dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18

Temat: Usuwanie fugi

  1. #1

    Domyślnie Usuwanie fugi

    Witam
    Po wykonaniu fugi kolor okazał się zupełnie inny niż ten na pudełku więc chciałbym usunąć obecną fugę i położyć nową. Czy orientuje się ktoś ile moze kosztować usunięcie np. m2 fugi? Czy podczas usuwania takiej fugi można uszkodzić płytki? Ile ewentualnie fachowiec życzy sobie za wykonanie fugi?
    Pozdrawiam

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Robota dla głupiego! Robiłem to ale mało m2 i na podłodze. Płytki ścienne można uszkodzić... podłogowe też ale wytrzymają dużo więcej. A cena? ufff lepiej kłaść nowe niż skrobać fugi.... nie robił bym już tego za żadne pieniądze...
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  3. #3

    Domyślnie

    Chodzi o to że zareklamowałem kolor fugi na podłodze , ponieważ jest inny niż na pudełku czy próbniku.
    Jestem ciekaw jak Producent ustosunkuje się do mojej reklamacji. Czy pokryje on koszty związane z usuwaniem i wykonaniem nowej fugi?
    Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał mmksk
    Chodzi o to że zareklamowałem kolor fugi na podłodze , ponieważ jest inny niż na pudełku czy próbniku.
    Jestem ciekaw jak Producent ustosunkuje się do mojej reklamacji. Czy pokryje on koszty związane z usuwaniem i wykonaniem nowej fugi?
    Pozdrawiam
    Myślę że producent gdzieś się zabezpieczył klauzulą typu- że kolor może być odcieniem trochę innym niż na próbniku.
    Może też być przyczyna fachowca położenia fugi. Np. Ceresit -jeżeli wykonasz fugę nie umiejętnie(za dużo wody przy zmywaniu) to kolor wyjdzie ci bardzo blady od rzeczywistego.
    Czy fuga była położona zgodnie z instrukcją producenta? (nie jestem glazurnikiem)[/i]

  5. #5

    Domyślnie

    Podczas reklamacji pobrana została próbka wykonanej fugi i na całym przekroju jest taki sam kolor co wyklucza jakiś nalot na powierzchni czy zmycie wierzchniej warstwy. Kolor fugi powinien być brązowy a po wyschnięciu okazał się beżowy wpadajacy w kolor cementu.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał mmksk
    Podczas reklamacji pobrana została próbka wykonanej fugi i na całym przekroju jest taki sam kolor co wyklucza jakiś nalot na powierzchni czy zmycie wierzchniej warstwy. Kolor fugi powinien być brązowy a po wyschnięciu okazał się beżowy wpadajacy w kolor cementu.
    Jakiej firmy jest fuga?

  7. #7

    Domyślnie

    Ceresit chyba CE40

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Dziwne... ale nie niemożliwe... ceresit jest dobrą marką a CE 40 to dobra fuga... ale wszystko się może zdarzyć... na ogół kolor nie odpowiada wzornikom bo klienci sklepów tak je obmacują że po miesiącu barwy nie widać Ale jeśli fiolki z lekami zamieniają to czemu zwykła fuga nie miała być felerna.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  9. #9

    Domyślnie

    Dobierałem kolor przez wzornik firmy Ceresit i taki sam kolor był na pudełku z fugą. Podczas wykonywania fugi gdy była mokra kolor był super ale po wyschnięciu zupełnie się zmienił.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Cięliśmy ze szwagrem fugę na całym tarasie szlifierką kątową tarczą do betonu.
    Wyszło nieźle, ale 2 raz nie wyjdzie.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał mmksk
    Dobierałem kolor przez wzornik firmy Ceresit i taki sam kolor był na pudełku z fugą. Podczas wykonywania fugi gdy była mokra kolor był super ale po wyschnięciu zupełnie się zmienił.
    nie nawidzę ceresitu, miałem dokładnie to samo co u Ciebie ten sam kolor te same objawy , na szczęście bo w garażu. Dla mnie rewelacją jest MAPEI(glazurnik) w innych pomieszczeniach wyszło jak należy.

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał retrofood
    Cięliśmy ze szwagrem fugę na całym tarasie szlifierką kątową tarczą do betonu.
    Wyszło nieźle, ale 2 raz nie wyjdzie.
    Na tarasie to moze wyszło ale w łazience przy fudze np.3 to tarcz poszarpie płytki. można użyć np. ciękiej tarczy do metalu ale i tak ryzyko... pozostaje ręczna skrobaczka z widią - są różne rozmiary. I uwaga na narożniki płytek! Szczerbią się.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  13. #13

    Domyślnie

    "Leszko" reklamowałeś tą fugę????

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał mmksk
    "Leszko" reklamowałeś tą fugę????
    Nie reklamowałem -szkoda zdrowia

    Jak wcześniej pisałem to jest garaż, jakoś się z tym pogodziłem i przyzwyczaiłem

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    nie nawidzę ceresitu, miałem dokładnie to samo co u Ciebie ten sam kolor te same objawy , na szczęście bo w garażu. Dla mnie rewelacją jest MAPEI(glazurnik) w innych pomieszczeniach wyszło jak należy.
    Glazurnik to chyba dolna półka MAPEI. Na opakowaniu trzeba szukać że jest to firmowane mapeją. MAPEI to MAPEI i to jest duże logo na opakowaniach i wysoka cena a glazurnik "jakość za rosądną cenę" a swoją drogą dobrze się mapeją - tą oficjalną pracuje. A co do reklamacji to długa i ciernista droga... najpierw wytkną że brak fachowości.. później podłoże... a jak nic nie pomoże to winne żyły wodne i plamy na słońcu! Może za 5 lat w sądach coś się wywalczy ale trzeba pamiętac że ich stać na dobrych prawników... i mała dygresja ... a może plytkarz coś dodał do fugi? U znajomuch płytkarz wymyślił że doda pigmentu do fugi... pigment zjadło wapno i powstały piękne przebarwienia! A może były kwasem wymyte płytki po fugowanu?
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  16. #16

    Domyślnie

    Dzisiaj mija 2-gi tydzień reklamacji więc na dniach powinna przyjść jakaś wiadomość z Ceresitu. Jak dostanę odpowiedz to napiszę na forum co i jak z tą fugą.
    Pozdrawiam

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon
    Cytat Napisał retrofood
    Cięliśmy ze szwagrem fugę na całym tarasie szlifierką kątową tarczą do betonu.
    Wyszło nieźle, ale 2 raz nie wyjdzie.
    Na tarasie to moze wyszło ale w łazience przy fudze np.3 to tarcz poszarpie płytki. można użyć np. ciękiej tarczy do metalu ale i tak ryzyko... pozostaje ręczna skrobaczka z widią - są różne rozmiary. I uwaga na narożniki płytek! Szczerbią się.
    Zgadzam się.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał mmksk
    Dzisiaj mija 2-gi tydzień reklamacji więc na dniach powinna przyjść jakaś wiadomość z Ceresitu. Jak dostanę odpowiedz to napiszę na forum co i jak z tą fugą.
    Pozdrawiam
    nigdy nie dobrałbym fugi na podstawie kolory naklejki na opakowaniu a już wątpliwe jest jej reklamowanie na tej podstawie

    podejrzewam ze dodano do fugi za dużo wody, niedokładnie wymieszano pigment lub kładziono na mokry klej
    Ceresit odrzuci reklamację a jak już to najwyżej da wiaderko fugi
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony