dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 55
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 1084
  1. #221

    Domyślnie

    Hej ludziska, wracam na pokład. Wątek się to rozkręca, to cichnie, ale ludzi przybywa. Zaczyna się zima, czy też jeździcie? Braza ma krytą, to wiem, a reszta? Ja zawsze uwielbiałam wypady do lasu w śniegu i mrozie, mój Siwek też uwielbia zimę. Jak będziecie zimą w stajni to wklejcie parę fotek ze sniegiem, choć sobie pooglądam, jak nie mam na żywo.
    Gratulacje Zmienna zaazdobycie odznaki. Wiadomo, to w końcu egzamin i każdy może być spięty, to normalne. Ale to dopiero pierwszy stopień wtajemniczenia, nie trzeba być perfekcyjnym pod każdym względem.

  2. #222
    Guest

    Domyślnie

    Mam pytanie do znawców. Naszej Zycie spuchła noga, nie wiemy dlaczego, nie była ostatnio forsowana, nie utyka też. Co robic żeby opuchlizna zeszła?. Poradzono nam robić jej codzienne zimne przez około 10 minut

  3. #223
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Znawcą nie jestem, ale problem puchnięcia nóg jest dosyć częsty u koni w "mojej" stadninie. POdobno najczęstszą przyczyną, wykluczając oczywiście urazy, jest nierównomierny trening. Nie wiem, czy Zyta była jeżdżona ostatnio często, ale być może powodem właśnie jest nieregularność jazd.
    Zlewanie nóg zimną wodą jest dobrym pomysłem, ale dosyć czasochłonnym. Ja zazwyczaj stosuję wicierki chłodząco-rozgrzewające lub tylko chłodzące. Spróbuj, oferta na rynku tych specyfików jest spora, jeśli masz czas to faktycznie zimna woda, jeśli nie - wcierki.
    To tylko moje zdanie z bserwacji w stajni, ale są tutaj lepsi ode mnie znawcy i mam nadzieję, że wypowiedzą się szerzej. Poczekaj na Białą lub Agduś na pewno coś doradzą
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

  4. #224

    Domyślnie

    Tak jak mówi Braza, może to być uraz. Koń nie musiał być forsowany, mógł sobie nogę uszkodzić na padoku albo nawet w boksie. Ale może też mieć zakażenie, co jest też często powodem opuchlizny. Obejrzyj dokładnie całą nogę, nie tylko w miejscu opuchlizny. Obejrzyj pęciny, całe ściegna, czy nie ma nigdzi malutkiego skaleczenia, grudy, jakiejś ranki. Na świeżą opuchliznę bardzo dobra jest właśnie zimna woda, można też nałoyć glinkę (do kupienia w sklepach jeździeckich, najlepiej z arniką - działa antyseptycznie). Na noc za to można zawinąć bandażem elastycznym albo owijką, tylko pamietaj, żeby podłozyć po to jakiś kocyk. Ale jak opuchlizna po 2-3 dniach nie zejdzie, jeśli koń zacznie kuleć, albo noga zacznie być bolesna pod dotykiem - wezwać weta. Bo wiadomo co to za koń bez nogi.

  5. #225
    Guest

    Domyślnie

    Chcieliśmy ją wczoraj dokładnie obejrzec, ale Zyta jakaś nerwowa przez te nogę się zrobiła i mało brakowało aby odwinęła nam z kopyta. Dlatego troche boje sie robic te wcierki. na razie oprowadzamy ja troche po padoku a potem na zimne. Dzisiaj też zrzuciła córkę (pierwszy raz jej sie to udało z nią) jak chciała na niej usiąś na oklep żeby ją roztepowac. Jak nie przejdzie to tak jak mówisz po weterynarza trzeba bedzie dzwonic

  6. #226
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Veruniu jeśli kobyłka nerwowa się zrobiła, to znaczy, że musi ją poważnie boleć. Nie czekaj za długo z tym wetem. Mogła faktycznie gdzieś walnąć, nawet w boksie. Gdyby to była opuchlizna tylko z powodu np. nieregularnych treningów to klaczka chyba aż tak mocno nie odczuwałaby bólu.

    Mam nadzieję, że to jednak nic poważnego. Trzymam kciuki!
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

  7. #227

    Domyślnie

    Verunia,jesli spokojny dotychczas kon,ni z tad ni z owod zaczyna np.zrzucac,albo nerwowo reagowac na dotyk lub zabiegi w okolicy podejrzanych miejsc to dla nas znak,ze odczowa bol.

  8. #228

    Domyślnie

    wróciłam ^^!
    Zmęczona ale zadowolona teraz luzakuję na stałe zawodnikowi z CWKS Legia
    Więc się sprawdziłam

    ale kurczę widzę że zyta odsłania swoje stare oblicze w wyniku tego iż noga ją boli... może przypomniało się jej coś z przeszłości?... może to jakaś stara przypadłość która się odnowiła? No nie wiem a może to zwyczajny efekt nieregularnej pracy?!
    mam nadzieję jednak żę wszystko dojdzie do normy

    pozdrawiam
    Aga
    "Oh well, it seems like such fun
    Until you lose what you had won"

  9. #229
    Guest

    Domyślnie

    Zycie opuchlizna już zeszła Polewanie zimna wodą pomogło. Dzisiaj mi znowu napędziła stracha. Jak jej zakładałam kantar w boksie to ta bezczelnie mnie głową wypchneła z boksu i mi zwiała. Przegalopowała sie z podniesionym ogonem po okolicy i wleciała przez otwarta bramkę na wybieg. Tam juz ja miałam, ale nie odrazu. Trochę jeszcze poganiała sie z psem na wybiegu i jak sie jej juz znudziło to przyszła do mnie. Na chorą to ona nie wyglada

  10. #230
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Bardzo się cieszę, że wyzdrowiała, co spokojnie można wywnioskować z jej zachowania

    Oberwałam dzisiaj od naszego największego (180cm w kłębie) słodziaka Błyska przednią nogą w kręgosłup!! Stępowałam z nim na hali, na grzbiecie siedziała na oklep moja prywatna córcia a ten "pancernik Patiomkin", jak go czasami nazywamy, czegoś się przetraszył i ... Jeszcze mnie plecy bolą
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

  11. #231
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał braza
    Bardzo się cieszę, że wyzdrowiała, co spokojnie można wywnioskować z jej zachowania

    Oberwałam dzisiaj od naszego największego (180cm w kłębie) słodziaka Błyska przednią nogą w kręgosłup!! Stępowałam z nim na hali, na grzbiecie siedziała na oklep moja prywatna córcia a ten "pancernik Patiomkin", jak go czasami nazywamy, czegoś się przetraszył i ... Jeszcze mnie plecy bolą
    Uuuuu, współczuję obcowanie z końmi czasami boli. Ja jeszcze kopytem nie oberwałam, raz tylko koń mnie przydepnął, dobrze że te buty sa troche wzmacniane bo koń to tez był z tych pancernych .

  12. #232

    Domyślnie

    a czy Bagdad jest jeszcze w oxerze?
    fajnie że Zycia zdrowa
    "Oh well, it seems like such fun
    Until you lose what you had won"

  13. #233
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zmienna
    a czy Bagdad jest jeszcze w oxerze?
    fajnie że Zycia zdrowa
    Zmienna, Bagdada juz dawno nie ma. W ogóle mało juz koni zostało, własciwie same prywatne i dzierżawione, Marek duzo koni posprzedawał, a nowi właściciele przeszli do konkurencji W stajni zostały tylko ; Daga, Hawana, Lalka, Brodway,Juper, Fredek, Jasny,Hirsa, Nil, Pilot no i Zyta. . Lekcje dwa razy w tygodniu prowadzi Agnieszka, pewnie ja pamietasz. Zostało nas mało ale sami fajni ludzie. Spotykamy sie dośc często na ognisku bo przecież zawsze ktos spadnie i musi flaszke postawic Po dzisiejszym rodeo na Zycie tez bedę musiała

  14. #234

    Domyślnie

    Agnieszka? Taka nie wysoka szczupła zabawna i wymagająca instruktorka w okularach? Jeżeli to Ta to bardzo ją lubiłam i proszę ją pozdrowić choć pewnie Ona mnie już nie pamięta... Na jeździ którą nam prowadziła w wielki upał były 2 osoby z całej grupy (chyba 6 osobowej) w tym ja. Pamiętam że bardzo mnie męczyła. Kazałą galopować na oklep na około siebie 4 kółka potem zmiana lotna nogi i 4 kółka w drugą stronę i tak z 3 razy po takiej 8-emce aż zrobię dobrze. A mi wtedy nie szło przez pogodę. I musiałam po każdym błędzie zaczynać od początku...

    Mało koni zostało do tego części z nich nie kojarzę... Bagdada uwielbiałam, Lalkę też no i Arona. Ostatnim razem jak Bagdad jeszcze chodził pod dzieciakami dali mi te 3 konie pod opiekę. Potem byłam już tylko raz w okserze i byłam bardzo smutna że na Badzika nie można było wsiadać ani się nim opiekować... bu.

    ja 2 tygodnie temu spadłam i do tej pory mam całą łydkę siną ;D bo spadłam na metalowe stojaki od oxera...
    dzisiaj natomiast jeździłam na koniku bardzo do przodu i skakałam sobie szeregi 90cm fajnie czasem tak sobie poćwiczyć z rana.
    Od czwartku będę jeździć na koniach Mazura regularnie bo we wtorek mam operację oka i przed nią nie chcę być narażona na kolejne siniaki...stres...
    "Oh well, it seems like such fun
    Until you lose what you had won"

  15. #235
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Wszystkim kochającym konie i Waszym Rodzinom życzę ciepłych, rodzinnych Świąt!!

    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

  16. #236

    Domyślnie

    Najlepszego

    a teraz ogłoszenie

    Zapraszam na nowo utworzone forum internetowe – Ogłoszenia.
    Jest ono założone głównie na potrzeby osób, które są związane z jeździectwem, ale nie tylko.
    Ogłoszenia umieszczane na tym forum będą dokładnie posegregowane co ułatwi użytkownikom wyszukiwanie interesujących ich przedmiotów.
    Serdecznie zapraszam i pozdrawiam

    http://ogloszenia.phorum.pl
    "Oh well, it seems like such fun
    Until you lose what you had won"

  17. #237
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Szczęśliwego Nowego Roku!!!! Świetnych koni, pięknych terenów do jeżdżenia i powrotów do stajni na koniach a nie obok!!!

    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

  18. #238

    Domyślnie

    co tutaj tak cicho...?
    opowiadajcie co u Was nowego?
    "Oh well, it seems like such fun
    Until you lose what you had won"

  19. #239
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pam

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Wieliczka
    Posty
    1.270

    Domyślnie

    Ale nuda - nikt nie jeździ?

  20. #240

Strona 12 z 55

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony