dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 6
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 111
  1. #41

    Domyślnie

    Co do podłogi - to w holu i duzym pokoju mam ten sam parkiet "wchodzący" lekko do kuchni - tylko tam gdzie będzie miejsca do siedzenia. Poza tym w kuchni mam płytki (kuchnię mam z boku - niby otwartą bo bez drzwi )

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magdusia
    też mnie to zastanawia. tyle ze w troche innej kwesti... co zrobic z podłogą. czy zrobić całość (kuchnia, salon) w jednej podłodze czy lepiej jakieś przejscie z paneli w gres/kafle?
    hey

    Mamy miec od wejscia przez hall to kuchni i w samej kuchni gres poler. a w salonie drewno

    dodi
    już na swoim ale dobrze żyje się nie mając "na głowie" budowy

  3. #43
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar Magdusia
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    9

    Domyślnie

    hmm no ja mam kuchnie otwartą-małą, w kawalerce, w rogu mieszkania jakby, wiec do kuchni wchodzi sie z przedpokoju ale jest pewne połączenie z pokojem


    no i zastanawiam sie jak rozwiazac kwestie podłogi. czy przedpokoj z kuchnią = jedno np. gres szkliwiony (aby sie człowiek na tym nie zabije chodząc w skarpetkach-boso po mieszkaniu?) a na pokoju drugie=panele. i jak zrobic łączenie? poprostu polozyc jedno koło drugiego czy jakis próg, cokolwiek?

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magdusia
    też mnie to zastanawia. tyle ze w troche innej kwesti... co zrobic z podłogą. czy zrobić całość (kuchnia, salon) w jednej podłodze czy lepiej jakieś przejscie z paneli w gres/kafle?
    Są specjalne listwy oddzielające np. korkowe, można dobrać odpowiedni kolor.
    Z podłogą nie mam tak dużego problemu. Myślę, że granica powinna przebiegać swobodnie. Wydaje mi się, że jeżeli chce się powiększyć optycznie kuchnię to lepiej " wyjść" z podłogą wkierunku salonu czy jadalni.
    Ale proszę doradźcie co z tą ścianką???

    Beata

  5. #45
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar Magdusia
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    9

    Domyślnie Re: Jak oddzielić kuchnię od salonu?

    Cytat Napisał beaz
    Tylko jak o tym mówię róznym fachowcom od kuchni to robią wielkie oczy
    Proszę powiedzcie co o tym myślicie?
    A może ktoś ma już takie rozwiązanie?
    hmm tak sobie myślę że moze wystarczy kupić fronty szafek-takie witrynowe, albo poprostu dociąć grubsze szkło na fronty, zamontować zawiasy z obydwu stron, Twoja dziura ma 120x150, wiec moze podzielic te powierzchnie na 4 kwadraty i zrobic wlasnie takie szklane fronty i zawiasy zamontowac po zewnętrznych rantach...
    o:

    własnie spłodziłam w programie to o co mi chodzi

  6. #46

    Domyślnie

    Trochę nieprecyzyjnie się wyraziłam. Moja ścianka ma 150cm szerokości a wysokości- do sufitu. Dziura ma 120 cm szerokości a 150 cm długości i wybudowana jest z pustaka o grubości 18 cm ( dosyć wąska).
    Myślałam wstępnie, żeby zrobić 2 półki szklane co 40cm i otwierane od góry tak jak kuchenne, ale ściankę trzeba pogrubić, bo na 18 cm szerokości zmieści się jeden kieliszek do wina I tu już fachowcy wymiękają
    Acha, od góry i od dołu jest poprowadzone oświetlenie.

    Beata

  7. #47

  8. #48
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Piątka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    2.332
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie


    przypominam temat, bo ciekawy,
    może dobre dusze coś dodadzą..

  9. #49
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Coobah
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Teresin / Paprotnia
    Posty
    410

    Domyślnie

    a ja zastanawiam się nad wstawieniem drzwi przesuwanych między kuchnią a salonem...
    "Otwór" jest szeroki na 4 metry, więc zastanawiam się nad czterema elementami, każdy szeroki na metr. Muszę zwerbować jakąś firmę która robi szafy wnękowe i może mi coś takiego wykonają.. Z jakiegoś mlecznego szkła itp...
    coś w stylu http://komandor.pl/start.php?NR=47
    Co o tym myślicie??

  10. #50
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Piątka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    2.332
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie

    ja też o tym myślę,
    może nie o mlecznej szybie, ale o tym systemie,
    bo w razie dużego rodzinnego spotkania np.30 osób,
    można drzwi rozsunąć i stworzyć jeszcze większą przestrzeń..
    gdy są sami swoi człowiek nie czuje się tak skrępowany tym,
    że ma stertę talerzy,
    gorzej gdy spotkanie jest np. dla nas bardziej oficjalno-zawodowe..
    I czujemy się taxowani..

    Poza tym ktoś młody na forum pisał jak to jest głupio,
    gdy przyprowadza znajomych do domu, chcą coś skubnąć w kuchni i posiedzieć, a są widoczni przez resztę rodziny..

    Tu jest też dobry wątek:

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic...hlight=kuchnia

  11. #51

    Domyślnie

    Bardzo ciekawy wątek
    też nad tym będę musiała pomyśleć




  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał Coobah
    a ja zastanawiam się nad wstawieniem drzwi przesuwanych między kuchnią a salonem...
    "Otwór" jest szeroki na 4 metry, więc zastanawiam się nad czterema elementami, każdy szeroki na metr. Muszę zwerbować jakąś firmę która robi szafy wnękowe i może mi coś takiego wykonają.. Z jakiegoś mlecznego szkła itp...
    coś w stylu http://komandor.pl/start.php?NR=47
    Co o tym myślicie??
    U nas będą właśnie rozsuwane drzwi z mleczną szybą na aluminiowej konstrukcji z trzema aluminiowymi szprosami w poprzek szyb. Otwór pozostawiliśmy tylko na 1,40 m, drzwi będą dwuskrzydłowe rozsuwane na boki. Robi nam to Indeco, wyszło znacznie taniej niż u Komandora. Realizacja w lutym, jak będą zdjęcia to wkleję. Mam nadzieję, że wyjdzie ładnie

  13. #53
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Coobah
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Teresin / Paprotnia
    Posty
    410

    Domyślnie

    Cytat Napisał Annja
    Cytat Napisał Coobah
    a ja zastanawiam się nad wstawieniem drzwi przesuwanych między kuchnią a salonem...
    "Otwór" jest szeroki na 4 metry, więc zastanawiam się nad czterema elementami, każdy szeroki na metr. Muszę zwerbować jakąś firmę która robi szafy wnękowe i może mi coś takiego wykonają.. Z jakiegoś mlecznego szkła itp...
    coś w stylu http://komandor.pl/start.php?NR=47
    Co o tym myślicie??
    U nas będą właśnie rozsuwane drzwi z mleczną szybą na aluminiowej konstrukcji z trzema aluminiowymi szprosami w poprzek szyb. Otwór pozostawiliśmy tylko na 1,40 m, drzwi będą dwuskrzydłowe rozsuwane na boki. Robi nam to Indeco, wyszło znacznie taniej niż u Komandora. Realizacja w lutym, jak będą zdjęcia to wkleję. Mam nadzieję, że wyjdzie ładnie
    a o jakich kosztach mówimy??
    Co Indeco na to??

  14. #54

    Domyślnie

    Komandor zaśpiewał 2600 zł, a Indeco wycenił nam te drzwi razem z montażem na 1500 zł. Mam tylko nadzieję, że nie będą znacząco odbiegały jakością od tych "komandorowych"

  15. #55

    Domyślnie

    mialem kilka takich zlecen dla swoich klientow, ja to rozwiazalem tak



    lub moze cos takiego


    to zalezy ile masz na to miejsca

    pozdrawiam

  16. #56

    Domyślnie

    Lub poprostu, jeslo nie masz na to miejsca, zrob na suficie imitacje belki i podeprzyj to na 2-ch kolumnach po boku. Dla dobrego stolarza, to dwa dni roboty i bedzie wygladalo fajnie

    Pozdrawiam

  17. #57
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar frykow
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    1.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    131

    Domyślnie

    Co do tych drzwi zasuwanych - mam również ochotę je zamontować z w/w powodów (plus hałas smażenia, pogaduszki żony z koleżankami etc.). Natomiast zastanawiam się jakie drzwi przesuwane pasowały by do takiej kuchni:


    (to nie moja, ale robię coś podobnego)

    Może ktoś coś doradzi?

  18. #58
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Coobah
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Teresin / Paprotnia
    Posty
    410

    Domyślnie

    hmm.. tylko teraz jest problem..:

    jak zamontować drzwi przesuwane, żeby przykręcając dolną prowadnicę nie wwiercić się w rurki od ogrzewania podłogowego

  19. #59
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    Zamontować podwieszane, bez dolnej prowadnicy

  20. #60

    Domyślnie

    Cytat Napisał Coobah
    hmm.. tylko teraz jest problem..:

    jak zamontować drzwi przesuwane, żeby przykręcając dolną prowadnicę nie wwiercić się w rurki od ogrzewania podłogowego
    O tym nie pomyślałam
    Ale mam nadzieję, że te wkręty do montażu prowadnicy nie są takie długie żeby uszkodzić rurki w podłogówce. Z tego co pamiętam u nas szło 6 cm betonu na rury. Muszę zaraz dopytać o te wkręty, ale Pan od montażu nawet nie zapytał co tam jest pod spodem więc może zakładał, że się nic nie ma prawa dziać złego?
    Co do drzwi bez dolnej prowadnicy to nie widzę tego u siebie, bo drzwi są praktycznie całe szklane, mają wąziutką ramkę i bez dolnej prowadnicy na bank byłyby mało stabilne.

Strona 3 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony