dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aga1504

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    5

    Domyślnie Nadzorca budowlany - proszę o rady!

    Witam,

    Mam pytanie do osób, które korzystały z usług nadzorcy budowlanego. Ile kosztuje taka usługa za cały proces budowy domu około 130 m2? Co taki nadzorca tak na prawdę robi i czego należy od niego wymagać? Na co zwracać uwagę przy wyborze takiej osoby? Dodam, że budowa domu będzie w okolicy Grodziska Mazowieckiego pod Warszawą. Będę BARDZO wdzięczna za jakiekolwiek rady.
    Pozdrawiam,
    Agnieszka

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    rrmi

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    18.501

    Domyślnie

    Aga biorac pod uwage , ze to Twoj pierwszy post pozwole sobie zapytac czy szukasz Kierownika budowy ?
    Tego do budowy na pewno zatrudnic musisz , bo tego wymaga nadzor budowlany .
    Robi on wpisy do dziennika budowy i w zaleznosci od tego jak sie umowicie jest fakcyjny , znaczy , ze tylko do wpisow lub rzeczywiscie nadzoruje Ci budowe i ma oko na poszczegolne etapy budowy.

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aga1504

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    5

    Domyślnie

    Nie, nie szukam kierownika budowy, tylko inspektora budowlanego - takiego faceta, co będzie jeździł na budowę i patrzył co ci inni robił, żebym ja tego robić nie musiała.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał aga1504
    Nie, nie szukam kierownika budowy, tylko inspektora budowlanego - takiego faceta, co będzie jeździł na budowę i patrzył co ci inni robił, żebym ja tego robić nie musiała.
    Czytając twój post przypominają mi sie stare czasy gdzie stawiało sie kierownika nad mniejszym kierownikiem żeby patrzył jak inni robią.Jeśli masz za dużo kasy to powołaj nawet 3 inspektorów bo do tego pierwszego tez nie musisz mieć zaufania.Bierzesz murarzy i kierownika i ewentualnienadzór architektoniczny jeśli projekt trudny w swojej konstrukcji ale nadzorce nadzorcy

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar maanmy
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    308
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    faktycznie aga coś mieszasz

  6. #6

    Domyślnie

    Chodzi tutaj prawdopodobnie o inspektora nadzoru inwestorskiego.
    Inwestor może lecz nie musi wyznaczyc osobe kontrolującą :
    - ekipę
    - kierownika budowy i jego wpisy

    Też się nad tym zastanawiam.

  7. #7

    Domyślnie

    No właśnie, ja też się zastanawiam nad inspektorem nadzoru. Ostatni kandydat na kierownika budowy zaproponował nam taki scenariusz, że na budowie pojawia się on średnio, co 7-10 dni, bo ekipy budowlane, które nam polecił są na tyle fachowe, że jego zdaniem nie ma potrzeby częstszych wizyt. Mam troche mieszane uczucia. Nie znam się przeciez na budowlance tak, żeby być w stanie ocenić fachowość i rzetelność wykonania i troche sie boję, żeby te wizyty co 7-10 dni nie były w rzeczywistości jeszcze rzadsze. Dlatego zastanawiam się nad inspektorem nadzoru.
    ziaja 3

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aga1504

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    5

    Domyślnie

    Szanowni Panowie Fachowcy,

    Rozumiem, że sam fakt, że jestem kobietą i że jestem nowym użytkownikiem forum dyskwalifikuje mnie jako osobę godną odpowiedzi. Nie sądzę, żebym "mieszała", bo do tej pory nie zdarzyło mi się, aby ktoś nie rozumiał co to znaczy inspektor nadzoru - budowlanego, inwestorskiego, jak zwał tak zwał. Nie mam za dużo kasy i właśnie dlatego chciałabym taką osobę zatrudnić. Nie jestem fachowcem, ani nie mam czasu jeździć kilka razy w tygodniu ponad 30 km na plac budowy. Ale jeżeli nikt nie może udzielić mi odpowiedzi rzeczowej, bo się na tym nie zna, to przynajmniej niech przestanie wytykać brak kompetencji innym.
    Pozdrawiam.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał aga1504
    Szanowni Panowie Fachowcy,

    Rozumiem, że sam fakt, że jestem kobietą i że jestem nowym użytkownikiem forum dyskwalifikuje mnie jako osobę godną odpowiedzi. Nie sądzę, żebym "mieszała", bo do tej pory nie zdarzyło mi się, aby ktoś nie rozumiał co to znaczy inspektor nadzoru - budowlanego, inwestorskiego, jak zwał tak zwał. Nie mam za dużo kasy i właśnie dlatego chciałabym taką osobę zatrudnić. Nie jestem fachowcem, ani nie mam czasu jeździć kilka razy w tygodniu ponad 30 km na plac budowy. Ale jeżeli nikt nie może udzielić mi odpowiedzi rzeczowej, bo się na tym nie zna, to przynajmniej niech przestanie wytykać brak kompetencji innym.
    Pozdrawiam.

    Szanowna Panii Obrazalska jesli nie ma pPani zaufania do Kierownika budowy i wykonawców to proszę zatrudnic inspektora/może to być ktoś znajomy lub z rodziny/ i po sprawie.I to było powiedziane na tym forum a to czy jest Pani kobietą,blondynka ,czy nowa na forum to nie ma znaczenia .Wszystkich traktujemy poważnie no może czasem z przymrużeniem oka.Pozdrawiam

  10. #10

    Domyślnie

    jeśli sama zatrudniasz kierownika budowy i jest to osoba której ufasz to nie potrzebny jest Ci inspektor nadzoru budowlanego. W tym wypadku to kierownik pilnuje aby wszystko było w porządku. Chyba że buduje Ci np. jakaś firma i ktoś od nich jest kierownikiem budowy, wtedy warto zatrudnić inspektora nadzoru, który by pilnował Twoich interesów i nie wchodził w układy z ekipą. Obowiązkiem takiej osoby jest nadzór nad pracami (kontrola kierownika budowy)

  11. #11
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar maanmy
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    308
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    słuchaj aga najpierw szukasz nadzorcy budowlanego a pózniej piszesz o inspektorze budowlanym - to tak aby doprecyzować . to że jesteś zielona to nic strasznego ale to jest forum i obrażanie sie na kogokolwiek kto ma ochotę doprecyzować coś ,jest nie na miejscu . staramy się sobie tu nawzajem pomagać i tyle . wyrazy szacunku przesyłam

  12. #12

    Domyślnie

    Według mnie @aga1504 jako laik w sprawach budowlanych nie wywala kasy w błoto chcąc zatrudnić inspektora nadzoru.
    Zaczerpnięte z jakiejś stronki w necie:
    "Według Artykułu 17 Prawa Budowlanego za uczestników procesu budowlanego uważa się inwestora, czyli osobę fizyczną lub prawną, w imieniu której realizowana jest inwestycja, inspektora nadzoru inwestorskiego, jeśli ustanowiono taki nadzór, czyli osobę, która w imieniu inwestora sprawuje nadzór i kontrolę nad przebiegiem robót budowlanych oraz projektanta i kierownika budowy lub kierownika robót reprezentującego wykonawcę."

    U nas w ostatnich latach ze względów oszczędnościowych funkcja kierownika budowy wypaczyła się, bo jak ma reprezentować wykonawcę a jednocześnie dbać o interesy inwestora?
    Osobiście znam paru inwestorów, którzy zatrudniali inspekcje nadzoru i w ogólnym rozrachunku źle na tym nie wyszli.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał respond
    Według mnie @aga1504 jako laik w sprawach budowlanych nie wywala kasy w błoto chcąc zatrudnić inspektora nadzoru.
    Zaczerpnięte z jakiejś stronki w necie:
    "Według Artykułu 17 Prawa Budowlanego za uczestników procesu budowlanego uważa się inwestora, czyli osobę fizyczną lub prawną, w imieniu której realizowana jest inwestycja, inspektora nadzoru inwestorskiego, jeśli ustanowiono taki nadzór, czyli osobę, która w imieniu inwestora sprawuje nadzór i kontrolę nad przebiegiem robót budowlanych oraz projektanta i kierownika budowy lub kierownika robót reprezentującego wykonawcę."

    U nas w ostatnich latach ze względów oszczędnościowych funkcja kierownika budowy wypaczyła się, bo jak ma reprezentować wykonawcę a jednocześnie dbać o interesy inwestora?
    Osobiście znam paru inwestorów, którzy zatrudniali inspekcje nadzoru i w ogólnym rozrachunku źle na tym nie wyszli.

    Inspektor nadzoru inwestorskiego
    Inspektor nadzoru inwestorskiego działa na budowie w imieniu inwestora, chroni jego interesy i dba o jakość wykonywanych robót budowlanych. Decyzję o potrzebie ustanowienia inspektora nadzoru inwestorskiego podejmuje inwestor (art. 18 ust. 2 Prawa budowlanego).

    Jednakże w przypadkach uzasadnionych wysokim stopniem skomplikowania obiektu lub robót budowlanych bądź przewidywanym wpływem na środowisko, organ wydający decyzję o pozwoleniu na budowę może w tejże decyzji nałożyć na inwestora obowiązek ustanowienia inspektora nadzoru inwestorskiego, a także obowiązek zapewnienia nadzoru autorskiego przez projektanta (art. 19 ust. 1 Prawa budowlanego).
    Oceny czy w konkretnym przypadku zachodzą wyżej wymienione okoliczności dokonuje właściwy w sprawie organ administracji architektoniczno-budowlanej.

    Natomiast organ ma zawsze obowiązek określenia w decyzji o pozwoleniu na budowę wymogu ustanowienia inspektora nadzoru inwestorskiego, jeżeli dotyczy ono obiektów budowlanych, wymienionych w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 19 listopada 2001 r. w sprawie rodzajów obiektów budowlanych, przy których realizacji jest wymagane ustanowienie inspektora nadzoru inwestorskiego (Dz. U. Nr 138, poz. 1554).
    Ustanowienie inspektora nadzoru inwestorskiego jest wymagane w wypadku dużych i skomplikowanych budynków, np. wysokich bloków, biurowców, mostów, dróg, a także obiektów budowlanych mogących mieć wpływ na środowisko, nie jest natomiast wymagane przy budowie budynków mieszkalnych jednorodzinnych lub innych niewielkich obiektów.

    I możemy tak jeszcze długo dywagowac ale po co.Jak pisałem powyżej jesli ktos nie ma zaufania do wykonawcy i kierownika to powołuje inspektora i śpi w miare spokojnie

  14. #14
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar maanmy
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    308
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    jeżeli ktoś nie ma zaufania do ekipy budowlanej to jej nie bierze .

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    :)))

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam wszystkich

    Ile bierze kierownik budowy za nadzór na takim domkiem ??
    http://gotowe.pl/project.xml?id=56086

    Jeśli ktoś wie to proszę o informaję.
    Mój chce 4 tyś. To dużo?

  16. #16
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aga1504

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    5

    Domyślnie

    Szanowny Panie Rockers i Wszyscy Inni,

    Jako Zielona Blondynka, bardzo się cieszę, że po długich epopejach, w których ustalaliśmy sobie definicję nadzoru oraz nawzajem sie przepraszaliśmy i wymienialiśmy kurtuazje, w końcu odezwał się ktoś z konkretnymi informacjami. Ja również słyszałam o stawkach z rzędu 5 tyś. za inspektora (nadzoru, budowlanego, inwestorskiego - już wszyscy wiemy o co chodzi ), więc 4 tyś. to chyba nie jest wygórowana suma. Czy ktoś takiego inwestora już zatrudniał i ma jakieś doświadczenia z nim związane? Jak często taka osoba odwiedza plac budowy? Na jakich zasadach się z nim rozliczać? Za wizytę? Za cały proces budowy?
    Pozdrawiam Wszystkich Forumowiczów bardzo zielono i blondynkowo,
    Agnieszka

  17. #17

    Domyślnie

    aga1504
    zazwyczaj inspektora oplacasz za wizyzte na budowie, wszystkie wazniejsze etapy powinien nadzorowac. Cena za wizyzte 150-200PLN.

  18. #18
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aga1504

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    5

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za informacje. Mimo opinii niektórych forumowiczów, że inspektor działający w moim imieniu to strata pieniędzy, po kilku historiach znanych mi budów domów jednorodzinnych, myślę, że jednak ten wydatek nawet 5000 tysięcy może mnie uratować przed katastrofalnymi stratami. Zgadzam się z opinią, że kierownik budowy często nie dba o interesy inwestora. Ekipa znajomych "zapomniała" zaizolować fundamenty, a po wykonaniu stanu zamkniętego zniknęła wraz z kierownikiem...Oczywiście można takie osoby podać do sądu, ale w naszych realiach wiemy jak to wygląda, a poza tym człowiek zostawiony z czymś takim na głowie ma inne sprawy do załatwiania, niż latanie po sądach.
    Jeżeli ktoś ma godnego polecenia inspektora w okolicach Warszawy, to chętnie wezmę namiar.
    Pozdrawiam

  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Charlik
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    25
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Ja też bym poprosił o jakiś namiar na "sprawdzonego" inspektora nadzoru.
    Zastanawiam się jeszcze na zatrudnieniem, ale na razie więcej jest za niż przeciw.

  20. #20

    Domyślnie

    A ja mam takie pytanie ni z gruszki ni z pietruszki. Bo też jestem laik i na dodatek blond Czy nadzorca budowlany i inspektor nadzoru to to samo?

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony