dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Temat: Ceramika czy silikaty

Guest

Domyślnie

No właśnie z czego lepiej budować - biorę pod uwagę Maxa i Silkę i jakoś nie mogę zdecydować. Może coś doradzicie.

Guest

Domyślnie

Jeśli mogę radzić wybierz sylikat. Jest to najzdrowszy materiał. Wada jest taka ze jest zimny ale przy ścianie dwuwarstwowej to chyba nie problem - dowolna grubość docieplenia.
    Cegła noturalna, co będę pisał, poszukaj w internecie słowa - RADON

3. Wybieramy klej do płytek. Jaki do glazury, jaki do gresu, jaki do terakoty lub kamienia? Własny dom! Najlepszy sposób na życie. Historia budowy nowego domu na starych fundamentach Jaki jest koszt remontu łazienki? Ile zapłacisz za robociznę, ile za materiały? Przemyślany dom minimalistyczny. Parterowy budynek w grafitowych barwach

Domyślnie

Silkaty zyskały złą sławę w okresie, gdy ocieplenia budynków były marne. Zimne ściany szybko się zagrzybiały, choć podobna skład silikatu (wapno) powinien chronić przed zozwojem grzybów. Przy obecnych materiałach izolacyjnych nie ma problemu przemarzania. A i same silkaty nie takie same: równe, gładkie, dokładnie wykonane. Ściana wyjdzie równiej, niż przy ceramice, bo silkat ma mniejsze tolerancje wymiarowe. Lepiej stabilizuje temperaturę w budynku, tak szybko się latem nie nagrzewa. Wada, to większa waga (trochę się trzeba nadźwigać). No i trochę trudniej robić bruzdy pod instalacje ze względu na większą twardość. To nie to, co beton komórkowy, że wystarczy trochę poskrobać.

Domyślnie

Teraz powstają z silikatu wenętrzne ściany naszego domu. Jestem zaskoczona dobrą jakością materiału - równiutkie aż miło. Jewstem za silikatem.

Domyślnie

Ja wybrałem silikaty. Producent - KLUCZE (woj.małopolskie), cena przystępna, efekt zadowalający. O zaletach możesz poczytać w materiałach reklamowych, ale atmosfera w takim domu jest super, aż chciałoby się już mieszkać..., ach ten przyjemny chłodek w upalne dni...

Guest

Domyślnie

A jakie grube te ściany zewnętrzne i wewnętrzne z silikatów?

Domyślnie

Nasze ściany wewnętrzne nośne z bloczków 24 (albo 25) cm, wewnętrzne inne 12 cm.

Domyślnie

Jeśli chodzi o ściany nośne to w zupełności wystarczy 18 cm.

Domyślnie

No właśnie. Często na forum padają różne pomysły, zresztą dobrze, bo to jest miejsce do dyskusji. Ale w praktyce każda decyzja dotycząca elementów konstrukcji musi być zatwierdzona przez konstruktora. Silikaty dobrze znoszą obciążenia (naciski). Teoretycznie nawet 15cm w ścianie nośnej byłoby pewnie do przyjęcia. Ale jeśli ściana ma dużą powierzchnię i jest cienka, może się po prostu złożyć przy wystąpieniu sił prostopadłych do niej. Mówiąc żartem, pijany murarz wjedzie taczkami w ścianę i zawali dom. A wiatr - bywają huragany.

Domyślnie

No właśnie. Często na forum padają różne pomysły, zresztą dobrze, bo to jest miejsce do dyskusji. Ale w praktyce każda decyzja dotycząca elementów konstrukcji musi być zatwierdzona przez konstruktora. Silikaty dobrze znoszą obciążenia (naciski). Teoretycznie nawet 15cm w ścianie nośnej byłoby pewnie do przyjęcia. Ale jeśli ściana ma dużą powierzchnię i jest cienka, może się po prostu złożyć przy wystąpieniu sił prostopadłych do niej. Mówiąc żartem, pijany murarz wjedzie taczkami w ścianę i zawali dom. A wiatr - bywają huragany.

Domyślnie

Moje takie same (jeżeli chodzi o grubość ) jak u Osówki...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia