dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27
  1. #21

    Domyślnie

    czandra. a po ci szescsetka ??

    masz raczej lekki domek i taka wytrzymalosc nie jest konieczna, a przy tym ta klasa jest "zimniejsza" od 400 czy tez 500, no i drozsza.

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar artuross
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    183
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał czandra
    Cytat Napisał artuross
    ceny spadaja teraz cena solbetu juz stoi na poziomie tylko troszeczke drozej jak przed tym calym boomem i jest od reki
    To po ile jest teraz w twoich stronach solbet 24 cm z uchwytem montażowym odmiana 600?
    beton komórkowy firmy SOLBET OPTIMAL 600.

    WYMIARY: 24*24*59

    ZAPOTRZEBOWANIE: 7 SZT / m2

    TOWAR w FORMACH po 91 szt.; minimum logistyczne 910 szt.


    Idealny do murowania na cienką spoinę (KLEJ) lub systemem tradycyjnym-cena 8.90 szt -- terminy realizacji 2-7 dni
    DZIENNIK
    ###############################
    KOMENTARZE
    skam p-25kw

  3. #23

    Domyślnie

    8,90 to bardzo dobra cena

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacekp71
    czandra. a po ci szescsetka ??

    masz raczej lekki domek i taka wytrzymalosc nie jest konieczna, a przy tym ta klasa jest "zimniejsza" od 400 czy tez 500, no i drozsza.
    Witaj Jacek,

    U mnie to i tak już po wszystkim. Mamy właśnie 600 i wszystkie bloczki już są wykorzystane. Interesowało mnie, ile dopłaciliśmy do tego biznesu. Niestety pod koniec, wygląda na to, że sporo A potem się dziwisz, że na tyle wyceniam swoje roboty. Ale jeżeli wszystkie ceny będą spadać w takim tempie, to chyba faktycznie muszę to zweryfikować

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar artuross
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    183
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Domyślnie

    no tak wyszlo,jak ktos byl akurat na tym etapie to raczej sie nie zastanawial co bedzie za 3-4-5 miesiecy tylko bral co jest i za ile jest,spowodowane to bylo kilkoma sie nakladajacymi faktami-nastapil takzwany boom budowlany-brak zimy-niezaopatrzone sklady budowlane-polikwidowane hurtownie przez poprzednie lata itp. teraz sie sytuacja zmienia z tygodnia na tydzien,material idzie zza granicy -powstaja nowe sklady i zaklady wytworcze,i wkrotce znow beda rabaty(juz sa ) a za pare miesiecy beda sie znow prosic i dawac rabaty a potem historia zatoczy kolo i tak dalej.taki jest rynek,popyt nakreca podaz.Podaż (ang. supply) to ilość dóbr, oferowana na rynku przez producentów przy określonej cenie, przy założeniu niezmienności innych elementów charakteryzujących sytuację na rynku (ceteris paribus).
    DZIENNIK
    ###############################
    KOMENTARZE
    skam p-25kw

  6. #26

    Domyślnie

    Ja wybudowałem z Ytonga 40 sciany zewnętrzne i bloczki są naprawdę dokładnie wykonane. Żałuję że do działówek (8cm - ale przydałoby się więcej) kupiłem BK innego producenta (bo najtańsze) - ciężko było z tego coś idealnie prostego wybudować. No i tynku wew. więcej poszło a to już się nie bierze po uwagę a powinno.

  7. #27

    Domyślnie

    stary temat ale dopowiem swoje
    mialam do czynienia z jednym i drugim
    mam dom z Ytonga 36,5 tudziez 37,5
    mam rowniez dzialowki - te z solbetu
    widze roznice w jakosci
    przede wszystkim Solbet "smierdzi" chlorem a i tak jest ciut ciemniejszy - jakies domieszki popiolu ma w sobie??
    druga sprawa - rozpakowywalam palety solbetu 12 cm - tragedia - bloczki scalone z soba nawet po 3 sztuki, wiec dodatkowa robota bo trzeba je rozcinac. z Ytongiem nie bylo takich hec
    jednym slowem POLSKA

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony