dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 27
  1. #1

    Domyślnie YTONG czy SOLBET???

    Zamierzam budować ścianę zew. w systemie ściany jednowarstwowej. Zastanawiam się nad SOLBETEM 42 (U=0,23) lub 36 (U=0,27) i YTONGIEM 36,5 (typ 350, U=0,25) lub 40 (typ 400, U=0,26). Wszystkie wymienione typy bloczków są na PIÓRO i WPUST z uchwytem montażowym.
    A Wy co byście wybrali?
    Wiecie może, czy i jakie są różnice w jakości pomiędzy bloczkami YTONGA i SOLBETU??? Podobno jeśli chodzi o bloczki SOLBETU z górnej półki cenowej - nie ustępują one jakością YTONGOWI. Co o tym sądzicie?
    Czekam na opinie. Szczególnie od osób, które budowały z takich materiałów.
    oliwka

  2. #2

    Domyślnie

    Ceny mniej wiecej sa podobne(chyba). Ja osobiście wybrałbym bloczek o lepszym współczynnuku U. W przyszłości mniejsze zużycie energii na ogrzewanie.
    Teraz budując zacznę od dymu z komina

  3. #3

    Domyślnie

    Miałem ten problem dokładnie rok temu, dzis mam dom z Ytonga 36,5 pióro i wpust odmiany 400 .

    Nie wiem jak z jakością bloczków z Solbetu ale z Ytonga bloczki sa idealne , gdybym dziś miał wybierać ponownie wybrałbym Ytonga .
    Wybierając odmianę 350 to igranie z życiem 400 jest dosyć miękka a 350
    to chyba nożem na budowie daja rade przycinać

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KW100

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    188
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kris2222
    Miałem ten problem dokładnie rok temu, dzis mam dom z Ytonga 36,5 pióro i wpust odmiany 400 .

    Nie wiem jak z jakością bloczków z Solbetu ale z Ytonga bloczki sa idealne , gdybym dziś miał wybierać ponownie wybrałbym Ytonga .
    Wybierając odmianę 350 to igranie z życiem 400 jest dosyć miękka a 350
    to chyba nożem na budowie daja rade przycinać
    A ja tam nie wiem co niektórzy widzą w tym Ytongu. Kumpel postawił z tego chałupę i jakoś rewelacyjnie lepszej dokładności i równości nie zauważyłem, są równe ale tak samo jak większość BK. Ja teraz zamówiłem normalny bk z Prefabetu Reda i wygląda conajmniej tak samo jak słynny i 3 razy droższy ytong.

  5. #5

    Domyślnie

    Niesądze zeby był taki sam jak Ytong, wież mi ,murowałem już prawie wszystkim, tylko Solbetem nie miałem przyjemności, w naszych okolicach trudno go dostać.Tzn,jest dostępny ale koszty transportu biją cenę w górę.
    To tylko złudzenie ze wszystkie bloczki z BK sa identyczne , może na pierwszy rzut oka tak, ale jakbyś nimi pomurował to byś wiedział jak sie różnią

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KW100

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    188
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kris2222
    Niesądze zeby był taki sam jak Ytong, wież mi ,murowałem już prawie wszystkim, tylko Solbetem nie miałem przyjemności, w naszych okolicach trudno go dostać.Tzn,jest dostępny ale koszty transportu biją cenę w górę.
    To tylko złudzenie ze wszystkie bloczki z BK sa identyczne , może na pierwszy rzut oka tak, ale jakbyś nimi pomurował to byś wiedział jak sie różnią
    Może i przy murowaniu coś wyjdzie, a może i nie. Jednak ocena wzrokowa tez sporo mówi, w ytongu sam wzrokowo byłem w stanie zauważyć sporo niedoskonałości. Ten bk który kupiłem jest naprawde równiutki, zresztą będzie murowany na zaprawę klejową a nie tradycyjną. Murarz go widzial i mówi że jest bardzo ok.
    Nawet gdyby jednak więcej zabawy z nim wyszlo niz z ytongiem to cena rekompencuje wszystko. Poza tym to juz nie temat wątku.

  7. #7

  8. #8

    Domyślnie

    Oto cała prawda o lepszości jednego BK nad drugim(Ytongem)

    Prawda jest taka,że tych których stać finansowo to kupują lepszy BK(wiec dla nich jest on najlepszy,najrówniejszy itd. a tych których nie stać wybierają ten tańszy i dla nich też on jest najlepszy,najrówniejszy itd.

    I tak to już jest , że każdy broni swojego ,wiec KW100 gdybyś miał na Ytonga to byś go kupił i byś go chwalił.
    Wiem że zaraz napiszesz żebyś nie kupił choćbyś miał, ale to zrozumiałe bo już kupiłeś tańsze badziewie

    Zycie mnie już nauczyło jednego: taniego mięsa nawet pies nie żre

    Pare razy już kupiłem cos taniej, po czasie dopłaciłem do interesu ,wiec teraz nie popełniam takich błędów. Kupuje to co lepsze ,czasami po dobrym targowaniu nie jest już drogie.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kris2222
    Wybierając odmianę 350 to igranie z życiem 400 jest dosyć miękka a 350
    to chyba nożem na budowie daja rade przycinać
    To samo miałem napisać Na 350 zdecydowałbym się tylko przy 42cm. 36.5 to raczej 400...
    Pozdrawiam,
    Krisker

  10. #10

    Domyślnie

    Problem niedługo będzie jeden - brać co będzie.

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Karsyk
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    88
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Właśnie przedmówca ma racje brać co jest, na solbet każa czekać około 3miesięcy a na ytong 1,5 miesiaca ze o podwyżkach nie wspomne. Rzeźnia na rynku. Rozmawiałem z kilkoma przedstawicielami wiodących w polsce producentów BK i kazdy mówil ze obecnie sprzedaż maja większą niz w sezonie letnim roku 2006 może to chwyt marketingowy ale patrząc co sie dzieje u mnie w miescie w hurtowniach to raczej nie. o galopujących cenach nie wspomne.
    Sears Tower to nie bedzie dobrze ze Pałac Kultury też

  12. #12

    Domyślnie

    no cóż panika , producenci zachowują sie normalnie, chcą te swoje cegiełki sprzedać z jak największym zyskiem. Klienci zachowują sie a-normalnie , pomagają producentom w sianiu paniki. Producenci zwiększą produkcję o 10% , ceny podniosą o 30-50%, a i tak wszystko sprzedadzą , a i będą zapisy przyjmować i straszyć , że zabraknie, łaskę będą robić, hm jak w PRL-u. Mam nadzieję, że się nie dogadają , bo to karalne !. Nie dajmy się zwariować , cos z tym trzeba chyba zrobić. A może nasze władze wpłyną na zachowania pazernych producentów. Już, chyba TPSA dostała po uszach , może czas na następnych, co to wykorzystują ponad miarę sytuację i bogacą się koniunkturalnie ?

  13. #13

    Domyślnie

    Chcieliśmy budować z Solbetu 36, będziemy z Ytonga 36,5. A wszystko z powodu braku bk. Na Solbet terminy na maj, Ytonga będziemy mieli za 2 tygodnie - dostawa do hurtowni z fabryki z Niemiec.
    Pozdrawiam, Kafelka

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał kafelka
    Chcieliśmy budować z Solbetu 36, będziemy z Ytonga 36,5. A wszystko z powodu braku bk. Na Solbet terminy na maj, Ytonga będziemy mieli za 2 tygodnie - dostawa do hurtowni z fabryki z Niemiec.
    Napisz jeszcze po ile za m2.
    Pozdrawiam,
    Krisker

  15. #15

    Domyślnie

    129 zł z klejem z Solbetu. Od 1 lutego Ytong nie daje kleju do bloczków
    Pozdrawiam, Kafelka

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał kafelka
    129 zł z klejem z Solbetu. Od 1 lutego Ytong nie daje kleju do bloczków
    Ja w zeszłym roku płaciłem 117/m2 (brutto) z klejem za Ytong. Kleju i tak za mało było, bo dużo bloczków przyjechało uszkodzonych i trzeba było nadrabiać klejem.
    Pozdrawiam,
    Krisker

  17. #17

    Domyślnie

    Straszny dylemat dla rozpoczynających budowę. My mamy solbet, ale raczej z przypadku. W planach był Ytong. Brak materiałów wymusił zmianę. Na Ytonga trzeba było czekać 3 miesiące, a solbet był przaktycznie od ręki. Mój typ jest taki:
    jeżeli jednowarstwowa, to ytong
    jeżeli dwuwarstwowa, to solbet w zupełności wystarczy. Można wówczas zrezygnować z wersji pióro-wpust, na rzecz samego uchwytu. Również doskonale nadaje się do murowania na klej, dobrze trzyma wymuiary, a koszt jednostkowy jest niższy.
    Nie dajcie się zwariować

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał czandra
    jeżeli jednowarstwowa, to ytong
    jeżeli dwuwarstwowa, to solbet w zupełności wystarczy.
    o pierwszym to jeszcze mozna by podyskutowac

    ale drugie to na pewno dobre podejscie.

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar artuross
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    183
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Domyślnie

    ceny spadaja teraz cena solbetu juz stoi na poziomie tylko troszeczke drozej jak przed tym calym boomem i jest od reki
    DZIENNIK
    ###############################
    KOMENTARZE
    skam p-25kw

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał artuross
    ceny spadaja teraz cena solbetu juz stoi na poziomie tylko troszeczke drozej jak przed tym calym boomem i jest od reki
    To po ile jest teraz w twoich stronach solbet 24 cm z uchwytem montażowym odmiana 600?

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony