dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 55
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 1084
  1. #61
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Czerwony Kapturku Gdzie to jest??!! Raj musi tak właśnie wyglądać
    Konie Zawsze mnie fascynowały, zawsze były dla mnie uosobieniem piękna. I mam wielkie szczęście, że moja córcia podziela tę fascynację i miłość.

    To właśnie konie uratowały mój stan psychiczny, kiedy było bardzo źle i nadal to robią. Kiedy nie daję już rady - jadę do stadniny i to wystarczy... Czuję ich ciepło i spokój jaki z nich emanuje. Pisałam już o Błysku - najwyższym w stadninie - 182 cm w kłębie - a moja 10-letnia córcia niewielkiej postury uwielbia na nim jeździź i czuje się na nim bardzo bezpiecznie.

    Już nie wyobrażam sobie życia bez nich i proszę wszelkie siły nadprzyrodzone na świecie, żeby jak najdłużej pozwoliły mi korzystać z bliskości tych cudownych istot.
    Wpadłam w patetyczny nastrój, ale wybaczcie.
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

  2. #62
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Rany, ale rozwaliłam stronę. Przepraszam za te wielgachne zdjęcia
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

  3. #63
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Też mam mnóstwo zdjęć koni solo i ze mną w siodle lub podczas prowadzenia jazd. Niestety, były robione, kiedy o aparatach cyfrowych nawet wróżki nie mówiły, a skanować na razie mi się nie chce. Może, jak sobie jeszcze pooglądam innych w siodle, to chęć pochwalenia się będzie silniejsza niż lenistwo.
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  4. #64
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Nie prowokuj mnie!! Mam tego mnóstwo! Kiedy ktoś ze znajomych, dawno nie widzianych, prosi mnie o aktualne zdjęcia, to zawsze ostrzegam: "OK. Ale aktualne znaczy z końmi
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

  5. #65
    Guest

    Domyślnie

    Widzę że się watek fajnie rozwinał i pojawiły się zdjęcia.
    Wkleję jeszcze jedno naszej Zytki pasącej sie na trawce

    I unoszącej sie w powietrzu

  6. #66
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Cytat Napisał verunia
    I unoszącej sie w powietrzu
    A bo i faktycznie Veruniu, konie mogą unosić się w powietrzu
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

  7. #67
    Guest

    Domyślnie

    Braza, nawet konie podobne

  8. #68

    Domyślnie

    To mam też zdjęcie pasujące do tematu latanie. Ogier arabski z Janowa Podlaskiego.



    Zrobiłam to zdjęcie na konferencji w Janowie z okazji 20-lecia istnienia konskich studiów podyplomowych we Wrocławiu. Konferencja wspaniała, zobaczyliśmy dużo, piękne konie, wspaniałe pokazy i pełne treści wykłady.

  9. #69
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Cytat Napisał verunia
    Braza, nawet konie podobne
    Faktycznie! Ten z moją córcią na grzbiecie to Cez. Naprawdę fajny i spokojny konik. Też na nim jeździłam i byłam zachwycona.
    Biała Fajne zdjęcie, ten koń i jego opiekun ... tańczą
    A wiecie, że są tacy, którym konie śmierdzą Jestem w stanie zrozumieć, że nie każdy znosi zapach stajni, ale koni??: Wystarczy powąchać chipsy lub co niektóre sery ...
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

  10. #70

    Domyślnie

    Cytat Napisał braza
    A wiecie, że są tacy, którym konie śmierdzą Jestem w stanie zrozumieć, że nie każdy znosi zapach stajni, ale koni??: Wystarczy powąchać chipsy lub co niektóre sery ...
    Ha ha ha. A co to jest. Kopie, gryzie i śmierdzi?

  11. #71
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Cytat Napisał Biała
    Cytat Napisał braza
    A wiecie, że są tacy, którym konie śmierdzą Jestem w stanie zrozumieć, że nie każdy znosi zapach stajni, ale koni??: Wystarczy powąchać chipsy lub co niektóre sery ...
    Ha ha ha. A co to jest. Kopie, gryzie i śmierdzi?
    No dobra. Poddaję się Nic sensownego nie przychodzi mi w tej chwili do głowy. Biała, proszę, nie znęcaj się...
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

  12. #72
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    A ja, idąc na targ, mijam stajnię. Czasem zalatuje od niej ten miły memu sercu ZAPACH. Już moje córki mówią, że pachnie końmi, chociaż kiedyś jednej z nich "śmierdziało".
    W ogóle jakoś tak mam, że zapachy wywołują u mnie bardzo silne wspomnienia, ale czyż to nie głupie wzruszać się nad końską kupą na drodze? Ale do mnie wtedy wraca chwila w stajni w Opolu albo tej wakacyujnej w Turawie, jakaś jazda szczególnie zapamiętana..., któryś konik...
    Na pocieszenie dodam, ze i inne zapachy tak na mnie działają, a tych wywołujących miłe wspomnienia teraz mi nie brakuje, kiedy podczas porannego albo wieczornego spaceru z psem czuję zapachy rosy, łąki, ziemi, wiosny itp. Fajnie tak!
    Ponieważ jestem kompletnym mieszczuchem, te zapachy zawsze będą mi się kojarzyły z wakacjami. Dzięki temu jestem jakby ciągle na wakacjach!
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  13. #73

    Domyślnie

    ja muszę znowu się pochwalić zostałam wolontariuszką Fundacji PEGASUS w Babicach (Starych) koło Warszawy. Czyż to nie piękne
    "Oh well, it seems like such fun
    Until you lose what you had won"

  14. #74

    Domyślnie

    Cytat Napisał braza
    Cytat Napisał Biała
    Ha ha ha. A co to jest. Kopie, gryzie i śmierdzi?
    No dobra. Poddaję się Nic sensownego nie przychodzi mi w tej chwili do głowy. Biała, proszę, nie znęcaj się...

    To jest KOŃ

    Zmienna: super, na pewno fundacja będzie miała z Ciebie pociechę. A ja znam tę dziewczynę, która prowadzi fundację. Ale nie pamiętam jej imienia, niestety. Spotkałyśmy się na konferencji w Janowie w maju tego roku. Razem siedziałyśmy przy stoliku na bankiecie. Ona też jest wegetarianką Powiedz jej, proszę, że ma pozdrowienia od Ewy, która siedzi w Anglii. Ona mnie chyba pamięta

  15. #75

    Domyślnie

    Ja na razie poznam V-ce prezes Panią Agatę Gawrońską
    Zobaczymy jak to będzie... Dzisiaj się spiekłam na słońcu i ledwo żyję a jeszcze dałam się na basen po 8h pracy przy koniach wyciągnąć

    pozdrawiam Wszystkich
    "Oh well, it seems like such fun
    Until you lose what you had won"

  16. #76
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał Biała
    Cytat Napisał braza
    A wiecie, że są tacy, którym konie śmierdzą Jestem w stanie zrozumieć, że nie każdy znosi zapach stajni, ale koni??: Wystarczy powąchać chipsy lub co niektóre sery ...
    Ha ha ha. A co to jest. Kopie, gryzie i śmierdzi?
    Boki konia z obu stron są spadziste co zagraża życiu człowieka
    Początkujący

    Największe szczęście w świecie- na końskim grzbiecie
    Jeżdziec


    To cytat z przedmowy książki "Jazda dla poczatkujacych"

  17. #77
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Cytat Napisał verunia
    [Boki konia z obu stron są spadziste co zagraża życiu człowieka
    Początkujący
    Największe szczęście w świecie- na końskim grzbiecie
    Jeżdziec
    To cytat z przedmowy książki "Jazda dla poczatkujacych"
    Czytałam Ale i tak najlepsze "książki pisze życie.
    Veruniu, masz śliczny avatarek. Znaczy się, przyszedł czas na "coś trzeba by wreszcie zmienić "?
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

  18. #78

    Domyślnie

    no to teraz mam pytanie.
    Ile powinno się ćwiczyć z 5-6 letnim koniem, bo dowiedziałam się, że ja za długie treningi robię i dlatego w przyszłości ścięgna klaczce pójdą - jeżdżę 1-1,5h i na lonży pracuję 0.5-1h (na raz lub na dwa razy) i tak codziennie minus jeden dzień w tygodniu dla odpoczynku.
    byłabym wdzięczna za odpowiedz.
    "Oh well, it seems like such fun
    Until you lose what you had won"

  19. #79
    Guest

    Domyślnie

    Zmienna, ja się na tym nie znam ale wydaje mi sie że ten ktoś przesadza.
    Mam pytanie do was dziewczyny, wiem ze że juz dobrze jeżdzicie, czy zdaża wam się spaść z konia jeszcze teraz z własnej winy?
    Ja spadłam juz trzy razy a jeżdzę od pażdiernika tamtego roku i zawsze powodem było to, ze w panice pięty szły do gory . Ostatnio w terenie też niewiele brakowało. Galopowałam w połsiadzie i koń nagle zaczął zarzucac łbem w bok tak ,ze straciłam rownawagę. W ostatniej chwili uzmysłowiłam sobie ze ze strachu znowu zapomniałam o piętach. Silna wola zeby nie spaść pomogła mi zapanowac nad soba i koniem. Mam nadzieję że kiedys w końcu będę prawidłowo siedziec bez względu na okoliczności, ze będzie to się działo automatycznie.

  20. #80
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Zmienna. Znawcą w tym temacie nie jestem, ale na logikę biorąc, 5-6 letni koń to nie 2 latek. Zdrowy, w pełni sił koń z tego co wiem może pracować nawet do 3 godz. dziennie, oczywiście z przerwami. Zależy też, jak intensywne są te treningi (skoki? dużo galopu?). "Moje konie" sportowe kiedy ćwiczą skoki, to tylko 30min. do 1 h. w tym jest bardzo dużo rozprężania i ćwiczą albo codziennie, albo co 2 dni. Odnoszę wrażenie, że co koniarz, to inne zdanie.
    Veruniu Nawet najlepsi jeźdźcy spadają z koni i to najczęściej z jakiegoś "głupiego" powodu. Ja też walczę z piętami to moja ... he, he "pięta achillesowa"
    Pogoda w tym naszym kurorcie taka, że tylko się pochlastać, a mi się już tak pohasać chce...
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

Strona 4 z 55

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony