dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie

    Poratujcie, bo chyba przekombinowalem.
    Wymyslilem sobie tak: w lazience polozyc 3.5 kafla (wys. kafla= 50 cm), plus 10-cm dekor= razem 185 cm. Brodzik w rogu lazienki ma 6 cm wysokosci, ale jest wpuszczony w wylewke, wiec po postawieniu kabiny wysokosci 180 cm powinno sie zgadzac. Powinno .
    Kafle koncza sie 178 cm nad krawedzia brodzika. Co dalej? Czy walnac jeszcze jeden dekor tylko w tym rogu, czy polozyc gora jeszcze jeden kafel, czy pociagnac tylko tam kaflami az do sufitu? Jakie jest zdanie zbiorowej madrosci forum? Sek tez w tym, ze kafle przywiozlem z Polski i dokupienie bedzie odrobinke klopotliwe...
    A juz wole nie myslec co bedzie gdy okaze sie, ze kabina jest wyzsza niz 180 cm.

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    To może sprawdź najpierw tę kabinę.Jak będzie wyższa to chyba lepiej, bo wtedy mógłbyś dołożyć kafel.Nie wiem,czy obcięty będzie dobrze wyglądał.Dlatego najlepiej by było teraz znaleźć kabinę,która by równała się wysokości dodanemu 1 kaflowi.Tylko w części prysznicowej.Może nie będzie tragicznie.Albo dać ten kafel też na tych ścianach przylegających.
    Dawanie pod sam sufit tylko w tym miejscu-nie bardzo.
    Może wrzuć jakieś fotki,bo tak trudno coś doradzić.
    Zależy od koloru,reszty łazienki,itd...
    Napisz do Kasiorka,na pewno będzie umiała pomóc.

  3. #3

    Domyślnie

    On 2003-06-01 11:16, opal wrote:
    To może sprawdź najpierw tę kabinę.Jak będzie wyższa to chyba lepiej, bo wtedy mógłbyś dołożyć kafel.Nie wiem,czy obcięty będzie dobrze wyglądał.Dlatego najlepiej by było teraz znaleźć kabinę,która by równała się wysokości dodanemu 1 kaflowi.Tylko w części prysznicowej.Może nie będzie tragicznie.Albo dać ten kafel też na tych ścianach przylegających.
    Dawanie pod sam sufit tylko w tym miejscu-nie bardzo.
    Może wrzuć jakieś fotki,bo tak trudno coś doradzić.
    Zależy od koloru,reszty łazienki,itd...
    Napisz do Kasiorka,na pewno będzie umiała pomóc.
    Dzieki za odzew. Kabiny rownej wysokoscia 1 dodatkowemu kaflowi nie da sie znalezc: musialaby miec 228 cm, no i kosztowalaby majatek. Wymiana kabiny nie wchodzi zreszta w gre, boby mnie to zrujnowalo, wiec musze kombinowac z tym co jest. Poniewaz sufit jest na wys. 260 cm, to dodanie jednego kafla pozostawi pod sufitem jeszcze 32 cm wolnej przestrzeni- do przyjecia chyba. W koncu kafle moga wystawac ponad kabine, gorzej gdy sa ponizej gornej krawedzi kabiny. Dodac kafel dookola: nie da rady, nie wystarczy kafli, a dokupic, jak pisalem, trudno, bo trzeba by jechac do Polski.

  4. #4

    Domyślnie

    A te kafle na dole to już przyklejone? Bo może dać na samym dole taki ucięty kafel, żeby na górze się zgadzało ładnie i kończyło dekorem na poziomie kabiny?

  5. #5

    Domyślnie

    On 2003-06-01 13:22, Osówka wrote:
    A te kafle na dole to już przyklejone? Bo może dać na samym dole taki ucięty kafel, żeby na górze się zgadzało ładnie i kończyło dekorem na poziomie kabiny?
    No wlasnie na dole jest te pol kafla. Oszczednosc przede wszystkim
    A dekor nie jest na samej gorze, tylko pod najwyzszym kaflem, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by powyzej dac jeszcze jeden. Pytanie tylko, jakie rozwiazanie w akceptowalnej cenie bedzie takze akceptowalne estetycznie, i to dla mojej zony . Ja to glupstwo.

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    To ja bym w tej sytuacji dodała dekor,skoro będzie oddzielony kaflem.Niby takie wyróżnienie kabiny.
    Nawet można pomyśleć o zrobieniu szlaczka z małej mozaiki czy innych kafli-drobnych, w podobnym lub kontrastowym kolorze.I w innym miejscu powtórzyć to (że niby to tak specjalnie )
    Ale nie wyobrażam sobie wystających kafli tylko znad kabiny.Jakoś mi to nie leży.

  7. #7

    Domyślnie

    Ja też dałabym dekor na górę, ale pod warunkiem, że linia płytek będzie wtedy na wysokości kabiny (ew. odrobinę wyżej). Masz rację, że niższe płytki będą wyglądały byle jak.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony