dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 7
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 121

Temat: Wierzba!

  1. #1

    Domyślnie Wierzba!

    Witam. Ostatnio wpadlem na pomysł aby wykonac dodatkowe "ogrodzenie" z wierzby energetycznej. Mam zamiar posadzic ją na szerokości ok. 0,5 m przy plocie z siatki."Ogrodzenie" takie bedzie mialo pod koniec sezonu ok. 3 metry wysokości. Ciekawy jestem czy ktoś juz coś takiego próbował i co z tego wyszlo? Czy jest to roślina wielo sezonowa?

  2. #2

    Domyślnie

    http://www.ze.strefa.pl/index.html

    http://members.chello.pl/w.suchecki/

    tu masz linki na ten temat

    Też mam taki zamiar, ta wierzba jest wieloletnia.
    Chciałabym ją wykorzystać (oprócz ogrodzenia) do palenia na grillu.

    Inny trochę płot (chyba ze zwykłej wierzby) jest pokazany w lutowym numerze "Kwietnika". Gałązki są posadzone pod kątem i poprzeplatane ze sobą. Fajnie to wygląda, bo ta wierzba się zakorzenia i masz zielony płot, potem to się regularnie przycina. Taki płot jest trochę chyba węższy niż 0,5m, bo gałązki są posadzone pojedynczo.

    Tak wygląda taki płot:
    http://dom.gazeta.pl/ogrody/51,72161,3836253.html?i=7


    Mam wielką ochotę taki sobie zrobić

  3. #3

    Domyślnie

    Witam! Znam i też zamierzam zrobić tego typu ogrodzenie swojej działki. Widziałem i czytałem(kilka lat temu),w którymś z pism wywiad z bardzo ciekawym artystą z okolic Poznania, który zajmuje się wyczarowywaniem z wierzby- wikliny autentycznych rzeźb i wyjątkowej urody przedmiotów użytkowych. Pokazano tam również fotel-tron, wykonany dla naszego Jana Pawła. Były tam zdjęcia przepięknie plecionego płotu wierzbowego z wiklinowymi "kieszeniami" wypełnionymi ziemią gdzie posadził ł kwiatki. Płot był "płynący" nieregularny, stwarzał wrażenie jakby fale otaczały całą posesję- jego górna krawędź była sinusoidalna, nie jednakowej wysokości. Myślę,że pielęgnacja takiego płotu zajmie niestety trochę czasu. Zastanawiam się tylko jak to zrobić - czy sadzić w jednym czy więcej rzędach ? Może ktoś podpowie więcej.

  4. #4

    Domyślnie

    Wygląda rewelacyjnie W jakich odległościac trzeba nasadzac wierzby, aby uzyskac taki efekt ? Czy ktoś ma jeszcze podobne zdjęcia ?
    Wybudowac dom i nie kipnąc z głodu to dopiero sztuka

  5. #5

    Domyślnie

    Rewelacja. Za 100 metrów takiego płotku 50 PLN. (1000 sztuk "witek" o długości 2,1m)
    I jaka przyjemność budowy
    Po przeczytaniu czegokolwiek z Forum należy zapytać fachowca patrząc mu głęboko w oczy

  6. #6

    Domyślnie

    Macie może namiary na sprzedawców takich witek na śląsku ?
    Wybudowac dom i nie kipnąc z głodu to dopiero sztuka

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał agiszonek
    Macie może namiary na sprzedawców takich witek na śląsku ?
    GOOGLE
    http://www.saliks.pl/
    Po przeczytaniu czegokolwiek z Forum należy zapytać fachowca patrząc mu głęboko w oczy

  8. #8

    Domyślnie

    w Raciborzu witki 2m sa po 80 groszy za szt. To 8 zł za metr płotu.
    Znacie tańszych dostawców ?
    Wybudowac dom i nie kipnąc z głodu to dopiero sztuka

  9. #9
    Po przeczytaniu czegokolwiek z Forum należy zapytać fachowca patrząc mu głęboko w oczy

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    a mogę wasz zapał troche ostudzić?

    po 4 latach te cieńkie gałązki przeradzają sie w dośc grube pnie. Nie jest łatwo przycinać.

  11. #11

    Domyślnie

    Masz może jakieś doświadczenie w tym względzie ? A może zdjęcia ? Ostro się zastanawiam na takim płotkiem - wygląda super, tylko jak długo ???
    Czy wierzbę można rozmnażać z przycinanych w czasie formowania witek ?
    Wybudowac dom i nie kipnąc z głodu to dopiero sztuka

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Majka
    a mogę wasz zapał troche ostudzić?

    po 4 latach te cieńkie gałązki przeradzają sie w dośc grube pnie. Nie jest łatwo przycinać.
    A ja nie mam nic przeciwko takiej palisadzie

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Majka
    a mogę wasz zapał troche ostudzić?

    po 4 latach te cieńkie gałązki przeradzają sie w dośc grube pnie. Nie jest łatwo przycinać.
    Zgadza się ....po 6 latach płot staje się opałem a następnie nalęży przeznaczyć jedno słoneczne popołudnie na relaksacyjne "posadzenie" nowego płotu
    Pozdrawiam.
    Po przeczytaniu czegokolwiek z Forum należy zapytać fachowca patrząc mu głęboko w oczy

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał agiszonek
    .......Czy wierzbę można rozmnażać z przycinanych w czasie formowania witek ?
    Proponuje do doniczki lub do wazonika z wodą włożyć patyczek lub gałązke jakielkowiek wierzby, albo włóż kilka będziesz miała piękny bukiecik na wielkanocny stół
    Po przeczytaniu czegokolwiek z Forum należy zapytać fachowca patrząc mu głęboko w oczy

  15. #15

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    paullina

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    114
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie







  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztofik
    Rewelacja. Za 100 metrów takiego płotku 50 PLN. (1000 sztuk "witek" o długości 2,1m)
    I jaka przyjemność budowy
    A to jest cena jakiego gatunku wierzby ? Ja mam do zrobienia ogrodzenie w bardzo trudnym miejscu i to chyba będzie najlepsze rozwiązanie.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  18. #18

  19. #19

  20. #20

    Domyślnie

    Gacuś, możesz podać link do strony (stron), z której powklejałeś te płotki?

Strona 1 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony