dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 12
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 226

Temat: Ogród z psem

  1. #201

    Domyślnie

    Po roztopieniu śniegów obejrzałam szkody i zobaczyłam, że mój suk zeżarł czubki 2 sosen żółtych. Chyba trzeba bedzie wykopać, bo to już nie urośnie?

  2. #202

    Domyślnie

    A macie jakiś pomysł na ładny, niedrogi i praktyczny płotek coby uniemożliwić niektórym wchodzenie tam gdzie nie trza. Muszę jednak ogrodzić rabatkę z kwiatami, truskawki - tu wystarczy mi niski płotek max. 40cm, bo tam wchodzimy bo to najkrócej, niski płotek wystarczy bo jedna sunia nie da rady go przeskoczyć, a drugiej nie będzie się chciało. Muszę jeszcze odgrodzić pas tujek, rododendronów i innych takich zanim moje 30kg. szczęście je stratuje - krzaczki te rosną wzdłuż płotu z sąsiadem, który też ma psy, na razie płot zasłoniłam, ale to podziałało tylko na jedną stronę, czyli na moją sukę i to niestety w 9 przypadkach na 10, a widzę że dziewczynie odbija i zaczyna się interesować co jest za płotem. Tamte psy są biedne, cały dzień same na podwórku, bez spacerów, znudzone to się nie dziwię, że szczekają na każdy dźwięk, nie mówiąc o widoku.

    Po tym dosyc długim i miejscami nie na temat wstępie szuakm pomysłu, na dwa niskie ok.40cm i jeden wyższy ok.50-60cm płotki. Takie coby ładnie wyglądały, niedrogo kosztowały, chętnie hand made byle nie za trudne bo sama będę to majstrować i najlepiej takie, aby dało się zdemontować jakiś fragment, aby wyrwać chwasty, podsypać kory itp., itd, a następnie ten fragment łatwo zamontować .

    Macie jakieś pomysły ?

  3. #203
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar akswał
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    287
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Ja swoją sukę nauczyłam załatwiać sie w jednym określonym miejscu.
    Co do kopania, to nie problemu - też dostała na to swój zakątek, gdzie może robić demolkę i jest za to chwalona - natomiast na pozostalym "naszym" terenie ma zachowywać się jak w domu - czyli grzecznie a nie jak szkodnik. Jak na narazie suka respektuje terytoria i z psem nie ma problemu.

  4. #204
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar qnik111
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    315
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie



    Co to za roślinka ?

  5. #205

    Domyślnie

    Hosta

  6. #206

  7. #207
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie Re: psia qpka

    Cytat Napisał karolajn
    bardzo fajny temat
    ale skoro już mowa o kupkach w ogrodzie to ja mam pytanie: co z nimi robicie?
    do tej pory mieliśmy tylko nowofundlandkę, i albo zakopywaliśmy w ogrodzie, albo do śmieci. teraz mamy też drugiego, dużego psa i zaczynamy odgruzowywać ogródek po zimie. trochę tego jest i nie mam pojęcia co z tym zrobić.
    za garażem mamy taki "kompost", ale wiadomo, że trudno to wszystko tam tak wrzucić, bo po prostu zacznie śmierdzieć. a poza tym, z tego co czytałam to psie odchody nie nadają się na kompost ze względu na obecność szkodliwych mikroorg. i zastanawiam się czy nie jakiegoś środka fermentacji ze "szczepionką", żeby jednak te kupki nie szkodziły roślinkom. niestety w internecie nic nie mogę znaleźć.
    możesz spuścić z wodą... w sedesie

    A na bieżąco nie sprzątasz

  8. #208
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Irma
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Skąd
    mazowsze
    Posty
    9.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    255

    Domyślnie

    Cytat Napisał tadzel
    Sprząta Pani po swoim psie jak narobi w mieszkaniu lub przed domem ale nie jak sie załatwia na ulicy nie mowiąc juz w lesi e.Nie widziałem w polsce właściciela psa sprzątającego. Prosze popatrzeć jak wyglądają trawniki wokół bloków. Pewnie pani nie widziała odchodów sarny to nie to samo co gówno psa.A po drugie sarna w lesie jest u siebie a miejsce pani psa jest w pani domu.
    w lesie nie załatwia się tyle psów co mieście na trawnik, więc moim zdaniem wogole nie ma problemu. Uważam, zę przesadzasz.
    Moj pies załatwia się w lesie(tylko, zę to mój las) i w życiu ni zauważyłam gdzie...
    dz.
    k.
    Żółw porusza się z prędkością wystarczającą do upolowania sałaty.

  9. #209
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Rena
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    353
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    podciągam temat dla zainteresowanych
    Jeżeli wszystkie Twoje pomysły wydają Ci się genialne to po prostu dopij wódkę i idź spać!!!

  10. #210

    Domyślnie Pies a ogród

    Od tygodnia mamy w domu nowego psa , wzięliśmy "potwora" ze schroniska, pies niestety załatwia się w małym ogródku, i co gorsza próbuje przekopać się do sąsiada (poprzez nasze krzewy).
    Może to dziwne miejsce do tego typu porad, ale może macie jakieś metody by temu zaradzić, wszytskie tricki dozwoleone, itd,
    Poszukuje informacji w sieci , jak znajdę to się podzielę a może wy będziecie pierwsi))

  11. #211
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kraania
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    192

    Domyślnie

    mateusz75 pozostaje Ci pilnowanie psa na każdym kroku i karcenie np. stanowczym "fe" kiedy robi coś nieodpowiedniego a nagradzanie smaczkami w chwilach właściwego zachowania i wychwalanie. Żeby pies nie załatwiał się w ogrodzie konieczne są regularne spacery. Warto skorzystać z porad jakiegoś szkoleniowca. Pozdrawiam i życzę cierpliwości w szkoleniu psa .

  12. #212
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Ewentualnie można nauczyć psa załatwiać się w wyznaczonym miejscu.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  13. #213
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Oprócz lekcji kultury , dobrze jest ogrodzić ogród.
    Bo jak się okaże , ze lubi marchewkę to nawet dwója
    z zachowania na świadectwie nic nie pomorze

  14. #214
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    magnolia

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    1.464

    Domyślnie

    na psach się nie znam, nie wiem ile wysiłku kosztuje wychowanie psa i czy się da w każdym przypadku. Z punktu widzenia ogrodniczego podzielenie ogrodu na strefę dla psa na codzień i strefę Waszą, gdzie pies jest tylko z Wami jest bardzo dobre. Nie chodzi mi o kojec, bardziej o podzielenie ogrodu jakimś płotkiem czy czymś tego typu. Czasem daje się wydzielić podjazd z kawałkiem pasa obok dla psa, albo ścieżkę wokół ogrodzenia, minimum 50 cm szerokości po której może biegać i obszczekiwać przechodniów, od ogrodu oddzieloną płotem czy niższą siatką.
    REKLAMA

  15. #215
    ELITA FORUM (min. 1000)
    redpradnik

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    1.401
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Jest mega trudno... u mnie problemem jest to ze mam 2 psy ...
    Jeden znaczy to po nim idzie kolejny czyt: usychajace drzewka:/

    Nie znalazłem na to metody a ogradzac kazdego krzaka nie bede...
    Mysle o tym aby wygrodzic wlasnie fragment dla psow a reszta aby nie była dostepna... ale z uwagi na to iż jeden to wilczur a drugi golden... płotek wysokosci 30-40 cm mija się z celem... a ogrodzenia w ogrodzeniu czyt. siatki 1,5 metrowej mieć nie chcę i mam impas:/

    Probowalem juz srodkow w sprey odstaraszajacych nic nie działa, problemu z podkopywaniem nie mam mam natomiast mega problem z roznoszeniem patykow ulozonych i poźniej jak pies robi z nich drzazgi oraz z walką psa z kretami - gdzie kretowina tam dziura taka ze mozna nogę złamać:/

  16. #216
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kraania
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    192

    Domyślnie

    Ja zakładając ogród równolegle ze szczeniakiem w tle zdecydowałam o ogrodzeniu zagospodarowanych rabat. Kupiliśmy siatkę i tam gdzie nowe rośliny tam pojawiała się siatka. Jednocześnie cały czas uczyliśmy naszą kluskę, co jej wolno a co nie. Efekt jest taki, ze teraz wystarczy położyć kilka kostek w linii i to tworzy dla niej barierę przez którą nie wolno jej przechodzić. Na wiosnę wszystkie siatki likwidujemy . Nie mogę się już doczekać, bo nie ukrywam, że ładny widok to nie jest . Zaraz znajdę jakieś zdjęcie z siatkami.


    widać też po prawej stronie kawałek trawnika "odgrodzony" kostką
    Ostatnio edytowane przez kraania ; 06-12-2011 o 18:57 Powód: dodanie zdjęcia

  17. #217

    Domyślnie

    Już jest lepiej, był psi bechawiorysta, i rzeczywiście idzie do przodu, ale o ile na początku sunia była wylękniona, to teraz zaczyna cwaniakować, co raz więcej szczekania, i ataków na odkurzacz

  18. #218

    Domyślnie

    Pies i ogród w jednym miejscu są nie do pogodzenia: będzie pies - nie będzie ogrodu, ma być ogród - nie może być psa. Takie jest odwieczne prawo natury

    Jeśli pies jest bardzo młody, do możesz myśleć o tresurze. Jednak jeśli pies jest już starszy (a piszesz, że tak), to nakłady czasu i pieniędzy na tresurę dadzą niewspółmiernie mały wynik. Jedyną radą jest ogrodzona część ogrodu, w której nie będziesz przywiązywała zbyt dużej wagi do kondycji roślin. Jeśli pies waży z 10kg, to nawet trawnik będzie problemem, bo pies wydepta sobie ścieżki ganiając wzdłuż ogrodzenia.

    A jeśli nigdy nie miałeś psa, to przyzwyczaj się też do codziennego sprzątania odchodów - nie ma nic "przyjemniejszego", niż smród fermentującej psiej kupy w zroszonej letnim deszczykiem

    Żeby uciąć uwagi na temat mojej niechęci do psów: w poprzednim miejscu zamieszkania miałem ogród i psy "od zawsze".
    Ostatnio edytowane przez Marian_D ; 10-12-2011 o 09:59

  19. #219

    Domyślnie

    Dziekuje wszystkim zz odpowiedzi

  20. #220
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Duży ogród i kundel jest bez szans ! Nie nadąży niszczyć,
    tylko charakter musi być bardziej naturalny, gdzie jedna
    złamana gałązka nie stanowi problemu a wykopana dziura
    to problem dla szpadla a nie skołatanych nerwów.
    Mam 8000 m2 pola do popisu dla moich burków.
    NIE DADZĄ RADY! A poranne kręcenie ogonem przed
    oknem tarasowym, rekompensuje to ,ze czasem wdepnę
    w ....

Strona 11 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony