dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Trawnik - plamy i usychanie trawy - pytanie do bardziej doświadczonych

    Witam,

    Poniżej przedstawię aktualną sytuację i problem.

    Trawnik założony w kwietnu zeszłego roku. Na całe podwórko nawieziona została ziemia. Dwa rodzaje, raczej nieuboga, przynajmniej tak mi się wydawało. Została wysiana trawa Atena. Na wiosnę została wykonana wertykulacja. Kwasowość gleby prawidłowa. Powierzchnia trawy ok 700 m2. Podlewanie nieregularne.

    Trawa w jesieni bardzo słabo rosła (od września nie było już potrzebne koszenie). Nawóz w zeszłym roku wysiany był tylko przed zasiewem. Na wiosnę trawa była bardzo mało zielona, żadka i nie rosła. Wysiałem 25 kg dedykowanego nawozu do trawy (już nie pamiętam nazwy) ale nie pomogło. Po pewnym czasie zostały wysiane 2 x 25 kg polifoski (zawartość azotu 27%) w odstępach ok 5 tygodni. Ten zabieg pomógł Trawa zaczela rosnąć początkowo nierównomiernie ale po wysianiu drugiej partii nawozu jaśniejsze plamy są już nieliczne.

    Niestety w niektórych miejsach zauważyłęm, że drobne źdźbła trawy usychają. Te wyższe są zielone. Nie wiem czym popełniłem gdzieś błąd i czy można temu jakoś zaradzić.

    Będę wdzięczny za każde informacje i porady.

    Pozdrawiam

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    regularnie podlewać i nawozić. trawa wymaga ogromnych ilości wody.

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar CafeDelTom27
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Morskie Oko
    Dzielnica
    Rysy
    Posty
    490

    Domyślnie

    plamy na trawie są od larw chyba chrabaszczy.larwy są koloru bialego a te chrabaszcze chyba sie nazywaja czerwcowe czy jakosc tak
    Projekt Jarzebina1.Kociol Vaillant ecotec pro vc 226/3-3 zasilany LPG.Dom 90m2.Kubatura 250m3.Podlogowe 55m2 reszta grzejniki.WG

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał CafeDelTom27 Zobacz post
    plamy na trawie są od larw chyba chrabaszczy.larwy są koloru bialego a te chrabaszcze chyba sie nazywaja czerwcowe czy jakosc tak
    Podczas koszenia zauważyłem, że jest bardzo dużo małych koników polnych. Ale żadnyc larw nie zauważyłem.

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar CafeDelTom27
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Morskie Oko
    Dzielnica
    Rysy
    Posty
    490

    Domyślnie

    Larwy sa dosłownie kilka centymetrów pod trawa i dlatego są plamy.A na przełomie czerwca-lipca u Was zauwazono wieczorami latajace ustrojostwo?
    Projekt Jarzebina1.Kociol Vaillant ecotec pro vc 226/3-3 zasilany LPG.Dom 90m2.Kubatura 250m3.Podlogowe 55m2 reszta grzejniki.WG

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony