dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 41
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Mam taki od lutego 2003 i jestem pod wrazeniem!
    Zapraszam na wymianę doświadczeń na ten temat, tym bardziej że zacząłem je sprzedawać jako przedstawiciel producenta.
    I kto się spodziewał jeszcze parę lat temu w Polsce ,że kocioł spalający drewno,węgiel i inne- osiągnie sprawność niewiele niższą od kotłów olejowych?

  2. #2

    Domyślnie

    Czesc Maly!
    napisz, z jakich powodow jestes pod wrazeniem kotlow na drewno i ktorej firmy kotly sprzedajesz.
    Moze bedzie to jakis poczatek dyskusji okotlach nadrewno
    pozdawiam
    jb

  3. #3

    Domyślnie

    Cześć
    Też jestem zainteresowany kotłami na drewno, jakie kotły sprzedajesz? Jeszcze nie zamówiłem choć mam wybrany kocioł, jeśli ceny masz interesujące to możesz znaleźć klienta na forum
    Pozdrawiam
    Robert

  4. #4

    Domyślnie

    Tez sie przylaczam do tematu, wiecej szczegolow prosimy

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Witam wszystkich zainteresowanych.
    Sprzedaję kotły firmy Ferrum z Suwałk.Mój teren sprzedaży to Pomorze Środkowe.
    Są to kotły dolnego spalania z nadmuchem(sterowane procesorem).
    Dokładne informacje na stronie "ekokotly.com.pl". Przy zamówieniu należ doliczć ok. 200,- pln za przywóz do domu.
    Ceny to np. za kocioł 30kw (do 250m2 domu ocieplonego) to koszt ok.3300,-pln z przywozem.
    Co do zadowolenia: w końcu mam czas zająć się innymi rzeczami a nie ciągłym dokładaniem do kotła.Ostatnio moja żona zasypała piec o godz .24 a następnie o 16, a to o czymś świadczy, tym bardziej ,że zasypała go tzw.gałęziówką bukową.Co ciekawe można w nim palić również węglem i inymi rzeczami ,ale nie będzie to wtedy kocioł ekologiczny.Zasada spalania jest taka sama jak np. w Atmosie czy też Vigasie,ale cena zdecydowanie niższa-no i producent polski.Jest gwarancja i DTR tak ,że macie dobry i niedrogi piec.
    Nie mam go co prawda za długo bo od lutego ale paliłem w nim nawet bardzo mokrą brzozę i nie było problemu(chociaż tego nie polecam ,bo szkoda pieca-ale po prostu nie miałem innego wyjścia).Bardzo dobrym rozwiązaniem jest tez brykiet drewniany(u nas w Gościcinie kosztuje ok.300,- za 1 tonę)-czysty i kaloryczny.

  6. #6

    Domyślnie

    Czy mozesz napisac kto sprzedaje te kotly na Dolnym Slasku ?

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Witam wszystkich!
    Jeśli chodzi o sprzedaz kotłów na Śląsku to niestety proszę wejść na stronę producenta -tam są punkty dealerskie(a może ktoś sam zostanie dealerem tej firmy?).
    Strona: http://www.ekokotly.com.pl
    Ja sam szukałem dobrego kotła na drewno, z 385 wybrałem kilka ofert,poszukałem i-pojechałem do fabryki do Suwałk-gdzie mili panowie wytłumaczyli mi dokładnie co i jak,pokazali linię produkcyjną, kocioł w czasie pracy -potem kupiłem kocioł,przetestowałem i ... sprzedaję,korzystając z moich wcześniejszych i nowych doświadczeń,chłonąc jednocześnie wiedzę na ten temat-a to mnie po prostu interesuje i fascynuje.


  8. #8

    Domyślnie

    szczerze mowiac to nie polecam kotlow na drewno w moim domu jest kociol na mial i sezon grzewczy wynosi mnie 1000PLN (180M2)
    moi rodzice maja taki na drewno placa wiele wiecej do tego jest duzo przy nim obslugi
    Reklamy są niezgodne z regulaminem forum.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Piszesz ,że tak tanio wychodzi miał węglowy-mi on osobiście nie odpowiada bo 1 t kosztuje 250,-pln czyli tyle ile brykiet drewniany po którym prawie nie ma odpadów(popiół jest nawozem nieorganicznym),poza tym odstrasza mnie ciągły brud w kotłowni i nie tylko(mam kotłownie ok.80 cm niżej od poziomu mieszkalnego).
    Jeszcze jeden drobiazg-nie piszesz jaki dom maja rodzice a jaki Ty,jakie są instalacje no i jaki piec-bo tych jest sporo.
    Mój znajomy ma nowy piec na miał ,chwali go sobie, ale co do ekonomiczności to wcale nie jest już tak różowo.

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Aha! "Pchlistosc"
    O co chodzi z ta obsługą,bo ja w chłodne dni raz na ok.12 godz.dorzucam drewna,raz na 5 dni wyciągnę popiół i mam spokój.
    To chyba nie jest skomplikowana obsługa?Bo jeśli tak to może lepiej kupić piec na gaz,olej lub elektryczny ?No ale kto za to zapłaci?(widziałem rachunki za prąd....i olej...)

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Aha.Trochę humoru:
    Dziś znajoma powiedziała mi ,że zużywa 1 worek 50kg węgla na zimę!
    Po prostu jak marznie to bierze go na plecy i biega dokoła stołu az się rozgrzeje.

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Aha.Trochę humoru:
    Dziś znajoma powiedziała mi ,że zużywa 1 worek 50kg węgla na zimę!
    Po prostu jak marznie to bierze go na plecy i biega dokoła stołu az się rozgrzeje.

  13. #13
    Guest

    Domyślnie

    A czy cos wiesz o wkladach kominkowych z plaszczem wodnym?

    Jak one sie maja do pieca na drewno?

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Tego tematu akurat nie ruszam ,bo po prostu nie znam tych wkładów(wolę wypowiadac sie o tym co wypróbowałem).

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar clark
    Zarejestrowany
    Jun 2001
    Posty
    125
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    witam maly i reszta jestem zainteresowany takim kotlem co prawda dom jeszcze w powijakach ale chce na czyms zaczac oszczedzac maze na tym? mysle ze to doskonaly pomysl zainstalowanie takiego kotla prosze abs mnie teraz do tego przekonal instalacji jeszcze nie ma beda chyba z PEX (czy jakos tak) pow 160 m2 nie wiem jakie jeszcze szczegoly pisac a buduje w bojanie pod gdynia

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Witam wszystkich.
    Jeśli budujesz się w Bojanie to blisko (w Koleczkowie) są moje ulotki(w sklepach spozywczych)w Bojanie tez bedą.
    Najlepiej gdybyś do mnie podjechał-zobaczysz kocioł na żywo i przy pracy(tak z reguły robię,że klient ogląda urządzenie przed decyzją o zakupie).

    Co do parametrów: na dom ocieplony 160 m2 kocioł 20 kW,cena 2800,- pln z przywozem (ja zawsze jestem przy dostawie{servisco})
    sprawność 83%,temp.pracy do 90st.C,automat wł/wył. pompę , sterowanie przy wentylatorze na piecu(wł./wył.,temp,start pompy,przedmuchy) ciśnienie robocze 0,15 MPa,stałopalność gwarantowana przy mocy max.powyżej 4,5 godz.(sprawdzona 10-16 godz.),masa bez wody 250 kg,wymiary 1*1,12*0,43 m,poj.komory zasypowej 0,063m3,paliwo podstawowe drewno liściaste/iglaste o wilgotn.20%,pal.zastępcze węgiel,brykiet węgla brunat. i inne (kora,chrust,wióry,słoma prasowana),gwarancja 36 m-cy na korpus kotła,a 12 m-cy na pozostałe elementy.
    Tak że jeszcze raz zapraszam przyjedż i zobacz-nie musisz zaraz kupować.

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar clark
    Zarejestrowany
    Jun 2001
    Posty
    125
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    super. ten i nastepny tydzien raczej odpadna ale za 2 bede mial wiecej czasu i zapewne sie umowimy.
    bardzo mi zalezy na niezbyt czestym dokladaniu

  18. #18
    Guest

    Domyślnie

    Przy pojemnosci komory zasypowej 0,063m3 i mocy 20 kw bedziesz musial niestety, mimo zapewnien marketingowca, czesto biegac do kociolka, odpowiednia do tej mocy pojemnosc komory zasypowej to min. 120-140 l.
    Najlepiej sprawdic to w sezonie grzewczym przy niskich temperaturach a nie w srodku lata

    Wiem dokladnie, o czym pisze, poniewaz uzytkuje kociol na drewno od 4 lat.

    Pozdrawiam
    Slawek

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Anonimowy-czy masz taki kociołek czy tez inny?
    Ja mam 30kw poj.kom.0,093m3 i o stałopalności już pisałem.
    Użytkuje go od lutego-nie było co prawda wtedy super mrozów,
    ale paliłem w nim przez tydzień na okrągło(bo się ociepliło) i wcale nie musiałem tak biegać -rano raz i wieczorem drugi raz.
    Co jeszcze do częstotliwości dokładania jeśli piec chodzi non stop i dom jest nagrzany to tez inaczej -czyż nie?Przeciez najwiecej paliwa schodzi na rozpalanie i rozgrzanie domu.
    Przy poprzednim piecu oj tam to sie nabiegałem nawet co godzinę,
    ale po prostu był za mały.

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    I nie jestem tylko marketingowcem,ale równiez użytkownikiem(bez tego nie podjąłbym sie sprzedaży na własny rachunek-bo kilku niezadowolonych klientów i pewnie bym splajtował).

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony