dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie skosy na poddaszu jak pomalować?

    Witam.
    Mam pytanie ,na jaki kolor powinno pomalować się skosy na poddaszu, zastanawiam się czy traktować je jako sufit czy jako ścianę, jeśli chodzi o kolorystykę.

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Jak pomalowac skosy? Sama szukam inspiracji.. Zwłaszcza jesli chodzi o sypialnię, mam miec łóżko pod skosem. Pamiętam z angielskich programów o wnętrzach zasadę, że nie powinno się dzielić kolorem ściany(np. do 1,60 m jeden kolor, a skos w innym kolorze), że to optycznie zmniejsza i powoduje uczucie ciężkości.. mówi się też, że skosy należy rozświetlać jasnym kolorem
    znalazłam ten sam temat:
    http://forum.muratordom.pl/viewtopic...wanie+skos%F3w

    Znajdziesz tam zdjęcia pomalowanych skosów spodobała mi się wersja pokoju - dół na beżowo, sufit ciemniejszy.
    Jednakze wersja miodowa, w której kolor zdecydowanie dzieli ścianę mi nie odpowiada..
    Prośba do forumowiczów, którzy mają już pomalowane skosy o podpinanie fotek
    Prawo Van Herpena:
    Rozwiązanie problemu leży w znalezieniu osób, które umieją go rozwiązać

  4. #4

    Domyślnie

    u mnie ściany i skosy są w jednym kolorze. wygląda fajnie kolory - w zależności od pokoju złoto egiptu duluksa czy np. magnolia
    Look, if you had one shot, one opportunity to seize everything you ever wanted....one moment....
    Would you capture it or just let it slip?
    by EM

  5. #5

    Domyślnie

    Ja jednak bym się skłaniał do malowania skosów na biało tak jak sufit. W poprzednim domu miałem skosy pomalowane w kolor i właśnie to stwarza wg mnie wrażenie "przytłoczenia". Teraz mam wszystkie skosy na biało i jest ok.
    Nawet najlepsza teoria nie poparta praktyką jest nic nie warta.

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    sakus

    Zarejestrowany
    May 2002
    Skąd
    Starogard Gdański - gmina
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    372

    Domyślnie

    U mnie również skosy są pomalowane na biało. Zastanawialiśmy sie nad kolorem, jednak nasza decyzja padła na biały. Jesteśmy zadowoleni z naszego wyboru.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar joan
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    2.366
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Ja mam skosy białe - ale kolory na ścianach prostych sa mocne. Jesli byłyby to np. jasne pastele - mogłoby wyglądac ciekawie...
    Czasem trzeba skoczyć z mostu zanim rozwiną się skrzydła.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał joan
    Jesli byłyby to np. jasne pastele - mogłoby wyglądac ciekawie...
    u mnie - nie chwaląc się - tak właśnie jest pomijając pewien pokój z zabójczym złotem egiptu
    Look, if you had one shot, one opportunity to seize everything you ever wanted....one moment....
    Would you capture it or just let it slip?
    by EM

  9. #9

    Domyślnie

    Ja mam skosy białe, podobnie jak JM uważam, że kolory mogłyby przytłaczać, ale też nigdy tak nie miałam. Białe mi się podobają

  10. #10

    Domyślnie

    no to ja pokazuję fragmant sypialni - kolor ścian i skosów - magnolia z duluksa:
    Look, if you had one shot, one opportunity to seize everything you ever wanted....one moment....
    Would you capture it or just let it slip?
    by EM

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    paullina

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    114
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    a to zabójcze złoto egiptu możesz pokazać ?

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał paullina
    a to zabójcze złoto egiptu możesz pokazać ?
    pokój nie używany więc zdjęć nie mam może wrzucę coś w łikend
    Look, if you had one shot, one opportunity to seize everything you ever wanted....one moment....
    Would you capture it or just let it slip?
    by EM

  13. #13

    Domyślnie



    Pokój syna. Sufit (na zdjęciu niewidoczny) jest biały. Córka ma niemal identycznie, tylko nieco inny odcień niebieskiego.

    Nie tylko dzieciom, nam też się podoba.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony