie ściankę szerokości zaledwie 70 cm zostawiając szerokie przejście. Trudno- decydowałam się na otwartą kuchnię, niech tak będzie. Myślę, że murek sprawdzi się lepiej w naprawdę dużych wnętrzach, natomiast w takich jak nasze 33 m i 15m. korzystnie powinien wyglądać blat na nodze- jest lżejszy

  4. #4

    Domyślnie A może ścianka z luksferów?

    Ja mam podobny problem i wymyśliłam sobie niską na ok 1-1,5 m wysokości ściankę z luksferów w kształcie rogala i od strony salonu będzie tam zestaw hi fi. Inny pomysł jaki mi przychodzi do głowy to zrobienie takiej kolumny murowanej prostej na również jakieś sprzęty grające, ale ja raczej będę miała prosty wystrój, nie do każdego typu mieszkań takie rozwiązania pasują
    pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    U nas sie nic nie posunelo do przodu w kwestii oddzielenia kuchni. Maz jest anty jakimkolwiek rozwiazaniom zmniejszajacym pomieszczenie (czyli scianki), wiec albo postawie duzy kwiat doniczkowy albo dam do zrobienia w stolarnii cos w tym rodzaju:

    http://www.redapple.pl/gfx/pictures/lr7.jpg

    Na razie 4 miesieczny synek tak nas absorbuje, ze nie mamy ani czasu ani sily myslec nad rozwiazaniem

  6. #6

    Domyślnie

    U mnie jest to oddzielone barkiem - takim z rurą i halogenami w okapie od zabudowy. Barek jest na wysokość 95 cm i jest poprostu wyższą szafką, w ktorej trzymam szklanki i kieliszki - sprawdza się idealnie. Mam na barku blat taki jak na szafkach kuchennych.

    U mnie sytuacja była odwrotna - pierwotnie w miejscu barku projekt przewidywał kawałek ściany oddzielającej kuchnię od jadalni i salonu. Ja wyrzuciłam tę ścianę i dzięki temu mogę z kuchni oglądać telewizję bez żadnych przeszkód.

  7. #7

    Domyślnie

    ja będę robić ściankę z luksferów,ale tych węższych i satynowych.będzie tylko trochę zaokrąglona w stronę kuchni i nie będzie szeroka /żeby wygodnie kursować między kuchnia a pokojem/

  8. #8

    Domyślnie

    Witam.
    My też będziemy mieli kuchnię połączoną z pokojem dziennnym. Jest to długie, wąskie pomieszczenie: 3,80m na 9,5m. Też myślałam o oddzieleniu kuchni od pokoju barkiem lub niską ścianką ale zabiorą one zbyt dużo miejsca. Postanowiłam oddzielić je stołem, będzie kuchnia, jadalnia i pokój, planuję też narożnik, będzie stał tak, aby jego jeden bok był tyłem do kuchni i jadalni.
    Pozdrawiam.

  9. #9

    Domyślnie

    Dobrym pomysłem jest też taki regał "na stałe" z karton-gipsu lub czegoś podobnego (nie wiem dokładnie). Nie musi być wszędzie takiej samej wysokości, może być nieregularny. Półki w nim mogą być róznej wielkości, może być np. jedna większa na akwarium z rybkami (widoczne i z kuchni i pokoju), mniejsze na książki, albumy, na górze moga stać kwiatki.
    Może znajdę gdzieś zdjęcia czegoś takiego to wkleje.

  10. #10

    Domyślnie

    - czyms w rodzaju scianki kwiatowej. Tzn. dlugiej a waskiej donicy w ktorej rosly by kwiaty. Tylko kto o te kwiaty bedzie dbal
    Chodziło Ci o coś takiego?

    Mnie sie podoba i może u siebie też zrobiłabym coś takiego? Między stołem (czyli jadalnią) a pokojem? Tylko, że jak będę chciała zrobić większą imprezkę i rozłożyć stół to takiej ścianki już niestety nie przesunę. Ale pomysł bardzo mi się podoba.
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 21-03-2018 o 15:30 Powód: usunięcie nieaktywnych zdjęć

  11. #11
    Guest

    Domyślnie

    Ja mam postawioną konstrukcje z płyt kartonowo-gipsowych do wysokości ok. 110 cm, od strony kuchni wykończoną płytkami i dostawionym szafkami kuchennymi , stojącymi, a od strony jadalni jest dość płytka szafka robiona na wymiar przez tych samych co robili kuchnię. W szafce trzymam wszystkie kieliszki, szklanki, obrusy itp. Blisko stołu, więc jest super wygodne. Bedąc w kuchni mam kontakt wzrokowy z tymi co w jadalni i pokoju dziennym, a jednocześnie oni nie widzą rozgardiasza w kuchni. Przez tę szafkę mogę podawać dania, tym co są w jadalni. To rozwiązanie się u mnie doskonale sprawdza.

  12. #12

    Domyślnie

    A moze ktos ma zdjecia jakies na których sa pokazane rozwiazania jak odzielic kuchnie od salonu.

  13. #13
    Guest

    Domyślnie

    W lipcowym Muratorze jest pokazana taka fajna szklana witrynka z kieliszkami

  14. #14

    Domyślnie

    Już mam zdjęcia w albumie, można popatrzeć

  15. #15

    Domyślnie

    Mała Mi, Romka macie zdjęcia ja tez coś takiego planuje. Proszę
    KARO

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Rocky
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    z okolicy stolicy
    Posty
    654

    Domyślnie

    Może ktoś jeszcze ma jakieś propozycje, zdjęcia ?

  17. #17

    Domyślnie

    Ja też przychylam sie do prośby o zdjęcia!
    Verunia - masz? Bo Twój pomysł mi się podoba!

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Maciek-MZM
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Posty
    617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Ja mam cos takiego:



    Witrynka jest podswietlana, wieczorem fajnie widac. W srodku sa kieliszki karafka i inne szkalne "podajniki".
    Bez akwarium tez ladnie wygladal ten barek.
    Z drugiej strony sa meble i piekarnik plus mikrofala.


    Nad barkiem sa dwa halogenki, ledwo widoczne ale sa
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 21-03-2018 o 15:31 Powód: usunięcie nieaktywnych zdjęć
    Zdjecia z budowy
    Dziennik budowy
    Komentarze
    Nasz dom w Murator11/2006

  19. #19
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał Monika B
    Ja też przychylam sie do prośby o zdjęcia!
    Verunia - masz? Bo Twój pomysł mi się podoba!
    Monika, zapraszam do galerii zdjęć, adres poniżej

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Żelka
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    16.874

    Domyślnie

    znalazlam takie cos...
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 21-03-2018 o 15:31 Powód: usunięcie nieaktywnych zdjęć

Strona 1 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony