dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie Grzejniki stalowe, płytowe - tylko której firmy wybrać ????????

    Mam pytanie do fachowców w tym temacie.
    Instalator proponuje mi grzejniki stalowe (płytowe) belgijskiej firmy HENRAD, ewentualnie jakieś tańsze
    NANOPANEL. Ja zastanawiam sie jeszcze nad Purmo i Immergas. Czy któreś z nich możecie polecić.
    Jak wygląda porównanie, cena - jakość - gwarancja. no i jesli macię inne które możecie polecic to będe bardzo wdzięczny za pomoc.
    Piec będzie z podajnikiem tłokowym, kotłownia w miedzi reszta Pex

  2. #2

    Domyślnie

    mając kiedyś podobny dylemat wybrałem purmo

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki! moze jeszcze się ktos znajdzie

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    instalo.com.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Płock
    Kod pocztowy
    09-401
    Posty
    4

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że jak różnica w cenie nie jest zbyt duża nie ma co eksperymentować i kupić pewne. A jak już tamte nie są tańsze, to w ogóle po co je brać. Są na naszym rynku sprawdzone brugmann, cocmonova, itd. Założysz i wiesz, że na lata temat zamknięty.

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    nadar70

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Płock
    Kod pocztowy
    09-401
    Posty
    3

    Domyślnie

    A

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    nadar70

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Płock
    Kod pocztowy
    09-401
    Posty
    3

    Domyślnie

    A czy burgman jest taki dobry? Za glowice, czy inne duperele trzeba dodatkowo placic.

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    instalo.com.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Płock
    Kod pocztowy
    09-401
    Posty
    4

    Domyślnie

    No to masz cosmo. Tam głowica jest w cenie. Tańsze też są wieszaki, a jakość porównywalna. I fakt, przy 10, czy 15 grzejnikach parę złotych w kieszeni zostaje.

  8. #8

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Eliaszek

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kluczbork
    Kod pocztowy
    46-200
    Posty
    52

    Domyślnie

    Słyszałem o tych NANOPANEL, ale sam mam płytowe z Kellera, Purmo są chyba droższe, wiesz zależy od Twojego budżetu

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Adrenalin

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-001
    Posty
    102

    Domyślnie

    Z grzejników w ogóle, bezapelacyjnie najlepsze są regulusy z uwagi na ich żywotność, precyzję i dynamikę grzania sprzyjającą kosztom grzania i komfortowi cieplnemu, natomiast z samych płytowych, z uwagi na jakość, najlepsze są Kermi.

    Pzdr.
    A.

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Eliaszek

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kluczbork
    Kod pocztowy
    46-200
    Posty
    52

    Domyślnie

    No ja sobie zafundowałem taki model:
    KELLER Ventil - 6 x G ½” (15/21).
    Wbudowany systemem rurowo - zaworowy wyposażonym we wkładkę termostatyczną - o to mi generalnie chodziło , bo musiałem podłączyć grzejnik od dołu, ten model się sprawdza , a jakość też wysoka

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Bayzone_pl
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    540

    Domyślnie

    Cosmo osobiście bym odradzał, na pewno godne polecenia są Purmo czy Kermi również Stelrad, są to sprawdzeni producenci dają 10 letnią gwarancję.
    Różnica w mocy między nimi jest w okolicach 3 watt, w przypadku tych marek nie dopłaca się za wieszaki itp. rzeczy (pomysł tańszych grzejników by doliczyć obowiązkowe wieszaki itd.), w przypadku dolnego zasilania zawór termostatyczny wbudowany. Jeżeli interesują Cię takie grzejniki proszę wysłać maila na [email protected] i zostanie zrobiona wycena kilku producentów lub można to zrobić samemu www.bayzone.pl.
    Ps. Najlepsze stany są w Purmo co oczywiście również potwierdza bardzo duży udział w rynku co skutkuje zaufaniem (Odradzam Radson ponieważ to jest oczywiście submarka Purmo, jednak z uwagi na instalatorów itd. są zawyżone cenniki).
    Pozdrawiam
    Jak budujesz to warto się z nami skontaktować i sprawdzić ile możesz zaoszczędzić.
    Gwarancja najniższej ceny ! Transport na terenie całej polski.
    Indywidualne wyceny [email protected]

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Eliaszek

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kluczbork
    Kod pocztowy
    46-200
    Posty
    52

    Domyślnie

    Bayzone, to już kolejny wątek, w którym powielasz taką sama odpowiedź wydaje mi się, że każdy ma swoje preferencje , ja stoję za Keller tu koledzy mają inne typu. Pamiętajcie tylko przy wyborze grzejnika płytowego , żeby nie umieszczać w łazience

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Tylko dlatego, że się na nim źle suszy ręczniki, czy z jakiegoś innego powodu?
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  15. #15

    Domyślnie

    Bayzone,
    Mógłbyś rozszerzyć wątek różnic między Radson a Purmo?
    Dzięki!

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał szegad Zobacz post
    Bayzone,
    Mógłbyś rozszerzyć wątek różnic między Radson a Purmo?
    Dzięki!
    Właśnie wytłumacz dlaczego Radson jest lepszy od Purmo i co takiego złego jest w grzejnikach Cosmo (Vogel&Noot) Masz rację że różnica pomiędzy grzejnikami to 3 W ale Purmo 22 600x600 -1025W Cosmo - 22 600x600 - 1028W. Gwarancja na grzejniki w obu przypadkach 10 lat.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony