dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    No właśnie z czego lepiej budować - biorę pod uwagę Maxa i Silkę i jakoś nie mogę zdecydować. Może coś doradzicie.

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    Jeśli mogę radzić wybierz sylikat. Jest to najzdrowszy materiał. Wada jest taka ze jest zimny ale przy ścianie dwuwarstwowej to chyba nie problem - dowolna grubość docieplenia.
    Cegła noturalna, co będę pisał, poszukaj w internecie słowa - RADON

  3. #3

    Domyślnie

    Silkaty zyskały złą sławę w okresie, gdy ocieplenia budynków były marne. Zimne ściany szybko się zagrzybiały, choć podobna skład silikatu (wapno) powinien chronić przed zozwojem grzybów. Przy obecnych materiałach izolacyjnych nie ma problemu przemarzania. A i same silkaty nie takie same: równe, gładkie, dokładnie wykonane. Ściana wyjdzie równiej, niż przy ceramice, bo silkat ma mniejsze tolerancje wymiarowe. Lepiej stabilizuje temperaturę w budynku, tak szybko się latem nie nagrzewa. Wada, to większa waga (trochę się trzeba nadźwigać). No i trochę trudniej robić bruzdy pod instalacje ze względu na większą twardość. To nie to, co beton komórkowy, że wystarczy trochę poskrobać.

  4. #4

    Domyślnie

    Teraz powstają z silikatu wenętrzne ściany naszego domu. Jestem zaskoczona dobrą jakością materiału - równiutkie aż miło. Jewstem za silikatem.

  5. #5

    Domyślnie

    Ja wybrałem silikaty. Producent - KLUCZE (woj.małopolskie), cena przystępna, efekt zadowalający. O zaletach możesz poczytać w materiałach reklamowych, ale atmosfera w takim domu jest super, aż chciałoby się już mieszkać..., ach ten przyjemny chłodek w upalne dni...

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    A jakie grube te ściany zewnętrzne i wewnętrzne z silikatów?

  7. #7

    Domyślnie

    Nasze ściany wewnętrzne nośne z bloczków 24 (albo 25) cm, wewnętrzne inne 12 cm.

  8. #8

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o ściany nośne to w zupełności wystarczy 18 cm.

  9. #9

    Domyślnie

    No właśnie. Często na forum padają różne pomysły, zresztą dobrze, bo to jest miejsce do dyskusji. Ale w praktyce każda decyzja dotycząca elementów konstrukcji musi być zatwierdzona przez konstruktora. Silikaty dobrze znoszą obciążenia (naciski). Teoretycznie nawet 15cm w ścianie nośnej byłoby pewnie do przyjęcia. Ale jeśli ściana ma dużą powierzchnię i jest cienka, może się po prostu złożyć przy wystąpieniu sił prostopadłych do niej. Mówiąc żartem, pijany murarz wjedzie taczkami w ścianę i zawali dom. A wiatr - bywają huragany.

  10. #10

    Domyślnie

    No właśnie. Często na forum padają różne pomysły, zresztą dobrze, bo to jest miejsce do dyskusji. Ale w praktyce każda decyzja dotycząca elementów konstrukcji musi być zatwierdzona przez konstruktora. Silikaty dobrze znoszą obciążenia (naciski). Teoretycznie nawet 15cm w ścianie nośnej byłoby pewnie do przyjęcia. Ale jeśli ściana ma dużą powierzchnię i jest cienka, może się po prostu złożyć przy wystąpieniu sił prostopadłych do niej. Mówiąc żartem, pijany murarz wjedzie taczkami w ścianę i zawali dom. A wiatr - bywają huragany.

  11. #11

    Domyślnie

    Moje takie same (jeżeli chodzi o grubość ) jak u Osówki...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony