dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Ranking Banków - ktory waszym zdaniem jest najlepszy (nie tylko cenowo)

Głosujących
29. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • mBank

    0 0%
  • Millennium

    2 6,90%
  • BPH

    2 6,90%
  • PKO B.P.

    9 31,03%
  • PKO S.A.

    1 3,45%
  • Multibank

    3 10,34%
  • Santander Consumer

    2 6,90%
  • Nordea

    1 3,45%
  • GE Money Bank

    4 13,79%
  • Lukas Bank

    1 3,45%
  • Kredyt Bank

    0 0%
  • DomBank

    0 0%
  • Fortis Bank

    1 3,45%
  • inny

    3 10,34%
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1

    Domyślnie $GoRąCy TeMaT - KrEdYt z UlGą OdSeTkOwĄ - Do KoŃcA RoKu 06 $

    Witam, oto moje propozycje przed pojsciem do banku po kredyt - jak ktos ma jakies uwagi albo propozycje prosze pisac !!!
    kredyt chce oczywiscie zaciagnac jeszcze do konca roku wiec za duzo czasu nie zostalo - moze sobie pomozemy nawzajem
    postaram sie tez wstawiac nabiezaco info z kazdego banku do tej tabelki ! (innych tez prosze jak chca i moga )


    OPROCENTOWANIE DLA CHF
    PROWIZJA
    MARŻA (stała , zmienna, czy jest zapisana w umowie)
    LIBOR (jaki? - wlasny, 3M, 6M )

    JAKI WKLAD WŁASNY
    UBEZPIECZENIE BRAKUJĄCEGO WKŁADU
    KOSZTY RZECZOZNAWCY PRZY KREDYCIE (wartosc dzialki -wlasny wklad)
    WYCENA NIREUCHOMOSCI
    SPREAD
    ILE TRANSZ
    NA PODSTAWIE CZEGO WYPŁACANE SA TRANSZE
    (zdjecia z budowy, dziennik budowy , ogledziny rzeczoznawcy, fv vat)
    KOSZTY RZECZOZNAWCY PRZY TRANSZACH (ile razy i za jaka kwote)
    WYPŁATA TRANSZ
    ( w okresie karencji placi się odsetki od całosci kredytu czy od wyplaconej -ych transz)
    PO JAKIM KURSIE JEST WYPŁACANA TRANSZA (kurs z dnia podpisania umowy? czy obecny)



    Z A B E Z P I E C Z E N I A K R E D Y T U
    UBEZPIECZENIE NA ŻYCIE (na ile lat i jaki %)
    WEKSLE IN BLANCO WRAZ Z DEKLARACJA WEKSLOWA
    UBEZPIECZENIE POMOSTOWE (do czasu wpisu KW - % - mc)
    UBEZPIECZENIE NIERUCHOMOŚCI (czy jest obow. z cesja praw)



    P Y T A N I A D O D A T K O W E
    NA ILE MOŻNA PRZEDŁUZYC URUCHOMIENIE KREDYTU (wyplate 1 transzy - ile max m-c)
    SPŁATA WCZESNIEJSZA (czy sa opłaty)
    PRZEWALUTOWANIE (czy sa opłaty)
    CZAS PROWADZENIA INWESTYCJI ( ile max do zak. budowy)
    KARENCJA W SPŁACANIU RAT (sam kapitał czy z odsetkami)
    PROWADZENIE KONTA (jakie koszty?)


    D O K U M E N T Y
    ZAŚWIADCZENIE O DOCHODACH (z 3M , 6M - z premiami lub bez)
    ZEZNANIE PODATKOWE ZA OSTATNI ROK PODATKOWY LUB PIT-11



    K O S Z T Y S T A Ł E
    ZNACZKI SKARBOWE - 15,00 zł
    WPIS HIPOTEKI KAUCYJNEJ - 200,00 zł
    PCC-1 -19,00 zł
    ODPIS K. W. -30,00 zł

    tabelke mam w exelu dla kazdego z odwiedzanych bankow mam osobno robione zestawienie
    zycze powodzenia w walce z wielkimi
    sprzedam 6 palet ytongu 24 (288 szt) na pióro-wpust zafoliowane!
    70 szt cegły klinkierowej połówki (6cm)Matrix
    do np. kominów systemowych

  2. #2

    Domyślnie

    prosze tez o wasze propozycje - uwagi !!!!
    sprzedam 6 palet ytongu 24 (288 szt) na pióro-wpust zafoliowane!
    70 szt cegły klinkierowej połówki (6cm)Matrix
    do np. kominów systemowych

  3. #3

    Domyślnie

    ale tu gwarno

    nie bede wszystkich bankow tu wpisywal ale wstawie 2 przed ostateczna decyzja (inni wypadli moim zdaniem gorzej majac bardzo wygorowane wymagania odnosnie dok. zaswiadczen o zarobkach i samym srednim wynagrodzeniu porozbijanym na premie nagrody i sama podstawe )

    PKO B.P. -----Mbank

    kredyt dla kwoty 300 k w CHF na 30 lat !!!



    myslalem ze ktos sie podlaczy do tematu i podzieli sie swoimi wiadomosciami a tu nic ;(


    dodam ze chyba jednak padnie na pko - malo sie czepia (narazie) zarobki nie musza byc za duze mimo oplat typu prowizja i tak lepiej na starcie wychodzi niz Mbank bo prowizje ma 0 % ale obowiazkowe platne z gory za 2 lata ubezpieczenie przy tej kwocie 4500 tys gdzie prowizja w pko to 0.95 % to jakies 2850 zl
    no i kwestia samych oplat
    - przewalutowanie w pko 0,8 jest a mbanku niby jest 0 ale jak sie wczystaciu dobrze to znajdziecie ze placi sie za aneks - ale tego nikt glosno nie mowi !!!
    -wczesniejsza splata w pko jest oplata 0,2 (ale od pozostalej kwoty) wiec wystarczy splacic 99% pozostalego kredytu - za nadplaty sie nic nie placi i zaplacic te 0,2 % od pozostalej kwoty 1%

    ogolnie mbank ladnie wyglada w tych sprawach gdzie czesto ludzie tylko pytaja ale jak sie zaglebic to wychodzi ze nadrabiaja z nawiazka na ubezpieczeniach obowiazkowych

    a i w mbanku rzecznoznawce musze miec swojego a to znowu dodatkowe koszsty ok 400- 600 zl
    sprzedam 6 palet ytongu 24 (288 szt) na pióro-wpust zafoliowane!
    70 szt cegły klinkierowej połówki (6cm)Matrix
    do np. kominów systemowych

  4. #4

    Domyślnie

    czy nikt nie zaciaga kredytu w tym roku ??

    prosze o podzielenie sie informacjami !!
    sprzedam 6 palet ytongu 24 (288 szt) na pióro-wpust zafoliowane!
    70 szt cegły klinkierowej połówki (6cm)Matrix
    do np. kominów systemowych

  5. #5

    Domyślnie kredyt

    Przede wszystkim zaznaczam ze brałem kredyt 313000 zł we frankach. Własnie jestem po uruchomominiu kredytu. Kombinowałem nad kilkoma bankami, ale przyznaje że PKO Bp nie kalkulowałem. Ostatecznie wziąłem kredyt w NORDEA. Złożyłem tez wniosek do MILLENIUM, ale cały czas go rozpatrują(!!!). tymczasem w Nordei dostałem juz pierwszą transze. Troche miałem nóz na szyi, bo faktycznie zacząłem budowę korzystając z debetu w koncie ROR. Nie było znowu czasu aby dużo łazić. Plusem w Noredi jest to, że ta kobieta która przyjmowała wniosek była bardzo przyjazna, dużo się interesowała i w ogóle była w kontakcie. Wiem ze to takie tam manewry banku żeby tylko wziąc ich kredyt, ale w jakims stopniu na pewno miało to wpływ. Kolejnym tez argumentem było to że powiedzieli juz na początku okreslone warunki i sie ich trzymali. Tymczasem np Multi bank najpierw naobiecywał super profity a jak przyszło już do konkretów to okazało się że warunki sa inne. Podobnie było tez z Millenium. Obiecywali np. prowizję 0,5 % a jak porzyszło co do czego to zaśpiewali juz 0,8. Troche to denerwujące.Ostatecznie mam marżę 1 % , ale niższą marże niż w Millenium. Udało się zrezygnować z ubezpiecznia na życie, które w Nordei mają horendlanie drogie. Nordea ma też dośc niski ten cholipny spread. Przynajmniej w porównaniu z Millenium i multi bankiem. ostatecznie na wybór banku miały wpływ także warunki prowadezenia konta ROR, mozliwośc zainwestowania wolnych środków ze sprzedaży tego mieszkania co mam go teraz, czy nawet bliskośc oddziału (przed uzyskaniem kredytu trzeba się nachodzić). Generalnie wrazenie jest jednak takie, ze tak naprawde per saldo te oferty jeśli chodzi o konkrety są zbliżone. Niższa marża - coś tam droższe. Niska prowizja za uruchomienie - koniecznośc zapłaty za inspekcję budowy (Millenium). Tak czy inaczej drodzy inwestorzy - i tak w dupsko dostaniemy! Choć trzeba się starać dostać jak najmniej, to fakt. Pozdrawiam!

  6. #6

    Domyślnie

    no mi w mbnaku dali 2,91 oprocentowanie czyli marża 1%

    mam zamiar jeszcze trochę pochodzić ponarzekać i chyba się zdecyduję w mbanku

  7. #7

    Domyślnie

    dzisiaj bylem jeszcze raz w banku PKO B.P. i tak :
    wyjsciowa z rabatem (j.w.) marza 1,35 prowizja 0,95

    z karta kredytowa (nic nie place za nia przez 1 rok - i nie musze jej uruchamiac)
    marza 1,24 i prowizja 0,74

    jak bedzie jeszcze dodatkowo z ubezpieczeniem od utraty pracy (na 5 lat)
    to marza 1,09 % i prowizja 0%

    kwota ubezpieczenia jest rozbita na 30 lat (3,51% - przy 300 k =10530 zl ) a ubezpieczenie samo tylko na 5 lat pozniej albo dalej ubezpieczenie albo wracam do wyjsciowej stawki 1,5 % (ale mozna pozniej znowu jako staly klient negocjowac marze)

    mysle ze opcja z karta jest ok (juz jest taniej) ale zastanawiam sie nad tym ubezpieczeniem odejdzie prowizja wiec jakies 2500 mniej i mniejsza marza
    zawsze mozna dogadac sie z pracodawca zeby ciebie zwolnil na 6 mc a ubezpieczenie zaplaci za ciebie raty - wiec cos sie odzyska

    mimo wszystko pko wychodzi najlepiej
    mbank juz odplat bo jak sie okazalo cos kreca z tymi % a jak juz teraz kreca to co bedzie pozniej !

    teraz przy niskim kursie franka kitowo brac kredyt ale co zrobic
    sprzedam 6 palet ytongu 24 (288 szt) na pióro-wpust zafoliowane!
    70 szt cegły klinkierowej połówki (6cm)Matrix
    do np. kominów systemowych

  8. #8
    Guest

    Domyślnie

    Co prawda byłam w banku kilka dni temu i oferta juz straciła ważność, ale miałam tak:
    kwota kredytu 100 000 zł
    udział własny - 80%
    ubezpieczenie od utraty pracy i szpitala 3,51% od sumy kredytu rozłożone na raty
    marża
    0,76%
    prowizja 0%
    oprocentowanie kredytu 4.95%
    No i tutaj moje pytanie - czy to dobra oferta? na przelicznikach walut - złoty się nie znam, więc chyba w ogole nie będę próbowała tego zrozumieć/
    Aha, raty stałe, mogę wziąć w całości lub w 2 transzach.
    jak myślicie, warto wziąć ten kredyt, czy szukać dalej?
    pozdrawiam
    justa

  9. #9

    Domyślnie

    z oprocentowania wynika ze kredyt w zlotych
    dosc spory udzial wlasny wiec dlatego marza na tym poziomie ale rewalacja chyba zadna przy tej kwocie

    nie wiem czy jakis bank da mniej podpytaj jeszcze w innych bankach jak to u nich wyglada przy tych warunkach

    w zlotych sie wcale nie interesowalem wiec za duzo nie moge powiedziec
    swoje juz podalem
    sprzedam 6 palet ytongu 24 (288 szt) na pióro-wpust zafoliowane!
    70 szt cegły klinkierowej połówki (6cm)Matrix
    do np. kominów systemowych

  10. #10

    Domyślnie

    moze ktos sie podzieli ile udalo mu sie wynegocjowac ??

    wlasnie przez to info udalo sie jeden kredyt pani z forum uratowac - jeszcze mogla zmienic wniosek na lepszy dla niej !!!

    tylko dzieki forum i info zamieszczanych mozna pokazac sile w walce z wielkimi bankami
    sprzedam 6 palet ytongu 24 (288 szt) na pióro-wpust zafoliowane!
    70 szt cegły klinkierowej połówki (6cm)Matrix
    do np. kominów systemowych

  11. #11

    Domyślnie

    Hej, po Świętach podpisujemy umowę. Oto szczegóły:

    całość inwestycji - 340 tys.
    wkład własny - 240 tys.
    kredyt - 100 tys.

    Kredyt w PLN na 26 lat:
    *prowizja za udzielenie kredytu - 1,25% (mogło być lepiej trochę.. )
    *marża - 0,8% (przez pierwsze 2 lata 0,5% + 1% do czasu ustanowienia
    hipoteki)
    *opłata jednorazowa - 168 zł. (za kontrole)
    *+ opłaty związane z wpisem do hipoteki i PCC)

    zrezygnowaliśmy z ubezp. od utraty pracy przez pierwsze 5 lat (0,50 zł dziennie ale rocznie to już 182 zł. a przez 5 lat 912 zł. - w banku mówią tylko o stawce dziennej...tylko 50 GROSZY)

    nie musimy wykupywać polisy na życie - gdybyśmy brali kredyt na 30 lat, to wtedy mus

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800)
    brachol

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2.947
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aleksandra W.
    Hej, po Świętach podpisujemy umowę. Oto szczegóły:

    całość inwestycji - 340 tys.
    wkład własny - 240 tys.
    kredyt - 100 tys.

    Kredyt w PLN na 26 lat:
    *prowizja za udzielenie kredytu - 1,25% (mogło być lepiej trochę.. )
    *marża - 0,8% (przez pierwsze 2 lata 0,5% + 1% do czasu ustanowienia
    hipoteki)
    *opłata jednorazowa - 168 zł. (za kontrole)
    *+ opłaty związane z wpisem do hipoteki i PCC)

    zrezygnowaliśmy z ubezp. od utraty pracy przez pierwsze 5 lat (0,50 zł dziennie ale rocznie to już 182 zł. a przez 5 lat 912 zł. - w banku mówią tylko o stawce dziennej...tylko 50 GROSZY)

    nie musimy wykupywać polisy na życie - gdybyśmy brali kredyt na 30 lat, to wtedy mus
    a mozesz napisac jakie sa raty przy takiej kwocie?

  13. #13

    Domyślnie

    mogę:
    po 2 latach rata stała ok. 586 zł. (kredyt na 26 lat)
    teraz płacę czynsz 720 zł.

  14. #14
    Guest

    Domyślnie

    ubezpieczenie od utraty pracy i szpitala 3,51% od sumy kredytu rozłożone na raty
    Nie wiedziałam, ale ubezpieczenie od utraty pracy dot. tylko sytuacji, gdy pracowawca zwolni nas z powodu redukcji etatów, likwidacji zakładu itp. Nie wchodzi w grę porozumienie stron, a tego też pani w banku nie powiedziała.
    pozdr
    justa

  15. #15

    Domyślnie

    dzisiaj decyzja banku na Tak
    jutro mam podpisac umowe
    mam strasznego galara
    sprzedam 6 palet ytongu 24 (288 szt) na pióro-wpust zafoliowane!
    70 szt cegły klinkierowej połówki (6cm)Matrix
    do np. kominów systemowych

  16. #16

    Domyślnie

    a ja chce wziąć 300000zl i biorę w złotówka, bo w złotówkach zarabiam, a cenie obie spokojną głowę
    A co o porównywania ofert to chyba najlepiej robić to dla konkretnej kwoty, bo wartości procentów mogą zmylić - przecież te procenty często są liczone od różnych rzeczy tak jak to pokazał misiak porównując wysokość prowizji i ubezpieczenie obowiązkowe, nie wspominając o innych kwiatkach. Gdzie ja kredyt będę brał to nie wiem. Kredyt na działkę brałem w BZ WBK i nie narzekałem, choć może to wynika z nieświadomości jak bardzo mnie ten bank skubie Zresztą ten kredyt już za dni parę stanie się przeszłością. Powiem tylko, że ten numer ze wcześniejszą spłatą 99% a potem do końca w WBKu by nie wypalił - oni prowizję za wcześniejszą spłatę odnoszą do wartości całego kredytu. Choć kto wie jakie zasady panują dziś...

    A jeszcze mam pytanie o wkład własny: czy może to być sama działka? Bardzo by się ucieszył, bo trochę jest warta (ma przyłącze prądowe i wod/kan)
    Praca = realizacja pomysłów zrodzonych w lenistwie
    Dziennik
    Komentarze

  17. #17
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    majania

    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    587
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    94

    Domyślnie

    Cytat Napisał wloczykij
    A jeszcze mam pytanie o wkład własny: czy może to być sama działka? Bardzo by się ucieszył, bo trochę jest warta (ma przyłącze prądowe i wod/kan)
    Witam...pewnie że może...u mnie zaliczono działkę jako wkład własny

    Misiak, gratuluję wątku ... Kredyt oczywiście w CHF ok. 300 000 (max. 320 000), działka jako wkład własny... Zastanawiamy się poważnie nad Fortisem, ale również PKO BP nas zainteresował. Pozwolisz, że konkrety dopisze w przyszłym tygodniu, po wizycie w banku. Zarówno Expander jak i Open Finance w naszym przypadku poleają Fortis, ale chcemy sami spróbowac coś wynegocjować zobaczymy co to będzie...

  18. #18

    Domyślnie

    Dziś moje pierwsze podejście do kredytu. Moje założenia:
    suma kredytu: 350 tys PLN
    okres kredytowania: 30 lat

    Oto wyniki wizyty w ING Bank Śląski
    oprocentowanie: 5,3%
    prowizja: 0%
    marża: 1%
    WIBOR: 6m
    Wycena nieruchomości: trzeba dostarczyć samemu, według standardów banku
    Ile transz: dowolnie
    Wypłata transz: na podstawie zdjęć z budowy i 60% faktur lub wizyta rzeczoznawcy
    Koszt rzeczoznawcy: 150zł za każdą wizytę
    Płatność odsetek: od wypłaconych transz
    Zabezpieczenie kredytu:
    - hipoteka kaucyjna
    - ubezpieczenie nieruchomości: 0,5 promila wartości nieruchomości rocznie
    - zabezpieczenie pomostowe (do czasu wpisu kw): albo ubezpieczenie, albo podwyższenie marży o 0,5 punktu procentowego (czyli jeśli nie weźmę 1 transzy przed wpisem do kw to nic mnie to nie kosztuje)
    Pierwsza transza: nie później niż 90 dni
    Wcześniejsza spłata: 0%
    Max czas inwestycji: 24 m-ce
    Dokumenty: wypełniony druk banku p.t. "Weryfikacja zatrudnienia" (jeśli pracuje się na umowę o pracę krócej niż 3 m-ce to dodatkowo umowę o pracę aktualną oraz poprzednią)
    I to chyba wszystko co się dowiedziałem
    Praca = realizacja pomysłów zrodzonych w lenistwie
    Dziennik
    Komentarze

  19. #19

    Domyślnie

    kolejna wizyta w banku - tym razem BZ WBK
    założenie jak w poprzednim moim poscie a wynik? porażka! Po pierwsze ponieważ mam zapisane w warunkach zabudowy, że moja działka jest działką letniskową, to WBK ustawia wyższe wymagania głównie jeśli chodzi o minimalny wkład własny jak i zdolność kredytową (o przeszło połowę). A inne warunki wklejam poniżej:
    oprocentowanie: 5,26%; rabat (przez pierwsze 2 lata) 4,76%
    prowizja: 2% (rabat 1% ze względu na to, że już jeden kredyt u nich miałem i spłaciłem bez problemowo)
    marża: 1%; rabat (przez pierwsze 2 lata) 0,5%
    WIBOR: 6m
    Wkład własny 30%; OBOWIĄZKOWY (bo działka nie jest stricte budowlana)
    Wycena nieruchomości: 810zł - rzeczoznawca wskazany przez bank
    Ile transz: dowolnie
    Wypłata transz: na podstawie dziennik budowy i wizyta pracownika banku
    Koszt wizyta pracownika banku: bezpłatne
    Płatność odsetek: od wypłaconych transz
    Zabezpieczenie kredytu:
    - hipoteka kaucyjna
    - hipoteka zwykła
    - ubezpieczenie nieruchomości: dopiero po zakończeniu inwestycji 0,8 promila wartości nieruchomości rocznie
    - zabezpieczenie pomostowe (do czasu wpisu kw): ubezpieczenie 0,05% od kwoty uruchomionej co miesiąc (czyli jeśli nie weźmę 1 transzy przed wpisem do kw to nic mnie to nie kosztuje)
    Pierwsza transza: od decyzji jest max 3m do podpisania umowy a później max 3m do uruchomienia 1 transzy
    Wcześniejsza spłata: 0%
    Max czas inwestycji: 24 m-ce ale kredyt może być wypłacany max przez 18 m
    Dokumenty: trzeba przedstawić PIT11 za poprzedni rok, jeśli RORa mamy w innym banku to historia konta z ostatnich 6m oraz zaświadczenie o średnich zarobkach z ostatnich 3m, no i kosztorys i harmonogram budowy wypełniony przez osobę z upraw. budowlanymi.
    Co do oferty kont to WuBeK nie zachwyca a konto trzeba sobie założyć jeśli chce się mieć u nich kredyt.
    Ech ten warunki zabudowy....
    Praca = realizacja pomysłów zrodzonych w lenistwie
    Dziennik
    Komentarze

  20. #20
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    majania

    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    587
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    94

    Domyślnie

    Dzisiejsza wizyta u Doradcy Finansowego

    Fortis Bank
    1. Oprocentowanie: marża 1% (przy oszczędzaniu w funduszach inwestycyjnych 300,00 PLN/m-ąc) + L6M, marża standard 1,3%
    2. Przewalutowanie, prowizja, wczesniejsza spłata (po 3 latach): 0%
    3. Wkład własny - 20% (zaliczona działka)
    4. Ubezpieczenie pomostowe 0,96%, ubezpieczenie nieruchomości - wymagane
    5. Ubezpieczenie na życie, od utracy pracy - nie wymagane.

    Milenium
    1. Oprocentowanie: marża 1,35% + L3M
    2. Prowizja 1%
    3. Przewalutowanie, wczesniejsza spłata (po 3 latach): 0%
    4. Wkład własny - 20% (zaliczona działka)
    5. Ubezpieczenie pomostowe 0,0675%, ubezpieczenie na zycie (0,02% doliczone do raty), ubezpieczenie nieruchomości - wymagane
    6. Kredyt na 35 lat

    mBank
    1. Oprocentowanie: marża 1,30% (w promocji) + L3M
    2. Przewalutowanie, prowizja, wczesniejsza spłata (po 3 latach): 0%
    3. Ubezpieczenie pomostowe 1%, ubezpieczenie na zycie (1,5%/2 lata, od 3 roku 0,02%), ubezpieczenie nieruchomości - wymagane

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony